BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE KWIECIEŃ 2012 ;-)

12 lata 3 dni temu #351868 przez Elwerka00
dziekuje bardzo ;* ahh uwielbiam gdy spi na boczku i ma raczki ulozone do paciorku ;D slodziaj ;D


Czekamy na Agatke ! ;D a co do poloznej,to u mnie ma sie dopiero zjawic ,wiec zobaczymy ; )

Aleksander < 3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 dni temu #351908 przez ewelinda83
Elwerka gartulacje :) doczekalas sie swojego malenstwa :kiss:
na sutki polecam nakladki :blink:
zostala nam jeszcze Agatka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 dni temu #352006 przez Elwerka00
wlasnie te nakladki chyba wyprobuje,a gdzie moge je zdobyc?na allegro?

Fakt,doczekalam sie ;) ahhh rozplywam sie,znacie ten stan ;D

Nooo czekamy na wiesci Agatki ;*


Poradzcie cos na te bolace krocze bo nie moge normaknie funkcjonowac..

Aleksander < 3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 dni temu #352142 przez Marti
Podczytuję Was sobie, mimo że ja jestem styczniówką 2012. Ale mam straszny sentyment do tego czasu, kiedy mój synek był taką małą kruszynką jak Wasze maleństwa :) Teraz ma już prawie 3 miesiące i zmienił się nie do poznania !!

Ale do rzeczy: po pierwsze wielkie gratulacje dla wszystkich świeżo rozpakowanych i ich Maluszków !! A po drugie, tym z Was, które mają problemy z karmieniem piersią (za mało pokarmu, poranione brodawki itp) chciałam zasugerować zasięgnięcie pomocy dobrego specjalisty od laktacji. My mieliśmy na początku straszne problemy - w szpitalu było wszystko ok, a jak przyszliśmy do domu, mój synek jakby "zapomniał" jak się skutecznie przyssać, ciamkał trochę, denerwował się, płakał strasznie z głodu (ja razem z nim oczywiście), zasypiał wyczerpany kolejnymi próbami i wszystko od nowa. To sprawiło, że wisiał mi na cycu non stop, więc ja byłam wyczerpana i na maksa zdołowana, mimo wsparcia męża. Nie przybierał na wadze i żółtaczka mocno się przez to nasiliła. Jednej nocy siedzieliśmy ponad 5h próbując nakarmić malucha z piersi, aż w końcu poddaliśmy się i daliśmy butlę, bo płacz głodomorka wyciskał mi łzy z oczu...

Ale ja wciąż strasznie chciałam karmić piersią, więc wyszukałam poradnię laktacyjną polecaną na forach, mój mąż załatwił pilną wizytę (ja płakałam non stop, więc nie byłabym w stanie wydusić z siebie słowa przez telefon) i pojechaliśmy. Trafiliśmy na cudowną panią Ulę (dla tych z Was, które są z Warszawy chętnie polecę), która w ciągu paru minut przystawiła mi synka do piersi, a potem pokazała parę trików i nauczyła prawidłowej techniki. Dowiedziałam się od niej, że większość problemów z karmieniem nie bierze się ze zbyt małej / zbyt dużej ilości pokarmu itp. tylko ze złej techniki przystawiania. Wydaje się, że powinno to być naturalną i instynktowną umiejętnością każdej kobiety, ale z własnego doświadczenia wiem, że ile książek by się nie przeczytało, samodzielne opanowanie tej techniki jest bardzo trudne.

Od tamtej jednej jedynej wizyty mój synek przybiera na wadze bardziej niż prawidłowo, zrobiła się z niego mała szczęśliwa kluseczka :)

Oczywiście każda z Was wie najlepiej, co jest najlepsze dla maluszka i jeżeli chcecie dokarmiać butlą albo nawet przejść na butlę całkiem, to nic w tym złego. Ale gdybyście chciały karmić tylko piersią, nie spieszcie się z dokarmianiem mlekiem modyfikowanym ani dopajaniem wodą / herbatką itp., tylko postarajcie się nauczyć prawidłowej techniki przystawiania, jest duża szansa, że problemy z ilością pokarmu i bolesnymi brodawkami wkrótce same się rozwiążą.

Sorki za przydługi wpis :) Gdybyście miały jakiekolwiek pytania, chętnie pomogę, żadna ze mnie specjalistka, ale przechodziłam to, co Wy niecałe 3 miesiące temu :) W sumie było całkiem fajnie i wspominam te chwile ciepło :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 dni temu #352144 przez iwcia
Nakładki możesz kupić w każdym sklepie dla niemowląt i dzieci, ja kupiłam rozmiar L bo jest jeszcze XL to zależy od brodawek czy są mniejsze czy większe, ja mam płaskie więc najlepiej mi podeszły te mniejsze.

Nasza córeczka Oliwia :) ur.11.04.2012 r. godz.22.25

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 dni temu #352212 przez ewelinda83
Elwira te nakladki kupisz w aptece, na allegro i sklepie dla niemowlat ...
Warto tez skorzystac z porad Marti.
Karmienie piersia to sama przyjemnosc, jak juz te wszystkie bolesne objawy mina :silly:
ja mam znowu nawal pokarmu i musze sobie pomagac laktatorem bo Kinia wszystkiego mi nie spija, ale najadac sie najada :) w nocy dala nam pospac nawet 4 godziny :lol: robimy postepy :blush:

Ciekawe kiedy Madzia i Kamila do nas zawitaja i sie pochwala swoimi malenstwami :)
Elwirka ty tez w wolnej chwili pochwal sie synusiem :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 dni temu #352265 przez nelka
ja chwilkę bo zaraz przyjdzie do nas położna, w nocy mieliśmy mały kryzys ale mam nadzieję że będzie juz ok... karmienie to naprawde trudna sprawa;/ ale Marti ma rację grunt to szukać pomocy.

Elwerka na kroczę to często przemywaj mydłem w płynie biały jeleń, można pryskać octoniseptem, przypładać lód, starać się jak najczęściej wietrzyć i nie za dużo chodzić.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 dni temu #352283 przez Elwerka00
okkej,zaopatrze sie w nie bo zwijam sie z bolu gdy maly ssie ;'(

Pochwale sie,ale nie wiem kiedy bede miala wiecej czasu ahhh

Aleksander < 3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 dni temu - 12 lata 2 dni temu #352347 przez ewelinda83

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 dni temu #352360 przez nelka
Elwerka a to napewno krocze cię boli? bo jak boli cię jak mały ssie to może być obkurczająca się macica a wtedy mydło nie pomoże :silly:

ale śliczna jest pogoda :lol: na sobote planujemy pierwszy spacer, już się nie mogę doczekać :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 dni temu #352399 przez ewelinda83
obkurczająca się macica ... o tym bolu juz zapomnialam :blink: chociaz czasem miewam jeszcze malutkie skurcze ale juz nie tak uciazliwe jak na poczatku :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 dni temu - 11 lata 11 miesiąc temu #352420 przez ewelinda83
Iwcia - 3 . 04 - Oliwia !!! Rozpakowana 11.04.2012 r.
Ewelinda83 - 4 . 04- Kinga !!! Rozpakowana 28.03.2012 r.
Karola1990 - 5 . 04 - Ola !!! Rozpakowana 16.04.2012 r.
migotka - 6 . 04 - Wiktoria
Moniq - 7 . 04 - Ewa !!! Rozpakowana 09.04.2012 r.
Wiki81 -10 . 04 - Alicja !!! Rozpakowana 27.03.2012 r.
kala321 - 14 . 04 - Patryk !!! Rozpakowana 23.04.2012 r.
szolrak1 - 16 . 04 - Bruno !!! Rozpakowana 20.04.2012 r.
Nelka - 17 . 04 - Zosia !!! Rozpakowana 21.04.2012 r.
zora85 - 19 . 04 - Alan
Karii - 19 . 04 - Adaś !!! Rozpakowana 21.04.2012 r.
Elwerka00 - 27 . 04 - Aleksander !!! Rozpakowana 23.04.2012r .
Agata250885- 30 . 04- Leoś

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 dni temu - 12 lata 2 dni temu #352421 przez iwcia
A my dzisiaj byliśmy na przejażdzce w poradni neonatologicznej, a potem na lodach z Oliwcią w nosidełku hehe, wyjątkowo dobrze się spisywała, poza kupką w pani doktor ;) mała już nie taka mała waży 4100.

Lista coraz liczniejsza, aż miło popatrzeć :)

Ewelinda bardzo fajna i przydatna stronka :)

Nasza córeczka Oliwia :) ur.11.04.2012 r. godz.22.25

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 dni temu #352426 przez ewelinda83
z tych aktywnych na forum mam to zostala nam tylko Agata :silly:
reszta mam chyba o nas zapomniala :(
my dzisiaj obylysmy sie bez spacerku bo bardzo wietrznie jest :(

Kinia zaczyna juz sie do nas usmiechac :) kochaniutki slodziak mamusi :kiss: :kiss: :kiss:
teraz spi mi na rekach :) zreszta to jej ulubiona pozycja, musi czuc mamusie bo tak sie najbezpieczniej czuje :)
jak u was ze spaniem tzn ze spaniem dzieciaczkow ... spia w lozeczkach czy raczej wola byc przy was ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 dni temu - 12 lata 2 dni temu #352430 przez iwcia
Nasza śpi narazie w wózku i w sumie nie mam z nią większego problemu, na pewno lubi mieć ciemno, bo lepiej śpi wieczorami i w nocy, a na rękach mam ją tylko póki nie zaśnie, potem odkładam :)

Ewelinda to Twoja Kinia ma już praktycznie miesiąc! jejku ale ten czas leci :) dopiero wszystkie czekałyśmy na porody i terminy...

Inne mamusie wrócą jak się trochę oswoją i z nową sytuacją :) a co do maluszków, moja zaczęła 3 tydzień życia, kładę ją na chwilkę codziennie na brzuszku i dzisiaj zauważyłam że już próbuje podnosić główkę, myślicie że to dobrze czy może jednak za wcześnie?

Nasza córeczka Oliwia :) ur.11.04.2012 r. godz.22.25

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl