BezpiecznaCiaza112023

Becikowe, datek za urodzenie dziecka itp.

14 lata 2 miesiąc temu #4580 przez olusia10003
To świetna wiadomość :laugh: Mogli by jeszcze podnieść te becikowe :blink: ale o tym to możemy tylko pomarzyć :( Ten przepis to beznadziejna sprawa, przecież nie każda kobieta dowiaduje się wcześnie o swojej ciąży ale jeżeli tak by było to jak zapisujemy się do lekarza w przychodni to zazwyczaj trzeba sporo czekać a wtedy może być już po 10 tyg. ciąży i nie z naszej winy mogłybyśmy nie otrzymać becikowego :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #4589 przez Moniq
złagodzili ten przepis, teraz jest tak, że kobitka musi przedstawić zaświadczenie że była pod opieką lekarza w trakcie ciąży. i kobitki, które poprzednio nie dostały becikowego, bo nie miały zaświadczenia, że od 10 tyg były pod opieką lekarza, teraz dostaną becikowe :) część kobiet w 10 tyg to jeszcze nie wie że są w ciąży, moja znajoma miała okres do 12 tygodnia ciąży i dopiero wtedy dowiedziała się że jest w ciąży

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #4865 przez Marzena
u nas w gminie jest 1000 zł becikowego obowiązkowego,a drugi 1000 jak dochód na rodzine nie jest większy niż 504 zł na osobe(chyba,że się coś zmieniło)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #4867 przez olusia10003
biznes.onet.pl/znowu-nowe-becikowe-2010,...3172577,1,news-detal Poczytajcie to co jest zawarte w tym linku, znalazłam to na onet.pl bardzo ważne informacje :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #4873 przez Agnieszka
przeczytałam.
trochę mnie dziwi to co napisali, ze wiele kobiet nie mogło znaleźć formularzy na których lekarz ma wystawiać zaświadczenie - przecież to lekarz powinien mieć je u siebie, a my tylko przychodzimy po wypełnione. skoro nałożyli na nich taki obowiązek wypisywania tego, to i powinni być w nie zaopatrzeni



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #4880 przez Mirella
Zmiany zostały wprowadzone bardzo szybko, lekarze od początku mówili, że nie wiedzą jak takie zaświadczenie ma wyglądać, na jakim formularzu ma być wystawione, ale kogo to obchodziło? Dostać się do lekarza na czas graniczy z cudem jak kobieta nie zorientuje się że jest w ciąży od razu. Przecież lekarze liczą tygodnie nie od zapłodnienia tylko od ostatniej miesiączki, czyli jak nie mamy miesiączki i robimy test ciążowy to już teoretycznie jesteśmy w 4tc, czasem nawet 5tc, bo przecież nie wszystkie kobiety robią test jak miesiączka się jeden dzień opóźni. Poza tym niektóre kobiety mają długie cykle, np. 35 dni, tydzień po terminie zrobią test i co? Są w 6tc? Absurdalne, ale tak lekarz policzy. Kolejki do lekarzy kilometrowe, to jak tu zdążyć przed 10tc? Przepis był od początku absurdalny i służył chyba tylko oszczędnościom w budżecie, innego zastosowania nie widzę. Gadanie o zmuszeniu kobiet do opieki lekarskiej w ciąży jest żałosne. Te które chcą pójdą do gina, te które nie chcą nie pójdą, i 1000 nie ma tu nic do rzeczy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #4891 przez olusia10003
Zgadzam się z tobą Mirella. Przeglądając na początku ciąży różne strony dotyczące becikowego itp. natknęłam się na taką na której można było pobrać formularze do wypełnienia potrzebne aby otrzymać becikowe. Niestety ale już nie pamiętam jak się nazywała ta str. a pobranych formularzy nie mam, bo mąż sformatował komputer i wszystko się usunęło.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #4894 przez Mirella
Sam fakt że to my musimy pobierać formularze jest kompromitujący dla ministerstwa zdrowia. Wymyslają przepis i nie potrafią skutecznie wprowadzić go w życie...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #5448 przez moni_82
Witam U Nas w kraju żeby cokolwiek dostać trzeba się bardzo nachodzić Ja papiery o drugie becikowe składałam w pażdzierniku ale kierowniczka Urzędu Miasta do "tych spraw" uparła się ze musze donieść to zaswiadczenie Potem nie spodobał się jej druk na jakim to zaswiadczenie przyniosłam to dopiero wtedy wydała mi druk z urzedu Poprostu żenada

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #5509 przez Madzia89862
ja rodziła w polsce i dostalismy becikowe oraz rodzinne jednorazowo rowniez tysiac zł bo nie przekraczalismy dochodow.ale dodatkowo dostalismy 2700 z krusu poniewaz maz jest tam ubezpieczony i nasz synek został tez tam ubezpieczony razem z tata.ale te pieniazki to kropla w morzu..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6399 przez ala4999
no to wlasnie sa nasze urzedy ja w opiece bylach chyba 4 razy zeby wszysko zalatwic bo na raz nie powiedziala!!! do ciezarnych warto ubezpieczyc si dodatkowo w pzu albo gdzies za uropdzenie dadza ojciec dziecka tak samo ja mialam 3 miesiace do porodu ubezpieczylam sie w pzu skladka prawie 50zl / miesiac po porodzie akt urodzenia dziecka dowod i numer konta kasa jest 2 dni na koncie tak samo ojciec dziecka jesli jest ubezpieczony!!!! dostalismy wtedy z mezem po 1900zl niskie ubezpieczenie niska wyplata ale zawsze cos wiec pomyslcie o tym moje drogie ciezarne!!!! no oczywiscie juz zrezygnowalam z tego ubezpieczenia!!!!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #10386 przez Lidziun
ala4999 napisał:

no to wlasnie sa nasze urzedy ja w opiece bylach chyba 4 razy zeby wszysko zalatwic bo na raz nie powiedziala!!! do ciezarnych warto ubezpieczyc si dodatkowo w pzu albo gdzies za uropdzenie dadza ojciec dziecka tak samo ja mialam 3 miesiace do porodu ubezpieczylam sie w pzu skladka prawie 50zl / miesiac po porodzie akt urodzenia dziecka dowod i numer konta kasa jest 2 dni na koncie tak samo ojciec dziecka jesli jest ubezpieczony!!!! dostalismy wtedy z mezem po 1900zl niskie ubezpieczenie niska wyplata ale zawsze cos wiec pomyslcie o tym moje drogie ciezarne!!!! no oczywiscie juz zrezygnowalam z tego ubezpieczenia!!!!!!



ja chcialam sie osobiscie ubezpieczyc ale powiedzieli ze juz nie ubezpieczaja indywidualnie tylko grupowo, a tego zrobic nie moge poniewaz jestem na wychowawczym, a w moim zkladzie pracy nie ma takiego ubezpieczenia,
wiec po raz 2 strace szanse na kaske z jakigokolwiek ubezpieczenia, a przeciez przyda sie, tymbardziej ze u mnie to sie kasa nie przelewa

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #10395 przez Madzia89862
tak to jest z tymi urzedasami..cholerne przepisy..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #10397 przez Marysia27
nie jestem pewna czy w PZU przepisy się nie zmieniły, bodajże tam ubezpieczył się mój mąż jak byłam w 3 miesiącu ciąży, i powiedziano mu , że musi być objęty ubezpieczeniem pół roku żeby dostał kasę na dziecko. Więc biada mi jak urodzę przed wrześniem :silly: Ja jestem ubezpieczona od 2 lat, więc nie ma stresu w tej materii :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #10460 przez kakasia20
a jezeli np. kobieta spodziewa sie maluszka tak jak ja a tatus dziecka niechce miec nic do czynienia ze mna i potem z dzidzia jak sie urodzi to czy dostane becikowe?

www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=74794

Michałek 3.11.2010
Majka 10.10.2012
Aniołek 09.2016+

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl