BezpiecznaCiaza112023

Mamusie MAJ 2013

11 lata 2 miesiąc temu #574013 przez JoannaL
Witam. Kolejna noc w szpitalu. Trochę kiepsko mi się spało ale da się przeżyć. Wszystko jest ok jak na razie, maluszek ruchliwy. Dostałam kartę ruchów i 3razy dziennie liczę. Czekam na obchód, może dowiem się kiedy mnie wypuszczą. Wczoraj po usg dowiedziałam się że moje dzidzi waży 1300g jak to określiła pani doktor "waga zacna, w sam raz jak na ten tydzień":). Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #574025 przez ewela86
Dzień dobry kochane:)
Dzisiaj mam wyśmienity humorek (jak do tej pory) bo wczoraj byliśmy znowu na 3d i córcia (tak - płeć się potwiedziła także nie będzie ubranego na różowo-fioletowo synusia). Waży 1162 g ilość płynu owodniowego i cała reszta w normie, wszystkie narządy rowijają się prawidłowo do wieku ciąży :) Tylko skubana tak się zasłaniała rączkami - chyba na złość :laugh: Gin pukał w brzuch i próbował zmusić ją żeby pokazała buźkę ale nic z tego - uparciuch mały. Tylko na chwilkę się pokazała tak że ledwo zdążył zrobić zdjęcie (później postaram się dodać).

Poza tym byliśmy jeszcze na zakupach i kupiliśmy: małą paczkę pampersów 1 i dużą paczkę (108szt) pampersów 2, chusteczki nawilżane, okrycie kąpielowe, pieluszki tetrowe, majtki siateczkowane 4 szt, fride do noska, obcinaczki do paznokci, szczotka do włosków i chyba coś jeszcze ale zapomniałam :P :P także dzień mogę zaliczyć do udanych.

Ale powiem Wam, że tak jakoś obco się czułam chodząc po tych sklepach bo tyle tego jest i nie wiadomo na co się zdecydować i co jest najlepsze :dry: :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #574034 przez Kiniaczek
demoniqe napisał:

Kiniaczek gratuluje 30 tyg!!! :-)


Dzięki :laugh:
Ale wraz z 30 tc pojawiły się skurcze braxtona ,ktore mam nadzieje nie będą aż tak dokuczliwe jak były wczoraj :huh:

Odpoczywaj kochana i oszczędzaj się... ja też przechodze na taki tryb :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #574042 przez Kiniaczek
Ewela moj syn przez 45 minut zasłaniał twarzyczke rączkami dopiero w ostatniej chwili się pokazał rodzicom :-) :-) fajnie że nie ma zmiany płci i że wszystko u As dobrze :laugh: :kiss:

Gratuluje udanych zakupów ,ja wciaż jestem jeszcze daleko w czarnej d. za przeproszeniem.... ale wczorajsze skurcze dały mi kopa i dziś będę szaleć na allegro ....Nie wychodze poki co bo troche sie wczoraj wystraszyłam takze modne w tych czasach zakup interentowe pora zacząć :-) :lol: :laugh: :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #574043 przez sisina
Witam laseczki :) u mnie humorek w kit nocka minęła tak sobie ;).Co do lumpków to prawda wiecej jest dla dziewczynek niż chłopców ale ja u siebie mam taka fajna pania która jak dostanie towar to zawsze mi odłoży dla chlopca ostatnio zakupiłam też 2 pary trampków wieksze i mniejsze ale cudne :laugh:
Ja już wyprawke mam gotową dla małego pewnie coś mi sie w trakcie przypomni no pampersów nie mam ale kupie pózniej i kosmetyki tez a tak to wszystko mam wczoraj przyszło łóżeczko zdecydowałam sie na turystyczne i jestem zadowolona :laugh:
Teraz ja troche sobie poszaleje na zakupach musze jakąś kieckie kupic bo siostra ma chrzciny 1.04 i musze jakoś wyglądać :laugh:
Kiniaczek mi sie też brzuch spinał i lekarz kazał brać Buscopan i odpoczywać dużo i spacery jak najbardziej wskazane i jest lepiej choć mówił że to normalne że brzuch sie spina.Miłego dnia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #574044 przez Kiniaczek
JoannaL napisał:

Witam. Kolejna noc w szpitalu. Trochę kiepsko mi się spało ale da się przeżyć. Wszystko jest ok jak na razie, maluszek ruchliwy. Dostałam kartę ruchów i 3razy dziennie liczę. Czekam na obchód, może dowiem się kiedy mnie wypuszczą. Wczoraj po usg dowiedziałam się że moje dzidzi waży 1300g jak to określiła pani doktor "waga zacna, w sam raz jak na ten tydzień":). Pozdrawiam


Joasia trzymam kciuki zebyś wyszła na dniach :laugh: z jedenj strony fajnie bo jest się po odpieką ale z drugiej szpital to słaba perspektywa mimo wszystko.... Najważniejsze że wszystko w porządku i że przebadają Cię dokładnie :-)

Jak będziesz miala chwile nspisz na jskiej podstawie bylo podejrzenie że sączą Ci się wody ?

Buziaczki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #574126 przez moniaaak
lalka to zdjęcie jeszcze z lepszych czasów- znaczy sprzed tych 10 kg ;).

Ja też mam dziś lekarza wieczorem. Ciekawe co mi mądrego powie na moje zaświadczenie od okulisty. A mój mąż dziś w pracy do późna, więc jakoś sama się tam muszę dostać. Odkąd sprzedałam moje auto w zeszłym roku, jakoś nie było mi potrzebne kolejne:(.

Nie wiem co było wczoraj z tymi brzuchami, ale mój wieczorem też się strasznie napinał...
Miłego dnia- bez płaczu i ciężkich brzuchów :) :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #574157 przez moniaaak
i byłoby chyba zbyt pięknie:(.

Odebrałam właśnie wyniki mojej morfologii i moczu. I mam znacząco podniesiony poziom leukocytów we krwi, są też obecne w moczu.

Dobrze, że dziś lekarz, to nie będę się długo denerwować:(.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #574183 przez DannaJ
Moniaaak - to daj znać, co Ci lekarz powie.

Lalka – mam się nie martwić, że na granicy, bo ponoć często się to zdarza przy obciążeniu 50g (ja takie miałam). Lekarz mówi, że na razie nie trzeba powtarzać.

Niestety pojawił się inny problem.. termin przesunął mi się o 2 tygodnie, wg usg Anetka jest za mała jak na swoje 29 tyg (wygląda na 27 tydz) 
Mam dużo leżeć i się nie martwić. No i wizyta za 3 tygodnie.

Alex87 – piszesz, że trzeba się martwić tętnem powyżej 100… Chyba jednak czeka mnie jakaś dodatkowa wizyta u kardiologa.. U mnie tętno waha się między 120 a 130… Potrafię przy ciśnieniu 90 /60 mieć tętno 120.
Chyba się rozsypuję 

Dziewczyny, śliczne ciuszki i buciki

JoannaL -trzymaj się!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #574193 przez Kiniaczek
DannaJ nic się nie martw:) nadrobi kruszynka, albo poprostu będzie drobniutka!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #574200 przez Kiniaczek
Mooniak głowa do góry ! Dobrze że dziś lekarz, napewno wszystko Ci wyjaśni i jeśli trzeba będzie przepisze stosowne leki. Jesteśmy z Tobą :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #574237 przez tysiiiak
Witam laseczki w ten jakze piekny sloneczny dzien :)

odrazu lepszy humor jak sie widzi namiastki wiosny za oknem :woohoo: niewiem jak tam u as ale u mnie na dworze bosko :) az mnie sloneczko rano obudzilo bo nie zaslonilam rolet wcoraj :P

JoannaL ciesze sie ze z maluszkiem wszystko dobrze :) ja tak podejrzewam ze skoro taki wstydzioch z tego twojego skarbenka to pewnie dziewczynka :)
mnie tez ciekawi jak poznalas ze cos jest nie tak :unsure: strasznie sie boje tego ze cos moze byc nie tak a ja w pore tego nie zauwaze...

Kiniaczek ja rowzniez gratuluje 30 tyg :D taaaak malo nam zostalo wszystkim :D jeszcze ta pogoda mnie tak nastraja ze chcialabym juz tulic moje malenstwo i wychodzic na spacerki ;p ale zanim sie obejrzymy bedziemy na porodowce :D

Sisina ja tez bede miala turystyczne lozeczko ale jeszcze u mnie nie stoi i zastanawia mnie jedna rzecz... mianowicie chcialabym polozyc przewijak na lozeczku i czy to bedzie stabilne? :unsure:

Ewela super ze coreczka sie dobrze rozwija :) :D i gratuluje udanych zakupow :P ja jak kiniaczek jestem w czarnej d... z tymi rzeczami... :( trza spiac posladki i pokupowac wszystko :D
jak bedziesz miala chwilke to czekamy na zdjecia nawet zaslonietej buziuchny :)

DannaJ tym terminem sie nie przejmuj dzieciaczki sie roznie rozwijaja :) jest jeszcze czas zeby malenstwo przybralo i uroslo :) zreszta to bedzie poprostu zgrabna dziewczynka :D

moniaak dobrze ze wizyta tuz tuz :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #574244 przez JoannaL
Kiniaczek napisał:


Jak będziesz miala chwile nspisz na jskiej podstawie bylo podejrzenie że sączą Ci się wody ?


poczułam że leci ze mnie woda. Przestraszyłam się, pojechałam do lekarza. Sprawdzała mi takim specjalnym papierkiem czy to wody. Jeżeli wody rzeczywiście płyną to papierek robi się czarny, mój był zielony, ale mimo wszystko dostałam skierowanie na obserwacje. Przyjechałam do szpitala i mnie przyjęli. Bardzo możliwe że to przez infekcje którą mam, tylko że nigdy wcześniej nie miałam takiej sytuacji dlatego podejrzewałam że to mogą być wody

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #574252 przez aleksiaa88
Niech któraś mi wytłumaczy bo nic nie rozumiem a mianowicie piszecie o tych skurczach tego na B..... człowieka czy coś już nie chce mi się szukać.
1 Czy są jeszcze jakieś inne skurcze? (twardnienie chyba tak pisałyście)
2. Rozumiem brzuch się spina a czy to boli?
3. Jeśli to jest normalne, a nie boli to po co brać tabletki, skoro lekarz mówi, że to normalne jest?

Jak widać dużo nie wiem w tym temacie.

Ja póki co też twardnieje mi brzuch znaczy się tak spina potrzyma chwilę i puszcza.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #574284 przez Kiniaczek
aleksiaa88 napisał:

Niech któraś mi wytłumaczy bo nic nie rozumiem a mianowicie piszecie o tych skurczach tego na B..... człowieka czy coś już nie chce mi się szukać.
1 Czy są jeszcze jakieś inne skurcze? (twardnienie chyba tak pisałyście)
2. Rozumiem brzuch się spina a czy to boli?
3. Jeśli to jest normalne, a nie boli to po co brać tabletki, skoro lekarz mówi, że to normalne jest?

Jak widać dużo nie wiem w tym temacie.

Ja póki co też twardnieje mi brzuch znaczy się tak spina potrzyma chwilę i puszcza.


www.mamazone.pl/artykuly/ciaza-i-porod/p...braxtona-hicksa.aspx

Niektóre takie skurcze są bolesne więc wtedy nospa albo buscopan ! Zależy od kobiety i nasilenia skurczu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl