BezpiecznaCiaza112023

Mamusie MAJ 2013

10 lata 6 miesiąc temu #771519 przez moniaaak
A my dziś byliśmy na spacerze z wpiętym nosidełkiem i rewelacja- nerwów prawie nie było. I wytrzymał 2,5 godziny. Super :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #771524 przez pauluska
Oj Alex współczuje wiem co to znaczy bo u pamiętam nasze czasy wózkowe jak była histeria ale po przeniesieniu do spacerówki na szczęście jest a wozisz Zuzię na płasko ?

U nas chyba jednak lipa z glutenem kilka razy Iga ulała do tego cały dzień gazy tak jak pisałam poradzę się lekarza w poniedziałek, w ogóle mi dzisiaj w dzień prawie nie spała z rana miała drzemkę 2godzinną a później brzuszek męczył i wieczorem szybko padła.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #771543 przez munnecabrava
Sevi jak tam? Bo się martwię o Ciebie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #771549 przez moniaaak
pauluska napisał:


U nas chyba jednak lipa z glutenem kilka razy Iga ulała do tego cały dzień gazy tak jak pisałam poradzę się lekarza w poniedziałek, w ogóle mi dzisiaj w dzień prawie nie spała z rana miała drzemkę 2godzinną a później brzuszek męczył i wieczorem szybko padła.

\

Pauluska u nas też Kacperek ulewał bardzo przez pierwsze dni. Dziś już było lepiej, ulało mu się raz i malutko. Po jednym dniu to ciężko stwierdzić- ja na razie nie odstawiam. Ale faktycznie- poradź się alergologa

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #771566 przez Sevilla
M-brava przepraszam, że dopiero piszę.

Rano, tak jak lekarz kazał zrobiłam bete i wyszła na poziomie 402,88 mlU, w piątek mam powtórzyć badanie. Może piątek coś więcej wyjaśni ...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #771570 przez KarinaM

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Igorek

Irina

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #771574 przez pauluska
No tylko Igunia alergik na mleko krowie więc i z glutenem może tak być na dodatek nadal ma katar ząbek chyba jej idzie i tak wszystko naraz heh więc już sama nie wiem

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #771575 przez KarinaM
Sevilla czyli co oznacza wynik beta? Ja jestem w tym ciemna bo nigdy nie robiłam tego badania.

Igorek

Irina

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #771585 przez ewela86
no nie dam rady nadrobić :(

warjuje od tych informacji o glutenie - musze na spokojnie wszytsko poczytać, bo narazie jeste zielona, a niby to taka prosta sprawa... zamierzam zacząć jutro!!

joanna no ba! mieć takiego zięcia jak Miki - marzenie :lol: mam tylko nadzieję że nasze pociechy nie pokrzyżują nam planów ;)

oj nie wiem ile jeszcze diana wytrzyma w gondoli bo cały czas prawie łokciami sie podbiera na spacerze, więc muszę jej podkładać poduszki a to wydaje mi sie bez sensu - wygodniej byłoby jej w spacerówce!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #771599 przez Sevilla
KarinaM wychodzi na to, że może to być 4-6 tydzień licząc od początku cyklu ... normy są dość szerokie ... jednocześnie wyszłoby, że do zapłodnienia doszłoby dwa tygodnie później niż myślała, co w rzeczywistości nie jest nie możliwe, ale pytanie czemu testy tak wcześnie wychodziły ...

W piątek zobaczymy, czy beta spada, co może świadczyć o tym, że ciąża przestała się rozwijać i mój organizm jej nie wydalił, a że jest dość mała to jej nie widać na USG, zaś jeżeli beta się będzie podwajać co 48h to ciąża się rozwija i trzeba czekać na rozwój wydarzeń ...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #771620 przez Alex_87
Pauluska nie wożę jej zupełnie na płasko, bo dla mnie jakoś to bez sensu, patrzyłaby tylko w niebo :D podnoszę ją na ten pierwszy poziom, czasem podkładam poduszkę żeby miała trochę wyżej. Pocieszam się, że może jak zacznie siedzieć, to będzie lepiej. Ale tak samo się pocieszałam, że będzie lepiej jak przejdziemy na spacerówkę. Jej się po prostu nie chce siedzieć w tym wózku, w domu też szybko się nudzi i trzeba zmieniać jej miejsca i pozycję.
A najlepiej u nas by się sprawdziło to nosidełko na biodro co kiedyś wrzucałyście :D

Na dodatek już od godziny pojękuje przez sen i muszę podejść i pogłaskać po głowie, ciekawe o co chodzi.

Ewela ten gluten nie taki straszny ;) tak się tylko wydaje, jak się coś zacznie dziać to napewno zauważysz, ja jestem zadowolona z tej kaszki Nestle.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu - 10 lata 6 miesiąc temu #771632 przez tysiiiak
Kuba dziś zasnął o przyzwoitej porze :) ufff
Dałam dziś rybkę Kubie i tak sobie mu smakowało :P
My też niedługo na spacerówkę przejdziemy (niestety :( ) bo Kubie już ciasno się robi w gondoli :dry:

Ewela tak jak Alex piszę :) Nie taki gluten straszny :) u nas też nic się nie dzieje a samo wprowadzanie nie jest akie uciążliwe :)

Sevilla Mam nadzieję, że będzie wszystko dobrze :) Teraz pewnie jesteś mega skołowana tym czy robić sobie nadzieję czy pogodzić się z wcześniejszymi przypuszczeniami i się miło rozczarować. Troszkę niska mi się wydaję ta betka ale róóóóóżne rzeczy się dzieją, każda ciąża inna i każdy przypadek więc 3mam kciukasy :)


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Mikuś przystojniaku łap buziaka :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #771654 przez joasia10015
Alex dziś kupiłam tą kaszkę Nestle (w ROssmanie w promocji za 9,90) i widzę że tez ją masz -jak ją dajesz? Może juz pisałaś -przepraszam że nie doczytałam ,ale tyle ostatnio o tym glutenie że szok!!! O tej mówimy tak?- www.dziecko.nestle.pl/produkty/kaszki/ct...0/productid/286.aspx

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #771662 przez joasia10015
Fajny tekst o glutenie :) Tylko czy ja dobrze rozumiem ? Tą kaszkę Nestle daje na sucho? Pół łyżeczki wsypuje na ,,sucho,,do zupki czy deserku?

,,Ekspozycję na gluten możesz przeprowadzić zarówno za pomocą zwykłej kaszy manny jak i kaszki Nestlé mleczna-manna. Kaszka Nestlé mleczna-manna w odróżnieniu od zwykłej manny nie wymaga gotowania, więc możesz ją dodać bezpośrednio do zupki, przecieru warzywnego, kaszki bezglutenowej, obiadku, czy deserku. Jeśli karmisz swoje dziecko piersią pamiętaj, że kaszka Nestlé mleczna-manna zawiera w składzie mleko modyfikowane. Jeśli nie chcesz go wprowadzać do diety dziecka skorzystaj ze zwykłej błyskawicznej kaszy manny.

Jeśli Twój Maluszek karmiony jest piersią, to, zgodnie z obowiązującym schematem żywienia, wprowadzanie glutenu powinnaś rozpocząć nie wcześniej niż w 5. i nie później niż w 6. miesiącu życia. Proces ten trwa 2 pełne miesiące. Dziecko powinno otrzymywać jeden posiłek z 2-3 g glutenu w ciągu doby. Pół łyżeczki zwykłej kaszki manny ugotuj w 50 ml wody. Ugotowaną kaszkę wymieszaj z niewielką ilością mleka z piersi i podaj dziecku łyżeczką w trakcie karmienia. Po okresie 2 miesięcy możesz podawać gluten bez ograniczeń.

Jeśli karmisz swoje dziecko mlekiem modyfikowanym, to, zgodnie ze schematem, wprowadzanie glutenu podzielone jest na 2 etapy i trwa 4 miesiące (od 6. do 9. miesiąca życia). W pierwszym z nich (6.-7. miesiąc) wprowadź do diety dziecka jeden posiłek zawierający dodatek 2-3 g produktu glutenowego w ciągu doby. Możesz w tym celu użyć zwykłej kaszki manny w sposób analogiczny do opisanego wyżej, tyle, że należy ją dodać do mleka modyfikowanego lub przecieru. Ekspozycję na gluten możesz przeprowadzić również za pomocą kaszki Nestlé mleczna-manna. 1 płaską łyżkę stołową kaszki Nestlé dodaj bezpośrednio do obiadku lub deserku. Kaszkę możesz też rozpuścić w niewielkiej ilości wody i podać oddzielnie w trakcie posiłku. Nie mieszaj jej z mlekiem, gdyż kaszka mleczna-manna zawiera już w swoim składzie mleko modyfikowane.
W etapie drugim (8.-9. miesiąc) zwiększamy ilość produktu glutenowego do 6 g w ciągu doby (1 łyżeczka zwykłej kaszy manny lub 2 płaskie łyżki stołowe kaszki Nestlé mleczna-manna). Pełny posiłek glutenowy przygotowany zgodnie z informacją na opakowaniu (1 pełna porcja kaszki Nestlé: 150 ml wody + 5 łyżek kaszki) Twój Maluszek będzie mógł otrzymać po ukończeniu 9. miesiąca życia,,

Ekspert.Nestlé

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #771671 przez ewela86
joasia miałam o to samo zapytać alex i też się zastanawiałam czy się tą kaszkę rozrabia czy daje na sucho (wiem - pewnie głupie pytanie :P )A jeśli się rozrabia to tej rozrobionej 1 łyżeczkę??

alex tak - fajne to nosidełko na biodro ale po pierwsze mam już normalne nosidełko TULA i nie wiem czy Diana długo w nim wytrzyma a po drugie to już rozpusta - za dużo wygód :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl