BezpiecznaCiaza112023

Becikowe, datek za urodzenie dziecka itp.

14 lata 2 miesiąc temu #2481 przez olusia10003
agast napisał:

Co do ustawy komu się należy becikowe a komu nie to tak należy się każdej kobiecie bez zaświadczenia która zaszła w ciąże przed 1 list tak jest w ustawie reszta musi przedstawić zaświadczenie że chodziła do gina od co najmniej 10 tyg ciąży i była 3 x na usg pierwsze do 14 tyg ciąży drugie w 20 tyg i 3 w 30 tyg ciąży inaczej nie dostanie becikowego :/ trochę ma się to nijak do rzeczywistości naszej kolejki jakie są do gina to jest przesada a jak kogoś stać na prywatne wizyty to w nosie ma 1000 od państwa.

Moim zdaniem to zaświadczenie o tym usg to paranoja, przecież to nie my decydujemy o terminie badania tylko lekarz i nie mamy na to wpływu, jeżeli nasze badanie usg nie zgadza się np.o tydzień z tym co jest zawarte w ustawie to możemy się pożegnać z becikowym?? Tutaj zostaje tylko ugadanie się z lekarzem. :huh: Polskie prawo jest beznadziejne :angry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2541 przez agast
Olusia no niestety to jest wielka beznadzieja :/
Ja np musiałam iść prywatnie i zapłacić 150 zł za badanie bo terminy są miesięczne w przychodni do której ja chodzę :/

Akurat w Kr są dwa becikowe dla wszystkich + trzecie z MOPS ale to mnie akurat nie obejmuje. Więc poszłam prywatnie, ale jak by było tylko jedno becikowe to darowałabym sobie to usg prywatne bo w sumie pewno zaraz się coś jeszcze okaże że muszę coś nie na NFZ tylko prywatnie więc sumując mogłabym być tylo 100 do przodu :/

Niestety nasz kraj i opieka nad rodziną jest do bani :(

Też mnie wnerwia odliczanie podatku na dziecko jak mieliśmy jedno to odliczalismy całość czyli te 1400 w tym roku możemy odliczać dwoje niestety nie mamy aż takich dochodów i dostaniemy jakieś 1600zł a za rok będziemy mogli odliczyć trójkę ale jeśli nie zmienimy pracy to nic więcej nie odliczymy niż w tym roku :/

I jaka to pomoc? jaka to polityka prorodzinna??? ja jakoś logiki nie widzę ten co zarabia mało mało na dzieci odlicza a ten co dużo dużo odlicza tylko ci co mają mało to oni potrzebują wsparcia a nie ci co mają dużo :dry:


18 tc Dominika ur 17.02.2010 zm 17.02.2010

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2555 przez Agnieszka
bo wszelkie ustawy tego są tak uchwalane, by były korzystne dla rządzących i tych co już i tak mają, a na "szarego" człowieka nikt nie patrzy

a może przydałby się watek polityka? :))))))))))



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2580 przez sylwus136
szkoda słów na te wszystkie ustawy...
ja sie cieszę ze chodzę na NFZ bo jak bym miała chodzić prywatnie i wydawać za kazdą wizytę ok 100-150 zł to chyba bym zbankrutowała...szczerze skąd niby brać pieniadze??
mam 20 lat i jeszcze się uczę...nie stać mnie na drogie wizyty...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2586 przez Agnieszka
a no właśnie, nie każdy ma możliwości,
nie rozumiem tylko po co się płaci takie składki zdrowotne...



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2696 przez tysia178
ja dostałam dwa becikowe, które rozeszły się w trybie natychmiastowym.. prawda jest taka,że jak oczekujemy przyjścia dziecka na świat to wyprawka troche kosztuje.. no ale potem to juz koszta nie są duże.. więc taki becik niestety na wyprawkę nie wystarczy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2709 przez Agnieszka
właśnie fajnie że w niektórych miastach dają dwa becikowe, u mnie tylko jest to jedno, któro otrzymuje każdy,a szkoda że nie ma drugiego, bo wiadomo, że pieniążki by się przydały, jest tylko potrzeb teraz



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2742 przez Scholastyka21
Agnieszka napisał:

bo wszelkie ustawy tego są tak uchwalane, by były korzystne dla rządzących i tych co już i tak mają, a na "szarego" człowieka nikt nie patrzy

a może przydałby się watek polityka? :))))))))))


agnieszka chcesz wojnę wywołać?? polityka na forum o ciąży hehe ciekawy pomysł :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2819 przez Agnieszka
no ale niestety taka jest prawda



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2959 przez tysia178
co do wątku o polityce to ja nie wiem jak tam jest z ta polityką bo sie tym nie interesuje:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2962 przez Agnieszka
żartowałam oczywiście, to nie miejsce na politykowanie :))



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #3099 przez tysia178
są kobiety które polityką się interesuja:) więc może tutaj u nas tez takie są :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #3143 przez sylwus136
no są na pewno ale pewnie nie za dużo :D
ja szczerze powiem ze polityka w ogole mnie nie interesuje a wrecz denerwuje :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #3242 przez Agnieszka
ja nie to że się interesuję, ale są rzeczy które nas dotyczą w stopniu większym i mniejszym, no to należy się orientować trochę



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #3293 przez olusia10003
Każdy interesuje się polityką ale znaczna większość w formie negatywnej. Kto nie słyszał swojego taty czy dziadka rzucającego oszczerstwami, brzydkimi słowami który siedzi i ogląda program o polityce ?? ha ha ha :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl