BezpiecznaCiaza112023

Macierzyństwa pierwszy tom ;)

10 lata 1 miesiąc temu #860130 przez Sophie25
Zapomniałam Wam dać przepis na te ciasteczka słoneczka :)



250 g Kasi

400 g mąki
1 łyżka śmietany
2 żółtka
lukier
2 białka
200 g cukru pudru
masa
2 jajka
250 kostka masła
¼ szklanki wrzącej wody
100 g cukru
2 łyżki kawy rozpuszczalnej
dodatkowo
200 g wiórków kokosowych lub siekenych orzechów

Mąkę siekamy nożem z margaryną następnie dodajemy żółtka i śmietanę i wyrabiamy na gładkie ciasto. Ciasto wkładamy do lodówki na 2 godziny. Po tym czasie rozwałkowujemy porcję ciasta na grubość 2-3 mm i wykrawamy okrągłe ciasteczka takiej średnicy jak literatka. Białka ucieramy z cukrem aż powstanie gęsta, jednolita masa. Takim lukrem smarujemy każde wycięte ciasteczko i pieczemy przez 15 minut w piekarniku nagrzanym do 180˚C. Po upieczeniu ciasteczka wyciągamy i odstawiamy do ostygnięcia. Jajka z cukrem ubijamy na parze tak długo aż otrzymamy gęstą masę i odstawiamy do ostygnięcia. Następnie masło ucieramy i dodajemy ostygnięty krem jajeczny. Podczas ucierania masy dodajemy jeszcze przestudzoną rozpuszczoną kawę (ja dawałam grysik i zrobiłam mase grysikowa) Upieczone ciasteczko smarujemy kremem po stronie ciasta kruchego i sklejmy z drugim ciasteczkiem lukrem na zewnątrz. Boki ciastka smarujemy jeszcze odrobiną kremu i obsypujemy kokosem lub orzechami. Złożone ciasteczka odkładamy do lodówki na około 2 godziny.

Mozna jeszcze budyniowa mase bo ja grysikowa robiłam a w przepisie była kawowa :)

heh Srenka to fajnieee :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #860136 przez KaRoLkA
Sophi dziekuje :*
Obydwie boskie , grzywa fajna a z Zosi to wiercipietka mala :)

Violcia a czemu mama niechce przyjechac ??? Tesciowa przyjedzie to troszke Was odciazy :)
cwiczylam skalpela ale zaczynam 30 dniowe wyzwanie z MelnB i Tiffany :D

Srenka to sie nameczylas z tym pakowaniem , hihi padlam jak zobaczylam Pawelka z chusteczka :) rozpracowal ja doszczetnie moja tak robi z gazetka :)

Musialam dac malej czopka bo tak strasznie plakala biedna :( niech te zeby juz wyjda

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #860198 przez Hania84
jestem jeszcze ja na koniec dnia...

Sophie śliczne kobietki jesteście :)
Pawełek widac że miał wielką radochę z tej chusteczki ;)

Wiem , wiem dziewczyny że Lenka do tych grzeczniejszych się zalicza :) nie było tak źle...dałam jej herbatki....pochodziłyśmy trochę po pokoju...dałam jej mój portfel (swoją drogą rozpracowała jak się wyciąga z niego kartę bankomatową i zdrowotną :ohmy: ) i później już było wszystko okej ;)
...nooo a psikusa to mi zrobiła dzis z kupami heheh violcia masz rację ;)

Ojej Karolka to miałaś ale z tą skórką chleba :cheer: dobrze ze wszystko się fajnie skończyło i że szybko i odpowiednio zareagowałaś ! :)

Violcia..a może mama po teściowej przyjedzie jak się dowie ze była ;) a tego braku odpoczynku to współczuję kochana i przesyłam dużo siły :kiss:

Oj te zęby to u niektórych dzieciaczków katastrofa :( biedne muszą się tak męczyć...szkoda że przez to gorączki i budzenie w nocy...buziaki dla wszystkich ciężko ząbkujących :kiss:

lece spać bo oczy mi się już zamykają na maksa...
do jutra
dobranoc

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #860200 przez malutkamilka
A ja caly dzien w kuchni- malowanie...

ciacho zrobione, pranie tez i wywieszone ja ogarnieta, kurze starte, podlogi wymyte oraz rozlana woda z wiadra na dywan :ohmy:
zerwana zaslonka przez Wike i zakupki tez zrobione. moge sie troche przespac.

Jeszcze 2 godzinki :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #860235 przez Kasiasia
Wszystkim ładnie odpisalam i kurde ja głupia skasowałam sobie wszystko.
Juz nie mam sily odpisywac drugi raz... 9rzepraszam....
Srenka mam nadzieje ze yo sen proroczy B)
Dzis u lekarza dowiedzialam sie ze Tomkowi u góry pchaja sie na raz 4 zeby....
ide spac bo ledwo zyje...
milego weekendu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #860270 przez aleksiaa88
Artuś :kiss:

Czemu jak przychodzi wiosna to ja nie mam spania jak zobaczę słońce to koniec mały jadł ostatni raz po 5 a ja tylko drzemałam, już później, a nie spałam. Ale będzie ciepło dziś wiatru zero. Cały dzień przesiedzę na polu.

Czy też tak macie bo jak wchodzę na forum po 20-stej to już ciężko mi wchodzi tylko się ładuje, czasem nie wytrzymuje i daje sobie spokój. Im później tym gorzej.

Kasia 4 na raz omg :cheer: B)
Nam idą 3 na raz ale kupa wcale nie jest zielona jak za pierwszym razem przy dolnych jedynkach.

Sophie a jak Ty masz na imię? Bom jeszcze nie wiem albo zapomniałam

Pawełek kawał chłopa już i podobny do mamusi dobrze mi się wydaje?

Malutka pewnie dopiero odezwie się w poniedziałek wieczór teraz mąż będzie w obrotach, kobita musi się nacieszyć- szkoda, że los taki, że mężowie wyjeżdżają, a żony muszą czekać i tęsknić a potem te rozstania i znów czekanie smutne.
Przynajmniej może sobie z nami pogadać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #860290 przez violcia00
witam porannie.

u nas dzisiaj pada :( ,wiedziałam ze tak bedzie,zawsze w tygodniu cieplo jak siedze w pracy a przyjdzie do weekendu to leje,no trudno,troche ogarnelam mieszkanie i zaraz ide sie drzemnac bo w nocy malo spalam,chlopaki poszli na basen,tez chcialam ale okresa dostalam :angry: ,moze i lepiej,troche sie przespie jak da rady,a zmeczona jestem :dry:

atrus buziaki :kiss:

sophie dzieki za przepis,a ten grysik trzeba ugotowac :unsure: bo za kawowa masa nie przepadam,no i slicznie z Zosia wygladacie :blush:

karolka co do mojej mamy to ona narzeka ze nie jest zdrowa,ze podroz daleka,meczaca,bo musiala by autokarem przyjechac i ze w domu ma zawsze jakas prace,juz mnie wkurza,najlepiej to by bylo jakbym im wnuka przywozila do PL :dry:

Haniu ona wie ze tesciowa przyjezdza,ostatnio jak sie zalilam ze nam ciezko to mowi do mnie"Przeciez sobie radzicie"no a co mamy zrobic :angry: ,no ale teraz wazniejsza jest moja siostra,zawsze zreszta była :(

Srenka a co kupilas na urodziny dla chrzesniaka :unsure: ,my byc moze pojdziemy na ten roczek do syna kolezanki i tak sie zastanawiam nad prezentem,a pawcio sliczny,jaki juz duzy chłopak z niego :blink:

kasiu to nie zle u Tomcia z zabkami,lepiej jak od razu wyjda to sie tak nie bedzie meczyl pozniej,a ile Tomasz wazy :unsure: :blink:

Malutka to prawdziwa gosposia z Ciebie,napracowałaas sie :silly:

aleksia masz racje ze wieczorami forum ciezej chodzi,moze przez to ze duzo mamusiek wlasnie wieczorem wchodz,ja tez czasem odpuszczam ;)

Sniła mi sie dzisiaj kakaszka,wszystkie dziewczyny ja wyganiały z forum tylko ja ja bronilam,jakos tak dziwnie jest,ale troche jej tu brakuje,szkoda ze sie to stało :(

karolka ja tez kiedys mialam to wyzwanie ale znudzilo mi sie :woohoo: ,a ten link to nie jest skalpel 1,tylko skalpel wyzwanie ja bede dzisiaj probowac pierwszy raz,podobno ciezki,zobaczyy czy podołam. :S

a my tak wogole to od 5 nie spimy :angry:

miłego dnia :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #860294 przez malutkamilka
Aleksia a tu cię zaskoczę - jestem uzależniona od forum i odruch codzienny jak mala nakarmiona i przewinieta to lukniecie co u was :laugh:

Mężu ma w obrotach Wike, a za pól godz jedzie do fryzjera bo twierdzi że zarósł;)

Wiesz ja jestem juz przyzwyczajona do rozłąki, bylismy razem jakieś 4 miesiące jak zaczął wyjeżdżać. Z tego tez powodu lubię piosenke Majewskiej Biały Żagiel. Idealnie pasuje.

Tomeczku by szybko wylazły, mojej trzy szły ale najpierw wyszła prawa jedynka a pięć dni później pękło dziąsło pod druga jedynka i dwójka z lewej. Ale jakiś specjalnych rewolucji nie było z tym. Jedynie zaczęła lepiej spać jak wylazły.

uciekam na śniadanie i pobuszować w lodówce znaleźć coś na obiad.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #860295 przez Kasiasia
My dzis huuuuura bez pobudek do 7:30!!!!!!!! Tylko ze spac szlismy po 22.

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

rano wstalam spocona z bolem gardla i juz katar czuje...
mialam is ns zakupy ale meza wyslalam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #860296 przez KaRoLkA
Dzien dobry :)

Artus buziaki :kiss:

Kasia 4 zeby na raz o kurka :cheer:

Violcia to 5 bo my tez odc4.30 nie spimy drzemalysmy tylko godzine wiec kawa jedynie ratuje . To Twoja mama tak jak i moja i T bo co dzwonimy to no wez przyjedz z Gabi albo Nam ja przywiezcie :/ wrrrr
Prezent na roczek hmmm moze jakies auto z przyczepka :)
A to sprawdze tego skalpela :)

Aleksia Sophie to tez Karolka :lol: to milego spedzania czasu na sloneczku :) mi tez ciezko forum wchodzi wieczorem

Malutka ale sie narobilas :) odpoczywaj i ciesz sie mezusiem :)

nocka do bani rykbryk i jeszcze raz ryk :/ juz nawet przenioslam kojec do sypialni z nadzieja ze choc chwile tam pospi ale na darmo sie meczylam :/
u Nas tez deszcz i zapowiadaja caly weekend taki :/
W planach na dzisiaj sprzatanie (pranie juz sie pierze) navobiadek rybka po grecku i moze te sloneczka zrobie :)

Milej soboty ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #860312 przez Sophie25
Arturku kochany :kiss: :kiss:

Jestem i ja! :) :kiss:

Aleksia dokładnie tak ja tez Karolka jestem :laugh:

Violcia tak musisz ugotować grysik na mleku a pozniej utrzec z masłem ja tak robie i pozniej juz smarowałam taka masa i obtaczałam we wiorki :)

Bo ja tez kawowej masy nie lubie ... Jedynie lubie placek capuccino on akurat dobry :)

U nas słonecznie ale znowu wiatrzysko ...

Zosia dzis z jedna pobudką o 12 ale tak to ładnie spała i sama ładnie usnęła w łozeczku tylko tak mi sie smiac chxciało jak zobaczyłam jak ona spi pupka do gory ona w poprzek łozeczka i głowa zaraz koło szczebelek :laugh:
Wasze tez tak wiercą i w takich dziwnych pozach spia? Musze wam kiedys zdj pokazać :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #860324 przez Hania84
Witam i ja :)

U nas dziś wiatr i deszcz :( buuu i tak ma być przez 4 dni...a w poniedziałek ma byc tylko 4 stopnie więc ochłodzenie...pomijam nocki gdzie od jutra -3 :( później od środy ma znowu rosnąć temp.

Malutka fajnie ze mężu dojechał szczęśliwie? a jak udało się bez dowodu? :)

Violcia a mówiłaś że teściu samolotem przyleciał...to mama by nie mogła? Kurcze szkoda ze tak mama traktuje...
Mój tato też jest schorowany...7 lat temu przeszedł zawał ma wstawione 3 baypasy , tarczycę miał wycinana bo z guzkami miał przerośniętą, ma nadciśnienie, cukrzycę, zwyrodnienie stawów...i przyjechał do nas w zeszłym roku latem z mamą. Też mu było ciężko...on nie lubi takich długich podróży ale dął rade i się cieszył ze się udało :) Mama mogłaby też spróbowac Was odwiedzić . Może przemyśli i zrobi Wam niespodziankę :)

Kasiu no niestety niektórzy są tacy zasadniczy i wredni...u nas na studiach też było dwóch takich wykładowców :angry: też zawsze myślałam, że chyba nie maja swoich rodzin i ta praca to ich całe zycie skoro tak robią.

aleksiaa mi tez ciężko zaskakuje forum wieczorem...dlatego pewnie żę sporo ludzi siedzi...ja zazwyczaj odpuszczam koło 22 bo wtedy albo długo się ładuje...albo wyskakuje mi error :P :angry: chociaż jak przyjdzie 20 to już też wolniej się wszystko otwiera.

Violcia a na roczek to chyba jakiś fajny samochód z tych większych np. wywrotkę lub coś z przyczepa jak Karolka napisała...takim sprzętem chłopaki lubią się bawić :) i długo im do zabawy służy :)

Kasiu fajnie że nocka przespana cała :) i teraz wiesz czemu Tomuś czasem marudny...skoro az 4 zęby na raz idą :ohmy:

sorrki że tak może chaotycznie napisałam ale musiałam się wracać do postów i spr. co pominęłam ;)

miłej soboty

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #860334 przez Kasiasia
Cos mnie chyba jednak bierze.... a mialam tyle planow w związku z tym ze maz w domu. Ale postaram sie nie dac chorobie.


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Właśnie Wiolcia przypomnialas mi o wymiarach do tabelki Tomek waży równo 8kg i ma 74 cm. Chociaż pani wyszlo najpierw 78 cm ale mowie jej ze niemożliwe bo ubranka ma jeszcze 68. Zmierzyla jeszcze raz i wyszlo 74. Ech te ich pomiary na oko ;)
tylko nie wiem ktory to tydzien.

Tomek mial dzis pierwsze sniadanko-nie kaszke. Buleczke z szyneczka :laugh :laugh:

milego dnia :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #860376 przez Gochens
Dzień dobry ;)
Artek nasza ★ sto latek!!!

Byliśmy wczoraj w restauracji a później na kreglach, było bardzo miło do domu wróciliśmy koło 1:30. Posaczylam troche wina a o 22 już marzyłam o łóżku :lol:

Karolka kurde to musiało być straszne! :ohmy: nie zazdroszczę nocki :(
Kasia wooooow 4 nieźle!! No to Tomus ma prawo pomarudzic sobie. A babka przeginka, moze maz jej w nocy nie dał
Sophie super z Was dziewczyny ! Przepis na tą kabanostre to mogłabyś na poczte wrzucic bo później bedzie latwiej znaleźć no inne ciasta rewelka wrzuc tyz ;) jesli o pozy chodzi to Alan nigdy nie zasypia tak jak go ukladam.. zawsze sie przemieszcza i dupsko do góry zadziera :lol:
Malutka to teraz bedzie sie dzialo !!
Aleksia ja nie zauwazylam żeby forum gorzej szło wieczorem ;)
Violcia no moze mama da sie jeszcze przekonać ? A moze ona boi sie latac i tak sie zasłania ta chorobą? Ja na roczek tez bym cos takiego kupiła jakis fajowy samochod z przyczepą albo taki co dziecko wchodzi do srodka i tam ma pedaly... boziu jak mnie sie podobaja te samochody !! Okresu nie zazdroszczę :lol:
Haniu u Was na minusie :ohmy: brrr przepedz ten zimny klimat!! :S

Moj jeszcze śpi a ja dziś chce jechac do teściów troche na ogrodzie posiedzimy moze jakis grill sie pyknie ;) :side:

Milego dnia ♡♡

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #860392 przez aleksiaa88
Zastanawiam się jak wstawiacie te dziwne znaczki ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl