BezpiecznaCiaza112023

Becikowe, datek za urodzenie dziecka itp.

14 lata 3 tygodni temu #10465 przez Lidziun
nie dostanie bo trzeba zlozyc odpowiednie papiery
przede wszystkim akt urodzenia dziecka, jezeli go nie bedzie na akcie to na pewno nie dostanie, bez tego tak mi sie wydaje nie otrzyma sie becikowego

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #10467 przez Madzia89862
tysiac becikowego dostaniesz co do zadatku z gminy to musisz sie dokladnie dowiedziec ale jezeli malenstwo nie bedzie nosilo jego nazwiska czyli na akcie urodzenia nie bedzie widnial pjciec dziecka a dochod woj podzielony na dwoch(ty i dzidzius)nie bedzie przekraczał okreslonej kwoty to mysle ze dostaniesz a przy tym bedziesz mogla o=dostac rodzinne jesli ni przekroczysz owych dochodów.o pielegnacyjne dla dziecka czy cos takiego jako samotna mama rowniez chyba mozna sie starac

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #10472 przez Lidziun
o ile sie nie myle jeszcze jakies 4 lata temu byl zasilek dla samotnie wychowujacych w wysokosci ok 700zl
jak urodzilam Amelcie to zlikwidowali, teraz sie nie orientuje czy sa w gminie zakies dodatki ale chyba nie ma
bo bym sie na nie "zalapala"

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #10474 przez Madzia89862
jakies zadatki chyba sa.jutro moze bym sie czegos dowiedziala to bym napisala

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #10477 przez iwonan12
Z tego co ja się orientuje to dodatek jest dla samotnych matek ale nie wiem w jakiej kwocie.Uzależniony on jest od tego czy dziecko ma ojca jeśli w akcie jest podany ojciec to odsyłają by o alimenty składać .Znalazłam w necie

Dodatek przysługuje w wysokości 170 zł miesięcznie na dziecko, nie więcej jednak niż 340,00 zł na wszystkie dzieci.
W przypadku dziecka legitymującego się orzeczeniem o niepełnosprawności lub orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności kwotę dodatku zwiększa się o 80 zł na dziecko, nie więcej jednak niż o 160 zł na wszystkie dzieci.
Dodatek z tytułu samotnego wychowywania dziecka przysługuje samotnie wychowującym dziecko matce lub ojcu, opiekunowi faktycznemu dziecka albo opiekunowi prawnemu dziecka, jeżeli nie zostało zasądzone świadczenie alimentacyjne na rzecz dziecka od drugiego z rodziców dziecka, ponieważ:
- drugi z rodziców dziecka nie żyje;
- ojciec dziecka jest nieznany;


Ja taki zasiłek na początku otrzymywałam to było 6 lat temu ale potem wnieśli ustawę że jeśli ojciec jest znany dodatek zabierali :(



[url=http://w

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #10481 przez kakasia20
moj byly wie o ciazy mam jego date ur i imie nazwisko i miejscowosc jednak ulicy nie mam a chce dla dobra alucha dac mu moje nazwisko jesli jego tatus sie niem nie interesuje i mna

www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=74794

Michałek 3.11.2010
Majka 10.10.2012
Aniołek 09.2016+

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #10482 przez Madzia89862
no to nie dawaj w akcieurodzenia wogole ojca po co

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #10486 przez Lidziun
kakasia20
moj byly wie o ciazy mam jego date ur i imie nazwisko i miejscowosc jednak ulicy nie mam a chce dla dobra alucha dac mu moje nazwisko jesli jego tatus sie niem nie interesuje i mna

i tak nie mozesz dziecku dac nazwiska ojca jezeli on go nie chce, ten facet musi isc z toba powiedziec, ze uznaje dziecko jako swoje i podpisuje papiery, inaczej nie bedzie wpisu o ojcu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #10530 przez Margolec
Osobiście uważam, że jeżeli wiesz kto jest ojcem dziecka, to nawet jeżeli on nie wykazuje zainteresowania, to możesz zapisać go w akcie urodzenia z samego faktu by koleś wziął odpowiedzialność finansową. Jeżeli nie będzie widniał w akcie urodzenia to nigdy nie będziesz mogła dostawać od niego alimentów na dziecko. Gdybyś kiedyś Ty potrzebowała finansowej pomocy na dziecko to musiałabyś mu najpierw wytoczyć sprawę o ustalenie ojcostwa (co nie mało kosztuje), a dopiero później o alimenty. Nie wiem czy warto dla 170zł zasiłku dla samotnej matki nie zapisywać ojca, a może kiedyś samo dziecko będzie chciało od takiego delikwenta pobierać alimenty.





Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #10539 przez iwonan12
Margolec mas rację o tym czy podać na akcie imię i nazwisko ojca matka decyduje a dla 170zł nie warto bo alimenty możesz wywalczyć na początek nawet 500zł jeśli on pracuje a jeśli ojciec nie będzie chciał płacić to urząd zapłaci a jego będą ścigać



[url=http://w

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #10544 przez angellika1
popieram moje poprzedniczki... niech sie facet poczuje do odpowiedzialności i niech płaci w końcu dobro dziecka jest tu najważniejsze

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #29520 przez Madzia89862
aa i jeszcze jak ktores z rodzicow jest ubezpieczone w krusie i dziecko bierze pod siebie to z tytulu przysluguje 2700 czy 2500

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #66782 przez Emme
powiedzcie mi jak to jest z tym zaświadczeniem lekarskim, trzeba mieć czy nie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #66793 przez martela89
Ja musiałam mieć albo zaświadczenie albo kartę ciąży,coś gdzie było napisane że od 10 tyg byłam pod opieka lekarską :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #66799 przez ilona
Ja musiałam mieć. Składałam wniosek we wrześniu chyba.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl