BezpiecznaCiaza112023

Mamusie MAJ 2013

10 lata 3 miesiąc temu #835404 przez vika
kurcze to na moja bodziaki 68 za małe a 74 za duże :laugh: a ostatnio założyłam jej 80 to prawie sama zdjeła z siebie taki luz miala :)
Joasiu Miloszek jak wyrósł jaki si chłopczyk z niego robi fiu fiu ;)
na Tosie tez mówią że jest nabita :ohmy: a ja się śmieje bo przyjacióły syn jest 7 tyg młodszy wygląda na chudzine a waży 8 kil znajomej córa 4 msc młodsza i waży 8400 i uwaga jeszcze jedna znajoma synek niecałe 4 msc i waży gróbo ponad 8 kil jak miał 3,5 ważyl 8400
a chlop jak dąb nie jest gruby tylko WIELI :ohmy:
allegro.pl/plaszczyk-wiosenny-zebra-next-r-80-i3936031399.html może którąż zainteresuje ten plaszczyk...ja juz kupilam kurteczkę na allegro...w ogóle ma mi przyjść troszkę ciuszków no i chyba dziś pojade do siostry po tamte ciuszki bo mamy samochód pożyczony :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #835426 przez sisina
Hejka laseczki

Miłoszek przystojniacha ze fiu fiu :)
u nas dzis sloneczko pieknie swieci jade zaraz na zakupy bo dzis gosci mamy

A co do rozmiarow to Fabian nosi 92 i musze mu znowu kurtke kupic bo tą co ma to sie robi za ciasna masakra chce już wiosne mam dosyc tych kurtek zimowych :S

Pobuszuje dzis w lupeksach moze cos dostane :)

Klaudusia modelka jak zawsze :laugh: śliczna :)

zmykam na zakupki miłego weekendu
ja mam zamiar sie zrelaksowac dziś ;) ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #835436 przez tysiiiak
Hej :)
U nas wkońcu jakas normalna nocka :) pobudka o 3 tylko na smoka :)

Kubula nosi raczej 74 ale i 68 i 80 się zdarzają :) Ostatnio też spotkałam znajomych.i ich 4 msczny synek waży 9 kilo :P

Klaudusia śliczna myszunia :*
Mikus wydosroslal :) przystojniaczek :*

Sevilla to już można serki.homogenzowane dawać? :)

Muszę poczytać o tym skoku może u nas to też to ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #835451 przez Sevilla
Tysiak, szczerze mówiąc to chyba dopiero od 9 miesiąca, ale ile można w kółko dawać to samo??? Ja daje naturalne, a nie smakowe. Najpierw dałam na spróbowanie, a jak mu nic nie było, to daje choć raz w tygodniu..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #835458 przez ewela86
joasiu z pewnościa to jest ten powód. sama też rzadziej się udzielam na forum niż kiedyś :(
a Mikuś bardzo się zmienił. Vika ma rację: "wydoroślał" :lol: zięciunio mi rośnie pierwsza klasa ;)

u nas się zrobił problem z jedzeniem troszkę. nie chce obiadków jeść, nawet słoiczkowych, deserków, owoców... kombinuje na wszystkie sposoby :( jedynie wieczorem 210-140 mm wypije i w nocy 180 i chyba dlatego właśnie w dzień nie bardzo chce jeść...

też mam problem co jej dawać na śniadania bo kaszą manną ostatnio gardzi, ewentualnie czasem chlebek z masełkiem podziamie bąć żółtko... ale najczęściej jest tak że prze pierwszą drzemką muszę jej zrobić butlę bo na głodnego nie uśnie a nic innego nie chce :( muszę coś pokombinować. no i woli jak jej daje jedzenie z ręki do pogryzienia. tylko takim sposobem za dużo nie zje :huh:

darika klaudia duża dzewczynka. urocza jest. a jaką ma fajną brykę! ja właśnie szukam śpiworka do wózka...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #835477 przez vika
DZIEWCZYNY WRZUCĘ PRZEPIS NA PLACKI OWSIANE KTÓRY ZNALAZŁAM NA INNYM FORUM :) JA DZIŚ BĘDE ROBIC :)
NO I SPOSPBY NA KASZKĘ JAGLANĄ MOŻE KTÓREJŚ SIĘ PRZYDA

PLACKI OWSIANE
do owsianki/kaszy jaglanej lub kombinacji obu dodaję jajko i w zależności od konsystencji trochę mąki (jak zbyt płynne to będzie ciężko przewrócić na drugą stronę placuszek). Jeśli mam dodaję np rozgniecionego banana, starte jabłko, zmielone orzechy, cynamon, żeby smak był ciekawszy. Smażę niewielkie placuszki na maśle klarowanym lub oleju kokosowym nierafinowanym.

ło matko, aż podskoczyłam na krześle widząc to wywoałnie do tablicy strachy szkolne mnię dopadły..... marto! słuchamy (za moją polonistką z podstawówki cytuję)

no dobrze.

pasjo droga, po kolei - przepis mój i na pewno nie jedyny słuszny, pozbierany z własnych poprzypalanych garnków i doświadczeń innych jaglanofanek:

- kaszę trzeba wypłukać na sitku- można i zimną i wrzątkiem - ilość? niech będzie dla Ciebie i młodej pół szklanki
- zagotować wodę, 3x tyle co kaszy
- szczypta kurkumy (nieobowiązkowo)
- wrzucić kaszę
- wrzucić dowolne posiekane owoce suszone - fajnie jest z samymi daktylami (tak gotuje cztery szcześcia), mogą być śliwki i rodzynki, moga być morele etc.
- gotować na małym ogniu ze 20-25 min.
i teraz największy problem - jak nie zrobić z tego niezjadliwej brei.
trzeba metodą prób i błędów dojść do swojego sposobu. ja wodę wlewam na oko i ostatnio mi wychodzi bez pudła. kasza po gotowaniu będzie się lepić, powinna lekko się zatrzymać na zębie ale nie powinna być twardawa. na sypko mi wychodzi tylko w wariancie z większą ilością wody i odlewaniem - ale wtedy do zlewu trochę bogactwa spływa niestety.

w zimie lepiej kaszę przed gotowaniem uprażyć. ale to za mało testowałam, żeby się rozpisywać.

z wsadem owocowym jest róznie - ja lubię go zrobić osobno - udusić jabłka, gruszki, brzoskwinie, świeże śliwki - co tylko chcesz. i dodać już do kaszy na talerzu. można też dodać świeże owoce - tarte jabłko albo jagody - co tam masz.

nie lubię kaszy z owocami świeżymi dodanymi do garnka z kaszą i duszenia razem. wszystkie soczki z owoców wsiąkają w kaszę a owoce robią się takie papierowe.

posypanki i polewanki na koniec, już na talerzu (w wersji z owocami duszonymi):
płatki migdałowe, starte orzechy, zmielone siemię lniane (uwielbiam - nie wiem czemu, ale ma świetny smak w tej formie), zmielone pestki dyni, słonecznika, zmielony sezam - po małej łyżeczce albo mniej.
polać: olejem lnianym (nie znoszę) lub z pestek dyni (coś genialnego - tylko się wszystko robi takie zgniło zielone w kolorze niestety - niedużo, 1 łyżeczkę)

i tyle.

dla melki to bym robiła inaczej:
- kaszę zmiel w młynku
- 3 łyżki wody na 1 łyżkę kaszy - wsyp do wrzątku, porcja śniadaniowa to max 2 łyżki zmielonej kaszy
- gotuj 10min
- duszone jabłuszko osobno
- jedną posypkę + olej
powstanie taki średnio gładki budyń. można zmiksować jak nie wyjdzie

no i zawsze możesz miksować "dorosłą" kaszę ale wtedy limitujesz sobie dodatki, bo meli trzeba powoli wprowadzać nowości.
takie gładkie papki u nas królowały do 11-12 mca - wcześniej młoda nie trawiła dobrze nawet rozgotowanych kasz ale w ziarenkach.

My robimy 'budyń' tak: miksuję dojrzałe awokado z bananem i melasą z karobu, czasem daję łyżeczkę gorzkiego kakao. Jest przepyszny, zwykle mi pozostaje tylko wylizanie miseczki, bo dziecko pożera wszystko

NO TO SMACZNEGO))))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #835504 przez vika
Właśnie zrobiłyśmy placuszki z kaszki jaglanej Mmmmmiam jakie pyszne ...obie córy się zajadały...Tosia dostała dwa placuszki poćwiartowane i w ten sposób pierwszy posiłek który sama je ...POLECAM :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #835527 przez Olga60
Dzień dobry :)

Piękna dziś pogoda, to i my dołączamy do spacerowych fotek B) pozdrawiamy :laugh:
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #835559 przez pauluska
Olga super dziewczyny a jak Ty młodziutko wyglądasz :ohmy: :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #835560 przez KarinaM
My też po spacerku.


Sorki że przekrecone ale dodaję z telefonu.

Igorek

Irina

Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #835572 przez tysiiiak
noooo Olgaa miło Cię widzieć :) laseczki :)
Irinka słodzinkooooo :kiss:

Teraz siedzę u mamy wiec w domku sie wgłębie w przepisy ;)

ooo dziobak wstał :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #835587 przez munnecabrava
My też dzsiaj byliśmy na placu zabaw:) ehhh ale się dzisiaj pozarłam z mężem....Jego ZARAZ doprowadza mnie do szału i to była pierwsza iskra a później tesciowa dolała oliwy wczoraj była u nas i dzisiaj tez się zapowiedziała.... żebym ja jej powiedziała jakie rzeczy ma młodej kupic w Lidlu normalnie się we nie zagotowało. Bo raz wczoraj mieliśmy gości chciałam posprzątać sobie na spokojniie i odpocząć, dwa wszyscy wedzą że ja mam taki charakter że uwazam chcsz coś kupić młodej kup a nie ciągaj mnie i nie pytaj mnie bo ja potrafie zadbać i utrzymać moje dziecko i mnie to krępuje....tysiąc razy to mowiłam ona dalej swoje i wie że jestem wkurzona i łazi za mną z młodą i mówi ooo patr tu jest Twoja kochana mamusia. Strategia jest taka e ja jestem zla i mówie o tym J. a J. ją broni bo przecież ona się tak kuźwa o mnie troszczy i liczy się z moim zdaniem. Tylko jak mi kwiatki zniszczyła to nie liczyła się z moim zdaniem jak mówiłam że o moje kwiatki dbam ja... tak samo jak mówiłam żeby mi jakimś ciulstwem nie spryskać w łazience .... wtedy się z moim zdaniem nie liczyła...

masakra tak się wkuuurzyłam .....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #835590 przez munnecabrava
tutaj ubieramy się na spacerek :)

Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #835592 przez munnecabrava



Buty zgubiłam po drodze ;P
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #835600 przez KarinaM
Ach jakie śliczne te nasze majowe dzieci!!! :laugh: :laugh:

No właśnie Irina nie lubi nosić butów. A jak Wasze dzieciaczki?
Irina jak ma buciki to tak kombinuje nogami że zdejmuje je zaraz.
Kupiliśmy Jej w Decatlonie takie fajne mięciutkie kapciuszki a Ona co robi? Zdejmuje jak szybko się da.

Igorek

Irina

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl