BezpiecznaCiaza112023

łamliwe paznokcie, pomocy

11 lata 10 miesiąc temu #353857 przez Brenda
Wiem że to nie temat tutaj ale pomyślałam że się poradzę.

Mam problem, odkąd miałam operację stopy to moje "paznokcie" są bardzo łamliwe i szybko schodzą, nie wiem czym to jest spowodowane, tak samo w dłoniach nie mogą być dłuższe niż cm bo wtedy płytka się rozdwaja i pęka albo się ściera. Chcę zapuszczać paznokcie i mieć zadbane u rąk jak i u nóg ale to nie możliwe. Proszę doradźcie coś, jakieś tabletki, witaminy? a może odżywki? Wstydzę się zdejmować skarpetki czy buty ( gdy mam rajstopy) bo nie dosc ze mam koślawe paluchy to jeszcze paznokcie odrzucają:(:(:( A z powodu tego iż tej wady wrodzonej w moim wypadku nie da się naprawić bo kość dziwnym sposobem zawsze odrasta, to pomyślałam że chociaż paznokcie jakoś uratuję.

Brenda

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 10 miesiąc temu #354218 przez natmur11
na paznokcie skrzyp pomaga podobno. wiele osob go bierze. Moja mama pije pokrzywe 1 czy 2 razy dziennie i tez widac efekty

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #458970 przez antosia
Rok temu miałam identyczny problem - wtedy po prostu zaczęłam korzystać z odżywki New Nails. Po czasie udało mi się powrócić do całkowitej normalności. Moim problemem było to, że nie korzystałam z żadnych kosmetyków osłonowych i miałam za swoje. Teraz już jest lepiej.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #497800 przez AniaF
Na łamliwe paznokcie polecam tak jak dziewczyny powyżej, skrzyp lub pokrzywę, aby wzmocnić je "od środka", a na zewnątrz maść z witaminą A i odżywkę np z jedwabiem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #709353 przez antosia
Wprowadziłaś odżywkę o której pisałam? Koniecznie informuj o efektach - bardzo jestem ciekawa, co ci z tego wyszło...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #775570 przez AniaF
Też myślę, że skrzyp powinien pomóc :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #896397 przez franklin
Mi pomagają odżywki do paznokci, a najlepsza jest z firmy L'Oreal.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #899987 przez marynika
Ja stosowałam kiedyś Skrzypovitę oraz odżywkę z Eveline. Skrzypovita była bardzo skuteczna, a co do odżywki - jest świetna, ale nie można jej stosować przez zbyt długi okres czasu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #903634 przez k.szym
mnie również pomaga odżywka loreal

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #918144 przez weronikaklosok
Ja używam lakierów Essie i nie mam takiego problemu, ale co prawda kiedyś miałam. Łamliwość paznokci zalezy w głównej mierze od tego, jak się odżywiasz, konkretnie: jakich witamin Ci brakuje. Ważne są też oczywiscie lakiery, jakimi je malujesz. Ja Ci mogę polecić te co ja używam, tutaj: http://wizaz24.pl/essie-m334 możesz sobie je zamówić. Sprawdź i zobaczysz

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #918340 przez sandroosia
Ja polecam odżywkę z firmy Eveline 8w1.. Miałam strasznie łamliwe paznokcie, a teraz są twarde i szybko rosną..

Nikodem <3
5.11.2014 :) Waga 3320 i 52cm szczęścia <3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1012566 przez jarzebinka007
Ja polecam używać dobrego kremu z witaminami, który nawilży i zregeneruje zarówno dłonie i paznokcie. Dodatkowo pokrywam paznokcie odżywką chroniącą przed nałożeniem lakieru i działaniem lamp. Moje paznokcie przed tymi zabiegami były bardzo łamliwe i zażółcone także spróbujcie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1013536 przez tessa
Z moimi paznokciami bardzo dobrze radzi sobie olejek arganowy. Polecam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1055848 przez marion
Ja miałam problemy z paznokciami jak za często robiłam sobie manicure. Teraz używam praktycznie tylko lakiery hybrydowe i manicure robię sobie średnio raz na miesiąc i jest dużo lepiej. Ale w Twoim przypadku to może być po prostu oznaka osłabienia organizmu po operacji. Myślę, że jak będziesz o siebie dbać to wszystko wróci do normy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

2 lata 10 miesiąc temu #1070029 przez KarolineCZ
Poszperaj trochę w sieci. Można znaleźć wiele interesujących artykułów takich jak na przykład https://easynails.pl/porzadki-uratuj-swoje-paznokcie/ . Dzięki nim dowiemy się, jak dbać o nasze paznokcie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl