BezpiecznaCiaza112023

SZCZĘŚLIWE MAMUSIE LUTY 2012

12 lata 2 miesiąc temu #310231 przez xxpoziomkaxx
Duszyczka Gratulacje! Kolejna wykluta :)
Coraz wiecej sie nas tu rozpakowuje. Sisi podobno wlasnie kobieta to czuje, ze to wlasnie teraz. Super jakbys juz tulila swoje malenstwo dzis.
Kurcze zazdroszcze wam wszystkim mamusiom swiezo upieczonym, ale naprwde ciesze sie razem z wami :)
Angelaw Ciebie pewnie tez niedlugo zlapie.
Trzymam kciuki!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #310375 przez milibryl
Duszyczka - również dołączam się do gratulacji, cieszę się że synuś zdrowy i piękny :)

sisi - zaciskam kciuki za Ciebie, by poród był szybki i przyjemny :laugh: jak Ci czop odszedł w takich kolorach to też myślę że to będzie dzisiaj!!!! Czekamy na wieści!!!!! Już nie mogę się doczekać :)

ja to myślałam że też dziś w nocy już urodzę, miałam skurcze w dole brzucha,potem czułam cały brzuch, zaczęłam oddychać tak jak położne kazały, pochodziłam po domku bo myślałam że jak wstanę to może wody odejdą i tak ze dwie godzinki ale nic :dry: położyłam się znowu do łóżka i wtedy dzidzi zaczęło się przechadzać po brzuszku także chyba jeszcze nie chce wyjść :laugh: a już miałam nadzieję.........

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #310407 przez dolores181
Gratuluję Duszyczko i trzymam kciuki za koleine mamusie , my w sumie jutro konczymy dwa tygodnie, malutka wczoraj doszła do swojej tyła wagi urodzeniowej czyli 2960 czyli przytyła od 7 lutego 250 gr, czy to jest w normie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #310422 przez anuskka
Hej dziewczynki my juz w domku. jak sie troche ogarne to zajrze-a teraz chcialam tylko pogratulowac Duszyczce -Buziaczki dla ciebie i syneczka. :kiss:

Sisi kciukasy zacisniete- z tego co piszesz to zaraz bedziesz tulic malenstwo. :kiss:


Dziewczynki mowilam ,ze jak sie zacznie to pojdziemy hurtem-ani sie obejrzymy -i bedziecie z malenstwami. :kiss: :kiss: :kiss: choc wiem ,ze fajnie sie mowi innym-a jak trzeba czekac samemu to juz inna sprawa....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #310640 przez sylwia89
Gratulacje Duszyczka :)
Ja dziś wszystko do szpitala poprałąm, muszę jeszcze poprasować i pozostało mi tylko czekać na ten wielki dzień- dobrze, że we wtorek idę do lekarza to może się czegoś dowiem, już nie mogę się doczekać...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #310672 przez milibryl
sylwia - no to jak masz już wszystko gotowe to nic innego nie zostało jak tylko rodzić :laugh: na pewno już bliżej niż dalej :)

ja się dziś coś kiepsko czuję, tzn. cały czas czuję pobolewania w dole brzucha ale już nie wiem czy to skurcze czy to dzidzi tam główką się wstawia, no i zaczynają mnie boleć plecy, także mam jakieś przeczucia że mnie też może już wziąć :ohmy:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #310695 przez Sisi82
Milibryl ja też od rana chodzę i zastanawiam się czy te bóle które mam to skurcze:)

Póki co jestem w domu bo to zawsze lepiej niż leżeć w szpitalu. Te skurcze to podobno mają być bardzo regularne w krótkich odstępach czasowych a mnie boli raczej jak na okres..ale ten ból nie jest taki "ostry" i sama nie wiem co to jest.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu - 12 lata 2 miesiąc temu #310696 przez Angelaw
Milibryl
Nie chce zapeszac ale mnie juz plecy bola od dobrych kilku dni, pobolewania w dole brzucha jak na miesiaczke mam tez ale przechodza i nic sie nadal nie dzieje wiec to moze jeszcze potrwac zanim sie zacznie na serio
Dolores181
Nie wiem dokladnie ile dziecko powinno tyc w ciagu tygodnia i pozniej wiem jedno ze po urodzeniu traci na wadze do 10%
Znalazlam jednak na jednej ze stron cyt

"Ile dziecko przybiera na wadze?
W pierwszych trzech miesiącach życia niemowlę przybiera ok. 800-900 g miesięcznie. Później to tempo maleje. W drugim kwartale dziecku przybywa ok. 450 g miesięcznie, zaś w ostatnich trzech miesiącach pierwszego roku życia o 300 g, a w drugim roku - ok. 225 g co miesiąc."


"Po początkowym okresie nagłych wzrostów i spadków wagi noworodka, sytuacja zazwyczaj się stabilizuje. Przez pierwsze cztery miesiące, twój bobas powinien rosnąć od 120 g do 225 g na tydzień. Potem przyrost wagi się zmniejszy – będzie przybierał 90 – 150 g na tydzień. Między 4., a 6. miesiącem niemowlak powinien podwoić wagę urodzeniową. W okolicy pierwszych urodzin większość dzieci waży trzy razy tyle, co w chwili narodzin."


Sisi82
Tez odczuwam takie wlasnie bole i mysle ze to jeszcze nie to bo tez nie ma w tym zasnej regularnosci

Mam pytanie do was i do tych co juz urodzily
Czy przed porodem czuly jakis wzmozony apetyt?
Bo ja to bym jadla i jadla co tylko zlapie ze tak powiem...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #310761 przez sylwia89
Ja kurcze w sumie to chyba nic nie czuje szczególnego, chyba nie mam żadnych przepowiadających skurczy i nic nie boli jak by ten poród miał nigdy nie nadejść ehh tylko ten strach przed porodem on towarzyszy mi ciągle...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu - 12 lata 2 miesiąc temu #310770 przez olencja
Angela, TAK, bylam wsciekle glodna, zzarlam 4 sloiczki dzemu w ciago 10 dni. Najchetniej ciagle cos bym jadla. A co ciekawe, preszlo mi w dniu porodu. Wlasciwie to dopiero teraz wraca mi apetyt, w koncu to tlusty czwartek.
Mam pytanie do mamus. Jak spia wasze dzieci? Bo moja Maja bardzo lubi na mojej piersi, kolyska ja gryzie, wiec juz nawet nie probuje, a w nocy spi ze mna w lozku. W dzien jak tylko ja odkladam na lozko, albo do kolyski, to budzi sie z plazem po 5 minutach. W nocy jak przespi godzinke lub poltorej, to mam szczescie. Jestem wykonczona, moge spac na stojaco. Nawet pod prysznic nie moge normalnie isc, bo wrzeszczy i maz ma lzy w oczach. Nic nie pomaga.Doradzcie cos....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #310792 przez milibryl
no to się uspokoiłam dziewczynki, skoro macie takie same objawy i u was ciągle nic, no to ja też czekam :) bo faktycznie lepiej w domu zaczekać.

Olencja widzę ze Maja owinęła sobie Ciebie wokół paluszka ;) Nie wiem jak Ci pomóc i pewnie jak będę na Twoim miejscu to tak samo będę robić bo aż się serce pewnie kroi jak tak dzidzi płacze. Może mamuśki się odezwą i coś Ci doradzą. Trzymaj się, dasz radę a może wszystko się jakoś unormuje :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #310803 przez Sisi82
Dziewczynki ja jadę do szpitala. Moje bóle...które być może są skurczami są dosyć regularne bo co 15-10 minut. Jakbym się nie odezwała to trzymajcie kciuki żeby było szybko i bezboleśnie.
A jak fałszywy alarm to odezwę się jak wrócę :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #310822 przez Angelaw
Sisi82
Trzymam kciuki zebyscie w trojke do domku wrocili :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #310851 przez dolores181
olencja napisał:

Angela, TAK, bylam wsciekle glodna, zzarlam 4 sloiczki dzemu w ciago 10 dni. Najchetniej ciagle cos bym jadla. A co ciekawe, preszlo mi w dniu porodu. Wlasciwie to dopiero teraz wraca mi apetyt, w koncu to tlusty czwartek.
Mam pytanie do mamus. Jak spia wasze dzieci? Bo moja Maja bardzo lubi na mojej piersi, kolyska ja gryzie, wiec juz nawet nie probuje, a w nocy spi ze mna w lozku. W dzien jak tylko ja odkladam na lozko, albo do kolyski, to budzi sie z plazem po 5 minutach. W nocy jak przespi godzinke lub poltorej, to mam szczescie. Jestem wykonczona, moge spac na stojaco. Nawet pod prysznic nie moge normalnie isc, bo wrzeszczy i maz ma lzy w oczach. Nic nie pomaga.Doradzcie cos....

A MOŻE MAŁA JEST PO PROSTU GŁODNA BO MOJA W NOCY SPI OK 3 GODZIN A I W DZIEŃ CO 2 GODZINY A MA 2 TYGODNIE

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu - 12 lata 2 miesiąc temu #310852 przez anuskka
Angela ja jadlam jak szalona. w dzien porodu wpieprzylam ponad kilo pomaranczy-zeby juzniejesc rzeczy kalorycznych miedzy posilkami.a skurcze zaczely sie ok.18 takie co 20 min. niezbyt bolesne. gdyby nie to ze mi odszedl czop nie wiedzialabym,ze pora sie zbierac .Zgodnie z zaleceniami wzielam prysznic-jesli skurcze sa porodowe powinny sie wzmoc(jesli to falszywy alarm to powinny sie zmniejszyc)i o 20.00 mialam juz boleco 5 min.-ale tez byly do wytrzymania-bolal mnie brzuch jak na okres plus plecy. w ciagu nastepnej godz skurcze nastepowaly juz co 2 min i wtedy to juz nie mozna bylo tego z niczym pomylic.
poza tym od rana dziwnie sie czulam-bylo mi duszno,mialam zawroty glowy-nawet myslalam,zeby podejsc do lekarza sprawdzic czy to nie atak astmy. wiec dziewczynki zaufajcie sobie. na pewno nie pomylicie sie kiedy nadejdzie pora.

dolores dzieci traca w pierwsze dni na wadze. Milenka z 2940 spadla do 2700. ale potem powinny zaczac przybierac.Ach i juz wiem ile mierzy- znalazlam w karcie - 49 cm.

Olencja -Milenka na razie spi w lozeczku-ale to dopiero jej trzeci dzien-kto wie co bedzie za pare dni.A poza tym mnie serce boli kiedy ja tam zostawiam-bo mialabym ochote tulic ja caly czas. :kiss: tutaj radza zeby w czasie karmienia nie opatulac dziecka-zeby mu nie bylo za goraco i nie dac mu zasnac w czasie karmienialaskoczac go po policzku,albo stopce. Kiedy skonczy z jedna piersia pozwolic ,zeby mu sie odbiloi sprobowac dac mu druga piers-jesli jest najedzone nie bedzie chciec. mam nadzieje,ze ci to pomoze.

Sisi trzymam kciuki.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl