BezpiecznaCiaza112023

Mamy Kwietniowe 2013

11 lata 2 miesiąc temu #583140 przez Magdalena9t
Lecę na miasto pozałatwiać trochę spraw, na tą głupią pocztę w końcu odebrać moją paczkę :P
Jeny tyle do zrobienia, dobrze że mam chęci ;)
miłego dnia :blink: :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #583148 przez kaikai
Dzien dobry

zgaga mnie dopadla znowu

czekam na kuriera,ale pospie jeszcze bo w nocy ta zgaga mnie budzila

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #583172 przez ilonah
Ja tez czekam na przesyłką dla mnie- mam nadzieję, że dziś przyjdzie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #583181 przez Dave
dzien dobry!
ja tez dzis czekam na paczki:-)
sprawdzilam sobie jak mialam wizyty przy Majce, i wiem ze teraz ide we wtorek, a potem za 2tyg.:-)
dzis bedziemy robic wylewke:-)



Aniołek - tak maleńki i tak ważny!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #583187 przez agat
Kaikai u mnie też zgaga. Teraz nie, bo mnie zazwyczaj łapie wieczorem. Także wczoraj cały wieczór mnie paliło, zasnąć nie mogłam przez to :/

Dziś wybieram się na miasto, chcę odwiedzić hurtownię dziecięcą, Lidla, Rossmanna, House (na fejsie można pobrać kupon z 30% zniżką), no i ciucholand.

Miłego dnia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #583192 przez Dave
oj,jak ja bym poszla na jakies sklepy:-(



Aniołek - tak maleńki i tak ważny!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #583217 przez Suzi
Hej, witajcie :)

Ja już po usg - wczoraj późno bo o 21 miałam, więc jak już wróciłam to juz miałam siłę tylko na mycie i spanko.
A sytuacja wygląda następująco - Mikołajek 2400, wiec niemały, przyspieszył mi termin porodu na 17.04, fajnie by było bo to akurat imieniny Małża, więc prezent byłby jak znalazł :lol:
szyjka 5cm, trzyma i nie puszcza. Mikuś jest uderzająco podobny do Tatusia i starszego brata, a ja sobie po cichu myslałam, ze moze będzie do mnie.... :blink:
Pani doktor obejrzała mu wszystko, potwierdziła, ze jest chłopcem ( bo mój gin prowadzący na ostatniej wizycie zasiał watpliwości w jego męskość, ale on ma tako sprzęt, ze z równym prawdopodobienstwem mógłby z fusów wróżyć :silly: :silly: :silly: )
Wszystkie narzady wewn.są prawidłowe, serducho puka miarowo i w odpowiednim tempie, więc jest dobrze. Mały robił super minki, chyba nie podoała mu sie ingerencja w prywatność bo krzywił buźkę i wymachiwał łapkami ale fotki i tak udało się zrobić :woohoo: , aa, no i najważniejsze - jest już głową w dół, więc super! Pani dr powiedziała, ze juz sie nie odwróci więc spoko.
Jest tylko jeden mały problem, ale to dla mnie problem nie dla Malucha, mianowicie mam dużo wód płodowych - AFI 20 czyli górna granica i mam co tydzień zgłaszać się na obserwację i gdyby nie daj Boże ich przybywało to mnie na patologię mogą położyć, a tego za wszelka cenę chciałabym uniknąc :dry: :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #583252 przez Natalia1991
hej;p dziewczyny mam do was pytanko... czy wy tez cierpicie jeszcze na zaparcia kurde boje sie ze takie dlugie przebywanie ( chodzi mi o parcie na kał) w toalecie moze zaszkodzic dziecku... dodam ze zaczyna sie u mnie 37 tydzien...szukalam info w necie o tym ale nic nie moge znalesc dlatego postanowilam zapytac o to was... pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #583281 przez kaikai
Dave widzisz nie ma co sie denerwowac, napewno bedzie dobrze wszystko z tym remontem :)

Agat ja zgage tez najgorsza mam wieczorem i w nocy, wszedzie chodze z reni.
Jutro po badaniach tez wybieram sie na zakupy do promenady :)

Suzi super ze Mikolajek juz taki duzy, chlopak to podobny do taty, ale za to Twoja corka pewnie podobna do Ciebie :)
A jaki to jest problem jak jest duzo wod plodowych? to od cukrzycy?

Natalia ja to mam dopiero zaparcia! jestem na diecie mleczno macznej, nie moge blonnika jesc i co dwa trzy dni przezywam horror
Kupilam sobie czopki glicerynowe, narazie raz stosowalam wczoraj, od razu lepiej :) jutro nastepny i tak co dwa dni bede az do porodu, mozna codziennie jak potrzebujesz, polozna mi polecila, wiec sa bezpieczne :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #583306 przez kaikai
Ilonah ja powiedzialam mojemu ze od polowy marca jak zacznie sie 9 miesiac ma siedziec w Warszawie na dupie i czekac na moj telefon. W razie czego w godzine przyjedzie. Ja mam daleko do szpitala, wiec sama nie pojade, a taxi tez laske robia jak chodzi o rodzaca kobiete. W razie czego mam tu szpital w miedzylesiu, ale go nie lubie i nie chce tam rodzic.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #583324 przez agat
Suzi to, że zbyt mało wód to problem to wiedziałam, ale że zbyt duzo to też źle? Czym to grozi?

Wagę nasi chłopcy mają mniej więcej podobną :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #583329 przez monia89
Agat pamiętaj jeśli możesz :) Dziękuję.
Dave no nie za wesoło masz Kobietko :/
Ja od kąd jem activie i inne jogurty nie mam problemu :)
U mnie pogoda robi się okropna zaczęło padać :( A było już tak pięknie :)
Na 14 mam być w przychodni podejrzę sobie Antosia troszkę dziś.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #583330 przez monia89
Suzi Mikołajek pięknie rośnie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #583347 przez Suzi
kaikai, no właśnie nie wiem czym zagraza zbyt duża ilośc wód, ale z tego co sie domyślam ze slów pani dr chodzi o cisnienie, że moze mi się gorzej oddychać i moze wzrastać cisnienie, to by miało sens, ale jakoś tak trochę chaotycznie to tłumaczyła. Chyba sobie dr googla jeszcze poczytam.
A gdzie Ty chcesz rodzić? o międzylesiu nie słyszałam najpochlebniejszych opinii
W kwestii zaparć to mogę podzielić sie swoimi sposobami, a jestem weteranką"tematu"
1. wywar z suszonych śliwek i jabłek - taki kompot z "suszu" jak na Wigilię - kto nie ma diety cukrzycowej ten może
2. kiszona kapusta i popijanie soku z niej ( pyszne :) i działa, a do tego bardzo zdrowe, no ale po porodzie juz zabronione, jak się karmi, boby dzidziowi brzuszek rozerwało :silly: ), no ale to nie dla kaikai, natomiast natalia jak najbardziej :)
3. był swego czasu w biedronce taki sok jabłkowy w dużych kartonach z kranikiem, chyba 3 litry, naturalnie wyciskany, nie z koncentratu, tylko w takich wielkich pudłach z kranikiem ( to wazne, dlatego sie powtarzam) - zawsze mnie ruszało po nim ale ja mogłam zrzadka i to dobrze rozcieńczony, ale jak ktos nie ma problemów z cukrem to taki "normalny" pewnie jeszcze lepiej działa
4. buraczki gotowane - np barszczyk czerwony czysty, albo ukrainski, co do takich zasmazanych to nie gwarantuje, bo zasmażka...
5. na czczo szklanka przegotowanej wystudzonej wody z cytryną, albo tego kompotu z "suszu"ale rozcieńczonego wodą
6. na czczo kawa naturalna ( słaba), nie rozpuszczalna, tylko "sypana" bez albo z odrobina mleka
6. z farmakologii - syrop Lactulosum, ale szczerze mówiąc nie wiem jak on w ciąży jest tolerowany, trzebaby sie w aptece dopytac, wiem że maluchom można dawać, moj starszy syn sporo tego wypił swego czasu
7, czopki glicerynowe ( nie bardzo w nie wierzę)

a jesli zrobiłyby sie Wam hemoroidy to mam sprawdzone na sobie dobre maści - POSTERISAN i PROCTOGLYVENOL , ta druga nawet lepsza ale chyba drozsza
6. na czczo kefir ( nie jogurt!) lub zsiadłe mleko i popić jeszcze przegotowaną wodą

No, teraz próbujcie :woohoo: co na Was działa

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #583350 przez Dave
suzi-pieknie:-) ale masz dluga szyjke:-)
musze sie z ciekawosci gina zapytac jak to jest u mnie.
Mikolajek wagowo tak w sam raz.
wiem ze zarowno malowodzie,jak i wielowodzie nie jest dobre,ale nie znam szczegolow.
co do zaparc,to odpukać nie mam,mimo wycinania żelaza.
codziennie wieczorem wcinam jogurt nat. z najzwyklejszymi platkami owsianymi.
pogoda do d...
ale mi Mlody szaleje. bawie sie wlasnie ciastolina z Maja to nam towarzyszy:-)
czekam na dalsze wizytowe wiesci:-)



Aniołek - tak maleńki i tak ważny!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl