BezpiecznaCiaza112023

Mamy Kwietniowe 2013

11 lata 2 miesiąc temu #583431 przez kaikai
Suzi moja sasiadka tam rodzila tez ten szpital jest po remoncie, wiec warunki i sprzety maja takie same jeszcze sw.Zoski tez po remoncie i jest tam dom narodzin tylko tam juz bez zneczulenia dla mnie odpada, bo wiem co to porod i tylko wejde na IP to juz z daleka bede wolala o zniczulenie ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #583444 przez Natalia1991
dziekuje dziewczyny za rady ;) zapytam tylko jeszcze raz te parcia nie sa grozne dla mojego malenstwa tak? Kurde ja juz nie wiem co do znieczulenia, nie w9em czy w ogole w ostrowie w szpitalu jest jakies znieczulenie ale chyba tak no nie podobno....;/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #583452 przez Natalia1991
jasna dupa ale pogoda sie zrobila... :angry: zimno i pada... :angry: mlodemu zamowilam bezrekawnik allegro.pl/show_item.php?item=3060680791 ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #583455 przez Suzi
ja myslę natalia, że parcie to tylko hemoroidami grozi, jesli masz normalną szyjke, wydolną to dzidzi nic od tego nie będzie. Ja wobec tego musiałabym już kilka razy urodzić, gdyby TO parcie miało miec wpływ.... :P

Wiesz kaikai, też tak sie nastawiałam z tym znieczuleniem, ale po rozmowie z położną już nie jestem taka pewna, powiedziała mi, ze jak sie uprę, to oczywiście zrobią ale żebym wzięła pod uwagę nie tylko plusy ale i minusy tego "manewru", które powiem szczerze trochę mnie studzą....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #583467 przez Natalia1991
Suzi- a jakie sa minusy znieczulenia bo szczerze mowiac dopiero zaczynam o tym myslec...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #583487 przez ilonah
Ja też się waham odnośnie znieczulenia zewnątrzoponowego. Rozmawiałam o tym z moją lekarką i ona ani go nie odradza ani nie namawia - powiedziała, że jak kobieta rodzi naturalnie to faktycznie jest ból ale też i chęć jak najszybszego "wypchania" dziecka z siebie i ogólna mobilizacja rodzącej natomiast po znieczuleniu cała akcja porodowa się spowalnia, często nawet kobietki zasypiają na godzinkę czy dwie, nie czują bólu, czasem skurczów i ogólnie dłużej to trwa i u nas w Polsce bardzo często po podaniu znieczulenia zewnatrzoponowego poród kończy się cięciem cesarskim. Tak właśnie skończyły poród niektóre z moich koleżanek. Po znieczuleniu może wystąpić zespół popunkcyjny. Ogólnie sama nie wiem co zrobie - lekarze pozostawiają decyzje rodzącym a położne raczej odradzają to znieczulenie - tak jest u mnie. :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #583501 przez Dave
ja rodzilam bez zadnego znieczulenia i teraz o tym nie mysle.



Aniołek - tak maleńki i tak ważny!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #583545 przez Magdalena9t
Hejka :) ja na szczęście nie mam problemów z zaparciami, także nic nie pomogę.. ale Suzi na szczęście ładnie Wam doradziła ;)

Jeszcze nie zastanawiałam się nad znieczuleniem ,mam nadzieję że dam radę bez :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #583570 przez kaikai
Ja juz mialam raz znieczulenie w kregoslup ,po porodzie mialam tylko nogi ciezkie tak 2 godziny. Porod mialam bardzo szybki znieczulenie nie mialo wplywu na rozwieranie sie szyjki oraz na skurcze parte , czulam je i parlam kiedy polozna kazala. Teraz tez bede ze znieczuleniem .
Moja siostre kregoslup bolal dlugo po porodzie , partych skurczy wcale nie czula , polozna mowila kiedy przec.
Podobno tez niektore kobiety maja bole glowy po znieczuleniu, takze na kazda moze to inaczej zadzialac.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #583685 przez Dave
ciekawe to znieczulenie.



Aniołek - tak maleńki i tak ważny!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #583732 przez agat
Suzi ale masz fajną kawalerkę w domu :) Potwierdzam, że synek podobny do Ciebie a córka nie za bardzo ;)

Wróciłam z miasta, zmachałam się jak prosiaczek, dobrze, że zabrałam mężowi samochód. W Housie kupiłam sobie malinowy żakiet i zieloną koszulę na "po-ciążę", w Lidlu pas i koszulkę wyszczuplającą. W ciuchu młodemu kupiłam dresik Nike :P Moniu nie było fajnych kurteczek tym razem.

Co do znieczulenia to u mnie w jednym szpitalu jest ono dostępne, akurat tam, gdzie będę rodzić. Jakoś się na nie nie nastawiam, bo boję się jak cholera tej igły w kręgosłup :P Poza tym też nasłuchałam się o bólach pleców i zahamowaniu akcji porodowej. Niemniej jednak prawdopodobnie tydzień, dwa przed terminem pójdę do szpitala na konsultację anestezjologiczną, żeby w razie czego mieć możliwość skorzystania z tego znieczulenia.

Kurcze kupujemy samochód i jesteśmy w kropce :/ Średnio się oboje znamy na motoryzacji, mój mąż też pasjonatem samochodów nie jest. Mamy do wyboru Ford Focus C-max w dieslu z 2006 roku lub Toyot Corollę Verso też w dieslu z 2003 roku. Cenowo wychodzi podobnie, oba sprowadzane, ale przez zaufaną osobę. No i teraz nie wiemy, bo Fordy podobno nie są zbyt mocne w dieslu i często się psują (choć moi rodzice mają i nie narzekają), Toyota to solidniejsza firma, no ale żeby cenowo nam pasowało, to właśnie starszy model trzeba wybierać. Musimy szybko zdecydować, bo C-max jest na miejscu a Corolla jeszcze za granicą i facet czeka na naszą decyzję czy ją brać dla nas czy nie.... Ajjjjjjj ciężki orzech do zgryzienia dla takich laików jak my.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #583750 przez kaikai
A ja jade zaraz do tesco moze jakies koszule beda i mam ochote na gofry z bita smietana i brzoskwiniami, nie wiem czy moge jesc gofry ale troszeczke musze ;)
Kuriera nie bylo moze jutro bedzie, eh no i zgaga juz sie zaczyna :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #583761 przez creatura
U mnie w szpitalu znieczulenia nie ma, więc nie mam dylematu :blink:
Też dziś w Lidlu zaopatrzyłam się w tą wyszczuplającą bieliznę, wydaje się być strasznie..... ciasna :woohoo:

Jutro Dzień Kobiet, który zawsze średnio mnie rajcował, ale postanowiłam zrobić Banoffee Pie dla tych, którzy wpadną z kwiatem ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #583780 przez Suzi
natalia, juz Ci dziewczyny w zasadzie opisały minusy znieczulenia zewnątrzoponowego wiec czuje się zwolniona z powtarzania. na mnie szczególnie zniechęcajaco działa informacja o mozliwości spowolnienia lub wręcz zatrzymania akcji porodowej - to chyba rzecz, której najmniej by się pragnęło, poza tym ten bezwład w nogach i szczególnie dolegliwy ból głowy w chwili gdy trzeba byc w formie i zajmowac się maluszkiem, hmmmm, to właśnie skłania do zastanowienia, czy warto..., no ale to indywidualna decyzja.
kaikai - BITA ŚMIETANA!?? Ja zabraniam!!! nic mojego woreczka tak nie wkurzało jak bita smietana i surowa papryka!!! Nie rób tego!!! :ohmy: :ohmy: :ohmy:
Agat, nie żebym jakims ekspertem była, ale chyba stawiałabym na toyote. Warto byłoby wejśc na jakieś forum motoryzacyjne i tych znających się na rzeczy podpytac co do cech danych roczników, bo to może byc róznie, czasem są roczniki chodzące jak szwajcarskie zegarki a juz w następnym roku ten sam model samochodu to jeżdzący złom i skarbonka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #583787 przez monia89
DZięki Agat za pamięć :)
Ja pas zakupiłam :)
Znieczulenie spowalnia poród o co najmiej 3 godziny dlatego ja też chcę rodzić bez no i perspektywa chodzenia cały poród z czymś (cewnikiem/ dojściem jak do kroplówki) w kręgosłupie też mnie odstrasza......
Antoś waży 2460 od 26.02 ładnie przybrał (2100) ja mam 11 na plusie :/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl