BezpiecznaCiaza112023

Mamusie MAJ 2013

11 lata 3 miesiąc temu #564552 przez demoniqe
Anabelle widzialam ta promocje na mustelle. Chyba 750 ml kosztuje 64 zl. Ja na allegro kupilam 2x 500 ml za 62 zl. Mustella dla mnie jest najfajnieksza. Dzidzius slicznie pachnie po kapieli. Wrecz sama czasem podkradalam ja siostrze :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #564567 przez ewela86
Alex_87 ta promocja w lidlu do 24, czyli do niedzieli.

Anabelle a nie wiesz ile kg, pewnie na początek to lepiej nawet płyn do prania niż proszek ale to chyba takiej wielkiej różnicy nie ma skoro i to i to dla dzieciaczków. I rzeczywiście fajne promocje.

A nie orientujecie się jaka jest różnica między zwykłymi pampersami z PAMPERSA a tych SENSITIVE?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #564607 przez tweety
Witajcie laseczki, co rusz to ladniejszy brzuszek :)

Ja dzisiaj po kontroli, szyjka w porzadku chociaz krotsza niz w poprzednim badaniu. no ale inny lekarz, inny aparat, wiec nie ma co porownywac. ciagle mam ponad 4 cm i zamknieta wiec jestem spokojna i moge w srode zaczynac szkole rodzenia.

tymczasem nie wiem ile wazy synek :( mialam nadzieje ta wiedze pozyskac ale Pani doktor mowi ze to dopiero na tym USG okolo 30 tygodnia. szkoda.

Za to wiem ze u niego wszystko ok, zreszta jest bardzo aktywny od rana dzisiaj, caly wieczor tez sie wiercil. zastanawiam sie skoro moj syn ma tyle sily na kompniaki teraz, co za 2 miesiace bedzie mi lamal zebra. ja naprawde czasami jak od niego oberwe to az sie wzdrygam i dziwne dzwieki wydaje. :) tez tak macie?

U mnie chyba tez 3 trymestr sie zaczyna. i faktycznie juz zaczynam panikowac porodem itd, fajnie bylo w 2 trymestrze. faktycznie najlepszy okres.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #564643 przez Kiniaczek
U mnie końcówka 29 tygodnia:) Robi się coraz ciężej , nie ma do tego najmniejszych wątpliwości :)
Strach przed porodem tez się pojawił ale szkoła rodzenia pomogła w nastawieniu psychicznym!!!

Ja się wzdrygam jedynie jak kopnie mnie w pęcherz ( co niestety czyni bardzo często )

Jakaś senna dzisiaj jestem ...pogoda mnie dobija...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #564645 przez Alex_87
No i byłam w Lidlu i po Loveli zostały tylko puste kartony ;/ mama mi mówiła, że u nas w Lidlu tak jest, że żeby kupić coś fajnego na promocji to trzeba być na samo otwarcie. A patrzyłam w innych sklepach to rzeczywiście to jest bardzo dobra promocja, więc jak macie okazje to kupujcie ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #564677 przez ewela86
Alex_87 może sprawdź jeszcze jutro rano, bo powinni mieć zapas na cały tydzień i może jutro znowu wyłożą... chociaż ciuchów nigdy nie dokładali.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #564684 przez Daarikaa
Czesć!

Ale wy wszystkie jesteście seksownymi mamuśkami :silly:

Widzę że muszę zawitać do lidla po ten proszek.

Też już czuję ten zbliżający sie poród :laugh: ale nie mogę już się doczekać :lol:

jutro szkoła rodzenie więc już sie cieszę na samą myśl, zawsze czegoś ciekawego się dowiem

Ja ciuszki mam w wiekszosci 56 ale 62 tez sie znajda:P dobrze ze to maj to moze nie trzeba bedzie juz tak opatulac naszych Skarbeczków.

Alex 87 - śliczna słodka księżniczka

lania nie bój się zdążysz z tymi zakupami ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #564760 przez joasia10015
moniaaak nie przejmuj sie ja też mam na koniec maja termin (28)ale po pierwszym porodzie czuje ze urodze nawet w czerwcu ;-) Więc obie będziemy czytac relacje dziewczyn i sie jakos nastawiac psichicznie ;-) CO do ciuszków to myśle ze za duzo na 56 nie ma co kupowac-bo nie wiadomo czy sie wogole przydadza ;-( Moj synek mial 53 cm więc używałam 56 ,ale nigdy nie wiadomo ;-) Jutro wyryszam na podbój lumpeksików-może znajde cos fajnego dla synusiów ,no i dla siebie ;-D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #564761 przez ewela86
dziewczynki a jakie kosmetyki będziecie kupować i jakiej firmy, bo to też temat rzeka i chyba pora sie orientować chociaż. Pisałyście o Musteli....i wszytsko z tej firmy kupujecie? Coś słyszałam o Oilatum.
Z tych potrzebnych rzeczy tak mi się wydaje niezbędne będą:
1. Żel do mycia ciałka
2. Oliwka
3. Krem na odparzenia
3. Krem do buźki
Co jeszcze???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #564781 przez joasia10015
ewela jesli bys kupiła Oilatum (albo jakis jego zamiennik -bo sa fajne i duzo tansze )to nie potrzebujesz już oliwki i żelu do mycia ciałka-to ,,robi ,,za obie rzeczy . Ja tak robiłam na początku i byłam bardzo zadowolona.Bo wiedziałam ze syn jest dobrze umyty,do tego skórka jest na tyle nawilżona że już iliwkowac nie trzeba ;-) Myśle że to co wymieniłas to podstawa ;-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #564831 przez Kiniaczek
ewela86 napisał:

dziewczynki a jakie kosmetyki będziecie kupować i jakiej firmy, bo to też temat rzeka i chyba pora sie orientować chociaż. Pisałyście o Musteli....i wszytsko z tej firmy kupujecie? Coś słyszałam o Oilatum.
Z tych potrzebnych rzeczy tak mi się wydaje niezbędne będą:
1. Żel do mycia ciałka
2. Oliwka
3. Krem na odparzenia
3. Krem do buźki
Co jeszcze???


Ja kupuje Oilatum , szwagierka jest pediatrą także bardzo polecała, tak jak pisała Joasia jak Oilatum to nie trzeba żelu do mycia, ale oliwke mozna mieć w razie przesuszeń punktowych ( tak powiedziala polozna na szkole rodzenia )
Co do kremu do pupci to jeśli nic się nie dzieje nie trzeba profilaktycznie smarować, jeśli pojawi się zaczerwienienie to wtedy kremem ( ja kupuje Bepanthen)
Co do Sudocremu to też warto mieć ale używać tylko i wyłącznie w poważnych odpażeniach ( strupki, krew itp ) Wszystkiego dowiedzialam się na szkole rodzenia i potwierdziłą szwagierka ;-)

Aha do pielegnacji pępka to polecają płyn Octanisept tyle że drogi a jego tańszy odpowiednik identycznie działający to Asept ;-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #564907 przez ewela86
Dzięki dziewczyny!!! :laugh: też słyszałam żeby nie przesadzać z oliwką. Pomyślę o Oilatum:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #564915 przez pauluska
Hej dziewczyny :) właśnie wróciłam od lekarza nasza malutka ma się dobrze waży już 1400 niestety nie chciała pokazać buźki i nie mam żadnych zdjęć. Z moją cukrzycą też ok tzn z jej brakiem na poprawę żelaza teraz stosuję dietę bo żelazo w tabletkach fatalnie na mnie działa :( bierze któraś z Was żelazo, jak się czujecie ? Ja w ogóle nie mogłam się załatwić od tygodnia ostatnio tak się napinałam że aż hemoroidy mi wyskoczyły ale się schowały na szczęście. Właśnie zrobiłam listę wyprawki i będę się brała za zakupy. Możecie ocenić czy czegoś brakuje czegoś za dużo albo podzielić się swoimi ? Bo zwariować z tym można.
Oto lista:
- wózek
- fotelik
- łóżeczko
- materac
- pościel do wózka
- kołdra i poduszka (wypełnienie)
- prześcieradło
- kocyk cienki
- kocyk grubszy
- pościel 2 komplety
- podkład do łóżeczka i do wózka
- monitor oddechu
- rożek
- ręcznik kąpielowy 3 sztuki
- rogal do karmienia
- wanienka
- termometr do wody
- płyn do kąpieli Oilatum
- krem do pupy
- krem do buzi jaki ?
- chusteczki nawilżane
- płyn do prania
- do paznokci
- szczoteczka do włosów
- termometr
- do nosa
- pieluchy tetrowe ile?
- pieluchy flanelowe
- wkładki laktacyjne
- laktator
- sterylizator
- podgrzewacz
- butelki 2 x 260 2 x 125
- smoczek
- bujaczek (chuśtawka)
Do szpitala
- koszula do porodu
- koszula do karmienia 2 sztuki
- szlafrok
- podkłady
- majtki jednorazowe
- skarpetki
- biustonosz do karmienia 2 sztuki
- klapki pod prysznic
- buty po szpitalu
- ręcznik 1 duży 1 mały
- wkładki laktacyjne
- maść na brodawki

Bardzo proszę Was o opinie bądź podzielnie się swoimi listami bo ja zielona w temacie a nie mam kogo się poradzić :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #564919 przez Kiniaczek
Pauluska ja biore żelazo 2xdziennie i też czasem mam problemy z wypróżnianiem ale stposuje przy tym dietę bogatą w błonnik, jem kasze ,pełnoziarniste makarony, kapuste kiszoną ,śliwki i nie jest źle. Słaba kawka też pomaga ;-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #564920 przez pauluska
Kiniaczek a jakie żelazo konkretnie bierzesz ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl