BezpiecznaCiaza112023

SZCZĘŚLIWE MAMUSIE LUTY 2012

12 lata 2 miesiąc temu #314022 przez Angelaw
Niestety musielismy wprowadzic dzisiaj butle...
Owszem zaczelam tez odciagac pokarm i zobaczymy jak to sie sprawdzi dalej...
Ale maly stracil od porodu 410 g czyli troche ponad 10% wiec trzeba bylo dzisiaj zaczac juz cos robic...
Czy zechce jeszcze cyca nie wiem, probowalam i z tego jestem zadowolona ale niestety brodawki moje nie pasuja malemu bo sa jakie sa a nakladka tez sie nie sprawdza...
Teraz spi jak aniolek bo dostaje mleko moje i sztuczne niestety tez poki co na zawolanie i jest dobrze...
Mam cholernego baby bluesa przez to wszystko co tez nie sprzyja nikomu...
Maz jest cudownym czlowiekiem i mimo ze pada na twarz to energii ma za dwoch...
Jak nie jadl to ciagle chcial smoczka lub palca bo nie zasypial inaczej a teraz pojedzony spi bez...
Troche sie rozpisalam ale musialam sie troszke wyzalic a i moze probuje sie usprawiedliwic ze nie moge karmic cyckiem...kto wie?
Pozdrawiam oczekujace i pozostale mamusie...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #314505 przez xxpoziomkaxx
Jeszcze jestem w domu. Skurcze mam nieregularne, ale ciagle stoper w reku. Zapomnialam napisac wczoraj ze te skurcze mialam wywolane masazem szyjki. To naprawde mega bolalo :ohmy: Czop mi odszedl, wiec mysle ze wszystko idzie w dobrym kierunku :) Noc przespalam calutko, oczywiscie z dwoma pauzami na siusiu, i za kazdym razem z nadzieja ze to juz :laugh:

Angelaw nie mozesz sie obwiniac, wiele kobiet karmi butelka i to nie jest zadne zlo, jesli dzieciatko sie nie najada to nie ma wyjscia. A probowalas moze zasiegnac pomocy u poloznej badz w poradni laktacyjnej? Moze warto sprobowac, jesli chcialabys karmic piersia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #314522 przez milibryl
dokładnie Angel nie możesz się obwiniać,widocznie nie jest Ci dane karmić piersią i już, ważne by maleństwo było zadowolone i najedzone więc dawaj butlę. No chyba że masz gdzie pójść do poradni laktacyjnej, zawsze możesz spróbować to jeszcze zmienić ale najgorsze co to się obwiniać. Jak się stresujesz dzidzi to wyczuwa i też może nie chce ssać, więc głowa do góry jesteśmy z Tobą i pamiętaj czy butelką będziesz karmić czy cyckiem to i tak będziesz superową mamuśką :kiss:

poziomka - no to czekamy z niecierpliwością, pewnie już niedługo :)

hiszpanka - życzę Ci w takim razie byś nie rodziła w czwartek :laugh: a ta pani to chyba zawody pomyliła jak ma takie teksty do pacjentek, mam nadzieję że nie trafisz na nią, zaciskam !!!!!

u mnie wczoraj ok 18 silne skurcze macicy, w tym miejscu jak włosy na pipce zaczynają rosnąć :laugh: trwały po ok 30 sekund i powtórzyły się w ciągu godziny parę razy ale pochodziłam po mieszkaniu i przeszło więc znów to nie to. Kurcze to czekanie jest straszne :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #314534 przez anuskka
Angela domyslam sie ,ze nie bylo ci latwo podjac decyzje o butli-ale od idei karmienia piersia wazniejsze jest zdrowie twojego dziecka.Mnostwo dzieci wychowalo sie na butelce . Nie obwiniaj sie i nie stresuj-bo Nicolas wyczuwa twoje nastroje i tez nie jest szczesliwy.Sciskam was oboje -bedzie dobrze. I jak masz ochote sie wyzalic-to smialo...

Hiszpanka no to we czwartki koreczek, ;) nie wiem co jeszcze- bo porod w towarzystwie wrednej osoby to juz sadyzm.

U nas proby ze smoczkiem-choc nie do konca jestem przekonana-bo bywa tak ,ze Milenka zasypia ,kiedy tylko poloze ja obok siebie i przytule,albo wezme w ramiona. I czuje sie wredna matka,ze moje dziecko potrzebuje bliskosci-a ja chce zastapic to jakims cholernym smoczkiem,zeby szybciej zasnela.

Dziewczyny my jestesmy w trakcie zalatwiania papierow dla malej.To nie pojete jak tu sie wszystko robi od (sorry za wyrazenie) dupy strony. W dodatku jesli jakas osoba siedzi przy jakims biurku ,to poza tym co sie dzieje na jej dwoch metrach kwadratowych nie ma zadnej wiedzy i nie poinformuje cie,ze kolejnosc zalatwiania papierow jest taka i taka-tylko,ze ona nie moze bo brak ci tego, a jak probujesz zalatwic to co ci brakowalo ,to mily pan powie ci,ze jeszcze powinienes itd. A najbardziej wkurzajace jest ,ze czas na te papiery masz do siedmiu dni od urodzenia dziecka-z tego trzy dni w szpitalu ,dwa weekendu i jeszcze jeden zmarnowanyna odsylaniach .i niech mi ktos powie kiedy mozna biegac po urzedach????Kurcze polityka prororodzinna

Sciskam wasmocno caluje slodkie czolka waszych malenstw,a te ktore jeszcze w brzuszkach poklepuje delikatnie po tym co im akurat wystaje. :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #314538 przez sylka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #314539 przez anuskka
dlugo pisalam i rozminelam sie z wami Milibryl i Poziomka.

Poziomka jak czop odszedl to juz naprawde niedlugo.plus te trzy cm...

Milibryl i twoje malenstwo sie w koncu zdecyduje :kiss:
Buziaczki...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #314594 przez sylwia89
Hej dziewczynki ja dziś idę do lekarza i troszkę się denerwuje, mam nadzieje, że czegoś się dowiem... hmm widzę że po porodzie wcale nie jest łatwo ,a ja myślałam że jak urodzę to będzie z górki, narazie przeraża mnie perspektywa porodu, tym bardziej, że tu gdzie będę rodzić nie ma znieczuleń, nawet jak bym chciała zapłacić- to koszmar, że w tych czasach jeszcze takie zacofanie, jeszcze pół roku temu był, ale była afera i już nie ma , a ja jak zwykle mam pecha....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #314598 przez Angelaw
Witam dziewczyny
Samopoczucie lepsze juz mam choc jak maly placze to i ja razem z nim
Dziekuje za wsparcie
Teraz czuje sie lepiej i mimo iz maly nie chce piersi to przynajmniej wiem ze nie placze bo jest glodny...

Anusska
Wiem co czujesz jesli chodzi o smoczek bo mam identyczna sytuacje...
Podaje malemu smoczek jak juz widze ze placze zbyt dlugo...
Ale jak zasnie probuje odebrac, czasem uda sie szybciej, czasem trwa to dluzej, a czsem sam wypluje i przestaje szukac...
Wiem ze smoczki nie sa dobre ale tego tez niektore dzieci uzywaja a potem trzeba je oduczyc i tez nie jest to mysle koniec swiata...
Jak widac kazde dziecko potrzebuje czegos innego i juz...

Maz mnie wspiera bardzo choc sam pada na twarz i dzisiaj juz poszedl do pracy...

A co do pomocy laktacyjnej to od soboty przez 8 dni przychodzi tutaj pani z kramzorgu to taka opieka do dziecka, pokazuje co i jak, uczy opieki na malenstwem ale tez zajmuje sie moim zdrowiem, sprawdza szwy, temp., robi wywiad, i pociesza i trzeba przyznac ze robi to dobrze...
Uczyla tez za kazdym razem co i jak sama masujac mi piersi i probujac podac malemu ale ze stracil za duzo na wadze to nie mozna bylo juz dluzej czekac...
Bedziemy jeszcze probowac ale potrzebujemy troche czasu, uda sie to sie uda, nie to w leb se nie strzele bo teraz juz nie bardzo moge :)

Dziewczyny do pracy, rodzic i juz...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #314691 przez anuskka
Sylwia no to zycze samych dobrych wiesci. I tez nie potrafie zrozumiec,ze w dwudziestym pierwszym wieku lekarz moze ci odmowic czegos co w innych krajach jest standardem .wiadomo ,ze najlepiej byloby i najzdrowiej urodzic,bez znieczulenia-ale myslac w ten sposob,moznaby zastanawiac sie nad slusznoscia wielu innych rozwiazan.gdyby chociaz pozostawili decyzje samej rodzacej...

Angela tak trzymaj. Ja postanowilam korzystac ze smoczka,ale tez pozwalam usnac Milence na rekach i dopiero wtedy wkladam ja do lozeczka. Na razie dziala-a ja czuje sie lepiej.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #314713 przez hiszpanka
Trzymajcie sie dziewczyny! Wiem, ze jest Wam ciezko.. ale to minie... nei obwiniajcie sie za butle czy smoczek - kazde dziecko jest inne i my jako matki neiwiele mozemy na to poradzic - trzymam za Was kciuki, za Wasze nastroje, za mlauchy i za to aby kazda z Was znalazla dloa siebie i dzieciatka swoj wlasny rytm :)

Co do mnie - cisza - skurcze minely, bole krzyza tez... mam nadzieje, ze nei urodzi sie 29 lutego!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #314901 przez ann-sunshine
Sylka i Anuskka dzięki za uspokojenie w sprawie kupek :)

Angela - spokojnie będzie dobrze (niezależnie od tego na czym się skończy czy na butli czy na cycu, to będzie dobrze), spróbuj jeszcze z karmieniem piersią bo pokarm może się pojawić dopiero po kilku dniach, przystawiaj małego niech próbuje ssać, a nóż się nauczy, a u ciebie popłynie rzeka mleka. Nie miej też wyrzutów sumienia, że dokarmiasz. To nie zbrodnia, tak samo jak karmienie tylko butlą. Wspieram Cię. I uwierz, że z dnia na dzień będzie lepiej, każdego dnia nauczysz się jednej małej nowej rzeczy o swoim dziecku i będzie wam łatwiej.

Poziomka, Milibryl, Hiszpanka
trzymam kciuki za szybkie rozwiązanie.

U nas smok jest na porządku dziennym, bo zasypia tylko albo mocno przyssana przy moim cycu albo z własnymi paluchami w buzi, tak więc z tych trzech rzeczy wolę smoka. A do tego ciężko przeżywa wypróżnianie, napina się wtedy i mocno płacze i trwa to od pół godziny do kilku godzin, mam nadzieję, że to przejściowe i że to nie kolki :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #314976 przez milibryl
sylwia daj znak jak po wizycie

ann,anuska,angelaw - wspieram was duchowo, na pewno wszystko się unormuje, i nie ważne czy cecek czy butelka czy smoczek, ważne by dzieci były zadowolone bo wtedy i wy będziecie szczęśliwe :kiss:

hiszpanka
- ja też się boję 29 lutego a wtedy mam termin z okresu, na szczęście z usg wyszło mi na 8 marca także mam nadzieję że może dzidzi przyjdzie przed lub po :laugh:

coś mnie rozkłada przeziębienie (katar i gardło) macie jakieś skuteczne sposoby???? jeszcze mi tego brakuje żeby przy końcówce się rozchorować :angry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #314994 przez hiszpanka
milibryl napisał:

sylwia daj znak jak po wizycie

ann,anuska,angelaw - wspieram was duchowo, na pewno wszystko się unormuje, i nie ważne czy cecek czy butelka czy smoczek, ważne by dzieci były zadowolone bo wtedy i wy będziecie szczęśliwe :kiss:

hiszpanka
- ja też się boję 29 lutego a wtedy mam termin z okresu, na szczęście z usg wyszło mi na 8 marca także mam nadzieję że może dzidzi przyjdzie przed lub po :laugh:

coś mnie rozkłada przeziębienie (katar i gardło) macie jakieś skuteczne sposoby???? jeszcze mi tego brakuje żeby przy końcówce się rozchorować :angry:


ja od 2 tygodni lecze sie syropem z cebuli na miodzie i tymianku :) w sumie pomaga.. katar minal, a gardlo prawie wyleczone, a mialam taki stan zapalny, ze przez 3 dni nei moglam mowic...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #315048 przez milibryl
poproszę o przepis na syropek :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #315084 przez anuskka
Milibryl nie daj sie chorobsku.

Oj ten 29 lutego-teznie chcialabym obchodzic wtedy urodzin.

Milenka zaliczyla wizyte u pediatry. Juz prawie odzyskala swoja wage urodzeniowa -brakuje tylko 20 g.Wszystko u niej w porzadku-jedynie tem biedny pepuszek nie moze sie zagoic-choc lekarka powiedziala ,ze nie ma sie czym martwic,zeniepokoic sie mozna ,kiedy zaczyna brzydko pachnac.posmarowala pepuszek jakims plynem,ktory ma pomoc-mam nadzieje. Kolejna wizyta za tydzien.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl