BezpiecznaCiaza112023

Mamusie MAJ 2012

12 lata 3 miesiąc temu #284049 przez marzenieeee
mnie obudził dziś budzik męża i teraz nie mogę zasnąć


mama 3 aniołków 08.09 5tc, 03.10 9tc, 15.05.11 Lenka 21tc [*],

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #284056 przez beadka7
Cześć ranne ptaszki :)
ja z chęcią bym jeszcze pospała, ale ostatnio pomagam siorce w opiece nad jej pociechami, i właśnie byłam zawieść chrześniaka do przedszkola :) niestety teraz już nie zasnę :)
Miłego dzionka dla Was :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #284066 przez misia88
Ja też jak już się obudzę to nie zasnę. Ewentualnie po południu robię sobie godzinną drzemkę :)
Mykam ja do szkoły, dzisiaj sporo zajęć, bo kończę dopiero o 16.30...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #284088 przez Brzuszek
Byłam wczoraj na badaniu połówkowym. Z dzidziusiem wszystko w porządku, choć ponoć olbrzymem nie jest. Niestety nie poznaliśmy płci, bo maleństwo jest ułożone pośladkowo i nie dało się podejrzeć, więc mam przerwę w kupowaniu ubranek, bo nie chcę wszystkich unisex.
Oczywiście moja ginekolożka opieprzyła mnie i kazała więcej jeść i przytyć, ponieważ moja waga od początku ciąży stoi w miejscu, a nawet w pewnym momencie spadła i na tym poziomie utrzymuje się do dziś.

Pozdrawiam wszystkie mamusie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #284172 przez Martita
Hej dziewczyny,
ja dzisiaj też od 6 rano nie śpię,pierwszy raz mi się tak złożyło..

Aga ja dla dzidzi nic nie kupiłam..dla siebie podkłady i tam są takie fajowe ochraniacze na sedes :) to też wzięłam..więc parę takich rzeczy szpitalnych..:)

brzuszek dobrze, że dzidziuś zdrowy,a Ty rzeczywiście masz jeść! ;) ja też jeszcze mam taką niespodziankę,choć mam nadzieję, że dziś to się zmieni..
Jadę dziś na badanie połówkowe i może się dowiem co mam :)

U mnie niestety już 8kg na plusie..ale strasznie powiększył mi się brzuch,mam wrażenie, że te ostatnie 2kg właśnie tam poszły..i nie wiem czemu tak..jem jak przed ciążą, nie obżeram się,nie wstaję na nocne podjadanie,czasem coś słodkiego mi się chce.. a przed ciążą tak nie tyłam..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #284187 przez aga2+1
Martita ja też tak mam z wagą:( Jem jak przed ciążą, a nawet bym powiedział, że mniej, a kilogramy lecą do przodu masakrycznie:( Też mam już 8 kg do przodu niestety:(. W tamtych ciążach przytyłam po 20 kg, ale objadałam się straszliwie słodyczami. Po ciążach wszystko ładnie zeszło, ale byłam jeszcze młoda, a teraz nie wiem co będzie po porodzie - pewnie pare kilo zostanie:(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #284210 przez paaula861
Ja też przytyłam jak narazie 7 kg od początku ciaży a termin porodu mam na 5 maja. Dziewczyny czy wy już zaopatrzone jesteście w wyprawke dla dziecka bo ja jeszcze nic nie mam i nie wiem kiedy jest najlepszy czas na zebranie się wkońcu i zrobienie zakupów jakiś wstępnych.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #284231 przez ewel7
hej Brzuszki :) widzę, że już niektóre Was od samego rana na nogach :) my ostatnio lubimy sobie pospać, wcześnie chodzimy spać i po wyprawieniu taty do pracy ucinamy sobie rankiem jeszcze drzemkę :silly:

Brzuszek najważniejsze, że z dzidzią dobrze, może na następnym usg się ujawni :) co do wagi to faktycznie musisz więcej jeść żebyś później nie miała problemów, trzymam kciuki za Twoje kilogramy ;)

Misia to masz dziś maraton, a jak dzidzia to znosi? nie buntuje się? ;)

Martita trzymam kciuki za usg połówkowe, napisz nam szybciutko co i jak, jak już będziesz po :)

Aga co do wagi, to chyba trochę uwarunkowane budową, ja zawsze byłam szczupła, ale mam duże biodra i teraz najbardziej idzie mi w brzuszek, pupę i troszkę w piersi ;) także też robię się grubasek ;) ostatnio jak byłam w przychodni to doznałam szoku bo dziewczyna przed porodem była i ważyła 64 kilo, mniej ode mnie w tej chwili... A nie puchną Ci nogi bo czasami to może być woda w organizmie, a nie faktyczny przyrost wagi.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #284263 przez Brzuszek
Jem normalnie jak przed ciążą i się najadam. Wiem, że niektóre ciężarne mają wzmożony apetyt i jedzą za dwoje, ja nie odczuwam takiej potrzeby, nie odmawiam sobie jak coś mi smakuje lub na coś mam ochotę, więc nie wiem jak mam przytyć.
Muszę dodać, że brzuszek mam już naprawdę duży.
Do następnej wizyty muszę przytyć, bo inaczej ginekolożka wyśle mnie do szpitala :/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu - 12 lata 3 miesiąc temu #284293 przez Dotka
Witam po przerwie nie było mnie bo jakis problem z internetem czytała posty ale musiałam poczekać z pół godziny na to żeby sie załadowały a jak chcialam odpisac to nie mogłam :angry: ale teraz już chyba dobrze :)

marzenieeee Współczuje Ci ale wierze że bedzie wszystko dobrze :) Trzymam kciuki za Ciebie i dzidziusia :)
masakra z ta szyjką :dry:
ja na początku ciąży miałam 3cm. w sumie lekarz kiedys mi powiedzial że kiepsko widzi moja ciąże bo bardzo krótką szyjke mam teraz jak chodze do lekarza to w sumie nie sprawdzał tego ostatnio :unsure: wy macie sprawdzane i znacie długośc swojej szyjki ??

Waga no własnie mi z +7 tez doszło a jem podobnie jak aga więc nawet mniej niz wcześniej bo mi sie niechce :blink: a kilogramy same leca i ten brzunio taki duży juz :blush:

Brzuszek Wcinaj ile się da niedowaga u maluszków przy porodzie nie jest zdrowa no i moze przedłużyć pobyt w szpitalu dzidziusia wiec chyba warto troszkę przytyć :P

Dziewczyny mam mały problem. Jak bedę u lekarza ale to dopiero w luty to sie zapytam ale powiedzcie czy macie krwawienia z nosa ??
Ja mam w sumie od początku ciazy ale dostalam witaminki i przeszło w sumie takie małe plamki sie pojawiały tylko a teraz znowu się zaczęło i to jeszcze gorzej dwa trzy razy dziennie :( odzywiam sie normalnie odpoczywm więc nie wiem o co chodzi :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #284299 przez MartiO
i dogodź tu ginekologowi... ja mam się pilnować... fakt że mam sporą nadwagę i od swojej słyszę, że mam uważać co jem... chwilami nawet jadam sporo mniej niż przed bo nie zawsze mam apetyt... na razie ważę tyle samo co w listopadzie... tzn wahania ok kilograma w dół i z powrotem... ale to równie dobrze może być woda... brzuszek się powiększa... :silly:

no i też rano wyprawiamy Tatkę do pracy a sami dalej uciekamy spać... tylko potem ciężko nam się obudzić... :(

Brzuszek u nas też za pierwszym razem Młody leżał tyłeczkiem do nas i spał... dlatego też lekarz zdecydował się na powtórkę badania w terminie późniejszym... ale jakoś udało mu się tak docisnąć głowicę od usg że dostał się do klejnotów :silly: z drugim razem Młody nie spał i kręcił się tak więc udało się to bez problemu potwierdzić :silly: będzie dobrze!!! :silly:

Martita 3mam kciuki za Was :silly:

marzenieeee a za was taaaakieeeee oooooogrooooomneeee :kiss: co bym miała się z kim spotykać na tych spacerkach ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #284305 przez marzenieeee
My po połówkową ok. na 100% to dziewczynka, niunia waży 443g, zrobił mi też usg dopochwowe szyjki i miała 3cm ale jakoś inaczej mierzył niż mój lekarz, szew od dołu zatrzymuje się na kanale więc za tydzień będziemy zakładać pessar. Przepisał mi dziś fenoterol i isoptin no i dalej leżymy i książki czytamy.

A u mnie 4kg na plusie od początku ciąży


mama 3 aniołków 08.09 5tc, 03.10 9tc, 15.05.11 Lenka 21tc [*],

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #284306 przez ruzyczka18
Nie martw się krwawienie z nosa jest normalne ja miałam tak z 4 tyg możesz nawilżać sobie nos marimarem przejdzie ci.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #284309 przez Brzuszek
Dotkaja to wszystko rozumiem i chciałabym żeby dzidziuś był duży, ale co mam zrobić?
Moja ginekolożka nie mówi mi jaką mam szyjkę, więc wnioskuję, że wszystko z nią dobrze.
Ponoć krwawienia z nosa w czasie ciąży są normalne, choć całe szczęście mnie nie dopadły. Jeżeli są dość intensywne skontaktuj się z lekarzem, bo taki ubytek krwi może powodować anemię.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #284312 przez aga2+1
ewel czasami mam spuchnięte nogi, ale ja widzę gdzie mi te kilogramy idą w pupę i biodra. Zawsze byłam szczupła, a teraz zrobiła się ze mnie duża baba hihi:) Nastawiam się na karmienie piersią więc powinno wszystko ładnie wrócić do normy:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl