BezpiecznaCiaza112023

Mamusie MAJ 2012

12 lata 4 miesiąc temu - 12 lata 4 miesiąc temu #269056 przez aga2+1
Mój gin też mówił, żeby na 3d pójść ok. 24-26 tygodnia, bo ładnie widać buziaczka dzidzi:)
Dziewczyny jak tam wyprzedaże? Kupiłyście już coś Maluszkom? Ja już nie mogłam się oprzeć i kupiłam troszkę ciuszków oraz pościel - była przecena więc skorzystałam:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu - 12 lata 4 miesiąc temu #269088 przez Dotka
No widzisz ja poszłam w 18tc powiem że i tak fanie było niunia pokazała buźkę chociaż rączkami zasłaniała troszkę ale efekt widac na moim zdjęciu. Mamy piękne pierwsze zdjęcie malutkiej :) i całkiem miły film :)

moje usg trwało tak około 20 minut ale warto. Śmialiśmy sie jak mała podniosła raczki i położyła sobie je za główką :lol: otworzyła buźkę :) lekarz pokazywał wszystko dokładnie :) fajne przeżycie tak podejrzeć brzdąca w brzuszku

powiem wam ze po tym usg do mojego partnera bardziej doszło ze tam jest mała istotka mam dosyć mały brzuszek wiec tak tego nie widział teraz juz troszkę sie pojawił jak wróci to pewnie będzie już duży brzusio będzie ;)

moj partner juz w sumie po pierwszym powiezał że poźniej tez pójdziemy jeszcze raz podejrzeć :)
fakt lekarz powiedział że za pare tygodni tak 24-26 najlepiej iść bo dziecko juz ma troszke tłuszczyku pod skórka i jest "ładniejsze"

co do kupowana to juz tez kupiłam ciuszków troszkę i wózek z fotelikiem tez mam juz
powoli szukam łóżeczka ma któraś jakies fajne?? lepiej kupic normalne czy turystyczne ??
jestem totalnym laikiem w tej dziedzinie pierwsze dziecko więc mało wiem :P
a wiem że dużo błędów sie popełnia przy pierwszym :P he he he

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #269120 przez aga2+1
Dotka lepiej kup drewniane łózeczko jest wygodniejsze dla maluszka (materac jest twardszy i całe łóżeczko jest stabilniejsze). Mi podobaja się te:
allegro.pl/lozeczko-ewelina-ii-teak-z-sz...ups-i1968722670.html
allegro.pl/lozeczko-tapczanik-140x70cm-teddy-i1972546209.html
allegro.pl/2-w-1-lozeczko-tapczanik-140x...run-i2020448714.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu - 12 lata 4 miesiąc temu #269124 przez Dotka
ok a teraz na co zwracać największa uwagę przy łóżeczku ??
bo widze ze są zwolenniczki 120X60 i 140X70 ??
o co chodzi tez z tym materacykiem ??
pytam sie bo nie które z was juz maja dzidziusia i wiedza co lepiej ja nie chce za duzo i zbednie kupować mam sklonnosci do przesady a wiem ze nie zawsze co najdroższe to dobre i widze że w wielu przypadkach przepłacają ludzie
więc jak będę wiedziała na co zwrócić dokładnie uwagę to będzie łatwiej :)


Normalnie dziecko na forum ze mnie :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu - 12 lata 4 miesiąc temu #269131 przez katiuszka
Hej mamunie, witajcie nowe brzuszki! Gratuluje:)
Ja dołączam się do mamuś po trzydziestce, w marcu skończę 32 latka.
Aga to ostatnie najbardziej mi się podoba, gustuje w jasnym drewnie:)
Kupiłam tylko kilka ciuszków bo finansowo narazie kuleję, zastanawiam się ile kupić tych rzeczy na 56 i czy wogóle jest sens przesadzać z ich ilością. Starsza córka urodziła się 53 cm długa a młodsza 57 więc poprzestanę chyba na 3-4 komplecikach z tego rozmiaru, jak się wybrudzi i nie zdąży wyschnąć po praniu to założę już na 62, co Wy na to? Nie żałuję maluszkowi ale te ceny mnie powalają na kolanka:(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #269141 przez Martita
Hej kochane!
Nowe mamusie,witajcie :)
Ja wybieram się na usg połówkowe 16 stycznia i chyba przy tym lekarz zrobi nam 3D/4D

Jak tam jutro spędzacie czas?Ja nie zaglądałam chwilę, bo były porządki "poświąteczne"..jeszcze gorsze jak te przed :) a teraz oderwałam się na chwilkę od robienia sałatki Gyros i ciasta 3BIT na jutro :)..a czas spędzamy ze znajomymi kulturalnie w domku :)

Moja siostra cioteczna urodziła w drugi dzień świąt wcześniaczka,w 8 miesiącu,ale zdrowiutki z delikatną niedowagą..

Katiuszka święta racja z tymi cenami..szkoda słów,ja mam dużo używanych ciuszków i są jak nowe..ale rzeczywiście zawsze można założyć nieco za duże,nic się nie stanie..dobry pomysł,ja też tak zrobię :)
No właśnie a jaka jest różnica pomiędzy łóżeczkami tymi 120x60 a 140x70?ja byłabym skłonna kupić nie wiem jakie w zasadzie:)takie które mi się bardziej spodoba :)
Idę kończyć sałatkę..:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #269170 przez Dotka
co do ciuszków to tez kupiłam używane i są jak nowe :)
z kasą też troszkę kuleje ale pomimo to i tak mam skłonności do przesady jak to wiadomo wszystko by się chciało co najlepsze ale wiem że nie ma co przesadzać :)

Aga2+1 tak własnie myślałam co do łóżeczka ze lepiej drewniane :)
utwierdziłaś mnie w tym bardziej

w ogóle to ja jeszcze nie ogarniam tego wszystkiego co trzeba kupić chyba zacznę jakas liste robić :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #269174 przez Majorka
Ja wam doradzę jedną rzecz z kupowaniem osprzętu dla niemowlaka. Warto dać się popisać męskiej części rodziny. U mnie łóżeczko i materac wybrał mąż, wybrał bardziej bezpieczne i wytrzymałe(oczywiście kwestie estetyczne zostawił mnie). Tata kupuje ale i wybiera mi wózek (ja na niektóre elementy w ogóle bym nie zwróciła uwagi, a są dość istotne). Brat zorientował się w fotelikach i okazało się np. że mamy za krótkie pasy w aucie do niektórych modeli. Także kwestie typowo techniczne zostawiam facetom, niech się poczują dowartościowani :P, a poza tym oni tez mają z tego frajdę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu - 12 lata 4 miesiąc temu #269185 przez aga2+1
Doti ja chyba kupię to wieksze łóżeczko, bo mozna potem zrobić z niego tapczanik dla dziecka. Lista z wyprawką jest na naszym forum musisz tylko poszukać:)
katiuszka ceny w sklepach są obłędne dlatego też kupiłam nową posciel i kilka ciuszków w zasadzie to body, a resztę kupuję na allegro:) Poszperajcie troszkę, bo są sliczne zestawy dla maluszków w przedziale 0-6 m-cy więc starczy na te pierwsze 3-4 miesiące:)
Co do materacy to ja polecam kokosowo-piankowy, bo nie odkształca się jest dość twardy i zdrowszy dla maluszka (przetestowane na moich dzieciach hihi)
A tu przykładowy zestaw: allegro.pl/next-mothercare-tu-firmowe-no...szt-i2012244104.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu - 12 lata 4 miesiąc temu #269205 przez Dotka
Aga :) ja własnie ciuszki kupiłam na allegro zapłaciłam 84zł z przesyłką za 36szt :) bardzo fajne i rożne komplety w rożnych rozmiarach :)

Ja się staram podsyłać mojemu jakieś rzeczy bo ostatnio ma duzo pracy i nie będzie miał czasu na razie na to kazał mi tylko listę zrobić :)
no i kwestie cenowe zabijają go :D bo sam chyba nie zdawal sobie sprawy z tego ile to kosztuje przy wózku przekonałam go :) ale jak patrze na ceny łóżeczek i dodatków do łozeczka to widzę że to będzie koszt ok.700??
już sie zastanawiam jak mu to powiedzieć :P żeby mi nie kupił czegos co mi sie spodoba a zapłaci 100zł mniej :) eeeh faceci :* :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #269219 przez aga2+1
Ja nawet nie mówię mężowi co ile kosztuje, bo na samą myśl o kupnie wózka i łóżeczka robi mu się słabo:) Zamówię zapłacę i koniec:) Staram się wybierać rzeczy praktyczne i nie drogie, ale np. na fotelik samochodowy nie będę żałowała pieniędzy i kupię maxi cosi - bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu - 12 lata 4 miesiąc temu #269255 przez Dotka
czyli wychodzi na to że najdroższe to wózek,łóżeczko i fotelik ;)
czyli jak mu pokaże łóżeczko kołderke i te wszystkie rzeczy tam do łóżeczka to nie padnie jak zobaczy 700zł ?? :P powiem że nie chce przepłacać w sumie jak pojedynczo policzyłam rózne rzeczy to wyszło mi ok.800zł cięzka sprawa z tym dlatego juz postanowiłam sie nad tym zastanowić.
a taki przewijak na łóżeczko zakladany sie sprawdza??
szczerze mam mało miejsca i sie zastanawiam czy to w ogóle ma sens czy lepiej żeby był oddzielnie??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #269316 przez aga2+1
Dotka ja miałam przewijak zakładany na łózeczko, ale to jest fajna jak dzidzia jest malutka i nie trzeba go ściągać za każdym razem. Jak już dziecko zaczyna siadać i podnosić się w łózeczku to musisz sciagać przewijak, żeby nie spadł na szkraba. Ja teraz mam więcej miejsca i zdecyduję się na taki wolno stojący - są takie fajne drewniane w granicach 100 zł. Można też kupić kpl. łóżeczko + komoda z przewijakiem

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu - 12 lata 4 miesiąc temu #269344 przez Dotka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu - 12 lata 4 miesiąc temu #269360 przez aga2+1
własnie takie zestawy:) Wychodzą najtaniej i są funkcjonalne:)
Dziewczyny jakie macie obwód brzuszka? Przed ciążą miałam lekkie sadełko no i teraz wieczorem mam obwód 103 cm (ale 3 ciąża)mierzony na wysokości pępka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl