BezpiecznaCiaza112023

SZCZĘŚLIWE MAMUSIE LUTY 2012

12 lata 2 miesiąc temu #319085 przez Angelaw
Witam dziewczyny
Czytam i widze ze moj przypadek nie jest odosobniony...
Nicolas nauczyl sie wprawdzie ssac cyca oczywiscie z nakladka ale po 3-4 minutach zasypia i zadne triki nie dzialaja aby pobudzic go do jedzenia co w rezultacie konczy sie tym ze za pol godziny chce znowu jesc...
Mam troche malo pokarmu a on jest caly czas glodny, podlaczam sie pod dojarke kilka razy dziennie aby stymulowac wzrost produkcji ale mam juz dosyc, bo najpierw cyc malemu, potem odciaganie ok 15 minut, po drzemce jego znowu cyc i znowu odciaganie drugiego cyca...
I w miedzy czasie przewijanie...gdzie tu czas na spanie oczywiscie moje...
A maly lubi zjesc jak mamusia kiedy mala byla, moja mama nie mogla mnie wykarmic piersia wiec musiala dokarmiac mlekiem ktore szybko musiala zastapic kaszkami...
Nasz Nicolas mimo iz stracil 400g po porodzie to dzisiaj brakuje mu do wagi tylko 50g...

Anuskka
Zycze zeby mala zdrowa byla i klopotki sie skonczyly...

Na ropiejące oczko dobrze jest przemywać je mlekiem z cyca...
Chyba ze juz jest stan zapalny to nie wiem czy to pomoze...

Pozdrawiam, lecę moze uda sie zdrzemnac na 5 minut...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #319091 przez martela89
Angelaw napisał:

Witam dziewczyny
Czytam i widze ze moj przypadek nie jest odosobniony...
Nicolas nauczyl sie wprawdzie ssac cyca oczywiscie z nakladka ale po 3-4 minutach zasypia i zadne triki nie dzialaja aby pobudzic go do jedzenia co w rezultacie konczy sie tym ze za pol godziny chce znowu jesc...
Mam troche malo pokarmu a on jest caly czas glodny, podlaczam sie pod dojarke kilka razy dziennie aby stymulowac wzrost produkcji ale mam juz dosyc, bo najpierw cyc malemu, potem odciaganie ok 15 minut, po drzemce jego znowu cyc i znowu odciaganie drugiego cyca...
I w miedzy czasie przewijanie...gdzie tu czas na spanie oczywiscie moje...
A maly lubi zjesc jak mamusia kiedy mala byla, moja mama nie mogla mnie wykarmic piersia wiec musiala dokarmiac mlekiem ktore szybko musiala zastapic kaszkami...
Nasz Nicolas mimo iz stracil 400g po porodzie to dzisiaj brakuje mu do wagi tylko 50g...

Anuskka
Zycze zeby mala zdrowa byla i klopotki sie skonczyly...

Na ropiejące oczko dobrze jest przemywać je mlekiem z cyca...
Chyba ze juz jest stan zapalny to nie wiem czy to pomoze...

Pozdrawiam, lecę moze uda sie zdrzemnac na 5 minut...


Co do karmienia to miałam tak samo,moja mała była leniwa na początku i jadła co 30min ale ,też miałam mało pokarmu i bardzo mnie to martwiło,ale jak się rozkręciło to normalnie szok,od razu maiłam nawał pokarmu i okropny ból i litry mleka :silly: a moja mała jak się przyssała to się najadła i spała 2-3 godziny i tak sobie karmiłam 10 mc(karmiła bym dłużej ale szybko wprowadziłam małej stałe pokarmy i sama zrezygnowała z cyca bo wolała dorosłe jedzonko).

[url=http://vanessa-.aguagu.pl][img]http://vanessa-.aguagu.pl/suwaczek/suwak2/a.png[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #319398 przez sylwia89
Witam dziewczynki:) Nie było mnie przez weekend, ale dlatego że byłam w szkole, nie chce mieć za dużych zaległości... A moja mała nadal nic, więc czekam dalej... Widze ze urodzone iskierki czasem dają w kość hehe ja już nie moge doczekać się jak moja będzie ze mną nawet jak będzie marudziła:) Buziaki dla wszystkich

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu - 12 lata 2 miesiąc temu #319405 przez anuskka
Angela ,masz prawo byc zmeczona i niewyspana. Nam,zeby Milenka nie spala przy cycu ponaga laskotanie po stopkach,policzkach,albo pod brodka. Ostatecznie odciagam ja od cyca i ukladam w pionie jak do bekniecia-szybko sie budzi i mozemy kontynuowac jedzenie. niestety teraz staram sie wg.zalecen zeby jadla czesciej,wiec w nocy pobudka co dwie godzinki.No i jak na razie (odpukuje) wymioty przeszly.

Sylwia daja w kosc-pewnie-ale na pewno zadna z nas nie oddalaby tych chwil z dzieckiem(nawet tych trudniejszych) za nic w swiecie. a i ty sie doczekasz-po prostu malutka jeszcze rozkoszuje sie zyciem bez stresu zwiazanego z pobytem po drugiej stronie brzuszka. poglaskaj ja ode mnie. :lol:

smoczek u Milenki to wrog-musi byc juz naprawde zdesperowana,zeby sie na niego zgodzic-choc wyprobowalismy pare modeli. Na szczescie akceptuje lozeczko jako miejce do spania.Nasze jest na kolkach wiec w nocy przysuwam je sobie do lozka i gdy wydaje sie ,ze cos ja budzi,jest niespokojna(a jest sucha i najedzona) -biore ja za raczke,albo klade reke na glowce i powoli sie uspokaja.

Dzis mam kontrole u poloznej. a tak przy okazji dziewczyny nie macie dolegliwosci ze strony pecherza?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #319429 przez Angelaw
Witam
Anuskka
Nam poki co nie pomaga nic zeby malego poruszyc do jedzenia, po 5 minutach cyca spi jak susel i nic nie pomaga...
Coz dostaje cyca i spi a ja odciagam jeszcze 10 minut reszte, budzi sie po pol godzinie lub godzince dostaje drugiego cyca i spi a ja odciagam jeszcze 10 minut...
Wiec mam troszke z tym zachodu ale juz jest coraz lepiej i lepiej...
Dobrze ze malej wymioty przeszly bo to musi byc frustrujace jak sie patrzy na ta mala istotke ktora sie meczy...
My tez podlozylismy pod materac zlozony recznik zeby byl lekki spadek, wpadl na to moj maz...

Sylwia89
Ciesz sie chwila...nie myslalam ze juz tydzien po urodzeniu zatesknie za swoim brzuszkiem mimo iz bylo sporo ciezszych dni...

Pozdrawiam mamuski i te jeszcze nie rozpakowane...
Zycze zdrowka wszystkim bez wyjatku...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #319621 przez ann-sunshine
Angela pij dużo płynów (wody, herbatek owocowych), nie wiem, czy akurat u ciebie ruszy to laktację, ale ja zauważyłam, że u mnie ilość wypijanej wody ma duże przełożenie na ilość mleka w cycach.

A tak swoją drogą, to mąż się śmieje, jak łatwo moje piersi stały się cycami (bo tylko tak teraz o nich mówię) ;)

Zaczęłyśmy werandowanie :laugh: jutro pierwszy prawdziwy spacerek.

Poza tym jak na prawdziwą mamę przystało to ciągle się martwię o to moje maleństwo. Wczoraj, że boli ją brzuszek i tak strasznie płacze, że nie mogę jej uspokoić, a dziś, że śpi cały czas i nawet na karmieni muszę ją budzić i wcale nie płacze (stresuję się, że jej głodzę i że nie przybiera na wadze). Chyba nie wytrzymam jeszcze tygodnia do wizyty i pójdę ją jutro zważyć.

Któraś pytała o problemy z pęcherzem. Ja nie, więc nie pomogę.

U mnie też nic nie pomagało, jak Marta przysypiała po dwóch minutach przy cycu. Teraz na całe szczęście ciągnie już porządnie. Zauważam tylko, że ma preferencje i woli lewy cyc, a przy prawym marudzi.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #319985 przez anuskka
Hej
a coz to taka cisza?

Ann swietny awatarek -mama i coreczka razem. co do plynow i laktancji masz racje.To wlasnie picie -a ie jedzeia wplywa na ilosc pokarmu-zreszta na pewno zauwazylyscie wzmozone pragnienie :unsure:
Martusia na pewno przybiera na wadze-gdyby byla glodna nie dalaby sie spokojnie ulozyc spac .

kurcze a Milenka zaczyna mi sie buntowac na zasypianie w lozeczku. zaczyna przerazliwie plakac i dopiero sie uspokaja kiedy ja przytule do siebie. I znow jestem rozdarta-bo wiem ,ze dla wszystkich byloby lepiej gdyby zasypiala sama-ale znow mysl,ze czuje sie samotna ,opuszczona i potrzebuje czulosci...I oczywiscie odpuszczam-ale szczerze ja tez czuje sie nieswojo ,kiedy za dlugo spi i teskie za jej bliskoscia...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #320011 przez ann-sunshine
Dzięki Anuskka :)

taki już nasz maminy los, że się przejmujemy na każdą okoliczność.

W końcu nie poszłam do przychodni, bo tak strasznie dziś pada deszcz. Nawet nie chce mi się na spacer z małą iść. A Marta się ożywiła, karmimy się co dwie godziny od 1 w nocy, sama się tak domaga.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #320097 przez sylwia89
Czesc kobitki!!! tylko ja n ie rozpakowana bo Hiszpanka i Mibryl zniknęły, coś mi się wydaje, że nie bez powodu.... ja jutro na pierwsze KTG może się czegoś dowiem... Buziaki dla wszystkich

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #320108 przez milibryl
cześć laseczki :))
jestem jestem i Sylwia nie martw się też jeszcze w dwupaku.
Widzę że u mamusiek dużo się dzieję i to dobrze bo będzie się kogo pytać w razie problemów :laugh: na pewno dacie sobie radę cały czas trzymam za was kciuki mamuśki :)

mi jutro mija termin i zero jakichkolwiek oznak na poród, nie wiem czy one jakoś się ujawniają stopniowo czy może mnie wziąć niespodziewanie w każdej chwili?????
jak do 8 marca nie urodzę to mam się zgłosić do lekarza, pewnie będą wywoływać :huh: mam nadzieję że jednak urodzę wcześniej byle nie jutro :lol:

Sylwia czekam na wieści jak po ktg

pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #320117 przez sylwia89
A juz myślałąm, że zostałam sama... U mnie to samo zero oznak, wszyscy dzwonia, pytają, a ja nic nie czuje :( nie wiem czy to dobrze czy żle, ale dziwnie mi z tą niewiedzą co kiedy, jak i gdzie :)ale w sumie to już bliżej niż dalej...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu - 12 lata 2 miesiąc temu #320212 przez lusieńka
dziewczyny słyszałyscie o becikowym samorzadowym?Podobno to coś innego niż to giertychowe i nie wszedzie jest wypłacane.

/view.php?sid=34372 [/image] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #320233 przez ann-sunshine
Milibryl to może się zdarzyć w każdym momencie. Jestem tego dobrym przykładem. W dniu porodu rozmawiałam z koleżanką przez telefon i żaliłam się jej że nic, cisza, czekam i już się niecierpliwię. Skończyłam rozmawiać, wstałam i poczułam, że wody zaczynają mi odchodzić :lol: Wyobraź sobie jaka ona była zaskoczona jak wieczorem dostała sms-a że moja córcia jest już na świecie.

Milibryl i Sylwia korzystajcie z ostatnich chwil laby, śpijcie ile się da, zajmijcie się sobą, bo potem paznokcie obcina się na raty między jednym karmieniem a drugim ;)

Lusieńka, ja coś tam słyszałam o tym becikowym samorządowym, ale to chyba raczej funkcjonuje jako zasiłek dla uboższych i trzeba jakieś tam wytyczne spełnić. Poza tym każda gmina (miasto) decyduje o tym czy wypłaca i w jakich kwotach. Dowiedz się u siebie w MOPSIE jak będziesz normalne becikowe załatwiać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #320250 przez milibryl
ann - no to mnie uświadomiłaś że to może się zdarzyć w każdej chwili :laugh: a jak to się czuje że ci wody odchodzą??? może głupie pytanie ale nie wiem czy będę wiedzieć że to to :) czy to będzie tak jakbym się posikała?????
co do paznokci to właśnie dziś zrobiłam z nimi porządek a ze spaniem to masz rację korzystam póki mogę :laugh:

Lusienka ja mieszkam na wsi i mnie to becikowe samorządowe nie obejmuje ale koleżanka która mieszka w Krakowie dostała 1000 zł rządowego i 1000zł od miasta Kraków, także to zależy gdzie mieszkasz, w urzędzie miasta czy gminy Ci powiedzą, może Ci się poszczęści :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #320260 przez ann-sunshine
Milibryl to zależy czy odejdzie Ci tylko trochę wód (mnie zaczęły wypływać partiami średnio tak co 10 minut, a poczułam, że zrobiło się mokro na wkładce) czy odejdą całe od razu (wtedy poczujesz bo po nogach się poleje). Ja na początku nie byłam pewna, że to to, ale jak co chwila znów czułam, że mam mokro, to stwierdziłam, że nic innego to być nie może. Zresztą może się u Ciebie zdarzyć, że pierwsze będą skurcze, a wody pójdą dopiero na porodówce. Nie ma reguł.

Już się nie mogę doczekać, jak wszystkie lutowe mamy się rozpakują i będzie komplet (przynajmniej te które udzielają się na forum)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl