BezpiecznaCiaza112023

Mamusie sierpień 2010

12 lata 2 miesiąc temu #307368 przez paulinkaaa2202
Wola rzeczywiście dawno Cię nie było :)
Nadal mieszkacie za granicą?

A właśnie ostatnio byłam u dentysty i dowiedziałam się że pierwsza kontrola stomatologiczna dziecka powinna odbyć się około 1 roku życia.
Któreś dziecko już było?

My się wybieramy i wybrać się nie możemy :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #307454 przez wola82
Tak Paulinka mieszkamy nadal we Wiedniu i raczej juz na stale.
A o tym tez nic nie wiedzialam, ze pierwsza wizyta stomatologiczna okolo 1 roku dziecka.

Jestem ciekawa jak wizyta taka wyglada, jak Lukasz sobie nie da do buzi zagladnac a co dopiero w gabinecie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #307459 przez Gosiaczek31
wola to u nas odwrotnie, Kubusiek myje ząbki 20 razy dziennie. Jak tylko dojrzy szczoteczkę to zaraz każe sobie nałożyć pastę i tak cały czas :laugh: Spróbuj może pobawić sie z nim, najpierw on Tobie myje a Ty jemu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu - 12 lata 2 miesiąc temu #307465 przez Gosiaczek31
wola82 napisał:

Jestem ciekawa jak wizyta taka wyglada, jak Lukasz sobie nie da do buzi zagladnac a co dopiero w gabinecie.


Tu mi sie przypomniała ostatnia wizyta u pediatry. lekarz zbadał Kube po czym mówi że musi jeszcze zajrzeć do gardła. Na co Kuba wyjmuje smoka i otwiera buźkę. Aż się lekarka zdziwiła :silly:

Kurczę, my też jeszcze nie bylismy u dentysty. A mamy 16 ząbków. Jutro idziemy do chirurga z podejrzeniem stulejki. Panicznie się boję tej wizyty.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #307503 przez wola82
U nas badanie stetoskopem jeszcze ujdzie a jak juz musi pani gardelko ogladac to sie dopiero cyrk zaczyna.
Gosiaczek juz probowalam i mamy nawet 2 szczoteczkidla niego, nie wiem czy moze sie zrazil jak mu czworeczki wychodzily bo przechodzil to strasznie, 7 dni placzu, kaszel, katar i goraczka.
Doktorka kazala mi sie uzbroic w cierpliwosc, ale latwo jest powiedziec jak tu zabki juz brzydkie sa.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #307543 przez paulinkaaa2202
Wola może dentysta doradzi co zrobić z tymi ząbkami i jakich zabaw użyć żeby przekonać dziecko do mycia zębów. U nas też to ciężko wychodzić i z myciem i otwieraniem buzi u lekarza Judyta jak się zatnie nie otworzy buzi i koniec... Dzisiaj pediatra tym patyczkiem ona nic na sekundę otworzyła zakaszlała i zamknęła

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #308282 przez Gosiaczek31
a my po badaniu. Ręce trzęsły mi się ze strachu. I słusznie bo lekarz nie był zbyt delikatny i troszkę uszkodził mu siusiaka. Na razie mamy smarować maścią i rozciągać napletek i za 6 tyg kontrola.


Wola może myj przy nim często zęby. Dzieci uwielbiaja naśladowac dorosłych. Może po jakimś czasie sam dopadnie szczoteczkę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #308535 przez martela89
Jak Vanesska nie chciała myć zębów to śpiewałam jej tą piosenkę :


I teraz zawsze jak myję jej ząbki to jej to śpiewam :)

[url=http://vanessa-.aguagu.pl][img]http://vanessa-.aguagu.pl/suwaczek/suwak2/a.png[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #308750 przez wola82
Bylam z nim dzisiaj u dentystki, super kobieta i z podejsciem i na szczescie Polka to latwiej mi bylo sie dogadac, ale niestety powiedziala mi ze nic sie z tym nie da zrobic to jest prochnica smoczkowa. A przy okazji ja sie zalapalam do leczenia moich zebow.

Martela "szczotka pasta kubek ciepla woda" juz tez przerabialismy.
A zabieram go do lazienki zawsze jak myje zeby, tylko musze sie zaopatrzyc w normalna szczoteczke bo mam elektryczna i on chcialby moja , a Lukaszowi takiej jeszcze nie kupie bo za maly jest. Musze sie uzbroic w cierpliwosc :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #308971 przez MoNiaaa
Julka lubi raczej sie bawic szczoteczka bo nie mozna tego nazwac myciem.po prostu wklada ja do buzi i raczej gryzie a nie chce dac zebym ja jej myla. ida jeje teraz 3 z gory i z dolu wszystkie cumle poprzegryzala przez to bo ja swedzxa dziasla i wszystko gryzie ale to akurat dobrze bo sie oduczyla spac i doic cumla :)

przez ta pogode i ja i Julka zasmarkane jestesmy;/ niestety chodzi do zlobka bo nie mam co z nia zrobic :( ale jak widze z jaka radoscia idzie na sale to sie ciesze ze odjelam decyzje o tym zlobku :)

na zabawie choinkowej wogole nie sciagala tych skrzydelek i byla malym aniolkiem:P wogole jak widzialam jak dzieci byly poprzebierane to bylam w szkoku bo sie nie spodziewalam ze kazde dziecko nawet takie maluszki beda mialy stroje:P nie mam skanera bo bym wam zdjecia pokazala :(

ciekawe czy ktos naprawi to forum bo mnie to strasznie zniecheca zeby tu przychodzic ;/ wchodze tylko na nasz watkek a dawniej lubilam sobie powchodzic na inne i chwalmy sie dzieciatkami...niech ktos cos z tym zrobi czemu juz nikomu nie zalezy na tym forum??

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu - 12 lata 2 miesiąc temu #310685 przez wola82


A tutaj ja Lukas;)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #311112 przez Renia2108
Wola super zdjecia!! :D

U nas natala daje myc zabki bez problemu, czasem mi szczoteczke wyrywa ale daje jej potem zeby sama myła zabki :D Potem tak fajnie pokazuje ze ma czyste heh

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #311177 przez Gosiaczek31
Łukaszek sam ulepił tego bałwana? ;)

My idziemy do dentysty we wtorek. Ciekawe czy Kubusiek zechce otworzyć buźkę. Dzisiaj wciągnął swojego pierwszego pączka ale raczej to nie będzie jego przysmak :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu - 12 lata 2 miesiąc temu #311462 przez wola82
Gosiaczek31 napisał:

Łukaszek sam ulepił tego bałwana? ;)

Nie no z pomoca swoich starszych kuzynow, od ktorych bardzo duzo sie nauczyl. "Malpkowal" wszystko to co oni robili :)

Dziewczyny podsuniecie jakies przepisy co na obiad zraobic i dla malych i dla duzych,:blink:
bo mi sie pomysly skonczyly, szukam w internecie- jest duzo ale zdecydowac sie nie moge :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu - 12 lata 2 miesiąc temu #311870 przez Gosiaczek31
Jeżeli lubicie szpinak to polecam zapiekankę z makaronem i szpinakiem:
szpinak rozmrozić na patelni na maśle. dodać posiekany czosnek, sol, pieprz i trochę śmietany na koniec. można dodać tez trochę białego sera. ugotowany makaron połączyć ze szpinakiem i posypać na wierzchu zółtym serem. całość zapiec w piekarniku do rozpuszczenia sera. Proste,szybkie a przede wszystkim przepyszne. Kubusiek uwielbia tę zapiekankę ;)

Naleśniki ze szpinakiem. Szpinak przygotować jak do zapiekanki.

Kopytka z sosem. Ugotowane ciepłe ziemniaki zagnieść z mąką pszenną(pół na pół). Podawać z dowolnym sosem mięsnym lub warzywnym. Przepis na szybki sos warzywny: podsmażyc cebulkę z czosnkiem dodać warzywa(seler, pietruszka, marchewka, por) i uparować. doprawić solą, pieprzem i ziołami(prowansalskie lub inne dowolne). Na koniec dodać trochę śmietany i świeżą zielona pietruszkę, koperek. Całość zmiksować. Można pokombinować z innymi warzywami.


Podam jeszcze przepis na pizzę z kaszą gryczaną. Podsmażyć cebulkę z czosnkiem na oliwie dodać pieczarki a następnie warzywa starte na tarce na grubych oczkach(por, marchewkę, pietruszkę, selera) i uparować. Można dodać pomidory lub przecier pomidorowy. Połączyć wszystko z ugotowaną kaszą gryczaną, doprawić solą pieprzem i ziołami. Przygotowane wcześniej wyrośnięte ciasto drożdżowe posmarować przecierem pomidorowym i wyłożyć na nie warzywa z kaszą(grubą warstwę). Można położyć plasterki pomidora. Posypać serem żółtym i upiec w piekarniku.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl