BezpiecznaCiaza112023

Mamusie MAJ 2012

12 lata 4 miesiąc temu #256357 przez ewel7
witajcie :)
U mnie od wczoraj wydaje się, że coś się przelewa w brzuszku :) nie wiem czy to już ruchy, ale wcześniej nie czułam czegoś takiego. Śmieje się, że może maluszek zrobił mamie prezent na urodziny bo wczoraj były ;)
Jak tam u Was ze spaniem? bo ja ostatnio cierpię na bezsenność dziś od 5 już nie śpię, w nocy też się budziłam... fakt jest taki, że chyba mam zapalenie pęcherza bo piecze mnie jak sikam i biegam bez przerwy posikując tylko troszkę i za chwilę znów muszę... ratuję się herbatą z sokiem żurawinowym, ale i tak boli...
Ja mam wizytę u gina jedną w przyszłym tygodniu, drugą w poniedziałek przed świętami bo chodzę prywatnie i do przychodni. Co do usg to ostatnio dzwoniłam na rejestrację (gdzie chodzę prywatnie) i chciałam umówić się na to 3D coby podejrzeć malucha przed świętami, ale położna mi odradziła, powiedziała, że w styczniu i tak będę musiała wykonać usg tzw, połówkowe, że teraz nie ma sensu bo jeszcze nie wszystko może być wykształcone i po co się martwić, a poza tym, że nie ma co naświetlać dzidzi za często bo to niewskazane.
W Mikołaja wybraliśmy się na małe zakupy niby w poszukiwaniu prezentu dla taty, a skończyło się na prezencie mikołajkowym dla dzidzi: 3 bodziaki i ręczniczek z kapturkiem, nie mogłam się powstrzymać :silly:
no nic kończę póki co bo się rozpisałam, pozdrowienia i miłego dnia wszystkim

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #256375 przez Martita
Dzień dobry :)
A ja od wczoraj z mężem jeździmy oglądać wózeczki, i dzisiaj jedziemy też do warszawki zobaczyć jednego x-landerka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu - 12 lata 4 miesiąc temu #256428 przez martynka790
Martita O matko!!! 240zł???? To co te witaminy maja w sobie???

Gratuluję wszystkim dzieciaczkom zdrówka po wizytach!! Brawo!!

ewel7 Gratuluję pierwszych bąbelków ;)

A ja chyba jestem jakaś odwrotna...
W pierwszym trymestrze nie miałam praktycznie żadnych dolegliwości ciążowych za to teraz mam mdłości, bolące wzdęcia i zawroty głowy- okropność..
Ale dla dzidzi przetrwam wszystko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #256445 przez akciak84
ja też nie czuje się "przodowo" :( jestem koszmarnie zmęczona i łatwo mnie zdenerwować B) No i mam czasami zawroty głowy :( Wcale się nie czuje dużo lepiej...może trochę niż w I trym.

Marita

czy napewno chcesz jeść te tabletki ze złota? co one takiego mają, ze inne temu lekarzowi nie wystarczają? Jakiś nawiedzony amłejowiec? pierwszy raz się spotykam z takim "cudem".

Dziewczyny, które już czują bąbelki...czujecie je regularnie? bo ja też coś czuję, ale nieregularnie i nie wiem czy to TO.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #256605 przez ewel7
akciak ja też nie czuję tego regularnie, wczoraj ze 3 razy, a dziś może z raz, więc nie wiem czy coś w tym jest... ciężko wyczuć...
U mnie była jakaś masakra przed chwilą, miałam taki straszny ból pęcherza i w krzyżu, że nie mogłam wytrzymać, płakałam z bólu :( pomogła mi dopiero ciepła kąpiel i paracetamol... boje się tylko żeby moje kamienie się nie odezwały choć zawsze wtedy sikałam z krwią,a teraz nie, wiec może to tylko kwestia pęcherza, mam nadzieję, że ten ból nie wróci...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #256619 przez akciak84
oj ewel7

współczuję. Będzie dobrze...a byłaś z pęcherzem u internisty?
a w krzyżu to mnie tak łupie jak stara babę...hi hi. Aż boję się pomyśleć co będzie potem, wraz ze wzrostem ciąży. Czy ja będę mogła wstać z łóżka.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #256626 przez MartiO
akciak84 nie biorę niczego nadzwyczajnego... od początku odkąd wiem o ciąży biorę Prenatal Complex... teoretycznie zawiera zestaw witamin itp. i imbir co ma przeciwdziałać nudnościom... nie wiem na ile to działa bo bywa różnie... ale może byłoby gorzej? :silly: napisałam, że to dużo jak na mnie bo kiedyś miewałam problemy z hemoglobiną ale od kilku lat jakoś się ustabilizowała :blink: a co do samopoczucia... bywa różnie... w nocy kręcę się z boku na bok, rano spałabym do 11... nadal mam problem z niektórymi zapachami itd...
dzisiaj chcę zadzwonić i dowiedzieć się o badanie... czy przed świętami... taki bardzo naciągany początek 20 tygodnia... czy jednak lepiej po... chciałabym przed ale zrobimy to co będzie korzystniejsze dla maluszka :silly:
co do bąbelków to też czasami mam wrażenie, że to mogłoby być to... ale chwilę potem znowu mam wątpliwości czy to nie jelita i gazy... tak więc dopóki nie będę naprawdę pewna to... :silly:
a tabletki z amwaya to faktycznie jakieś "złote cudo" :silly: pytanie tylko jaki udział ma w tym lekarz polecając je :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #256658 przez mika1520
ja kupuje witaminy za 27 zł i mam je na 2 miesiące;)

ciekawe co to za witaminy Ci przepisał :unsure: :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #256663 przez dziewczyna84
myslałam ze moje za 60 zł na 30 dni to majątek ;) (Femibion Natal 2) a tabletki z amwaya przebijają wszystko hihi. Macie może też bóle głowy? Co można na nie łykać? Ja nie łykam nic, bo sie boje,ale moze są jakies bezpieczne proszki przeciwbólowe?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu - 12 lata 4 miesiąc temu #256684 przez madijaczka
Witajcie, jestem tu nowa!
Jestem z Krakowa, z tego co mi wiadomo noszę w sobie chłopca i mam termin na 11 maj 2012 :cheer:
Będę zaglądać tu częściej

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #256734 przez akciak84
MartiO

jakto jaki ma udział...hi hi....to łańcuszek. Ja to bym miała do takiego ograniczone zaufanie...ale to ja. Każdy robi co uważa.

słyszałam, ze za dużo witamin też nie można brać...np. za dużo wit. A może szkodzić :( Mi wczoraj endo.-gino. zaakceptował ten Biofer Folic, który sama zaczęłam brać przez 4 dni do wizyty, bo wcześniej polecił mi Pregna PLUS (1tbl>). Teraz dwie do obiadu Biofer jako żelazo organiczne i Pregna PLUS tam niby ważny jod dla dzidzi :) i tyle. za 30 tabletek Pregna PLUS 30 zł.(30 tbl.), a za Biofer FOLIC 20 zł.(40 tabl.)

a imbir to wcześniej by sie przydał, ale już terz praktycznie nie mam nudności. Teraz łupie w krzyżu i jestem raczej osłabiona ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #256735 przez chłopek
cześć dziewczynki ja będe mamusią w czerwcu,
dziewczyna ja w ciąży mam bóle głowy także nic nie łykam ale jak ból jest juz nie do zniesienia to apap i ide spać ,

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #256736 przez akciak84
cześć madijaczka witaj wśród nas...mogę powiedzieć rozgość się:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #256773 przez madijaczka
z tego co wiem to tylko paracetamol można łykać, ale nie więcej niż 2 tabletki na głowę. A apap czy ibuprom z tego co pamiętam zdecydowanie nie.

akciak84 dzięki ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #256775 przez alicja891
co do bólu głowy to chyba normalny objaw mnie to prawie codziennie boli głowa ale jeszcze nic nie brałam jak już wypijam małą fliżankę cappucino i się kłade i wtedy przechodzi :D
Co do witamin mam inne niź Wasze bo pharmaton matruelle 70 zł 60 tabl czyli na 2 miesiące, na początku brałam prenatal te z imbirem ale po nim miałam jeszcze większę mdłości i zmieniłam i teraz jest o niebo lepiej :D
A witaminy za 240zł to na prawdę jakieś "cudowne" muszą być ale to chyba lekka przesada tego lekarza...:/
madijaczka ja również witam :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl