BezpiecznaCiaza112023

Mamusie MAJ 2013

10 lata 4 miesiąc temu #823265 przez Alex_87
echhh miałam iść spać a ledwie się połozyłam do łóżka i mi się odechciało :/


haha Paninka moja identycznie robi :D przemieszczanie się małym kosztem wysiłkowym :D
A co do nic nie robienia po pracy, to nie przejmuj się, najważniejszy jest czas spędzony z dziećmi, one tak szybko rosną :)

a ja się głowie, bo chce po trochu rezygnować z karmienia piersią, trochę już mnie to męczy, mała po zjedzeniu cycka za pół godziny potrafi zjeść ponad 200ml mm, ale z drugiej strony jakoś tak mi ciężko. ale jesli bym była w ciąży to chyba wolę zrezygnować z piersi, nie dam rady eksploatowac aż tak mojego organizmu. Tylko jak się za to zabrać, rezygnować stopniowo? Teraz J. ma urlop ojcowski, może wykorzystać ten czas na odstawianie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu - 10 lata 4 miesiąc temu #823271 przez paninka87
Alex ja nie doradzę, bo nadal karmię i trudno mi zrezygnować... ale druga ciąża to co innego... pewnie bym odstawiła. Stopniowo lepiej zwłaszcza że masz taką możliwość. Tobie Zuzka przesypia nocki... a moja nie bardzo i tak mi jest wygodnie... nienawidzę opuszczać łóżka w nocy :laugh:
Moja siostra wraca za około miesiąc do pracy... Jasio nadal na piersi i co gorsza sam nie zaśnie... tylko podczas karmienia, nie wiem jak moja mama da radę :unsure: :ohmy: jedyny plus taki że siora w każdej chwili może podjechać :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #823277 przez tysiiiak
Alex jak Kuba rezygnował z cycusia to przez jakiś czas karmiłam go tylko w nocy i raz rano potem tylko w nocy aż wkońcu wogóle. Tylko trwało to ok miesiąca. Nie miałam żadnych zastoi, zapalenia piersi ani niczego takiego a pokarm naturalnie zanikał. Tylko Zuzka chyba w nocy nie je? To ogranicz może do jednego karmienia albo zrezygnuj całkowicie i odciagaj troszkę pokarmu jak poczujesz, że musisz i potem coraz mniej i mniej :)
Wiem, że to strasznie smutne :( ale jak już się zdecydujesz to po kilku dniach przestawisz się na ten stan rzeczy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #823280 przez Alex_87
Tysiak wiem wiem, że po kilku dniach jakoś mi minie ten smutek, w sumie karmiłam prawie 8 miesięcy. Zuzka nie je w nocy, ładnie je z butelki i dużo, więc problemu z karmieniem mm nie mam, jedynie to na noc się przytula i sobie doje cyckiem, rano je ze względu na moje przepełnione piersi, no i w ciągu dnia trochę pociągnie...chyba wyeliminuje na początek karmienie cyckiem w dzień. Kurcze pocieszam się, że lepiej teraz niż chodzić z wielkim brzuchem i patrząc jak Zuzka ciągnie mnie za bluzkę albo chodzi za mną i chce cycka :(
Jejuu jak sobie pomyśle, jak walczyłam o karmienie po jej urodzeniu...a tu już 8 miesięcy mineło i zaraz będzie koniec

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #823286 przez tysiiiak
Alex pamiętaj, że już niedługo czeka Cię po raz drugi przygoda z cycusiowaniem :kiss:
To chyba prawda, że im później tym gorzej się rozstać bo dziecko wie jak się ma domagać :) Kuba już chyba nie pamięta ;)
A poprzytulać się można z dzieciątkiem w tysiącach innych mometów :)

ehhh miałam dziś włosy pofarbować ale mam lenia i chyba jutro to zrobię ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #823287 przez Alex_87
Oj tam nie ma co się mazać :D moje dziecko jest już duże i zrozumie, że niedługo trzeba będzie oddać pałeczkę młodszemu rodzeństwu :D

Miłej nocki :)

Ps. Ja jutro mam panieński siostry :D pierwsze moje wieczorne wyjście bez Zuzki, więc dobra okazja do odstawiania :) ciekawe jak tatuś poradzi sobie z usypianiem :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #823289 przez moniaaak
ja tylko na chwilę, bo kursuję dziś między domem a szpitalem. Do niedzieli jest moja mama, to spoko, ale jak pojedzie będzie już gorzej.
Wciskają w P. antybiotyk dożylnie, podejrzewają zapalenie płuc, ale pewni chyba nie są za bardzo. Robią mu ciągle jakieś badania, konsultują- niestety póki co żadnej poprawy :(

Alex ja teraz karmię w zasadzie tylko w nocy- jakoś tyle się tych posiłków w ciągu dnia zrobiło, że cycusiem Kacper gardzi- tylko wieczorem i w nocy jakoś sie nie umiemy bez niego obejść.
Karmienie butelką idzie nam tak sobie- max wciskamy 150 ml, a czasami prawie nic:(
Ale na myśl o zakończeniu karmienia kręci mi się łezka w oku ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #823352 przez Alex_87
Moniaaak trzymam kciuki, żeby w końcu się wyjaśniło co z Twoim mężem, oby tylko w szpitalu nic nie przeoczyli :angry:

co do karmienia, to chyba odstawienie dla nas jest takie trudne, bo uświadamiamy sobie, że to pierwszy krok do niezależności naszych dzieci :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #823362 przez gusiek_kom
Paninka, mojego męża bratanek porusza się w identyczny sposób :) tylko on jest z lutego więc udoskonalił tą technikę do perfekcji. Wygląda to rewelacyjnie :) No cóż każde dziecko ma swój sposób :)

Joasia, nie martwię się bo wydaje mi się że MAks i tak jest spory. tym bardziej że czasami nie mam już siły go nosic. Waże 48kg a on już prawie 9kg. Poza tym zaraz będzie miał 8 miesięcy a nosi ubranka z przedziału 6-9 miesięcy więc uważam że jest w normie :)

Co do karmienia piersią, ja karmię rano jak wstanie, czyli ok 8. później w południe jak wstanie po pierwszej drzemce. później ok 16. i 20. czasami pomaga się częściej więc nie żałuję :)

Maks to też mały nerwus, chyba po mnie :) jak coś mu się nie podoba to siada i albo odchyla głowę do tyłu albo do przodu. jak już się mega wkurzy do tak krzyczy, że serce się łamie, ale widac że jest to płacz typowo wymuszający. i tak się zastanawiam, czy dac się mu wyplakac czy raczej uspokoic i przytulic, żeby w krew mu nie weszło denerwowanie się... Co radzicie?

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=57950

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #823367 przez tysiiiak
Sto latek dla Julci :kiss:

Nocka lepsza niż wczorajsza ale podałam Kubie na noc paracetamol na te zębiska ;) Tylko Kuba ostatnio zaczyna wstawać o 6 i się bawi (oczywiscie nie sam) i tak ok 7 dopiero zasypia i śpi do 9. Mam nadzieję że nie zostanie mu tak ;)

Co do ciuszków jeszcze to ja mam kilka z pepco. Szału nie robią gatunkowo ale tragedii nie ma da się nosić. Bardziej narzekam na 2 pary bodziaków kupionych kiedyś w biedronce to to jest dopiero masakra. Porozciągane, krótkie i szerokie :cheer:

Ja raczej nie daje się Kubie jakoś długo wypłakać. Staram się go czym innym zabawić i jest oki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #823369 przez pauluska
Jak Iga wpada w histerie wymuszająca to ją biorę i mówię nie wolno na ile ona to rozumie nie wiem :D ale nie daje jej wymuszać płaczem tego co chce bo później może być tylko gorzej. Choć jestem przekonana że już co nieco rozumie ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #823404 przez sisina
Vika zrobilam wlasnie karpatke z twojego przepisu
i wyszla super mniam...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #823435 przez Sevilla
Dziękujemy za życzonka i my składamy również gorące :)

Gusiek, chyba Maksie tak mają, jak patrzę na filmik to jakbym mojego szkraba widziała. Przy schodach co prawda nie sprawdzałam, czy będzie umiał wejść, ale chodzenie na czterech wstawanie, kucanie, siadanie na kolanach, siadanie z dwóch i przemieszczanie przy meblach ma już opanowane do perfekcji :) Chyba muszę zamieścić filmik, jak u nas wygląda dzień, a bardziej w sumie już dzień Michała, bo mój najczęściej zaczyna się o 7 rano i kończy o 7 wieczorem, kiedy zląduję w domciu ..,

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #823446 przez tysiiiak
ehhh masakra ... Kuba o 6 rano zjadł mleczko i od tamtej pory tylko heratnika zjadł nic innego nie jestem w stanie w niego wcisnąć :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #823459 przez Alex_87
Tysiak nie martw się, z głodu nie umrze a jak wyjdą ząbki to mu się poprawi :)

Hehe ja sądze, że dzień każdej mamy i jej dziecka teraz wygląda podobnie, pilnowanie żeby nie brało rzeczy niedozwolonych, asekurowanie przy wstawaniu/siadaniu, brak czasu na to żeby usiąść samej i zjeść obiad :D

Jak Zuzka płacze to różnie, staram się jej nie brać tylko zabawić, ale czasem już muszę, bo ona ma taki wrzask że szyby w oknach lecą :D

Jest godz. 13 a ja karmiłam cyckiem tylko rano :) póki co nie jest źle, tylko mam takie dziwne uczucie jakbym czegoś dzisiaj zapomniała zrobić :huh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl