BezpiecznaCiaza112023

Lipiec 2011 nalezy do Nas

12 lata 9 miesiąc temu #147337 przez masuska
I się rozkręciły gadulce:)

Różyczko już wyjęłam wszystkie ciuszki z szafki zaraz będę liczyć, ale zakładam że body to mam około 20 sztuk (większość sprezentowane rozpinane w kroku, co mnie się nie podoba) a i w różnym rozmiarze do 62. dżinsów mamy 4 par + spodenki, koszulek 5 sztuk i jedną wyjściowa elegancką koszulę:)

Dokładnie doliczyłam te 14 dni w razie co.

A Różyczko, to ja mam na plusie dokładnie 2x tyle co ty przytyłaś, masakra, no ale cóż zgubimy:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #147338 przez kaska191919
hmmm różyczkodobre pytanie ????? niech się lepiej doświadczone kobitki wypowiedzą, bo w sumie to też nie wiem, MATKO!!!takich prostych rzeczy nie wiedzieć :) i jak tu się nie stresować :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu - 12 lata 9 miesiąc temu #147358 przez masuska
kaska191919 nie stresuj się:) Urodzie szkodzisz.

Różyczko, 3 raz podchodzę żeby opisać mój sen, ciągle zapominam. Śniło mi się że wychodziliśmy z Mężem ze szpitala i z Piotrkiem w nosidełku (foteliku Maxi Cosi, z zestawu z X-landera) poszliśmy do parku, bawiłam się z nim i takie tam. Mąż cały w skowronkach, a to napój przyniósł, a to lody, taki uchachany był i dumny, a ja szczęśliwa. Spałam od 24 do 5:30:P z 5 razy w kibelku i taki piękny sen zapamiętałam:)

No a co do zawartości szafki:
5x koszulek na krótki rękaw, 8x na długi, 10 x kaftaników, 1x koszula
20x body (różne rękawy), 9x pajace, 5x śpiochy
4x dżinsy, 1x spodenki dżinsowe, 5x dresowych spodni, 2x półśpiochy
3x bluzy, 2x sweterki
12x rampersów
2x ciepłe (polarowe) kombinezony?, 3x śpiworki do spania, 3 pary butów (najmniejszych)

Skarpet, czapek i niedrapek nie liczę. Mam jeszcze rajstopy, chustki i jakieś tam jeszcze pierdółki.

z 80% rzeczy dostałam. W sumie tylko te wyjściowe kupiłam:) Zaznaczam że to są rozmiary przygotowane do 6 miesięcy mniej więcej. kolejny karton czeka na wyjęcie w grudniu:) Tam mam pajace z napisem "My first Christmas":) I inne takie. A jeszcze mam śliniaki.

Obładowali mnie tymi ciuchami:)

Jak już dałam sobie radę ze stopami i widzę je jakie były kiedyś, to mi łapy spuchły i obrączki nie ściągnę. Zaraz będę walczyć z tym.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #147368 przez kaska191919
Masuskato ściągaj obrączkę!! na SR położna opowiadała ze na poród kobieta przyjechała z obrączką a palec spuchnięty nie mogła ściągnąć i ze szpitala musieli jechać do jubilera żeby ciął obrączkę :) dla mojego brata szwagierki w szpitalu rozcieli , widocznie bogatsze szpitale maja sprzęt :) ja już dawno nie noszę obrączki, wchodzi, ale jak palec spuchnie to potem problem mam. Masuska ile Ty masz ciuszków, ja większych też mam jeszcze, ale chyba przejdę się na ciuchacz dziś tam gdzie ostatnio byłam bo i tak nie mam nic do roboty, a on blisko(tylko dostawa jest w sobotę, ale może co trafię.
Ja czekam na położna........................................................................................................................................................................................ ....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #147375 przez masuska
Kaśka a najlepsze jest to że upchnęłam wszystko w jednej szafce:) z dostępem do wszystkiego:)
Już zdjęłam obrączkę, ten żel na prawdę czyni cuda. Tam jest wskazówka żeby po smarowaniu unieść kopytka do góry. Ja jeszcze włączam wiatrak i przy komputerze mogę siedzieć:)

Zauważyłam właśnie że brzuch mi opadł. Taka stara baba mi mówiła ostatnio że jak włożę obydwie dłonie między biust a brzuch to poród bliski. Mieści mi się cala dłoń i pół:)

Inna sprawa jest taka że uświadomiłam sobie że moja koleżanka jest od 28.06 na wywołaniu, jeszcze nic nie pisała więc chyba nie rodzi. Myślę że po jednej kroplówce już powinna być, jak nie pójdzie to jakiś cewnik zakładają, później znów kroplówka, ostatecznie ostatniego dnia cesarka. Mówiła mi kiedyś, że na porodówce się spotkamy. Jakby nie było jest szansa:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #147379 przez luz_de_luna
dziewczyny,
mam pytanie, może naiwne, ale jako tzw "pierwiastka" po prostu nie wiem jak jest... jak to jest z lewatywami i goleniem krocza? To jest jakiś standard w szpitalach? Może któraś coś wie na ten temat szczególnie jeśli chodzi o W-wę. Lewatywę robią, żeby maluch miał więcej miejsca, czy żeby się coś nie przytrafiło w trakcie parcia? A golenie?

Pomóżcie :)))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #147387 przez Lucy
Hey dziewczyny!
    Czy którąś z Was boli spojenie łonowe? Bo mi aż chrupie jak sie chce przewrócić na bok,a bardzo boli od 2 dni!

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=30096

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #147400 przez kaska191919
luz_de_LUNANO LEWATYWA JEST ŻEBY KOBIECIE CHYBA LŻEJ BYŁO, I ŻEBY NIE BYŁO NIESPODZIANKI PRZY PORODZIE, BO JAK DZIECKO NAPIERA TO WSZYTKO SIĘ MOŻE ZDARZYĆ:d A GOLENIE TO CHYBA CHODZI O TO ŻE PÓXNIEJ LEPIEJ SZYĆ JAK CO, U NAS GOLĄ JAK KTOS SAM SIĘ NIE OGOLI, A LEWATYWA JEST ZA ZGODĄ PACJENTKI, ALE JA WOLĘ LEWATYWĘ, A OGOLĘ SIĘ W DOMU :S
pOŁOŻNA JUŻ POSZŁA, ODPOWIEDZiAŁA MI NA MOJE PYTANIA, ZMIERZYŁA TĘTNO, I MÓWIŁA ŻE JAK COŚ TO DZWONIĆ, JAK BĘDZIE SIĘ COŚ DZIAĆ A NIE BĘDĘ PEWNA CZY TO JUŻ JECHAĆ CZY NIE :) A CO DO MALOWANIA WŁOSÓW TO MÓWIŁA ŻE MOŻNA POMALOWAĆ, ŻE PÓŹNIEJ CZAU NIE BĘDZIE, A POZA TYM DZIDZIA BEDZIE CZUĆ ŻE JA SIĘ LEPIEJ CZUJĘ :)
dOBRA JA SIĘ ZWIJAM NA TEN CIUCHACZ, ODEZWĘ SIĘ PÓŹNIEJ,MIŁEGO DNIA!!!!!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #147424 przez takajedna
Dziewczyny czy tylko mi się tak wyświetla forum, że mi ucina kawałek strony, w tym tekstu od prawej strony? :angry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #147430 przez piernikarczyk07
Hej mi się właśnie tak wyświetla cholerstwo i coś w ogóle z opóźnieniem pisze...
Idę do sklepu jak wróce mam nadzieję że będzie już ok

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #147451 przez Gosia_Krupa
Lewatywa przyspiesza akcję porodową,bo ruch jelit pobudza macicę.
Poza tym jest się bardziej spokojna co do ewentualnej niespodzianki,chociaz i po lewatywie się zdarzaja.
Jeżeli chodzi o golenie,to już się teraz tego nie robi,chyba że do cesarki lub w bardzo zacofanych szpitalach.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #147471 przez baby_55
tak naprawdę wszestko zależy od szpitala, u mnie np nie robią w ogóle lewatywy, golenia też, jedynie jeśli jest to konieczne przy szyciu krocza to leciutko zgolą i tyle, a tak to nie, przy CC golą leciutko tuż nad spojeniem łonowym, najlepiej dowiedz się w szpitalu w którym chcesz rodzić jak to wygląda, ale tak Gosia napisała lewatywa może przyspieszyć akcję porodową, co do przykrych niespodzianek, to ja przed porodem dostałam biegunki więc jelita mi się oczyściły a mimo to niespodzianka była, ale położna szybciutko się tym zajęła i nie było po tym śladu a dla mnie i męża nie był to problem

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #147486 przez masuska
W moim Szpitalu jest tak, że nie trzeba i nie robią ani lewatywy, ani golenia, jak sobie paacjentka nie życzy. Ale obydwie czynności zalecają ponieważ jak natną, lub się popęka to włoski utrudniają gojenie, może się rana chrzanić. A zamiast lewatywy dają (jak się poprosi) czopek glicerynowy, po to że zawarte bakterie w kale mogą zaszkodzić dziecku. Jak wiadomo dzidzia ma główkę skierowaną w stronę krzyża, więc centralnie idzie na wiadomo co. A że jest duża to może wycisnąć niespodzianką.
Golić się to i tak ogolę, a i tego czopka też poproszę, ale zainstaluje sobie sama!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #147504 przez Green
czesc dziewczyny :) u mnie tez jest ten problem ze ucina kawalek tekstu i trzeba sie domyslac co tam naskrobalyscie po za tym zeby odpisac jest tylko SZYBKA ODPOWIEDZ ,reszta dopiero tera zzacela sie pojawiac znaczy ODPOWIEDZ I CYTUJ ale tak dziwnie bo jak zaczelam pisac to strona zaczela sie mi przesuwac w prawo ,DZIWNE TO :S
Jak bylam kiedys u poloznej na wizycie z mezem to wyczytal gdzies tam w jej gabinecie na plakacie ze kobieta ciezarna na min 2 tyg przd porodem niepowinna sie golic aby nieprzyplatala sie jakas infekcja.
Skoro tak sie rozpisalyscie o ciuszka to moze i ja napisze ale widze ze spokojnie moglabym miec blizniaki w porownaniu do was :huh:
*6 bodow dl.rekaw
*23 body kr.rekaw
*12 czapeczek
*37 bluzeczki/kaftaniki
*34 pajace+ 2 spakowane w torbie
*9 bluzy/sweterki rozpinane +2 w torbie
*6 sukienek + 2 w torbie
*15 spodenkow +1 w torbie
WIEKSZOSC Z TEGO TEZ Z 80% PODOBNIE JAK MASUSKA PRZYGARNELAM OD LUDZIOW :P

MASUSKA ty sie kobieto niestresuj waga ,choc wiem ze to niejest takie latwe ale ja tez sporo przybralam na wadze .Wlasnie dzis weszlam na wage sprawdzic ile to ja waze i az smutno mi sie zrobilo teraz wiem czemu mnie tak nogi bola,poprostu zbyt duze obciazenie :dry: Dlatego tez pocichu licze zeby tak terminowo urzodzic.

Tak sie wogole zastanawiam jak to jest przytyc 10-15 kg w ciazy? Niepotrafie sobie tego wyobrazic :dry:

Teraz tez troszke pomarudze jak zlazlam z wagi to spojrezalam w lusterko i zobaczylam monstrum od razu widzialm tylko okragla mordke,okragly nochal ,II podbrudek, eee... I znajac zycie dluuugo bede wygladac po porodzie jak prosie, bo mnie to lubia trzymac sie kg :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #147508 przez agito11
Witam;-)
Chyba jednak zostanę mamuśka lipcową;-)
Bo dzisiejszej wizycie wiem to na pewno.
Nic się nie dzieję.
U mnie też ucina tekst, coś się dzieje....
masuska ja jestem już 20 kg na plusie. Wiem że ciężko będzie mi wrócić do dawnej figury, ale co zrobić jak jeść lubię he he

url=http://slub-wesele.pl/] [/url]



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl