BezpiecznaCiaza112023

żłobek czy opiekunka???

14 lata 3 miesiąc temu #665 przez Madziulek44
Jak myślicie co bardziej wychodzi dziecku na zdrowie - oddać maleństwo pod opiekę jednej osoby czy do żłobka? Bo jestem w rozsterce, bo mam na względzie dobro dziecka i finanse rodziny ;D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #758 przez poli
To zależy o jakie zdrowie pytasz ;)
Myślę, że warto posłac do żłobka ale takiego z dobrą opinią :) Trzeba się liczyc jednak z tym że dziecko będzie chorowac. Jeśli jednak niania zadba o towarzystwo dziecka np w piaskownicy to też nie jest zły pomysł - tym bardziej, że jak dziecko się rozchoruje to nie ma problemu kogo wziąc do opieki podczas choroby. Ważne żeby dziecku zapewnic kontakt z rówieśnikami :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1044 przez Scholastyka21
Wydaje mi się że lepszy będzie żłobek, bardziej fachowa opieka i chyba cena niższa, bo w dzisiejszych czasach opiekunki nieźle się cenią, a nigdy też nie wiesz na jaką trafisz

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1202 przez agata
Ja jestem w tej szczęśliwej sytuacji,że moje maleństwo będzie niańczyć babcia.
Jeżeli chodzi o nianie to nasłuchałam się w telewizji jak one opiekują się dziećmi.
Żeby wiedzieć jak niania opiekuje się dzieckiem trzeba by od razu załozyć w domu kamerke.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1218 przez Agnieszka
żłobek teraz chyba trochę kosztuje, nie to co kiedyś .....
może zostaw dzidziusia pod opieką dziadków - jeśli masz takie możliwości, na pewną będą szczęśliwi



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1423 przez tysia178
jeśli masz zufaną nianię to ją wybierz..! :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1503 przez Scholastyka21
Mnie też niania kojarzy się z zamontowaną w domu kamerką. Bo inaczej ne da rady.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1532 przez motyl
Jeśli mówimy o żłobku, to raczej o dzieciach w wieku kilku lub kilkunastu miesięcy - nie przeceniałabym w tej sytuacji tego kontaktu z rówieśnikami - dzieci w takim wieku nie nawiązują w zasadzie kontaktów z innymi dziećmi, są raczej obok siebie niż razem.
Co innego dzieci w wieku przedszkolnym.
Musisz sobie skalkulować sprawę pod każdym względem, nie tylko finansowym. Ja niestety też za kilka miesięcy będę miała ten dylemat - żłobek czy niania, a może w ogóle nie wracać do pracy?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1535 przez poli
Agnieszka napisał:

żłobek teraz chyba trochę kosztuje, nie to co kiedyś .....
może zostaw dzidziusia pod opieką dziadków - jeśli masz takie możliwości, na pewną będą szczęśliwi


Szczerze mówiąc nie zgadzam się z takim tokiem rozumowania. Dziadkowie już swoje dzieci wyniańczyli i zazwyczaj na emeryturze chcę już odpocząc. Skąd masz pewnośc że NA PEWNO BĘDĄ szczęśliwi? To w obowiązku rodziców jest opiekowanie się dzieckiem, a jeśli muszą wrócic do pracy zapewnic im opiekę, nie koniecznie dziadków. Dziadkowie moim zdaniem to tania siła robocza w dzisiejszych czasach dla zapracowanych rodziców :/ To tylko nam się wydaje, że dziadków nic nie uszczęśliwia bardziej niż niańczenie wnuków. A tak naprawdę Ci którzy jeszcze by się mogli nimi zajmowac, nadal pracują, a Ci na emeryturze w końcu marzą o odpoczynku

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1770 przez Agnieszka
poli napisał:

Agnieszka napisał:

żłobek teraz chyba trochę kosztuje, nie to co kiedyś .....
może zostaw dzidziusia pod opieką dziadków - jeśli masz takie możliwości, na pewną będą szczęśliwi


Szczerze mówiąc nie zgadzam się z takim tokiem rozumowania. Dziadkowie już swoje dzieci wyniańczyli i zazwyczaj na emeryturze chcę już odpocząc. Skąd masz pewnośc że NA PEWNO BĘDĄ szczęśliwi? To w obowiązku rodziców jest opiekowanie się dzieckiem, a jeśli muszą wrócic do pracy zapewnic im opiekę, nie koniecznie dziadków. Dziadkowie moim zdaniem to tania siła robocza w dzisiejszych czasach dla zapracowanych rodziców :/ To tylko nam się wydaje, że dziadków nic nie uszczęśliwia bardziej niż niańczenie wnuków. A tak naprawdę Ci którzy jeszcze by się mogli nimi zajmowac, nadal pracują, a Ci na emeryturze w końcu marzą o odpoczynku


patrząc po rodzinie, znajomych i sąsiadach, nie powiedziałabym, że nie ma dziadka który by nie zajął się z wielką chęcią swoimi wnukami
widocznie masz innych dziadków w otoczeniu



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1816 przez andziaa35
Wybralabym zlobek bo lepiej zeby przeszlo niektore choroby w dziecinstwie niz pozniej... tak jak ja rozyczka w ciazy- koszmar!
Co do opiekunek to dosc ze drogie to faktycznie niewiadowo jak beda sie opiekawac. Jestem zle nastawiona po tym doniesieniach z telewizji ale wiem ze sa takie ktorym nic nie da sie zarzucic i mozna im w 100% zaufac ale boje sie ze na taka nie trafie. Kamera dobra rzecz tylko serce by mi sie sciskalo gdybym widziala jak nianka traktuje moje dziecko jak rzecz.


"Wychowanie. Jeżeli dałeś komuś życie, daj mu również instrukcję użytkowania." Valeriu Butulescu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1879 przez tysia178
kazda opiekunka jest inna i ma inne podejście do dziecka:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2294 przez Paula
U mnie to była cieżka decyzja, o nianiach troszkę się nasłuchałam.
Żłobek (Warszawa) kosztuje tyle samo co niania - a też nie wiemy jak tam dokładnie jest i co sie z naszym Maluchem dzieje.
Wybrałam żłobek, ale sprawdził sie tylko na półtora miesiąca - ciągłe zapalenie ucha :-/

Na nianie ciągle nie mogę się zdecydować, więc postanowiłam, że sama będę się opiekować Maluszkiem :-)
Biorąc pod uwagę, że nie mam w pobliżu żadnej rodziny jest ciezko - ale każda seksunda spędzona z dzieciaczkiem jest cennym skarbem :-)

Mama 17-miesięcznego maluszka, namiętnie połykająca kwas foliowy by synek miał siostrzyczkę lub braciszka :-) Tak było kiedyś - teraz już z dwójeczką pod pachą :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2340 przez Scholastyka21
ja w ogóle uważam, ze przez pierwszy rok mama powinna być z maluszkiem w domu, bo to jest najważniejszy rok jego życia, osobiście mam zamiar teraz zrobić licencjat (zaocznie), potem magistra(zaocznie) i dopiero pójśc do pracy a Florek do przedszkola, mam jednak ten komfort, że rodzice opłacają mi studia, a mąż pracuje, więc wypowiadam się tylko za siebie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2436 przez joka26
U mnie babcie są zbyt aktywne i zajęte żeby się opiekować Dominiką.Ja wybrałam nianię i jestem zadowolona. Też słyszałam różne historie o opiekunkach ale wybrałam osobę do opieki z polecenia. Młoda poszła do niani jak miała 1,5roku a ja wróciłam do pracy.
Płacę więcej niż za żłobek ale jaka wygoda i spokój - opiekunka zabiera i odwozi autem dziecko, młoda choruje sporadycznie (raz w ciągu 6m-cy)i wiem że jest w "centrum" zainteresowania.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl