BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE KWIECIEŃ 2012 ;-)

11 lata 11 miesiąc temu #353640 przez ewelinda83
kala ja wyszlama na krotki spacer juz na 4 dzien ( wizyta w szpitalu ) jak jest ladna pogoda to mysle ze 30 minut nie zaszkodzi dzidziusiowi :) ze mnie sie smiali na spacerze ze dalej sie bujam z boku na bok tak jak bym byla w ciazy :P

ja tez dalej karmie z nakladkami bo jest nam wygodniej. Kinia sie tak przy nich ne denerwuje jak przy samym cycu do ktorego tez ja czasami przykladam :silly:

dzisiaj przylatuje do nas dziadzio na tydzien a w piatek tescie ;)

aaa no i znowu musielismy sie przeprowadzac bo na poprzedniej chatce mielismy problemy z woda i wlasciceilka :angry: cale szczescie juz jestesmy na nowym mieszkaniu i powoli sie uzadzamy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #353670 przez nelka
W US akt urodzenia dostaje się 3egzemplarze, żeby odebrać potrzebny jest akt śllubu! US wysyła dokumenty do UM i czeka się na pesel , ale z resztą dokumentów nie trzeba czekać na pesel, do becikowego potrzebny jest jeden od-ptyg.is, do ubezp. wystarczy ksero aktu ur. (choć może się różnić w zależności od ubezpieczyciela.

My byliśmy na krótkim spacerze po 7dniach, za daleko nie poszliśmy po mi się jeszcze wszystko nie zagoiło. Wkurza mnie to krocze bo muszę się oszczędzać żeby się zagoiło a tyle rzeczy jest do zrobienia :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #353673 przez Elwerka00
a jezeli ktos nie ma slubu tak jak ja,to co wtedy?

Jest tyle formalnosci ze glowa mala ;/ ja jutro musze jechac 60 km z bolacym kroczem sama samochodem,zeby pozalatwiac to ;/ jea. Bede jechac i plakac z bolu,bo zadne siedzenie nie wchodzi w gre bo boli jak nie wiem.. Wezme poduszke ale co z tego ;/ wrrrr...

Aleksander < 3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #353757 przez ewelinda83
Ja mialam dobrze z rejestracja Kingi :) na drugi dzien po porodzie przyszla babka do mnie i umowilam sie na spotkanie, biuro jest w szpitalu, ja dalam tylko nasze paszporty ( moj i meza ) nasz akt slubu przetlumaczony i zaplacilam :silly: dostalam trzy akty urodzenia i juz mnie nic wiecej nie interesowalo, te biuro za mnie zalatwialo reszte dokumentow tzn PPS ( odpowiednik peselu ) i rodzinne . No a w Polsce biurokracja jak zawsze grrryyy :angry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #353758 przez ewelinda83
wlasnie sie wybieralysmy na lotnisko po dziadka kiedy Kinia zrobila MEGA kupe az skarpetkami wylatywalo :lol: oddalam ja tacie w rece, ktory ogarnal sprawe :P :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #353826 przez Elwerka00
u mnie Olek jak tylko zmienie mu pieluszke na czysta ubiore go ,poloze i zaczne karmic ,zaraz robi w pieluszke ;D i musze znowu zmieniac ahhh tak sie ze mna bawi cwaniaczek maly;p

Aleksander < 3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #353842 przez kala321
jak nie jest się małzeństwem i chłopak idzie to musi miec chyba Twój dowód i pismo jakies,ale nie pamiętam jakie(mówili u nas na szkole,ale nie zapisałam,bo nie potrzebowałam

no to niedługo pójdziemy na spacer,mnie brzuch dalej ciągnie i boli
więc pewnie daleko też nie dam rady iść

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #353869 przez kala321
Witam w piękny poranek :)
zaraz jak J przyjedzie to pojadę po karmieniu na zdjęcie szwów i do Urzędów pozałatwiać,chcę też po pampersy wjechać i kilka drobiazgów ze sklepu
w Cerfurze mają mega pakę prawie 20o szt po 110 zł(tylko muszę sprawdzić,czy mają 1-dynki)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #353912 przez nelka
Elwerka jak nie jesteście małżenstwem a nie byliście wcześniej załatwić uzanania ojcostwa a chcesz żeby tata był na akcie urodzenie to musicie iść do US w dwójkę.

ale mieliśmy wczoraj ciężki dzień :( mała w ciągu dnia spała może z 2godz i to nie ciągiem a małym drzemkami i co ją uspokoiliśmy to się wiła i kwiczała, daliśmy jej popołudniu herbakę koperkową i się przestraszyliśmy że jej zaszkodziła ;) dopiero wieczorem wykąpalismy ją, nakarmiłam i zasneła, ona spała jak zabita 8godz bo ją nie budziłam żeby odespała a ja co chwile się budziłam bo się o denerwowałam czy jest z nią ok :huh: najprawdopodobniej albo wzdęcia ją męczyły ale niestrawność po czym co zjadłam... ta bezsilność jest potworna,jak nie wiadomo jak jej pomódź :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu - 11 lata 11 miesiąc temu #353997 przez iwcia
No u nas też w dzień nie za ciekawie, Oliwia nie chce spać, kręci się płacze, też dajemy koperkową ale jej nie lubi pociągnie z 2 razy i wypluwa. Wieczorem śpi dobrze, już od 19 z przerwami na jedzenie co 3-4 godziny, je i idzie dalej spać, a w dzień jest cały czas niespokojna.

Ja nie karmie już piersią, bo pokarm mi się skończył. A w domu oczywiście każdy wie najlepiej, to teściowa to my i tak się wszystko toczy że nie wiadomo już kogo słuchać i co robić, idzie popaść w paranoje z tych wszystkich dobrych rad.

Nasza córeczka Oliwia :) ur.11.04.2012 r. godz.22.25

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #354029 przez kala321
My załatwiliśmy,zdjęcie szwów,USC, becikowe złozone, na macierzyński w Zusie złożone, połozna była wszystko sprawdziłą i dokumenty wypełniliśmy
zakupy zrobiliśmy
teraz zjedliśmy obiadek i idę się zdrzemnąć z małym
brzuch strasznie ciągnie,ale damy radę

jeszcze walczymy z laktacją, mały do butli przyzwyczajony,ale nie poddajemy się

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #354037 przez Karii
dziewczyny a kiedy dostalyscie zaswiadczenie od lekarza prowadzacego o tym ze bylescie pod opieka lekarska od 10 tygodznia ciazy, podobno potrzebne to jest do becikowego. u mnie lekarka powiedziala ze da mi na pierwszej wizycie po porodzie czyli za ok 6 tygodni.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #354040 przez kala321
Karii ja dostałam w szpitalu tego dnia co miałąm poród,akurat mój mi robił carkę

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #354049 przez nelka
Karii a chodzisz prywatnie do lekarza? może chce żebyś przyszła do niej po tych 6tyg żeby $... ja dostałam od lekarza zaświadczenie po porodzie, po paru dniach mąż podjechał do gabinetu i mu wystawili.

kurde mój knpeczek chyba za mało dostaje mleka z cycka :huh: odciagnełam sobie laktatorem i z jednego cycka ok30ml zeszło więc może dlatego jest taka marudna...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #354077 przez ewelinda83
Kinia miala dzisiaj wizyte poloznej :) wazy 3720g :lol: moj maly grubasek :silly:
mecza nas kolki :( mam sciagac pokarm wieczorem i dawac jej go popoludniu bo w dzien jest mniej mleka w piersi niz w nocy, mam nie dokarmiac sztucznym bo to tez moze wywolac problemy :dry:

ja mialam herbatke koperkowa z Hippa od 1 miesiaca wiec po porodzie zaczelam sama ja pic :P staram sie Kini niczym nie dopajac :) Iwcia sprobuj i ty pic moze to cos da :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl