BezpiecznaCiaza112023

Listopad w tym roku będzie pogodny 2010

13 lata 7 miesiąc temu #33855 przez Emme
Mam dziwne uczucie od jakiegoś czasu. Boli mnie skóra na brzuchu w okolicach pępka i sam pępek. Mam wrażenie, że skóra jest tam tak cienka, że zaraz pęknie! Nie mogę się tam dotknąć. Czasem, aż piecze jak dotknę...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #33859 przez Ewa26
fredeczka ładne te łóżeczka też na początku patrzałam na safari bo strasznie mi się podobało zresztą dalej podoba ale już wybraliśmy taki ciemny odcień z szufladą żeby pieluszki i jakieś duperelki schować. Co do porodu ja mam starą koszulę ale na początku chciałam wziąć jakąś starą większą koszulkę Misia taką żeby pupkę zakrywała bo wiadomo przy porodzie i tak będzie zadarta :blush: Pozdrowiam :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #33861 przez alaq
Emme też tak czasem miewam z tą skórą przy pępku, dzidzia się tak wypina, no nie widzę innego wytłumaczenia, w końcu ma już mało miejsca, tak? :)

A teraz to są takie cuda niewidy na rynku proszków i odplamiaczy, że spokojnie krew z koszuli porodowej powinna zejść.
Ja swoją pierwszą koszulę wyrzuciłam - nie potrzebnie teraz tak sobie myślę, że przydałaby się na drugi poród, ale tamta była z krótkim rękawem, a teraz jest jesień, więc mam z długim :)

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=7073
http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=13274

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #33865 przez kakasia20
a mmnie kłuje w dole strasznie... do tego jakby jajnik boli kluje mnie w nim cos....i ten krzyz.... chodzic sie nie da a maly sie wierci... skurcze lapia mnie.... ale wezne nospe i poczekam do jutra .. a jak nie przejdzie to pojade na pogotowie... pozdrawiam was

www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=74794

Michałek 3.11.2010
Majka 10.10.2012
Aniołek 09.2016+

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #33876 przez fredeczka
Moja koszula też jest z krótkim rękawem może nie zmarznę a wydaje mi się lepsza bo zawsze jakby jakiś welflon wkłuć to lepiej niż jak rękaw długi.Zresztą to będą takie emocje że będzie nam gorąco:)Zaraz zmykam do łóżeczka może jak wcześniej wstanę to męża do lasu wyciągnę na spacerek.
Tak teraz myślę nad tym łóżeczkiem czy nie lepsze byłoby z normalnymi szczebelkami żeby dziecko lepiej mnie widziało?Łóżeczko będzie ustawione bokiem do naszego tzn nóżki dziecka będą na wprost mojej głowy przez co będę lepiej widziała małego a w tym łóżeczku to chyba nie.
Słyszałyście o czymś takim że łóżek nie stawia się żeby mieć nogi na wprost drzwi?Zawsze tak miałam łóżko ale odkąd usłyszałam ten zabobon to się boję.Babcia mi mówi że to głupota jakaś że dziadek tak miał łóżko a jak umarł to i tak przez okno trumnę wynosili żeby nie wierzyć w takie zabobony ale sama już nie wiem:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #33877 przez bombel779
Ja ani tego zabobonu nie słyszałam,ani w nie nie wierzę :)
Za to oglądałam ostatnio taki program na temat urządzania pokoiku dla dziecka..i pewna fizjoterapeutka mówiła,że nie powinno się tak stawiać łóżeczka,by dziecko miało światło za główką (chodzi zarówno o okno jak i o różnego rodzaju lampki). To samo tyczy się dźwięków - tv,radio,..
I jeśli to możliwe,łóżeczko powinno stać tak,by można było stawać po 2-óch jego stronach,w sensie żeby do dziecka podchodzić raz z lewej str.,raz z prawej..podobno ma to jakiś wpływ na rozwój dziecka.
:)


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #33887 przez Madzia89862
co do stawiania lozeczka chodzi o to by maluszek chyba obracal regularnie głowke w oby dwie strony jak podchodzisz

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #33898 przez Emme
Ja też się zastanawiam nad ustawieniem łóżeczka w pokoju. Pokój jest kwadratowy i mogłoby się wydawać, że będzie łatwo wszystko poukładać. Nie chcę stawiać łóżeczka pod oknem, gdzie jest również grzejnik, ani też zaraz przy drzwiach, a chciałabym żeby nasze łóżko stało tak, że oboje będziemy mieli możliwość łatwego wstawania, a nie skakania przez kogoś :). I się pojawia problem, bo samo nasze łóżko zajmuje dużo miejsca, a nie chcę zagracić sypialni. Ale mogłabym mieć tylko takie problemy hiih.

Koszulę mam z krótkim rękawem. Mam nadzieje, że będzie w miarę ciepło, choć nie należę do osób ciepłolubnych. Muszę jeszcze poszukać jakiejś starej do samego porodu. Może się nie przydać, bo podobno szpital zapewnia takie na tą okoliczność.

Co do zabobonów to chyba większość osób tak właśnie śpi. Ja tam tylko nie jestem za wieszaniem krzyża tuż nad drzwiami, bo przynosi to nieszczęście. Tak mówiła mojej mamy babcia i jakoś tak się u nas utarło, że krzyż wisi albo na innej ścianie, albo przy drzwiach, ale nie nad nimi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #33902 przez sara125
a u nas wogole krzyza nie ma

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #33919 przez Ewa26
Ehe też słyszałam o tym żeby nie spać nogami do drzwi bo nogami do przodu się trupy wynosi yhh... :pinch: Emme masz rację dają koszule do porodu w szpitalu z tym że jest strasznie wielka, i pewnie nie wygodna koleżanka mówiła że się w niej topiła :dry: Wiele dziewczyn właśnie rodzi w zwykłych koszulkach takich jak noszą faceci bo jest dłuższa no chyba że masz jakąś starą tuniczkę która też dobrze pupkę zakryje bo rzeczywiście szkoda nową koszulę założyć do porodu. Pozdrawiam :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #33922 przez martela89
Mi podczas porodu nie poplamiła się koszula ani jedną kroplą krwi :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #33926 przez sara125
mi sie pobrudzila tylko jak mi malego dali bo sekunde po porodzie i pempowina byla przecinana jak malego trzymalam.:) ale wszystko sie wypralo:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #33945 przez martela89
Mi też dali córcię ale ją zawineli,a pępowinę przecinał tatuś :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #33953 przez sara125
mi malego nie zawijali.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #33970 przez alaq
Mi małego też nie zawijali, położyli go na moim brzuchu jak go Bozia stworzyła, a tatuś przecinał pępowinę. A co do zabobonów to też nie wierzę, łózeczko trzeba postawić tak by nam było wygodnie i dzidziusiowi też :)

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=7073
http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=13274

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl