BezpiecznaCiaza112023

Przepisy na różne nie tylko ciążowe zachcianki :)

13 lata 3 tygodni temu - 11 lata 9 miesiąc temu #78654 przez Asik
Zakładam ten wątek za namową Angelliki :) u nas na sierpniówkach dzielimy sie przepisami na różne smakołyki :) zapraszam inne dziewczynki do dzielenia sie przepisami na różne pyszności :D :D

.szczęśliwa, zakochana :D czyli norma :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 tygodni temu #78656 przez martucha
Haha Asik Ty to jesteś niemożliwa!!! :lol: :lol: :lol:

Jak najbardziej polecam :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 tygodni temu #78658 przez Asik
woooww już znalazłaś ? :D :D szybka jestes :D :D normalnie detektyw z Ciebie :D

.szczęśliwa, zakochana :D czyli norma :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 tygodni temu #78659 przez angellika1
Asik super :D :D To ja jeszcze skrzydełka w miodzie poprosze :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 tygodni temu #78661 przez Asik
są są na pierwszym miejscu :D

.szczęśliwa, zakochana :D czyli norma :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 tygodni temu #78662 przez Emme
już kilkoma przepisami podzieliłyśmy się tu www.zapytajpolozna.pl/forum/czas-relaksu...kacik-kulinarny.html mam nadzieje, że wątek ożyje :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 tygodni temu #78664 przez martucha
Sasasa depczę Ci po piętach B)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 tygodni temu #78683 przez Mirella
no to ja Wam dorzucę dwa maile które wysłałam koleżance, pierwszy to przepis na drożdźówki, drugi na ciasto na pizzę. Dla wyjaśnienia dodam że ja używam robota, takiej miski zamykanej, a w środku mieszadełka, nie wiem jak się robi ręcznie takie rzeczy, proszę nie pytać :)
przepisy są bardziej śmieszne niż cokolwiek, aczkolwiek dania wychodzą pychotkowate :D

pół kostki drożdzy, teoretycznie powinno się rozmieszać z łyżką cukru, lyżka mąki i łyżka mleka, ale ja jakoś więcej na oko daję, i czekam aż wyrośnie, żeby nie zmarnować reszty gdyby drożdze były do kitu, jak wyrośnie to rozpuszczam pół kostki margaryny, a do robota sypię na oko 1/3 torebki mąki, tak z pól szklank cukru i mleka tyle samo, jedno żóltko, chociaż teoretycznie powinno być więcej na tyle mąki, ale jakoś daję jedno, i to miksuję, potem dodaję drożdże wyrośnięte, i miksuję, na koniec margarynę i tez miksuję. I teraz uważaj, ciasto musi wyjść elastyczne gładkie, i odchodzące od wszystkiego, to znaczy jak mi się zrobi z niego kula w robocie, a ścianki i środek są czyste, to znaczy że się udało, jak mam breję to dodaję mąkę, małe ilości, i dalej miksuję, aż się zrobi ta kula, jak widzę ze się robi to palcem sprawdzam czy dobre, dobre jest jak dotykam i wydaje mi sie że ciasto mi się do palca przylepi a się nie przylepia. Gdzieś za czwartym razem załapałam ile czego i jak ma to wyglądać. Potem odrywam małe kawałki, naprawdę małe, takie żeby tylko łyżkę marmolady zawinąć (marmolady nie dżemu) układam w brytfance i czekam aż wyrosną, mieści mi się osiem malutkich, jak wyrosną to się stykają bokami, wtedy smaruję białkiem (powinno się żółtkiem teoretycznie ale ja zużywam to białko co mi zostaje) i posypuję cukrem i ładuję do pieca. U mnie się pieką pól godziny, czasem dłuzej, u Ciebie będzie szybciej, z tego co pamięŧam jakieś 20 minut, pilnuj bo to się szybko piecze i szybko spala. Piec ustaw na średnią moc.
jak coś z tego zrozumiałaś to do dzieła :))




O ile pamiętam to oryginalny przepis szedł tak:

40 dkg mąki
4 dkg drożdży
3/4 szklanki wody - może być pól na pół z mlekiem
łyżka oleju
odrobina cukru
kminiek lub gałka

U mnie to idzie jakoś tak:
kubek mąki, bo kubek większy niż szklanka, ćwierć kostki drożdży, wody bez mleka coś między 3/8 a 1/4 szklanki, zależy jak mi się naleje, z mlekiem sobie głowy nie zawracam, raz zrobiłam ale mi się nie podobało, oleju i tak daję łyżkę albo i więcej, to znaczy leję z butelki na oko, ale to gdzieś tyle wychodzi, o cukrze na ogól zapominam, jak pamiętam to dosłownie tyle ile się w palce weźmie, a kminku ani gałki nie mam, to solę i pieprzę i też jest dobrze.
Wrzucam to wszystko do robota i zasada taka jak przy drożdżówkach, jak się zrobi kula znaczy że wyrobione, jak się lepi do palców to lekko posypuję mąką i dalej się kręci, ma być jak plastelina, sprężyste i na palcach nie zostawać. Twardsze niż na drożdźówki wychodzi.
Potem to wałkuję, tak na pól do centymetra, polewam cieniutko olejem brytfankę, wkładam ciasto do brytfanki i stawiam w cieplym miejscu żeby trochę podrosło, jak nie mam ciepłego miejsca to wkładam do otwartego pieca, i jak podrośnie to zamykam piec.
Piekę jakieś pięć do dziesięciu minut, raczej bliżej dziesięciu, potem obkładam czym tam mam akurat obłożyć i piekę aż się ser rozpuści. W przepisie było żeby najpierw podpiec, potem obłożyć, i piec jeszcze pół godziny, ale nigdy tak długo nie piekłam a i tak czasem się za mocno spiekło. Jak obłożysz surowe to nie wyrośnie bo w ciasto pójdą soki czy co tam kładziesz mokrego, i zakalec wychodzi, sprawdziłam :))
A, i to jest porcja na półtorej osoby, jak się uprę to zjadam sama, czasem ćwiartka na póżniej zostaje, jak jemy z męzem to już mało żeby się najeść, chyba że jako zakąska. ale to wychodzi prawie cała brytfanka, myślę ze na pełną byłoby z półtorej szklanki mąki, szklanki, nie kubka :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 tygodni temu #78691 przez Asik
Mirella drożdżówki zrobie jak tylko misiek wróci :D juz samo czytanie spowodowało szybsze krązenie soków trawiennych u mnie w żołądku i ide tosta sobie zapodac :D

.szczęśliwa, zakochana :D czyli norma :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 tygodni temu #78700 przez Pippin
to ja dorzucę naleśniki z szpinakiem i serem :)
potrzebujemy ciasto jak na naleśniki tyle tylko ze nie na słodko i do tego mrożony szpinak i ser w plasterkach najlepiej hohland :)
pieczemy nalesniki szpinak rozmrażamy z masełkiem można dodać śmietany łyżkę przyprawić jak kto woli i tak na gotowy świeży gorący naleśnik na 1/4 nakładamy szpinak i na to plasterek sera i składamy na pół i jeszcze raz na pół :) szybko łatwo i przyjemnie jak kto woli można podawać z ketchupem :blink: pychota

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 tygodni temu #78709 przez Gosiaczek31
Znalazłam i wypróbowałam superaśny przepis na ciasto. Właśnie się zajadam, pychotka :)
kotlet.tv/cytryniak-najlepsza-babka-cytr...page-1#comment-21997

Trochę zmodyfikowałam. Dałam skórkę z 2 cytryn i do ciasta dodałam sok z 1,5 cytryny. Jeżeli ktoś nie lubi słodkich ciast to można dać mniej cukru niż w przepisie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #102975 przez Asik
MURZYNEK Z SEREM


1 k margaryny
4 jajka ( rozdzielone)
3 łyzki wody
3 łyżki kakao
1,5 szkl cukru
1,5 szkl mąki
1 łyżeczka pr do pieczenia
zapach rumowy
Margaryne ,wodę,cukier,kakao rozpuścić. przestudzic i dodać żółtka, zapach rumowy, mąkę wymieszaną z pr do piecz,wymieszać a potem dodac ubitą pianę z białek i delikatnie wymieszać i wlac na blachę

Ser:
2 jaja ( rozdzielone)
2 kostki sera
0,5 szkl cukru
10 dkg margaryny
0,5 łyżki budyniu

żółtka z margaryną , cukrem i cukrem wanilinowym i budyniem zmiksować. ser zmielic i dodac do masy + ubitą piane z białek

Rzucać na ciasto jak sie chce :D :D upiec i zajadać :D :D

.szczęśliwa, zakochana :D czyli norma :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #107995 przez Hania
Asik napisał:

MURZYNEK Z SEREM


1 k margaryny
4 jajka ( rozdzielone)
3 łyzki wody
3 łyżki kakao
1,5 szkl cukru
1,5 szkl mąki
1 łyżeczka pr do pieczenia
zapach rumowy
Margaryne ,wodę,cukier,kakao rozpuścić. przestudzic i dodać żółtka, zapach rumowy, mąkę wymieszaną z pr do piecz,wymieszać a potem dodac ubitą pianę z białek i delikatnie wymieszać i wlac na blachę

Ser:
2 jaja ( rozdzielone)
2 kostki sera
0,5 szkl cukru
10 dkg margaryny
0,5 łyżki budyniu

żółtka z margaryną , cukrem i cukrem wanilinowym i budyniem zmiksować. ser zmielic i dodac do masy + ubitą piane z białek

Rzucać na ciasto jak sie chce :D :D upiec i zajadać :D :D


Hejka:)
Asikowe ciasto rewelacyjne! polecam:)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl