BezpiecznaCiaza112023

mamusie CZERWCOWE

11 lata 1 tydzień temu #649167 przez Beciara
Haniu
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #649169 przez Beciara
Tak, to sa te. Niezly galimatjas, co nie :) Nie zazdroszcze.

Hania84 napisał:

Beato jak znajdziesz chwile to mi odpisz na te moje wcześniejsze pytania ( a szczególnie to czy te dokumenty co są podane we formacie PDF to te same co by mi przysłali?) czekam na odpowiedź :) Plissssssssss :blink:

violcia z tym przytulaniem to mam tak samo jak Ty :) też nie musiałoby to istnieć dla mnie w czasie ciąży :silly:

U nas też chłodno i ponuro i tez całą noc padało :S

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu - 11 lata 1 tydzień temu #649189 przez Hania84
Dzięki Beata :kiss:

Biurokracja tu jest gorsza niż w PL. Juz to dziewczynom wcześniej pisałam. W PL w UP jak sie rejestrujesz to 20 minut i gotowe. A tutaj godzina i wciąż ci dosyłają jakieś papiery...a jak chcesz oddać to musisz najpierw zadzwonić na infolinię i się umówić na termin . SZOK !!!
Mój A. w ostatnich 2 dniach dostał aż 4 listy z Agentur fur arbeit !!!! Masakra jakaś...tony papieru i utrudnień !!! Tyle tylko że on to olewa bo dostał dalszą umowę i to mu już nie jest potrzebne. Tyle tylko że musi iść im pokazać tą nową umowę...ale nie ma kiedy. W przyszłym tygodniu się dopiero pewnie wybierze.

Ech ...czyli znów coś dla pracodawcy...a oni są tacy opieszali w mojej firmie. Oby mi tego druku nie wypisywali miesiąca znowu !!!

A te pieczątki to skąd? Na pewno jedna od pracodawcy no bo ten druk musi wypełnić...a inne?

Beato sorki że Cię tak męczę ale chcę to dobrze wszystko zrozumiec. Tam na tym druku głównym jest podzielone w pewnym miejscu i trzeba zaznaczyć ile miesięcy chcesz pobierać elterngeld...ale jest to po stronie mamy i taty...a mój nie będzie tego pobierał bo pracuje i nie chce rezygnowac z pracy...więc co...tylko po mojej stronie muszę zaznaczyć? (są tam takie kratki od 1-14. Byłabyś tak uprzejma spojrzeć? Aha i nie widzę gdzie są wypisane te papiery jakie trzeba dołączyć do tych druków.

Jak się nazywa ten kwit co muszę zanieść do kasy ubezpieczeń? ta kasa ubezpieczeń to AOK tak?
Jezu jakie to pokręcone wszystko.
Czyli musiałaś iść do:
-pracodawcy
-AOK
- ... i gdzie jeszcze?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #649281 przez violcia00
A ja myslalam ze tylko we FR taka biurokracja...ja jeszcze po porodzie bede miała troche załatwien,ale mysle ze nie bedzie to tak skomplikowane jak u Ciebie Haniu,chyba bym sie załamała jakbym miala tyle załatwien co Ty..współczuje,ale napewno podołasz :blink:

My juz po obiadku,mieszkanie tez czyste i teraz zastanawiam sie co robic?? :unsure: Chyba jakis film obejrze,taki leniwy dzis mam dzien-pewnie przez ta pogode :angry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #649288 przez Hania84
violcia ani mi nie mów...to wszystko mnie przeraża. Ale dzięki Beacie jakoś ciut mi jaśniej jest w głowie...szczególnie że już na bank wiem, że podczas pobierania mutterschaftgeld i elterngeld jestem ubezpieczona zdrowotnie.
Powoli dojdę pewnie jak to wszystko ma wyglądać ale masakra z tym.

Tak nad tym ślęczę, że jeszcze nie mam posprzątane i ugotowane.
Ale tak to jest jak się próbuje z czymś do ładu dojść.

Musze się zabrać za obiad teraz i ogarnąć trochę lokum.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #649325 przez natali
Czesc brzuchatki

Haniu a ambasada nie moze ci w tym pomoc przeciez nie siedza za darmo na tych stolkach, ja sporo spraw ale juz po urodzeniu dziecka zalatwialam przez ambasade i poszlo to znacznie latwiej niz gdybym sama to robila.

Co do przytulanek to ja tez jakos nie szczegolnie mam na to ochote ale pamietam w pierwszej ciazy mialam ale maz stanowczo powiedzial juz pod koniec ze nie bo on sie boi ze dziecku krzywde zrobi mimo ze go zapewnialam ze dziecko jest bezpieczne w moim brzuszku.

Wisnia, Rysa ale wam zazdroszcze tak bliskich juz terminow.

Kasiu ciesze sie ze cisnienie sie unormowalo teraz mozesz byc spokojna.

Kakaszka milego weekendu z rodzicami.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu - 11 lata 1 tydzień temu #649346 przez Hania84
Natalia
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Dziewczyny przy porządkach znalazłam mój pierwszy obraz Lenki :silly:
trochę wypłowiały już bo z października...ale jeszcze dobrze widać :)


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #649347 przez Beciara
Haniu, masz na mysli pytanie numer 1.3 ? Dokladnie nie pamietam, ale moge powiedziec co ja bym zrobila. Ja bym zwyczajnie pozostawila strone taty przy tym pytaniu niewypelniona. Chyba, ze chcesz Ty wziac na rok, a Twoj maz na 13 i 14 miesiac. Bo pamietam, ze taka mozliwosc istnieje, ze tata ma prawo wziac tez 2 miesiace urlopu wychowawczego i wowczas dostaje przez te 2 miesiace Elterngeld obliczony ze swojej wyplaty. Tylko wtedy musicie tez caly wniosek po stronie taty wypelnic i dodac te wszystkie papiery meza.

Z tego co pamietam, to te kwitki co byly do wypelnienia dla pracodawcy czy krankenkasyy byly u mnie osobno.
Jesli bylas juz w krankenkasie i masz zalatwiony mutterschaftsgeld to chyba wysylasz im to, albo kopie? Jesli nie ma tam specjalnego kwitu dla krankenkasse...?
Kurcze, ja dzwonilam czasem co drugi dzien do tego faceta i pytalam. A na koniec odeslal mi wszystko i tak i porobil czerwone haczyki w miejscach, gdzie mialam dodac jakis krzyzyk, czy zapomnialam podpisu.


Co do biurokracji niemieckiej jeszcze: Oni daja pelno metryk roznych i chociaz te metryki sa identyczne, to na samej gorze kazda ma inny podpis: do celow socjalnych, do celow urzedowych, do celow religijnych i tak dalej... No i jak w urzedzie wymagaja od Ciebie metryki, zanosisz im i na gorze jest zly napis, to nie przyjma, chociaz jest identyczna. Bo im sie w papierach musi zgadzac i ta metryka do celow religijnych sie nie nadaje. Wiec trzeba leciec do innego urzedu i prosic o wlasciwy kwit. Paranoja :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #649348 przez natali
wracajac do karuzelki ja zamowilam ta allegro.pl/karuzelka-z-pozytywka-tiny-lo...reo-i3219201339.html droga ale przynajmniej ma to czego szukalam czyli muzyke powazna i melodyjki cymbalkowe tak jak w tych najzwyklejszych nakrecanych, pozatym moze sluzyc nawet starszemu dziecku bo mozna ja rozmatowac do przenosnej pozytywki wiec za jednym zamachem mam karuzelke i zabawke dla dziecka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu - 11 lata 1 tydzień temu #649355 przez Hania84
Beata dzięki :)

Elterngeld tylko ja będę pobierać. Więc jeśli dobrze Cię zrozumiałam wypełniam tylko po swojej stronie co nie? I zaznaczam 12. Bo 12 miesięcy chcę pobierać :)

Tam właśnie widziałam dwa prawie identyczne pisma co sobie teraz z tego linka otworzyłam ale jedno miało dodatkowy punkt...chodziło o pobierany zasiłek z bezrobocia. Ja zasiłku nie dostaję więc na mój rozum wypełniam to pismo gdzie nie ma tego podpunktu. Chyba dobrze kumam B)

No właśnie w tych papierach z tego linka od Ciebie jest tylko kwit dla pracodawcy...nie ma dla krankkasse. Ale jest jeszcze jakiś odnośnie podatków...kościelny, zdrowotny, i chorobowy (to na jednym arkuszu jest) ale wydaje mi się ze to sama wypełniam bo tam nie ma wymaganej żadnej pieczęci tylko podpis i chcą tylko wiedzieć od kiedy do kiedy to było płacone. Więc od kiedy do kiedy miałam umowę...no bo taka prawda.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #649359 przez natali
Haniu jak moja mama lezala w szpitalu w niemczech gdzie zmarla bylam zdana tylko na konsula bo nie znam wogole niemieckiego i napewno rozmawialam z polakiem tylko nie pamietam dokladnie gdzie dzwonilam moze sproboj w innym.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #649365 przez Beciara
Mysle, ze w najgorszym wypadku to oni Ci to odesla z czerwonymi haczykami, zebys cos dodala czy zakreslila.
Mnie na przyklad brakowalo tez tego rozpisu podatkowego z jednego miesiaca i musialam 2 razy latac do szefowej i zebrac, zeby mi to wydrukowali ponownie, bo nie podarowali.

Co te koscielne czy zdrowotne maja znaczyc nie wiem. Moze to dla osob, ktore sa niepelnosprawne czy co? Albo dla tych co jakas zapomoge z kosciola biora? Nie wiem sama. Nie mialam tego.


Hania84 napisał:

Beata dzięki :)

Elterngeld tylko ja będę pobierać. Więc jeśli dobrze Cię zrozumiałam wypełniam tylko po swojej stronie co nie? I zaznaczam 12. Bo 12 miesięcy chcę pobierać :)

Tam właśnie widziałam dwa prawie identyczne pisma co sobie teraz z tego linka otworzyłam ale jedno miało dodatkowy punkt...chodziło o pobierany zasiłek z bezrobocia. Ja zasiłku nie dostaję więc na mój rozum wypełniam to pismo gdzie nie ma tego podpunktu. Chyba dobrze kumam B)

No właśnie w tych papierach z tego linka od Ciebie jest tylko kwit dla pracodawcy...nie ma dla krankkasse. Ale jest jeszcze jakiś odnośnie podatków...kościelny, zdrowotny, i chorobowy (to na jednym arkuszu jest) ale wydaje mi się ze to sama wypełniam bo tam nie ma wymaganej żadnej pieczęci tylko podpis i chcą tylko wiedzieć od kiedy do kiedy to było płacone. Więc od kiedy do kiedy miałam umowę...no bo taka prawda.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #649369 przez Beciara
W ogole jak patrze na ten wniosek, to mi sie flaki przekrecaja. Maja tam nawet rubryki dla zolnierzy nato stacjonujacych obecnie w niemczech i takie tam. Mozna zwariowac co nie? I trzeba zakreslac glupoty: Tak, jestem zolnierzem nato stacjonujacym w Niemczech. A wowczas trzeba pewnie zbierac podpisy od szefa nato stacjonujacego gdzies obecnie w Kambodzy :D :D :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #649376 przez Hania84
hehe oni są co najmniej głupi :D
Ale z tego co patrzę to tak na dobrą sprawę tylko dwa druki trzeba. Ten główny i ten co do firmy idzie...plus wysyłasz chyba kopie kwitów od wypłat, kopię bescheinigung z krankkasse, kopie dowodów osobistych i tyle. Ja chyba tylko tyle wyślę i zobaczę. Bo nie rozumiem.
Teraz od stycznia to się chyba trochę zmieniło w tych papierach jak Ty miałaś na syna co nie?
Beata czyli co...tego po stronie ojca mam nie wypełniac jak on nie będzie pobierał elterngeld? Powiedz mi bo Ty to lepiej rozumiesz jak widzę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #649383 przez Beciara
Na 100 procent cos sie zmienilo, bo zmienia sie co pare miesiecy, a poza tym w Twoim rejonie moglo od poczatku juz inaczej to wygladac.
Moze tam w ktoryms, wlasciwym miejscu trzeba tylko postawic krzyzyk, ze maz nie bedzie pobieral, tylko Ty i wowczas nie wypelnia sie wszystkich ponizszych pierdolow dotyczacych meza wcale. Ciezko powiedziec co oni wymagaja.
Ja bym zostawila puste i w razie czego jakby odeslali to wypelnila.


Hania84 napisał:

hehe oni są co najmniej głupi :D
Ale z tego co patrzę to tak na dobrą sprawę tylko dwa druki trzeba. Ten główny i ten co do firmy idzie...plus wysyłasz chyba kopie kwitów od wypłat, kopię bescheinigung z krankkasse, kopie dowodów osobistych i tyle. Ja chyba tylko tyle wyślę i zobaczę. Bo nie rozumiem.
Teraz od stycznia to się chyba trochę zmieniło w tych papierach jak Ty miałaś na syna co nie?
Beata czyli co...tego po stronie ojca mam nie wypełniac jak on nie będzie pobierał elterngeld? Powiedz mi bo Ty to lepiej rozumiesz jak widzę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl