BezpiecznaCiaza112023

Konkursy i posty-wszystko co o nich myślicie :-)

12 lata 5 miesiąc temu #229969 przez Mirella

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #230109 przez paulina2209
Gosia M napisał:

Kochane Mamusie,
Na tym nowym wątku możecie Kochane pisać wszystko co myślicie na temat
ilości postów potrzebnych do konkursu :)
Chcemy zebrać Wasze wypowiedzi i wybrać tak regulamin aby był dla Was dogodny :)
Dlatego bardzo proszę tutaj wypowiadać się odnośnie postów :)
Mamy nadzieję,że dzięki temu dojdziemy wspólnie do porozumienia.

Pozdrawiam,
Gosia M i zespół zapytajpolozna.pl


a mi się wydaje że nie chodzi o tworzenie regulaminu tylko pisanie swojego zdania

Gosia M napisał:

(...)Chcemy zebrać Wasze wypowiedzi i wybrać tak regulamin aby był dla Was dogodny :) (...)


i chyba o to chodzi sylwira :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #231452 przez Ivy
Witam serdecznie,

zabrałam się za czytanie tego wątku od początku, ale opadły mi ręce przy trzeciej stronie awantury i odpuściłam.
Postaram się w miarę zwięźle wyrazić swoje zdanie.

Limit stu postów jest dla mnie jakąś żenującą pomyłką, przede wszystkim dlatego, że faktycznie nie każdy lubi klepać posty typu "jak tam?" "okej" "no to okej". Osobiście przyznaję, że bardzo się denerwuję czytając takie wypowiedzi, sama zaś nie piszę, jeśli nie mam do powiedzenia niczego konkretnego. Wiele osób (niestety także moderatorzy) ma tu trochę za gorącą krew i wdaje się w niepotrzebne utarczki słowne w sytuacjach, w których można zastosować PW (userzy), ostrzeżenie, czy ban (moderatorzy). Czy to jest dobra metoda osiąania wysokiej liczby postów? Wątpię.

Lubię przebywać na tym forum, jednak jako osoba dość konkretna, odpuszczam jałowe wywody, w związku z czym uzbieranie setki postów zajęło mi około roku czasu. W tej chwili jestem tu już grubo ponad rok, wypowiadam się raczej esencjonalnie i proszę spójrzcie na mój licznik. Czy uważacie teraz, że, dajmy na to przy 99 postach i rocznym stażu nie miałabym prawa wziąć udziału w konkursie?

Takie rzeczy załatwia się przecież inaczej. Istnieje coś takiego jak spam, o czym moderatorzy powinni mieć szczególne pojęcie i reagować nań natychmiast poprzez usuwanie postów ostrzeżenia i bany czasowe. Moderatorzy powinni również trzymać swoje nerwy na wodzy, inaczej nie sprawdzają się w roli moderatora (strażnika porządku, a nie awanturnika). Przykro mi, gdy widzę po jakimś bezsensownym poście całą falę postów jeszcze bardziej bezsensownych, odechciewa się czytać forum.
Chwilami nawet mam obawy, czy się w ogóle wypowiadać, czy nie zostanę całkiem oskubana z kłaków za opinię nie w smak, czy na pewno to co piszę nikogo nie urazi.

DO SEDNA (czyli limitowanie postów wg Ivy):

Uważam, że limit postów powinien wynosić od 15 do 20 i przynajmniej miesięczny staż na forum, przy czym podczas konkursów należałoby wzmożyć czujność na spam i sprawdzać pod tym kątem wszystkie uczestniczki konkursu. Powiedzmy, że za spam dajemy ostrzeżenie, a spamowe posty są usuwane. Użytkowniczka, która nabija posty ponownie poprzez spam, dostaje bana do końca trwania konkursu, a jej zgłoszenie zostaje anulowane, przy czym zostaje powiadomiona na PW o powodach przedsięwziętych kroków. To według mnie uczciwe wobec userów o długim i krótkim stażu na forum.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #231524 przez sylwus136
Ivy napisał:

Witam serdecznie,

zabrałam się za czytanie tego wątku od początku, ale opadły mi ręce przy trzeciej stronie awantury i odpuściłam.
Postaram się w miarę zwięźle wyrazić swoje zdanie.

Limit stu postów jest dla mnie jakąś żenującą pomyłką, przede wszystkim dlatego, że faktycznie nie każdy lubi klepać posty typu "jak tam?" "okej" "no to okej". Osobiście przyznaję, że bardzo się denerwuję czytając takie wypowiedzi, sama zaś nie piszę, jeśli nie mam do powiedzenia niczego konkretnego. Wiele osób (niestety także moderatorzy) ma tu trochę za gorącą krew i wdaje się w niepotrzebne utarczki słowne w sytuacjach, w których można zastosować PW (userzy), ostrzeżenie, czy ban (moderatorzy). Czy to jest dobra metoda osiąania wysokiej liczby postów? Wątpię.

Lubię przebywać na tym forum, jednak jako osoba dość konkretna, odpuszczam jałowe wywody, w związku z czym uzbieranie setki postów zajęło mi około roku czasu. W tej chwili jestem tu już grubo ponad rok, wypowiadam się raczej esencjonalnie i proszę spójrzcie na mój licznik. Czy uważacie teraz, że, dajmy na to przy 99 postach i rocznym stażu nie miałabym prawa wziąć udziału w konkursie?

Takie rzeczy załatwia się przecież inaczej. Istnieje coś takiego jak spam, o czym moderatorzy powinni mieć szczególne pojęcie i reagować nań natychmiast poprzez usuwanie postów ostrzeżenia i bany czasowe. Moderatorzy powinni również trzymać swoje nerwy na wodzy, inaczej nie sprawdzają się w roli moderatora (strażnika porządku, a nie awanturnika). Przykro mi, gdy widzę po jakimś bezsensownym poście całą falę postów jeszcze bardziej bezsensownych, odechciewa się czytać forum.
Chwilami nawet mam obawy, czy się w ogóle wypowiadać, czy nie zostanę całkiem oskubana z kłaków za opinię nie w smak, czy na pewno to co piszę nikogo nie urazi.

DO SEDNA (czyli limitowanie postów wg Ivy):

Uważam, że limit postów powinien wynosić od 15 do 20 i przynajmniej miesięczny staż na forum, przy czym podczas konkursów należałoby wzmożyć czujność na spam i sprawdzać pod tym kątem wszystkie uczestniczki konkursu. Powiedzmy, że za spam dajemy ostrzeżenie, a spamowe posty są usuwane. Użytkowniczka, która nabija posty ponownie poprzez spam, dostaje bana do końca trwania konkursu, a jej zgłoszenie zostaje anulowane, przy czym zostaje powiadomiona na PW o powodach przedsięwziętych kroków. To według mnie uczciwe wobec userów o długim i krótkim stażu na forum.





zgadzam się w 100 %

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #231651 przez Asiersa
Ivy napisał:

Takie rzeczy załatwia się przecież inaczej. Istnieje coś takiego jak spam, o czym moderatorzy powinni mieć szczególne pojęcie i reagować nań natychmiast poprzez usuwanie postów ostrzeżenia i bany czasowe.
Uważam, że limit postów powinien wynosić od 15 do 20 i przynajmniej miesięczny staż na forum, przy czym podczas konkursów należałoby wzmożyć czujność na spam i sprawdzać pod tym kątem wszystkie uczestniczki konkursu. Powiedzmy, że za spam dajemy ostrzeżenie, a spamowe posty są usuwane. Użytkowniczka, która nabija posty ponownie poprzez spam, dostaje bana do końca trwania konkursu, a jej zgłoszenie zostaje anulowane, przy czym zostaje powiadomiona na PW o powodach przedsięwziętych kroków. To według mnie uczciwe wobec userów o długim i krótkim stażu na forum.


A ja myślę, że najpierw trzeba się zorientować, co moderator może zrobić a czego nie :)
Spamy, bany, anulowanie zgłoszenia. Niestety moderator nie może wszystkiego. Od "wszystkiego" jest ADMINISTRATOR.




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #231655 przez bombel779
Asiersa napisał:

Niestety moderator nie może wszystkiego. Od "wszystkiego" jest ADMINISTRATOR.

No właśnie.Ale skoro administrator się nie udziela i nie robi porządków gdzie trzeba to mógłby przekazać pałeczkę moderatorom :) ale to już odrębny temat na SUGESTIE ;)


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #231661 przez Ivy
Jeżeli moderator nie ma możliwości wysyłać ostrzeżeń i usuwać postów zawierających spam, to uważam tą funkcję za zbyteczną, a osoba która bez tych możliwości ją pełni, to po prostu moralista, a nie moderator. Przepraszam, że tak ostro, ale to podstawowe zasady działania większości poważnych for internetowych. Nie chcę tu definiować pojęcia moderator, bo to chyba bezcelowe...

W takim razie odwołuję się do rozsądku administracji forum i proszę o przyznanie moderatorom możliwości usuwania postów zawierających spam, przyznawania ostrzeżeń i czasowego banowania wyjątkowo krnąbrnych użytkowników. Oczywiście takie funkcje automatycznie sugerują ostrzejszą weryfikację osób chętnych do pełnienia roli moderatora... ale zaczynam odbiegać od tematu...

Wracając do ograniczeń w konkursach, myślę też, że warto byłoby rozważyć zawartość informacji w mailach powiadamiających o konkursie. Wg mnie ustanowienie limitów i ominięcie tej informacji w wiadomości jest, jakby nie patrzeć, niezbyt uczciwą formą reklamy. Zatem można umieścić pełną informację, albo zaprzestać masowego wysyłania maili. Mi osobiście byłoby bardzo przykro, gdybym dostała wiadomość, że mogę wziąć udział w konkursie, a po rejestracji na forum dowiedzieć się, że nie spełniam podstawowych wymogów (to takie machanie pieskowi szyneczką przed nosem, a potem zjadanie jej samemu, po prostu unfair) .

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #231663 przez natmur11
Ivy napisał:

Uważam, że limit postów powinien wynosić od 15 do 20 i przynajmniej miesięczny staż na forum, przy czym podczas konkursów należałoby wzmożyć czujność na spam i sprawdzać pod tym kątem wszystkie uczestniczki konkursu. Powiedzmy, że za spam dajemy ostrzeżenie, a spamowe posty są usuwane. Użytkowniczka, która nabija posty ponownie poprzez spam, dostaje bana do końca trwania konkursu, a jej zgłoszenie zostaje anulowane, przy czym zostaje powiadomiona na PW o powodach przedsięwziętych kroków. To według mnie uczciwe wobec userów o długim i krótkim stażu na forum.


tylko zeby moc sprawdzac kazdego potencjalnego forumowicza ktory bierze udzial w konkursie trzeba by zatrudnic z kilkunastu moderatorow. mysle ze to pracochlonne przy konkursach z lepszymi nagrodami:/ wiec tu tez raczej kwestia sugerstii zeby moze data rejestracji byla wyswietlana np na koncu postu? no nie wiem

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #231674 przez paulina2209
wydaje mi się że przy konkursach brakuje precyzji czy są dla wszystkich czy dla użytkowników forum. jeśli dla tych drugich to limit postów czy staż jest ważny.
co do moderatorów to nie mają dostępu to konkursów ale przy okazji dużo pracy z mamami które nabijają posty w innych wątkach co jest niezgodne z regulaminem forum.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #231679 przez bombel779
Ivy napisał:

Jeżeli moderator nie ma możliwości wysyłać ostrzeżeń i usuwać postów zawierających spam, to uważam tą funkcję za zbyteczną, a osoba która bez tych możliwości ją pełni, to po prostu moralista, a nie moderator. Przepraszam, że tak ostro, ale to podstawowe zasady działania większości poważnych for internetowych. Nie chcę tu definiować pojęcia moderator, bo to chyba bezcelowe...

W takim razie odwołuję się do rozsądku administracji forum i proszę o przyznanie moderatorom możliwości usuwania postów zawierających spam, przyznawania ostrzeżeń i czasowego banowania wyjątkowo krnąbrnych użytkowników. Oczywiście takie funkcje automatycznie sugerują ostrzejszą weryfikację osób chętnych do pełnienia roli moderatora... ale zaczynam odbiegać od tematu...

I z tym się zgadzam! Ale z racji że w tym wątku nie o TO nam chodzi pozwolę sobie poruszyć ten temat gdzie indziej... ;)


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu - 12 lata 5 miesiąc temu #231686 przez Asiersa
Ivy napisał:

Jeżeli moderator nie ma możliwości wysyłać ostrzeżeń i usuwać postów zawierających spam, to uważam tą funkcję za zbyteczną, a osoba która bez tych możliwości ją pełni, to po prostu moralista, a nie moderator.


Może. Wyjątkiem są wątki konkursowe. A chyba właśnie o wątku konkursowym jest mowa...




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #231859 przez Ivy
Przykro mi Asiersuś, ale zupełnie nie rozumiem stwierdzenia

Wyjątkiem są wątki konkursowe.

albo jestem ślepa i przeoczyłam jakiś ustęp regulaminu, albo głupia i go nie rozumiem...

Paulinko, ktoś moderować konkurs musi... przecież to nie czarna dziura, tylko konkretny dział (w którym, jak wszędzie w sieci, zdarza się trolling). Rozumiem, że to nie standardowy skład modów, bo podważałoby to wiarygodność konkursu, ale ktokolwiek to robi, musi być bardziej rzetelny, bo niemożliwe aby ten dział był kompletnie bez nadzoru.

Natmurku, na ile mi podpowiada doświadczenie- wystarczyłaby jedna odpowiedzialna osoba, tyle, że wyznaczona tylko do konkursów i nie mogąca brać w nich udziału.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #231863 przez sylwira1721
co jak co ale zgadzam sie z Ivy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu - 12 lata 5 miesiąc temu #231903 przez _aga86_
A czy Gosia M nie jest osoba odpowiedzialna za konkursy?? Jesli w zakresie Gosi obowiazkow nie ma nadzoru nad konkursami to tak jak dziewczyny pisza nalezy jak najszybciej kogos znalezc, potem dopiero mozna tworzyc regulmin...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #232278 przez kasiora
Asiersa napisał:

Ivy napisał:

Jeżeli moderator nie ma możliwości wysyłać ostrzeżeń i usuwać postów zawierających spam, to uważam tą funkcję za zbyteczną, a osoba która bez tych możliwości ją pełni, to po prostu moralista, a nie moderator.


Może. Wyjątkiem są wątki konkursowe. A chyba właśnie o wątku konkursowym jest mowa...


tym dzialem zajmuje sie wlasnie admin.

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl