BezpiecznaCiaza112023

Mamusie MAJ 2013

11 lata 3 miesiąc temu #563503 przez joasia10015
Boxy ,wagony...a co my konie do jasnej cholery??? I jak my mamy rodzic ,,po ludzku,,.Przecież takie spartanskie warunki za granicą są niedopuszczalne B) Ja jestem w konkretnym szoku.W szpitalu w którym rodziłam są pojedyncze sale porodowe-w sumie nie wiem jak to jest kiedy rodzi ,,na raz,,kilka dziewczyn ...ale naprawde o wagonach nie słyszałam :unsure: I jeszcze ciekawe jest to że kiedy ,,rodzinne,sale są zajęte to mąż przy porodzie nie może byc-porażka :( Wczoraj pytałam koleżankę która rodziła na Polnej jak to jest z opłatą za poród (której w świetle prawa pobierac nie mogą :huh: )i faktycznie potwierdziła że 150 zł.Najśmieszniejsze jest to że przy drugim porodzie zapłaciła tak samo już ,,z góry,,ale skonczyło sie cc (przy którym jej mąż byc nie mógł )ale oczywiscie kaski już nie oddali ;) Ajjjj sama nie wiem-chyba urodzę w domu ;) :ohmy: :silly: :S

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #563505 przez joasia10015
Kurcze dziewczyny nie mogę znalezc posta z tygodniami i miesiacami ciąży-już kiedys mi to któras pisała...Przypomnijcie mi kiedy zaczyna sie 7 msc.?Bo w necie znalazłam baaardzo różne opisy ;-(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #563527 przez Alex_87
Joasia tutaj jest napisane, że od 27 tygodnia zaczyna się 7 miesiąc

parenting.pl/portal/27-tydzien-ciazy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #563534 przez joasia10015
Dziekuje Alex_87 .Czyli mam jeszcze kilka dni ;-) Ha,ha choc z drugiej strony według tej stronki www.mamanaczasie.pl/artykul/23-7-miesiac...-tygodniu-ciazy.html już jestem w 7 miesiącu ;-)))) I bądz tu mądry człowieku ;-))))))))))))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #563535 przez Alex_87
No ja się sama zastanawiam, czy ja już 7 czy jeszcze nie :) gdzieś czytałam, że od 28 tygodnia dopiero, niby to nie takie ważne, ale te informacje mogłyby być bardziej precyzyjne

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #563537 przez joasia10015
Zgadzam sie Alex -kobiety od setek lat chodzą z brzuszkami a w dobie komputerów,robotów itp.nie ma jednej odpowiedzi na proste pytanie-KIEDY ZACZYNAJĄ SIE KOLEJNE MIESIĄCE CIĄŻY ;-) W sumie są aż trzy wersje-ty znalazłaś że w 27 tygodniu,ja że w 26 ,a czytałam też że własnie w 28 ;-D Ja chyba zrobię pół na pół i zacznę liczyc od 27 ;-))) Jesli sie ze mna zgadzasz Alex to tobie od 3 dni ,,leci,,7 miesiąc ;-D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #563549 przez sisina
Witam ja już na nogach a jest godzina 6.21 rano spac nie mogłam :) mój mały tez sie obudził bo zaczał kopac :laugh:
Joasia powiem ci ze jak przeczytałam od Urszuli posta o serach to normalnie sie przestraszyłam i nie jadłam dalej a dopiero co sie delektowałam i sobie mysle nie no ja juz mam mętlik w głowie jedni piszą ze można jesc a drudzy że nie ale jak zobaczyłam twój post to kamien z serca no bo faktycznie te nasze sery camembert to sa z mleka pasteryzowanego gorzej jakby człowiek jadł te prawdzwe z Francji....
Ale mój mąż mi zrobił suprise wczoraj miał zjechać z trasy dzis a zjechał wczoraj i kupił mi cuuudną róze bo ja dziś mam spóżnione Walentynki wieczorem jedziemy na kolacje do restauracji :laugh:
Co do kosztów porodu to u mnie kosztuje 100zł pesonel średnio miły ale na szczęście sa tylko 3 babki takie wredne reszta ujdzie w tłoku ale ja sie nie stresuje bo bedzie ze mna moja "prywatna położna"Miłego dzionka życzę

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #563576 przez Sysia
Witam mamusie :)

Mam pytanie ja według karty ciąży od gina i jego zapisów dziś zaczełam 29tc. i wiecie co od wczoraj wieczora bardzo mam spuchnięte nogi kostek wręcz nie widać nawet jak kucam to czuję że łydki są takie nabrzmiałe no i ręce mi też popuchły ;/ ... na twarzy to już ogólnie wcześniej zrobiłam się hymmm pulchna ;/ NIESTETY !! ... chyba to normalne prawda ??bo już sama nie wiem ...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #563624 przez Alex_87
joasia10015 napisał:

Zgadzam sie Alex -kobiety od setek lat chodzą z brzuszkami a w dobie komputerów,robotów itp.nie ma jednej odpowiedzi na proste pytanie-KIEDY ZACZYNAJĄ SIE KOLEJNE MIESIĄCE CIĄŻY ;-) W sumie są aż trzy wersje-ty znalazłaś że w 27 tygodniu,ja że w 26 ,a czytałam też że własnie w 28 ;-D Ja chyba zrobię pół na pół i zacznę liczyc od 27 ;-))) Jesli sie ze mna zgadzasz Alex to tobie od 3 dni ,,leci,,7 miesiąc ;-D


A początek 7 miesiąca to trzeci trymestr co nie ? ;) z tego wynika, że z dniem rozpoczęcia ostatniej prostej zaczęłam odczuwać uroki ostatniego trymestru ;/

Sysia a z rana też jesteś taka napuchnięta? Czy im bliżej wieczora tym bardziej, a rano nie? Jeśli po nocy też jesteś spuchnięta to radzę zmierzyć ciśnienie czy nie jest za wysokie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #563632 przez lalka
cześć dziewczyny!!!!!nareszcie mam kontakt z cywilizacją...ufff jaka ulga!!!!!

u mnie w mieście porody są darmowe jedyny koszt to fartuch dla męża i paputki szpitalne...ot co!!!!sale porodowe są pojedyncze!!!!!obsługa..hmm sama nie wiem,ale z tego co mówiła moja połozna to babki są ok!!!urodzimy zobaczymy!!!!i dlatego ja nie chcę rodzić na Polnej!!!!ale jeżeli mój cukier dalej będzie tak szalał to nie będzie innej opcji!!!!

co do serów pleśniowych to zgadzam się z joasią10015!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #563693 przez Anabelle
http://parenting.pl/attachments/nowe-artykuly-w-portalu/7177d1243076629-tygodnie-ciazy-ktory-miesiac

Dzisiaj są dni otwarte w szpitalu w którym mam rodzić. Muszę spróbować wyciągnąć męża.
Boję się jednak, szpital ma plusy i minusy... Niby są 3 sale do porodu, ale te 2 nowiuteńkie podobno czesto dyrektor każe trzymać puste na wypadek gdyby ktoś chciał wykupić. Mąż jednak jest dość bezpośredni, więc zapewne w razie czego będzie się wykłócał.

W większości szpitali w Krakowie każą sobie płacić od 150-450 zł za poród rodzinny plus od 250-350 zł za znieczulenie zzo. Myśmy byli w ich szkole rodzenia, za co ponoć poród rodzinny mamy mieć bezpłatny - ale na znieczulenie zapewne trzeba będzie wydać :/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #563756 przez joasia10015
Tak Alex od 7 msc.zaczyna sie trzeci trymestr -co za tym idzie mamy już nie zle z górki ;-) Dzis mi sie sniło że zaczęłam plamic i musiałam jechac do szpitala ;-( Pierwsze po przebudzeniu-do kibelka i sprawdzałam czy jest ok.;-) Mam takie realne sny że szok!!!!
CO do szpitala to już mam pustkę w głowie-mam jeszcze jeden szpital jakies 30km.od siebie który ewentualnie biore pod uwagę -ale też ma różne opinie ;-( (ale chyba jak każdy szpital)Kurcze juz bym chciała miec poród za sobą;-)))
Dzis leniwa niedziela,mam gosci w domku,obiadek już w piekarniku ,a na forum cisza jak zawsze ;-D Hmmmm dzis Mikuś w brzuszku też leniuchuje ;-))))))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #563794 przez tysiiiak
Witam w niedzielny leniwy ''poranek'' :P

co do miesiecy to chyba jest tak jak Anabelle przedstawila w tabelce :) przynajmniej ja tak licze :) a III trymestr zaczyna sie chyba w 27 tygodniu :)

lalka witamy wsrod cywilizacji :P fajnie ze wkoncu masz neta :)

sisina super niespodziewajka od meza :) no to nie pozostaje nic jak zyczyc milej kolacji :laugh:

Sysia z tego co wiem to opuchniecia zdarzaja sie w ciazy na tym etapie zwlaszcza ale zawsze lepiej skonsultowac to z lekarzem i tak jak radzi Alex zmiesz cisnienie :)

Ja po przeczytaniu calego Graya wzielam sie teraz za "Dotyk Crossa" (cos w stylu Graya) tez bardzo wciaga :) i jest lepiej napisane :) wczoraj wieczorem jak zaczelam czytac to skonczylam kolo 4 B) :side: to tez moge na maila poprzesylac :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #563821 przez Gusia
Dzien dobry mamusie :-)
A ja juz po przeprowadzce, niestety przez najblizsze 2 tyg na kartonach bo remont jeszcze nie skonczony :(
Wczoraj do wieczora kladzione byly kafle w lazience wiec juz jest gdzie sie umyc, dzis od rana wymiana okien i drzwi do ogrodu, a od jutra kuchnia, nie mam nawet zlewu w kuchni nie mowiac o kuchence :(
Najgorzej ze mam problem z tym cukrem bo nie mam jak robic posilkow, tak zamowilabym pizze i po problemie a tak odchodza kombinacje alpejskie,szkoda gadac ;(
Do tego dzis na noc do pracy,buuuuuu ;
Co do szpitala to ja tu w uk wybralam ten najblizej mnie, wiekszosc kolezanek tu rodzila, opini tyle ile mam rodzacych ale wiekszosc pozytywnych, jak bylo cos nie tak to bardziej sprawy organizacyjne wiec nie biore tego pod uwage az tak bardzo.
Ja wychodze z zalozenia ze co ma byc to bedzie, duzo zalezy na jakich ludzi trafimy a na to nie mamy az tak wielkiego wplywy.
Ja cala pierwsza ciaze w polsce mialam prowadzona przez lekarza prywatnego,ktory byl przy porodzie i tez nie odbylo sie bez komplikacji i nie milych incydentow, dyzury sie zmieniaja i nie zawsze trafi sie na polozna z powolania wiec mamusie bez nerwow, myslmy pozytywnie :-)
Ja wiem im blizej do konca to bardziej sie stresujemy, ja tez mam wrazenie ze teraz bardziej sie boje ale mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze, no musi byc i tyle, damy rade :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #563887 przez lania
Cześć dziewczyny :) :) :) Hej lalka, :) fajnie, że jesteś :)
Właśnie zaczęłam się denerwować, że Igor jakiś taki niemrawy...nie czułam go od jakiegoś czasu, ale jak chciałam się Wam pożalić, to mały fiknął, chyba się z wami wita :silly: :blink: ;) :blink: :lol:
:laugh: :laugh: :laugh: na forum zawsze można liczyć :lol: :lol: :lol: :lol:

miłego leniuchowania niedzielnego :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl