BezpiecznaCiaza112023

Listopad w tym roku będzie pogodny 2010

13 lata 8 miesiąc temu #28749 przez fredeczka
Też chciałabym się powoli pakować bo jakby tak wcześniej mnie złapało to mąż nie wiedziałby chyba co ma zabrać.Michałek tak mocno mnie kopie że są momenty kiedy potrafię się nawet wystraszyć jego kopniaczków.Najfajniejsze jest to że synuś budzi się wtedy kiedy ja się budzę:) Jak wstaliśmy dzisiaj do wc to mały kopał później tatusia po plecach :D Jutro wizyta u lekarza.Pewnie będzie to najdłuższa wizyta bo zamierzam się szczegółowo wypytać o poród.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #28756 przez Emme
ja też mam jutro wizytę i powiem szczerze, że nie wiem o co pytać... pustka w głowie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #28766 przez fredeczka
Ja zapytam o to jak zorganizować poród rodzinny bo w szpitalu gdzie będę rodzić trzeba zgłosić to wcześniej inaczej jak zacznę rodzić to wyproszą męża.Zapytam co mam robić jak dostanę skurczy czy dzwonić do lekarza czy jechać prosto do szpitala a jak dzwonić to czy mogę dzwonić w nocy np.Jak mam załatwić sobie znieczulenie jeśli będę go ewentualnie potrzebować bo może się okazać że w szpitalu będzie inny lekarz który nie będzie chciał mi go podać więc wolę załatwić takie sprawy wcześniej:)I pewnie jeszcze mi coś przyjdzie do głowy o co można podpytać.Ciekawe czy mój maluszek już się obrócił do porodu bo jak nie to niestety CC mnie czeka chociaż słyszałam że nieraz w ostatniej chwili się dzieciątka obracają.Więc jak tfu tfu CC mi się przytrafi to chcę też tak to zorganizować żeby umówić się na termin kiedy mój lekarz ma dyżur i żeby mąż mógł uczestniczyć w takim porodzie.Chociaż wolałabym normalnie dostać skurczy najlepiej nad ranem i jechać z mężem do szpitala.Gorzej jak mąż będzie w pracy.Wiem że w każdej chwili będzie mógł wyjść i ma do domu 15 min jazdy samochodem więc szybko dojedzie ale i tak ten czas będzie mi się dłużył w nieskończoność.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #28767 przez fredeczka
Jeszcze będę pytać w jakich pozycjach się rodzi w tym szpitalu bo ja nie chcę na leżąco tylko tak na kucająco podobno łatwiej wtedy jest.No i jeszcze czy jakaś wanna jest albo piłka bo jak tego nie ma to nie będę się spieszyć od razu do szpitala tylko poskaczę na piłce w domku wezmę ciepłą kąpiel itd.Gorzej jak później nie zdążę dojechać i urodzę w samochodzie hehehe tfu tfu tfu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #28815 przez Ewa26
fredeczka masz racje co do pozycji porodowej, nie wiem dlaczego lekarze każą rodzić na leżąco chyba tylko dlatego żeby im było wygodnie, a co z nami? Co do pytań ja też mam ich wiele między innymi co zabrać do szpitala? wiadomo co szpital to inne wymagania! w niektórych dają prawie wszystko szpitalne a w innych trzeba mieć wszystko swoje. Moja Niunia też jest ułożona nóżkami w dół więc jeśli się nie obróci :huh: ... mam nadzieje że to zrobi :blink:

Emme pytałaś się o wózek kurde ja to w ogóle jestem jeszcze w lesie nawet nie mam spakowanej torby do szpitala a czas najwyższy w razie "wu" lepiej być już przygotowanym nie chciała bym robić wszystkiego na wariata! Co do wózka ja zostawię ten zakup na sam koniec czyli po urodzeniu dzidzi i tak przez pierwsze dni nie będę wychodzić z kruszynką na dwór.

Co do samopoczucia ogólnie czuje się dobrze ostatnio tylko coś byłam osłabiona i mnie głowa bolała ale to przez tą pogodę niestety ale u mnie zimno i deszczowo i bardzo śpiąco :dry: Pozdrawiam Was i Wasze Dzidzie w brzusiach :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #28817 przez Emme
mój lekarz pracuje w szpitalu w innym mieście więc wiele pytań już mi odpada :)
a co do wózka to będziemy zamawiali przez allegro, a tu się czeka od 2 do 6 tygodni. z resztą w sklepie też się czeka, chyba że chce się wózek z wystawki, więc po porodzie będzie za późno. poza tym słyszałam, że żeby wyjść z malcem ze szpitala to trzeba mieć fotelik (taki nakaz) więc bez sensu byłoby kupowanie osobno, skoro właściwie przy każdym wózku są. ale nawet dla własnego bezpieczeństwa chciałbym tak właśnie wrócić do domu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #28820 przez paulina2209
też słyszałam o tym foteliku. ja wózek zamawiać będę na początku września bo czeka się 6 tygodni. byłam dziś u lekarza i powiedział mi że mam za krótką szyjkę. muszę jak na razie dużo leżeć. w takich sytuacjach warto mieć wcześniej przygotowane bo nie wiem czy za miesiąc nie wyląduję w szpitalu.

a jak tam kakasia20 byłaś u lekarza?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #28821 przez Ewa26
Emme nie wiem u kogo chcesz ten wózek z Allegro zamawiać skoro masz aż czekać od 2 do 6 tygodni. Moja koleżanka zamawiała takowy z Allegro i wózek miała niespełna tydzień od zamówienia możliwe że zależy to od sprzedającego jak szybko się uwija z wysłaniem. :blink: Ja wózek upatrzę sobie przed porodem nie wiem jeszcze skąd będę brała po porodzie tylko pójdę kupić upatrzony model. Pozdrawiam :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #28825 przez Emme
jak się orientowałam i wchodziłam na różne modele, sprzedawców to mniej więcej tak właśnie się czeka. bywa, że i przesyłka jest w 48 h, ale bardzo rzadko.

ja idę jutro na wizytę, więc zobaczymy co tam słychać. paulina w takim układzie oszczędzaj się :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #28827 przez fredeczka
Ja mam wózek po chrześnicy innego nie będę kupowała.Już go odświeżyłam ale na razie stoi u rodziców.Wezmę go do domu pod koniec września.Też mam krótką szyjkę a do tego słabą.Mam niby leżeć 2 godziny dziennie ale nie zawsze się da.Na szczęście rozwarcia nie ma mam nadzieje że nie będzie za szybko bo nie wiem co zrobię jak mi gin powie jutro że trochę mam.tfu tfu tfu.Macie już wszystko do szpitala kupione?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #28828 przez Emme
ja nie mam kompletni nic i to mnie stresuje. dziś oglądałam program o tym co mamy zabrać i jakoś to całe pakowanie mnie stresuje, tzn nie samo pakowanie, ale w ogóle co za tym idzie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #28829 przez fredeczka
Emme to co trzeba zabrać??Wszędzie piszą coś innego.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #28830 przez frostie
Emme no rzeczywiście bedziesz strasznie długo czekać na ten wózek , ja też zamawiam moje
"cztery kółka " przez allegro ale dostawę będę miała w przeciągu tygodnia ...z jednym maluśkim ale... mieszkam w Irlandii , więc jak widzisz jakoś tylko twój Allegrowicz taki powolny ;P

Co do porodów, to powiem wam , że przy pierwszym porodzie tzw Rodzinnym miałam opcje chodzenia , skakania na piłeczce itp ale rodzić mogłam tylko na pół leżąco a tutaj hmmm jeszcze nie wiem, bo się nie pytałam .... bo mnie to się dziewczyny wydaje, że ja mam tyyyyyle czasu , że ten termin taki odległy ... dajcie spokój , dobrze, że czytam te wasze wypowiedzi przynajmniej one stawiają mnie do pionu i już powoli zaczynam kompletować wyprawkę do szpitala . W przyszłym tygodniu pojadę do sklepu i kupie to co mi niezbędne na dobry początek a reszta to z czasem przyjdzie ;)
Wózek i łóżeczko zamawiam na początku października mam nadzieje, że to nie za późno !!

miłego dnia ciężarófffki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu - 13 lata 8 miesiąc temu #28831 przez Emme
ja spakuję:
dowód, ubezpieczenie + najświeższe badannia

2 koszulki nocne, koszulkę do porodu (nie wiem czy takową dostanę w szpitalu, więc póki co zabieram), 2 biustonosze laktacyjne, kapcie, majtki poporodowe (podobno najlepsze siateczkowe, a nie fliselinowe), klapki pod prysznic, skarpetki, szlafrok

szczoteczka i pasta do zebo, szczotka do włosów, gumki do włosów, szare mydło (podobno najlepsze na wygojenie), szampon, odżywka, 2 duże ręczniki, 1 mały, ręczniki papierowe, chusteczki higieniczne, podpaski (czy tam papmersy, wiecie o co chodzi), wkładki laktacyjne,

tel kom., ładowarka, kubek, sztućce, poduszeczka, pomadka ochronna, WODA niegazowana z dzióbkiem, drobne,

wiem że u mnie do szpitala dla dziecka tylko pieluszki trzeba, ubranka na wyjście, chusteczki nawilżone, krem na odparzenia, krem ochronny, no i dobrze mieć jakieś tetrówki.

chyba to wszystko

co do wózka to ja jeszcze nie mam wypatrzonego na bank, ale jak widziałam to tak podają jak napisałam wyżej. mamy jeszcze opcje wózka, który jet produkowany tylko dla niemiec póki co, a firma mojego szymka bierze udział w ich produkcji (malują ramy tych wózków), ale jeszcze nie wiem czy mi się spodoba.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #28834 przez paulina2209
ja nawet jeszcze nie myślałam o torbie do pakowania. muszę się dowiedzieć co trzeba mieć dla dziecka w szpitalu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl