BezpiecznaCiaza112023

Mamusie MAJ 2012

12 lata 4 miesiąc temu #250836 przez ewel7
ja wróciłam od dentysty ... strasznie mnie bolał ten ropień i stwierdziłam, że bezsensu czekać... no i chyba dobrze, że poszłam... niestety nie obeszło się bez nacinania dziąsła i wycięcia tego paskudztwa :( także niefajnie, poza tym muszę brać augumentin teraz,dentysta stwierdził, że nie jest szkodliwy dla dziecka, ale ja się i tak boję ... :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #250923 przez alicja891
Witajcie :)
Dziewczyny a jak się wogóle czujecie w ciąży i czy Was też tak ta zgaga męczy??? a mocie zachcianki?? Ja już czuje ruchy to znaczy te bąbelki, ale jeszcze nie znam płci mojego maleństwa i może dowiem się już 12 grudnia czyli tuż tuż.. Buziaki :* :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu - 12 lata 4 miesiąc temu #250945 przez aga2+1
Dziewczyny dzięki:) Bąbelki i pukanie poczułam w dole brzucha, a dzisiaj to nawet takie łaskotanie :) Jeszcze troszkę i wy też poczujecie:)
ewelja mam zapalenie zęba od poczatku ciąży:( W 6 tygodniu brałam duomox i trochę pomogło, bo ząb nie bolał, ale gulka pod zębem została, a teraz znowu mnie zaczął boleć ząb i gulka się powiększyła:( Dentysta powiedział, że trzeba usunąć ząb lub zrobić resekcję pod zębem, ale gin odradza takich zabiegów tym bardziej, że jestem straszną panikarą. Tak więc czeka mnie chyba kolejny antybiotyk i wyrywanie po porodzie. Boję się, żeby nie zaszkodzić dzidzi tym zębem:( Nie ma jak rozwiercic zęba, bo to martwy ząb z koronką, której nie mozna ściągnąć :(
katiuszka ja chyba tez zrobie zakupy ciuszkowe w tym roku, bo od stycznia ceny będą 2x wyższe. Może razem się wybierzemy na zakupowe szaleństwa?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #250953 przez MartiO
marzenieeee trzymam kciuki za Was :kiss:
ja na razie nie wiem czy to co czasami czuję to te bąbelki czy tylko bąbelki powietrza :silly: tak więc na razie myślę że poczekam aż staną się bardziej wyczuwalne ;)
na razie z niecierpliwością czekam na święta ;) tuż przed nimi będzie 20 tydzień i zamierzamy wybrać się na 3d coby podejrzeć co tam się dzieje u dzidzi ;) no i kto tam się ukrywa :silly:
Uważajcie na siebie Dziewczynki :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #250980 przez Martita
Marzenieee co to znaczy bo nie rozumiem..masz już rozwarcie szyjki macicy?czym to grozi?biedulka..Ewelko tobie tez bardzo wspolczuję,najgorsze jest to że żadnych przeciwbólowych oprócz paracetamolu i apapu nie można brać i trzeba sie męczyć..:(
Katiuszko liste za chwilkę podam tylko muszę ją przepisać na komputer :) a ciuszki kupiłabym w tym roku, ale mam ich już dość sporo, trochę uzywanych, trochę od siostry po siostrzeńcu więc tak sie zastanawiam czy kupować, bo też w prezencie się ich tyle dostanie..a myślę, czy kupować w tym roku inne rzeczy,np tą wyprawkę lub koce itp?
Alicjo ja zgagi jeszcze nie mam, natomiast zachcianki ooo taak :) choć nie wiem, czy one wynikają z ciąży, bo na apetyt nigdy nie narzekałam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #250984 przez Martita
Dziewczynki!Zanim podam listę, muszę wam coś pokazać, co zamierzam kupić dla swojej dzidzi!Jest takie piękne, że nie mogę się powstrzymać..ahh
to do kołyski na początek:
allegro.pl/baby-raj8-el-posciel-do-kolys...oal-i1943420232.html
a to jak dzidzia wyrośnie:
allegro.pl/baby-raj-14-el-posciel-haft-1...era-i1945491284.html
Czuudo! :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #250989 przez śmiesznażelka
Cześć Mamusie, nie było mnie tu sto lat:-( ale poprostu chyba za duzo pracuje:-( jak z wami?pracujecie? ja juz powoli mam strasznego niechcieja, ale z drugiej strony nie wyobrażam sobie siedzieć w domu:-( ogólnie chodze poddenerwowana,podziwiam moją druga połówkę,że jeszcze ze mną wytrzymuje, bo sama ze sobą nie mogę, help!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #250996 przez Martita
A oto lista, w razie braków liczę na wsparcie :)
a znaki zapytania znaczą, że zastanawiam się czy dana rzecz jest konieczna

HIGIENA:
*pieluszki typu Newborn
*wilgotne husteczki do pupy
*krem przeciwko odparzeniom
*płyn do kąpieli dla niemowląt
*szampon dla niemowląt
*oliwka
*balsam do ciała dla niemowląt (?)
*zasypka
*krem do buzi (taki na mróz,czy wiatr)
*torebki na zużyte pieluszki (?)
*pieluchy tetrowe x 10
*przewijak
*wanienka
*termometr do mierzenia temperatury wody (choć widziałam też wanienki z wbudowanym termometrem)
*gaziki do pielęgnacji pępka (nie wiem, czy ze spirytusem czy nie)
*sól fizjologiczna do pielęgnacji oczu
*ręczniki z kapturkiem x 2 lub 3 (ja mam 4:))
*Proszek/płyn do prania i płukania Lovela/Dzidziuś
*termometr do mierzenia temperatury dziecka (jeszcze nie wiem jaki)
*dziecięce nożyczki/obcinak do paznokci
*miękka szczoteczka do główki
*smoczek
*aspirator do noska do odciągania kataru
*patyczki do uszu dla niemowląt
*waciki do przemywania buzi

SEN:
*Kołyska/łóżeczko (ja mam kołyskę jeszcze po swoim własnym mężu! :))
*materacyk
*ceratka pod prześcieradło
*kołderka antyalergiczna
*poduszka płaska antyalergiczna (?)
*bielizna pościelowa (dwa komplety: poszewki i prześcieradła)
*cienki kocyk x2
*gruby kocyk x2
*śpiworek do łóżeczka/wózka
*rożek

UBRANKA: według uznania ilość sztuk
*body(z długim i krótkim rękawem)
*śpioszki
*pajacyki
*kaftaniki
*bluzeczki
*spodenki
*czapeczki do kąpieli i cieplejsze na dwór
*skarpetki
*rękawiczki do szpitala

KARMIENIE: i tu nie jestem pewna, bo to zależy czy będzie się karmić piersią czy nie, choć część butelek na pewno będzie potrzebna chociażby do herbatek
*Buteleczki
-antykolkowa
-125ml
-250ml
-smoczki do butelek
-pojemniki na pokarm
*pokrowiec termiczny na butelki
*szczotka do czyszczenia
*sterylizator
*podgrzewacz samochodowy
*laktator
*wkładki żelowe do bistonosza
*krem na poranione brodawki
*herbatka antykolkowa lub inne
*herbatka laktacyjna

WÓZECZEK

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #251002 przez marzenieeee
Martita tak zaczyna się rozwierać ... mam niewydolność szyjki ... ale nie spodziewałam się że tak szybko mogą się dziać takie rzeczy ...ach czy zawsze musi być pod górkę :(


mama 3 aniołków 08.09 5tc, 03.10 9tc, 15.05.11 Lenka 21tc [*],

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #251032 przez alicja891
Marita te pościele są przepiękne poprostu cudoo tak jak napisałaś :D Ja byłam przed chwilką na wielkim pucharze lodowym mhmmm pychaaa :D:D:D wogóle mnie na słodkie ..:D a na prawdę kupujecie już wyprawkę dla dzidzi?? ja jakoś się ciągle boje że to za wcześnie .. albo też jestem przewraźliwiona przez moje nie powodzenia ahh :/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #251050 przez misia88
akciak Uważaj na siebie! Dobrze, że się nic nie stało. Staraj się siedzieć w tramwaju, bo teraz sama wiesz, że to już nic nie wiadomo.

ewel współczuję Ci, mnie od wczoraj głowa strasznie bolała. Dzisiaj spałam caaały dzień i jakoś przesło. Ufff... Aż na wymioty mnie brało. Okropne.

marzenie Jejku, mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Trzymam za Was mocno kciuki! :*

alicja891 Ja nie narzekam na samopoczucie. Od czasu do czasu mam straszne migreny, ale to też miałam przed ciążą. Niestety, teraz nie bardzo brać jakieś leki. Zgagi nie mam. :P Nooo, czasem zachcianki mnie dopadną, ale już też się uspokoiło. :)

Co do zakupów, to ja ostatnio upolowałam 2 bodziaki i 1 kaftanik na lumpku. Jak nowe! Nie mogłam się powstrzymać. Z ciuszkami nie mam zamiaru szaleć, bo wiem, że ze Stanów dostaniemy i od teściowej. Poza tym mama mi mówiła, że mam się nie martwić, bo nam pomogą :)

[MartiO[/b] My też chcemy tuż przed Świętami iść na 3D, tylko na razie nie wiem gdzie... :P

Martita Ja nie szalałabym z kosmetykami dla dzidzi. Im mniej tym lepiej. Do kąpieli emulsja i jakaś oliwka po kąpieli wystarczy. W maju nie będziemy musiały używać kremu ochronnego, no chyba że będzie silny wiatr, ale to można na bieżąco kupić. :)
Podobnie z kremem na odparzenia i zasypką, albo to, albo to.
Oczka też wystarczy przemywać przegotowaną wodą. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #251088 przez alicja891
misia88 Ja dla dzidzi mam pare rzeczy od mojej siostry bo miała likwidacje sklepu i coś tam upolowałam i mam jeszcze 1 pare takich bucików z materiału bo są prześliczne i też je upolowałam w lumpiku :laugh: ale się zastanawiam czy już całą wyprawkę kupować, bo każdy straszy podwyżkami ciuszków i za pewne akcesoriów dla dzieci też .. no i jeszcze niewiem co kupować to znaczy czy jakiś konkretny kolor bo nie znam płci..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #251092 przez misia88
alicja Zawsze można kupować rzeczy unisex. :) No podwyżki będą nieuniknione, bo od nowego wzrasta Vat. :/
Jednak nie ma co szaleć z tymi ciuszkami. Lepiej kupić w mniejszej ilości, ale w różnych rozmiarach, bo jak wiadomo, dzieciaki szybko rosną. :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #251103 przez alicja891
misia88 a pościel już kupujesz to znaczy wiesz kołderkę poduszkę poszewki prześcieradła ręczniki i tym podobne, bo kosmetyki to wiem że przy samym końcu ciąży :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #251122 przez misia88
Nie :) Ja jeszcze nic nie kupuję. Miałam okazję tylko w lumpku, to kupiłam, ale jeszcze się wstrzymam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl