BezpiecznaCiaza112023

Mamusie wcześniaczków

8 lata 10 miesiąc temu #986017 przez glooria
Pewnie domaga sie czsciej bo jest tez na piersi a piersiowe nawet moga i co godzine wciagac

Wiem ze niewygodnie maja na brzuszku ale ja z milenka olalam to bo wydawalo mi się ze jest za drobna i ze za wczesnie bo wczesniak i milelismy kolki
przy emilce w szpitalu kladli od razu wiec stwierdzilam ze cos musi w tym byc ze nawet takie bardzo wczesne leza na brzuszku wiec codziennie kladlam i nie bylo kolek

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu - 8 lata 10 miesiąc temu #986027 przez AgusiaKRK
Właśnie próbujemy na brzuszku, słodko zasnął :-) Wiesz co najlepiej go usypia? Dźwięk laktatora jak odciagam mleko :-P A bałam się, że go będzie budził! :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu - 8 lata 10 miesiąc temu #986211 przez glooria
:laugh:
dzieci lubia takie jednostajne dzwieki
suszarki odkurzacze

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #990676 przez honka_18
Hejka
Ale mnie długo tu nie było :(

Co mamusie u Was słychać ? jak się mają nasze wcześniaczki ?

Mój Mały ma już 6 zębów, raczkuje i wspina się na schody i juz nie widać po nim że jest wcześniaczkiem :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #991632 przez AgusiaKRK
Cześć Honka. To super wiadomość, niech Arturek dalej zdrowo rośnie! U nas dobrze, wczoraj usg główki i konsultacja w poradni neonatologicznej, dziś kolejna porcja szczepień. Badania dotąd wychodzą dobre, a Franio ładnie rośnie i trzyma główkę. Wciąż jeszcze czekamy na pierwsze świadome uśmiechy. Pozdrawiamy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #991641 przez honka_18
Fantastycznie,że wszystkie wyniki Frania są dobre :cheer: A uśmiechu już niedługo się doczekasz ;) My też czekaliśmy z niecierpliwieni a teraz Artek ciągle ząbki strzeży

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #994249 przez glooria
Agusia czytalam na lipcowkach ze martwisz się o kolejna ciaze
niestety tego nikt ci nie zagwarantuje
szanse sa 50/50

A co do ciazy po cc to mówią ze mjn 2-3 lata
kazda z nas jest innai inaczej bedzie przechodzic kolejna ciaze jak i inaczej bedzie dochodzic po cc

Ja jestem zdania ze cialo samo wie czy jest gotowe na kolejne wyzwanie
Po emilce nie zabezpieczalismy sie poniewaz lekarze stwierdzili ze z moja wada macicy sa nikle szanse na ciążę
i faktycznie 5 mcy po porodzie mialam juz normalne okresy i owulki ale nie zaszlam
dopiero po poltorej roku zaskoczylam wiec widocznie tyle ja potrzebowalam czasu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu - 8 lata 9 miesiąc temu #994308 przez AgusiaKRK
Cześć Gloria, też myślę, że ciało wie, kiedy jest gotowe, ale i tak nie chciałabym ryzykować, dlatego pewnie zdecydujemy się na trochę większą różnicę wieku, np 3-4 lata jeśli się uda, no chyba że życie nas zaskoczy :-) Ale w drugiej ciąży to już chyba będę chuchać i dmuchać .Teraz też wiadomo, że o siebie dbałam, ale miałam pewien luz, a następnym razem na pewno będą obawy, choćbym nie wiem jak się starała o tym nie myśleć...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu - 8 lata 8 miesiąc temu #994921 przez honka_18
AgusiaKRK ja również boję się kolejnej ciąży :( planowaliśmy 3 dzieci z różnicą wieku 1,5 roku ale teraz sobie odpuścimy do póki chłopcy będą bardziej samodzielni, jakieś 3-4 lata żebym mogła odpoczywać jak będą w szkole/przedszkolu i żebym nie musiała ich na rękach nosić. W ciąży z Artkiem Adasia nosiłam bez przerwy.

Jak Franio się ma???

Glooria jak się czujesz i dzidzia w brzusiu???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #996930 przez AgusiaKRK
Honka, my mamy podobne plany. Fajnie by było, żeby Franuś był już trochę samodzielny jak pojawi się siostra albo brat, żeby chociaż sam dobrze chodził i żebym go za bardzo nie musiała dźwigać w kolejnej ciąży (szczególnie że mieszkamy na 3 piętrze bez windy). I żeby rozumiał, że pojawi się nowy ktoś :-) Ma się bardzo dobrze, ponad kilo przybrał w miesiąc, powyrastał już z niektórych ubranek i nosi te, w które myślałam że nigdy nie wejdzie ;-) Jest już co tulić i co nosić! A jak u Was?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #996961 przez honka_18
Ciesze się że Franuś tak swietnie sobie radzi, niech rośnie zdrowo :laugh: pochwal się zdjęciem Maluszka ;)

A u nas pod górkę :(Artek ma okropnie swędzącą wysypkę . Ganiamy po lekarzach: pierwszy stwierdził że dzieci czasami tak mają, drugi wmawiał nam skaze białkową co okazało się błędną diagnozą bo bez nabiału było jeszcze gorzej, trzecia lekarka porządnie małego osłuchała i się okazało,że ma od dawna infekcje płuca i stad ta wysypka ( wcześniej konowały zamiast dziecko porządnie przebadać to wymyślali jakieś skazy, egzemy itp) dostał antybiotyk i z płuckiem jest dużo lepiej ale wysypka niestety nie zniknęła :( poszliśmy znowuż do lekarza ale do puki nie skończymy antybiotyku nie mogą nic zrobić w poniedziałek mamy iść ponownie do przychodni. Podejrzewają atopowe zapalenie skóry
Na własną rękę kupiłam krem E45 i syropek żeby mały się tak nie drapał, bo płakać mi się chce jak widzę jego rozdrapaną do krwi buźkę, a z główki to aż włosy wyrywa tak go swędzi, rączki gryzie mój biedaczek :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu - 8 lata 8 miesiąc temu #996984 przez AgusiaKRK
Jejku, bidusiek mały! Wiem, aż się serce kraje jak dziecko coś boli :-( A wcześniej miał jakieś problemy ze skórą, czy dopiero teraz wyszło? Całe szczęście, że już jesteście na tropie co mu jest i będzie można mu pomóc.


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu - 8 lata 8 miesiąc temu #997053 przez honka_18
Uroczy Maluszek, tak słodko śpi :laugh:

Uwaga: Spoiler! [ Kliknij, aby rozwinąć ]

Skórne problemy zaczęły się ok 2 miesięcy temu w postaci małej wysypki na pleckach która znikała po podaniu Artkowi wapna,a od ponad 2 tyg jest wszędzie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1002314 przez AgusiaKRK
Honka, jaki śliczny, wesoły i aktywny synuś! A jak tam problemy skórne, udało się zażegnać?

Od września będzie emitowany w TVP 2 serial o wcześniakach, kręcony w "naszym" szpitalu, na pewno będę oglądać i na pewno poleci niejedna łezka! ;) Wklejam link poniżej:

moje600gramow.tvp.pl/21449326/to-bedzie-piekna-pamiatka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 miesiąc 2 tygodni temu #1080600 przez KarolineCZ
Ja nie karmiłam piersią i od samego początku podawałam dziecku mleko modyfikowane Bebilon AR ProExpert przeciwko ulewaniu. Bardzo dobrze mała je tolerowała, zresztą wciąż je pije. Nie jest to dla mnie żaden problem, z zakupem tego mleka też jest ok, bo w każdej stacjonarnej aptece sieci DOZ można je kupić w dobrej cenie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl