BezpiecznaCiaza112023

mamusie CZERWCOWE

10 lata 9 miesiąc temu #712791 przez Kasiasia
Witajcie

Marta - kupiłam te rurki Windi ( można je kupic w sklepie w katowicach). Miałam nadzieję i wyobrazalam sobie że włoże je do pupci synka usłysze serię pierdków a tu nic :(
A kolka jak była tak jest...
Ostatnia nadzieja w niemieckich kroplach które dotra do mnie w sobotę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #712799 przez malutkamilka
Dzis mamy ciezki dzien, mala mecza baczki i brzuszek. to na pewno nie kolki ale moje roztargnienie w sklepie. zamiast mojego chleba ktorego nie bylo kupilam podobny ale nie przeczytalam ze jest na zakwasie (tak jakbym sie szklanki octu napila), bo i mnie jezdzi w jelitach i mala sie prezy przez co nie ma mowy o spaniu. zasypia na chwilke gora 15 min i znowu krzyk. przy kapieli byl spokoj grzecznie lezala do poki nie zaczelam zawijac jej w kocyk by przeniesc do innego pokoju...

Haniu ja nie mialam znieczulenia... :/ a przydalo by sie. dostalam w kroplowce cos na wzmocnienie bo rak i nog nie czulam, dretwialy mi na koncu, dostalam tez oksytocyne na przyspieszenie i rozkurczowo no spe na sam koniec bo szyjka na ostatnim cm nie chciala puscic- a i tak gowno to dalo bo mnie porozrywalo w srodku przez wyciskanie mojej smerfetki. ja tam nie jestem zniechecona do porodu sn bo ponoc przy drugim latwiej- i wiem na pewno nigdy wiecej stargard.
juz na koniec prosilam ich o cc ale powiedzieli ze nie da rady bo dziecko sie udusi bo utknelo w kanale rodnym- widzieli glowke... a przy cc na pewno szybciej bym doszla do siebie niz po sn- chociaz wole miec brzydka blizne na kroczu niz na brzuchu jakby mial mnie szyc ten sam lekarz co szył :angry:

Tez zakupilam te rurki bo moja fruzia kupkala raz na 4-5 dni na poczatku i pediatra polecila probowac po tych 4 dniach tymi rurkami a po 6 dniach bez kupki dac czopka glicerynowego. teraz jak ja meczy brzuszek to wychodza ladnie baczki jakby z balona powietrze powoli spuszczal... :)
Kasiasia a masowalas najpierw brzuszek? ja dosc czesto to robie a pozniej nozkami napieramy na brzuszek i dopiero rureczke. no i troche cierpliwosci maluszek musi tez poprzec troszku by wylecialo powietrze bo samo to ani rusz- za prosto by bylo. ja dodatkowo podaje 4 razy espumisan.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #712800 przez Hania84
Kasia a wkładając te patyczki podniosłaś nóżki synka do góry? Bo wiem że podnoszenie nóżek do góry też pomaga na gazy.
A próbowałaś kropli Bobotic, BioGaia lub Esputicon???

Zobaczcie jaki fajny przepis na pierogi znalazłam :lol:
maksmak.blog.pl/2013/07/23/dietetyczne-p...i-z-zielona-cukinia/

ślinka cieknie mniami :D

Malutkamilka no więc napisałam ze nie miałaś...bo coś mi się tak właśnie kojarzyło :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #712807 przez Kasiasia
Malutka - może faktycznie za mało masowalismy.Jutro sie poprawie.

HAniu właśnie to wszystko przerobiłam :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #712832 przez malutkamilka
No tak Haniu, przepraszam. po dzisiejszym dniu jak bylam w gminie po PESEL Smerfetki to jak mnie Pani zapytala o nazwisko to zamiast obecnego podalam swoje panienskie a kaplam sie dopiero w tedy jak pani powiedziala ze nie ma takowego dziecka :D

Pytanie do mam ktore dokarmiaja maluszki. podajecie wit K? Wiecie moze keidy ja odstawic, tzn przy jakiej ilosci sztucznego mleka? Karmie piersia ale dokarmiam po piersi 30 ml sztucznego a na noc 60ml ale i tak calosci nie zjada. A nie hcem przedawkowac jej tej witaminy, a do pediatry najpredzej w pon bo jest 2 razy w tygodniu a dzis przegapilam...

Kasiasia ja masuje raz prawa strone brzuszka potem lewa i tak rundke po 3-4 razy kazda i koniecznie zgodnie z ruchem wskazowek zegara, pozniej zginam nozki i dociskam lekko do brzuszka i tak jakbym chciala kolanka od zewnatrz w strone pepka do brzuszka podsuwac (z bokow do srodka nozki kierowac) i dopiero lapie nozki do gory i wsadzam powoli rurke nie koniecznie cala czesto wystarcza tylko koniuszek bo ma sie oproznic z gazow a nie z kupki ale dopiero jak pusci zwieracza nie na chama by krzywdy nie zrobic ma miec luzno. i jak rurak ju=est umieszczona to lekko zginam nozki do brzuszka i to pomaga. A i kladz czest maluszka na brzuszku niech sam masuje sobie brzuszek :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #712864 przez Agusia83
Dziewczynki jestem...ale nie daje rady Was nadrabiać...czasem czytam już tylko przed spaniem o ile mam czas na kompa...Artuś na noc nie chce coś zasypiać i w ogóle budzi sie co 3, czasem co 2h...zdarza się, że nie chce później zasnąć, więc ogólnie chodzę jak nefretete....wczoraj, np: zasnął dopiero koło północy a o 5 już był skory do zabawy...tym samym obudził płaczem Emisie...
Na spacery staram się chodzić 2xdziennie...choć bywa różnie..jeśli mam ugotowany obiad to idziemy,a jak nie, to raz po południu...

Ja też rodziłam bez znieczulenia, zresztą poraz 2 :laugh: 3 dziecko pewnie też bym tak rodziła...ale narazie nie ma mowy ...może za 4,5 lat...chociaż czy wówczas będzie się już chciało? :silly:

Kakaszka witaj, cieszę się, że już jesteś z nami. Elizka jest piękna...zazdroszczę tych nocy...ale bym chciała się wyspać. Cudownie, że masz przy sobie mamę...i tego też Ci zazdroszczę :( bo u mnie nadal lipa...

Maluszki pięknie wam rosną, albo mają koło 5 kg albo ponad :laugh: ciekawe ile mój klocuszek waży, w piątek za tydzień się dowiem.

Lecę spać.

Acha...Haniu, super, że udało się przerejestrować samochód..dobrze, że szybko się za to zabrałaś.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #712908 przez Marta1985
Dziękujemy za mile słowa o łazience :-) w tym tyg wrzuce coś jeszcze ;-)

Bartuś dziękuję za życzenia :-)

Dziś Bartuś był pierwszy raz w centrum handlowym :-) i dziadkowie pokupili mu ciuszki i zabawki :-) bardzo mu się podobało :-) ja chciałam kupić sukienkę na chrzciny ale wszystkie zaciasne w cyckach :-(

No i dziś pieklysmy ciasta z mama bo przyjechała w nasze okolice rodzinka :-) kuzynki i kuzyni z 5 osób i jutro wpadają do moich rodziców na obiad a do nas na kawę :-) także mamy serniczek jablecznik i galaretki :-)

Kakaszka super ze jestes a corcia śliczna :-)

Co do porodu to ja miałam sn bez znieczulenia ale u mnie to pedzikiem poszło więc kolejny porod też sn ;
Gochens na chrzest chrzestna kupuje szatke a chrzestny świece :-)

No nic ide spać bo jutro trzeba wszystko ładnie przygotować i z rana lecieć do lidla po kosz na rzeczy do pprasowania
:-)

Dobranoc :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #712919 przez WisniaJ
A mi się wieczorem zrobił w prawej piersi zastój pokarmu nie wiem czemu, bo Gabi opróżnia ładnie obie piersi... Od 1 nie śpię, boli jak cholera :/ Któraś to miała? Bo nie wiem co robić, pierś jest twarda i boli... Przystawiłam Gabi do niej i coś tam zjadła, ale nic się nie zmieniło, laktator nie odciąga ani kropli...

Co do blizny po cesarce to mój doktorek to majstersztyk, jest piękna.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #712924 przez Ikunia1910
Wisnia pod prysznic i masuj okrężnymi ruchami pod cieplutka woda i spróbuj odciagnac troszke ręcznie pod woda i masuj masuj i przystaw laktator masaż powinien pomóc:*




[link=https://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #712947 przez rysa
Malutka jak dajesz wiecej niz 150ml na dobe to odstaw wogole ale lepiej spytac pediatry bo co lekarz to inna opinia.Ja daje juz tulko wit.D bo podaje malemu ok 200ml mm dziennie choc zdarza się ze wogóle.

Ja też rodziłam bez znieczulenia i narazie mam traume :/

Filipa wczoraj męczył bardxo brzuszek i juz dwa razy na spacerze zrobił taką kupe ze całe ubranie pobrudził.normalnie kupa po szyje :D

Dziewczyny po czym poznajecie ze pieluchy sa juz za małe bo moze to przez to Filip sie tak obsrał :D Mam jeszcze zapas dwójek,one sa niby do 6kg czyli pewnie małemu już nie dużo brakuje

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #712971 przez szósteczka
hej witam sie. Co do chrztu to rzeczywiscie trzeba kupić szatke a w zasadzie to taka chusteczka i świeca w niektorych sklepach mozna zamówić na szatce i świecy imie dziecka i datę chrztu bardzo fajna pamiątka niech sie chrzestni wykarza i to załatwia. Co do porodu to wszystkie mialam sn bez znieczulenia i po ostattnim doszłam do wniosku ze dużo zależy od nastawienia przedtem wogóle nie myślałam o zzo i dawałam rade a tez miałam podawano oksy ktora zwiększa odczucie bólu ale teraz nastawilam sie na zzo nie mogłam juz dostać po dojechaniu do szpitala i odczucie bólu było ogromne jesli będę rodzic następne to sn a co do zzo to sie zobaczy jaka zajdzie potrzeba jak narazie myslimy że na tym zakończymy ale kto wie co nam odbije. :laugh: . Dzis wybieram sie z bablami do dziadków pokazać kreacje na ślub wczoraj przez meza klezanka przekazała mi biżuteie do sukienki (sami robią i mozna sobie zamówić jaka sie chce a oni taka zrobią bardzo fajne robią tez branzoletki z harmani które mozna u nich kupić i fajne przywieszki choc nie wszystko jest i nich na stronie to można ich poppeosic o przesłanie zdjęcia z tym czego chcecie maja sklep w pawilonach na kabatach w warszawie i dobre ceny ) oto ich link www.almandyn.pl polecam. Pozdrawiam milego dnia .

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #712978 przez WisniaJ
Ikunia próbowałam prysznic i nic, w nocy laktatorem ściągnęłam po Gabi jeszcze z 10 kropelek. Przystawiam ja co 1,5 - 2 godziny. Może jutro przejdzie, jak nie to do lekarza polecę, żeby mi się nie zrobiło zapalenie.

A tak w ogóle to Gabi strasznie marudna od poniedziałku, ciągle by jadła ale akurat dobrze się zbiegło z tym zastojem. Chyba zaraz jakiś skok rozwojowy nam się szykuje.

Rysa Gabi tez się czasem "osrywa" po pachy, ale to raczej nie wina pieluch tylko wielkości kupska ;) A tez się obawiam ze mamy za dużo dwójek, zostało jakieś 140 :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #712979 przez szósteczka
u nas wyciekalo naogol siusiu jak pieluszki były ciut przyduże a ja jak widze ze po bokach zabardzo pielucha sie wzyna a zwlaszca zapiecia to zmieniam na większe pawel wazy 5430 i używam dwujek i jest ok czasem z boku kupa wylizie ale to zalezy od ilosci jak robi duzo i jeszcze nie mozna odrazu przewinac tylko po dłuższym momencie to i nas norma ze cos wypłynie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #712985 przez rysa
Tez wlasnie czytalam o tym skoku rozwojowym w 8tygodniu.To by tlumaczylo "gadatliwosc" Filipa,wielki apetyt no i marudzenie
Tez nam zostalo ze 100 szt dwojek i boje sie ze ich nie wykorzystamy.

Lece dzisiaj zalatwiac becikowe

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #713018 przez Gochens
Doberek ♥

Kasiasia cierpliwości z tymi rurkami, musisz masowac brzusio i nóżki zginac, my dziś o 7 zrobiliśmy sobie odgazowanie i rewela od razu spokój :lol:
Wisnia prxystawiaj Gabi, oby cycuch szybko wrócił do siebie.
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi bardziej chodziło mi o to co kupują rodzice dziecka na chrzciny. Co do chrzestnej to moja siostra pytała się nas co byśmy chcieli dla małego dostać ale ja nie mam zielonego pojęcia co tak naprawdę by się małemu przydało więc stwierdziłam żeby złożyła się z chrzestnym na złoty łańcuszek z jakimś krzyżykiem zawsze będzie miał pamiątkę do końca życia. :blink:
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl