BezpiecznaCiaza112023

Becikowe, datek za urodzenie dziecka itp.

12 lata 3 miesiąc temu #267673 przez taakamama
Oczywiscie ze ci sie nalezy, becikowe rzadowe oraz dodatkowe becikowe rodzinne na 3 dziecko oraz dodatek z tytulu wychowywania dziecka w rodzinie wielodzietnej na 3 i kazde kolejne dziecko w kwocie 80zl.
Jakby co to pytaj dalej ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #326264 przez taakamama
To znaczy? Nie wiem o co konkretnie pytasz.
o becikowe czy o rodzinne?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #326755 przez taakamama
Należy się niezależnie od liczby dzieci jeżeli dochody (UDOKUMENTOWANE)na jednego czlonka rodziny nie przekraczają kwoty 504zł (tz. na 3 osobową rodzinę 1512zł ) należy sie zasiłek rodzinny.
Na jedno dziecko jest tego co prawda niewiele ale zawsze coś :cheer:
Jeżeli spełniasz powyższe kryterium można również otrzymać:
dodatkowe becikowe- niezależne od tego rządowego
- płatny urlop wychowawczy ( jeżeli należy ci się wychowawczy u pracodawcy ;)
-inne dodatki ale to już na dziecko w wieku szkolnym :angry:


Jeżeli ktoś ma takie potrzeby powinien korzystać również z zasiłków celowych np. na zakup żywności (dla rodziców i dziecka), pieluch, proszków do prania czy lekarstw. Taką pomoc można uzyskać nawet jeśli dochody przekraczają ww kwotę.
O taką pomoc można wnioskować nie częściej niż raz w miesiącu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #326784 przez justyna84
to mojemu Mprzekracza dochod bo ja jestem mama niepracujaca. o zasilku docelowym nei slyszalam ;) a wiesz moze ile jest tego zasilku ? Kazdego miesiace trzeba jezdzic i sie upominac o to? :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #326914 przez taakamama
Upominać to złe słowo- zgłaszać potrzebę tak trzeba to robić wg potrzeb nie częściej niż raz w miesiącu.
Za pierwszym razem trzeba iść osobiście do pracownika socjalnego i umówić się na wywiad środowiskowy. Trzeba mieć zaświadczenie o wys zarobków ale to co musisz miec dowiesz się na miejscu. Pracownik przychodzi w umówionym terminie do domu i przeprowadza wywiad. Potem wydanie decyzji i wypłata świadczeń zwykle procedura trwa ok 2-3tyg.
U mnie istnieje możliwość umawiania sie tel ale czy wszędzie tak jest to nie wiem.
Co do kwot to bywa różnie. ustawowo należy się 75zł na członka rodziny na "żywność" co na 3 osoby daje 225zł do tego np. na pieluchy jakiś proszek, kosmetyki dla dziecka i uzyskujemy kwotę ok 300zł.Niby nie dużo ale jak zaczyna brakować to i taka kwota ratuje.
Wysokość takich zasiłków jest też zależna od tego jak bardzo przekracza dochód i od sytuacji danej rodziny to bardo indywidualna sprawa zależna od bardzo wielu czynników.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #327126 przez Olga
Witam.Ja jestem mamą samotnie wychowującą i mam 1495 zł.na 3 osoby i nigdy nic mi sie nie należało w postaci finansowej,jedyne co to córki obiady dostają,bo na to jest wysokie kryterium dochodowe i dodatek mieszkaniowy w wysokości 130 zł.z czego bardzo się cieszę,ale moje córki i ja jesteś alergiczkami i astmatyczkami,one często chorują,ja sie odczulam i szczepionka wcale nie jest taka tania,mieszkanie wynajmujemy,więc opłat sporo,opał na zimę trzeba juz latem kupować,nie wspomnę ile szkoła kosztuje (zwłaszcz starszej córki gimnazjum ).Kiedyś koleżanka namówiła mnie,żebym napisała na taki celowy na opał,przyszła na wywiad,a i tak nie dostałam,więc już zrezygnowałam i nie będe już się poniżać,bo widocznie bogata jestem.

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=32601http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=32603

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #327157 przez taakamama
Strasznie mnie to dziwi że nawet rodzinnego nie masz?
Przecież na to jest ustawa i jeżeli jest tak jak piszesz to pracownik socjalny jak i dział świadczeń rodzinnych działali bezprawnie!!
Przecież do uzyskania rodzinnego próg dochodowy wynosi 504zł na osobę, więc spokojnie się mieścisz. Sorki ale dla mnie twój przypadek jest skrajnie dziwny, aż się dopytam...
Tym bardziej że w domu są chore dzieci które na stałe przyjmują leki.
Ja bym spróbowała jeszcze raz i w przypadku odmowy zwróciła się do dyrektora ośrodka o wyjaśnienia! Druga sprawa że może ośrodkowi skończyły się fundusze na dany rok i przyznali tylko (w ich mniemaniu) najniezbędniejszą pomoc w formie obiadów i dofinansowania do mieszkania.
Ale rodzinne jestem w szoku!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #327630 przez natmur11
olga jesli twoje corki sa alergiczkami moze mozesz sie starac o tzn opiekuncze. Moja kolezanka ma syna z atopowym zapaleniem skory i wlasnie przechodzila komisje w tej sprawie, nie wiem jak sie skonczylo ale moze warto dopytac

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1017008 przez junonka
Na rodzinne również jest próg zarobkowy - jak na wszystko w naszym kraju - są równi i równiejsi :P Przekroczysz o 2 zeta i już po ptokach... Ale czekajcie - teraz na rząd będzie ratował kolejnym dodatkiem - 500zł - ciekawe czy każdy czy tylko wybrani go dostaną... Jakby ktoś chciałbyć na bieżąco w tym temacie to warto sobie zapamiętać stronkę - http://www.program500plus.pl/ - można tam znaleźć nie tylko informacje o programie, dokumentach i terminach, ale również wszelkie aktualności w tym temacie i nowe pomysły rządu :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu #1030833 przez stemioszka
mnie tylko zastanawia jak szybko progam 500+ okaze sie fiaskiem

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 2 tygodni temu #1032533 przez sedinatka
Program już ruszył :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 8 miesiąc temu #1040193 przez Domii1983
Na razie to nie jest fiasko, bo wiele rodzin z niego skorzystało.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

4 lata 2 miesiąc temu #1069288 przez Quake
Program 500+ po tylu latach nadal funkcjonuje, choć społeczeństwo jest mocno podzielone z jego powodu. Tutaj: rodzinarodzinie.pl/500-dla-rodzin-jak-zl...dczenie-wychowawcze/ można dowiedzieć się, jak otrzymać świadczenie. Póki co jeszcze jest, ale jak długo będzie - nie wiadomo.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl