BezpiecznaCiaza112023

Mamusie MAJ 2013

10 lata 6 miesiąc temu - 10 lata 6 miesiąc temu #772316 przez vika
darowizna/spadek nie podlega wspólnocie majątkowej NA SZCZĘŚCIE
jeśli Karina chce to może podzielić się z mężem swoją darowizną :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #772328 przez vika
MY KUPILIŚMY GĄBKĘ DO KĄPIELI I TERAZ JEST O NIEBO LEPIEJ :) wcześniej byłam temu przeciwna bo Bakterie i w ogóle ale teraz jestem zadowolona....mała leży jak na wczasach a my ją myjemy i jest spokój :lol:

Czy mogły byście napisać jak wygląda u Was cały dzień karmienia....bo ja już głupia jestem ....tak się boję,że za mało jej daję albo,że ją przekarmię i będzie brzuszek bolał :dry:
moja je 7,30-11,30 mleczko około 15-stej obiadek 90ml za pół godz deserek pól słoiczka w między czasie picie około 17-stej kaszkę mannę z jednej łyżki {wprowadzanie glutenu} 19-23 mleczko mam nadzieję,że nie za mało no a mleczka zjada od 180-210...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #772340 przez KarinaM
Nasze karmienie wygląda miej więcej tak:
7:00-mleczko 170ml z 2 lyzeczkami kleiku ryzowego
11:00-mleczko 170ml z 2 lyzeczkami kleiku ryzowego
13:00-zupka jarzynowa (cały sloiczek lub prawie cały)
15:00-mleczko 170ml z 2 lyzeczkami kleiku ryzowego
17:00-deserek (pół sloiczka)
18:30-mleczko 170ml z 2 lyzeczkami kleiku ryzowego
03:30/4:30-mleczko 170ml z 2 lyzeczkami kleiku ryzowego.


Robię Jej 170ml mleczka ale nie zawsze tyle wypija. Chociaż jak zmieniłam smoczek na większy to wypija ładnie.

Igorek

Irina

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #772348 przez sisina
Ja wogole nie ogarniam z tym glutenem moja znajoma mnie wysmiala i powiedziala ze po cholere wprowadzanie tego glutenu.....kurde powiem wam ze juz mam metlik w glowie moja siostra nie wprowadzala Lence glutenu a ma 9 miesiecy i zadnej skazy bialkowej nie ma.....

ale musze wam sie pochwalic ze malz zmienil prace dla nas juz nie bedzie jezdzil na miedzynarodowce tylko po polsce i bedzie czesciej w domu bo stwierdzil ze za duzo zycia mu przez palce ucieka :laugh: ale jestem happy jutro wybieramy sie na zakupki do galerii
a w sobote mamy popijawke z chrzestnymi Fabisia tylko nie mam pojecia co zrobic do jedzenia moze wy macie jakies pomysly co bym mogla przygotowac.....

co do kapieli to maly tez pryska az caly pokoj zachlapany ale ida mu zeby bo markotny dzis caly dzien a palce gryzie swoje ze masakra kupilam mu dzis gryzak z tomee tippee i gryzie jak oszalaly :)

a i mialam miec dzis szczepienie i kurde wyobrazcie sobie ze mialam szczepionke zamowione w poniedzialek w aptece a dzis malz szedl i powiedzieli ze nie doszla wiec szczepienie mamy w poniedzialek ale bylam zla bo zawsze cos :angry:

ok spadam ide wypic sobie winko z sebkiem przed snem

i obejrzec Gesslerowa bo byla w mojej miejsowosci :blush:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #772354 przez munnecabrava
Deminique Sevi przykro mi że takie smutne rzeczy was spotykały... Najważniejsze że teraz macie dwa małe pysiaki ;)


Karinko rozwalulusmy łazienkę i w zasadzie wycieku nie znaleźliśmy ....zaslepilismy ciepła wodę do kuchni ... Bo nie xhcialam kuc dalej ... I przestało się lać. Właśnie przyszło mi pismo z ubezpieczalni;)


Przeraża mnie jak wszyscy przezywaxie karmienie;p my mamy totalny luz jak jest glodna dostaje jeść bez określonych godzin. Sloiczek ok południa rano i wieczorem kaszka albo deseek ale nie zawsze. Generalnie je juz prawie wszystkie sloiczku poza tymi z kawałkami z uwagi na żeby a raczej ich brak ;).


Ostatnio mleko jest beee...

Kładę się bo jak pomyśle ile mam pracy jutro to ehhhh. Ale i tak to lubię ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #772368 przez ewela86
Dziękuję Ekspercie Nestle:)

tak właśnie dzisiaj podałam gluten po raz pierwszy. Dzisiaj na obiad mix własnego autorstwa: zblendowane warzywka + trochę soczku jabłkowego bo wydawało mi się za gęste i płąska łyżka kaszki manny nestle - czekam na reakcje, ale jadła aż jej się uszy trzęsły :lol:

karina to mi się wydaje że Diana coś za mało zjada...tyle tylko że ja jeszcze z piersi karmię ale zauważyłam że ostatnio znacząco mi spadła ilość pokarmu :( nie chciałabym żeby zanikł ale Dianka puki co ciągnie i nie płacze więc chyba się najada... mam nadzieję! a wygląda to mniej więcej tak:

8.00 mleczko z piersi
10.00 kaszka mleczno ryżowa - pół porcji
12.00 mleczko z piersi
14.00 obiadek (było pół słoiczka ale już przechodzimy pomału na cały)
16.00-17.00 mleczko z piersi
19.30-20.00 mm i to różnie z ilością w zależności od tego ile wcześniej zje ale tak mniej więcej 150 ml
a w nocy 2 karmienia piersią.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #772376 przez ewela86
sisina no to gratuluję zmiany pracy!!!! cieszę się razem z wami :)

my też czekami na ząbki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #772379 przez KarinaM
M-brava ja też nie trzymam się sztywno tych godzin bo nieraz muszę dać po 3,5 godziny bo głodna i płacze. Napisałam mniej więcej.

Igorek

Irina

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu - 10 lata 6 miesiąc temu #772386 przez vika
munnecabrava no fakt ja przeżywam karmienie.....zdaję sobie sprawę z tego co to są błędy żywieniowe i nie chce ich popełnić....no i nie chce Pyzie w żaden sposób zaszkodzić....

chyba będę się tym kierować :blink:
www.dlarodzinki.pl/niemowle/karmienie/ka...57_1125.html?&page=0



sisina gratulacje dla męża :) my też zaraz zasiadamy do winka i pizzy która właśnie zapieka się w piekarniku....taka mała rozpusta w środku tygodnia :lol:

przecież nikt nie trzyma się SZTYWNO schematom karmienia....to wszystko zależy od dziecka ....a w ogóle......
Dobranoc.....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #772400 przez pauluska
Ja również przeżywam fakt rozszerzania diety Igi bo jak wszystkim wiadomo większość dzieci jest źle karmiona a to procentuje na przyszłość no ale są sprawy ważne i ważniejsze dla niektórych ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #772422 przez Sevilla
Vika artykuł świetny ...

M-brava ja wychodzę założenia, co mnie nie zabiję to mnie wzmocni

Sisina super, gratulację ...

U nas karmionko wygląda mniej więcej tak:

7.30 - mleko 150ml (rzadko kiedy tyle wypija)
10 - cały słoiczek deserku (130ml)z 1 łyżką kaszki mannej Nestle
13 - mleko 150ml-190ml
16 - cały obiadek 190ml
19 - kaszka 180-190ml
2,30 - 3,30 - mleko 130 - 150ml

W między czasie wypija około 150ml herbatki z hippa

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #772428 przez pauluska
Sevilla kaszkę dajesz butelką czy łyżeczką ? Też chciałabym dawać na noc ale Iga chyba woli butle na noc i nie wiem jak to rozwiązać

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu - 10 lata 6 miesiąc temu #772440 przez ewela86
vika artykuł super i bardzo ... uświadamiający :)

a to źle że się tak przeżywa temat karmienia? a godzin/pór karmienia nie ustalałam ja (no może poza słoiczkami) tylko moje dziecko, bo ono też dostaje jeść kiedy jest głodne :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #772455 przez Olga60
A Natasza je tak:

7.30 mleko 150ml (podaję ilość wody)
10.30 kaszka 150ml
14.00 obiadek 3/4 słoiczka
16.30 mleko 150ml
18.00 deserek 1/2 słoiczka
19.30 mleko 150ml
4.00 mleko 150ml

oczywiście w godz i ml jest +/- ale mniej więcej to tak wygląda

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #772470 przez tweety
duze buziaki dla Iriny!!!!!

u nas bez polotu. ja wprowadzam niewiele, jarzynki i dopiero teraz miesko, z deserkow to tylko marchew jabluszko i banan dzisiaj. nie szaleje. za to po glutenie nie bylo kupki, narazie dalam drugi raz ale moze to i przez ta kaszke. zobaczymy. uczulenia nie ma narazie mimo iz tak jak pauluska mamy nietolerancje laktozy.

u nas jemy o 7, 11, 17 i na sen 20 mleko okolo 200ml, za kazdym razem, mnjej czasami zjada na sen jak jest bardzo zmeczong. do wieczornego mleka dodaje kaszke z glutenem jedna lyzeczke. o 14 jemy zupke, pol sloiczka i wtedy jeszcze 100ml mleka, albp caly sloiczek i wtedy czekamy do 5. soczek lub deser okolo 18:30. ale czasami tez i o 12. zalezy jak spi, ile wczesniej zje i czy jest glodny. godziny sie nam przesuwaja ale zawsze rano jest o 7 i wieczorem miedzy 8 a 9. no i w nocy jedno jedzenie okolo 2 100ml. kiedys jadl wiecej ale stoponiowo ograniczalam i mu starcza teraz 100ml. moze uda sie wyeliminowac.

pozdrawiam na wieczor i uciekam spac. jutro wraca maz na weekend. moze wreszcie da sie przekonac do bara bara bo moje libido w ciazy skacze a on nic!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl