BezpiecznaCiaza112023

Mamusie marzec 2012

12 lata 3 miesiąc temu #288934 przez strangerwold
Nie no tak się zastanawiałam bo większość kobiet na tym etapie ma już duży brzuszek.
Najważniejsze że maluch się rusza i rozwija dobrze.
A co do szczepionki przeciw pneumokokom to u nas jest za darmo.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #288939 przez Karola1990
to macie szczęście :) Polska biedny kraj i karzą płacić kolosalne sumy. już mnie gryzie sumienie na samą myśl.

A jak to jest z tym becikowym? bo ja słyszałam że się już nie należy. a szkoda

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #288944 przez strangerwold
Ja słyszałam że się należy jeśli kobieta była pod opieka lekarza nie później niż od 10 tygodnia ciąży.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #288946 przez Karola1990
jak ja mam w karcie pierwszą wizytę wpisaną właśnie równo w 10 tyg ciąży to będzie mi się należało? bo czytam czytam i nie wiem

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #288952 przez strangerwold
Ja muszę sie zapytać lekarza czy jest gdzieś wpisane że byłam w 9 tyg i 5 dniu bo wtedy byłam pierwszy raz na potwierdzenie mam usg a karte ciazy mi założyli w 14 tyg.;/
I tak się też obawiam...;/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #288976 przez georgette102
Karola1990 napisał:


będziecie szczepiły swoje dzieci przeciw pneumokokom ? wiem że to są jakieś kosmiczne sumy ok 2tys. i chyba mnie na to stać nie będzie


ja jeszcze nie zastanawiałam się nad szczepieniami i w ogóle nie orientuje się jak to wygląda cenowo, chyba skonsultuje się z pediatrą, poczytam na ten temat i podejmę decyzję

z tego co wiem to becikowe nadal "się należy" - jednorazowo 1000 zł, trzeba tylko złożyć odpowiednie dokumenty (wniosek, dokument potwierdzający tożsamość, skrócony odpis aktu urodzenia, oświadczenie, że wcześniej nie pobierało się na dziecko becikowego i zaświadczenie lekarskie)

dziewczyny wpis w karcie ciąży nie ma znaczenia, bo i tak lekarz musi wystawić zaświadczenie, że byłyśmy pod opieką od co najmniej 10 tc do porodu; mi założono kartę w 12 tc, chociaż pierwszą wizytę miałam w 6 tc

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #288989 przez strangerwold
georgette102 to mnie trochę uspokoiłaś ! :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #289003 przez mariola2041
co wy takimi się sumami martwicie a jak mi wystawią tu rachunek na 50 tysięcy euro to dopiero jest problem...
zaraz jadę do małej zawieść mleczko i się z nią zobaczyć...
tu jest straszna biurokracja bo raz mówią że mogę zostać z mała a na drugi dzień że mam wychodzić już do domu...z nimi nie można normalnie...
maleństwo jeszcze oddycha przez respirator bo nie ma wykształconych dobrze płuc,po za tym nie wiemy co ze wzrokiem...

[url=http://

[url=http://

[url=

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #289007 przez marigra
napisałam sie i wszystko poszło...... wiec jeszcze raz

mariola - ale mi ulżyło....tak sie ciesze ze wszystko jest dobrze, a ty dbaj o siebie, zebys pokarmu nie straciła. To prawda malutka sie pospieszyła, ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Także mysl pozytywnie, na pewno się nią dobrze zajmą., A mieszkanie i praca, rzecz nabyta (wiem, ze łatwo się mówi), ale zawsze sa gorsze i lepsze momenty, a Zosia zawsze bedzie z Wami i tylko o tym teraz myśl.
Mo mąz tak sie przejał, ze zarządził gruntowne porzadki w weekend i skrecanie łózeczka, kazał mi spakować torbę tak na wszelki wypadek....

A teraz o mnie - byłam dzisiaj u lekarza, ogólnie ok, USG juz nie bede miała robionego (dopiero w szpitalu przed porodem). Lekarka była zaskoczona, ze szpital wypuscił mnbie z gorszymi wynikami, niz przyjął (polska słuzba zdrowia :lol: , wiec juz mnie nie wysyła do lekarza:) Leki mam brac jak brałam, tylko juz zaczynam zapisy KTG ze względu na szyjkę. Podobno jest malusienka (wewnatrz szczelnie zamknieta, ale na zewnatrz malutka), wiec musze uwazac na siebie, zeby nie pojawiły sie żadne skurcze bo wówczas poród "poleci".....Takze mam lezeć i pachnieć:)

georgette- czosnek na pewno zwalczy to choróbsko, jest bakteriobójczy, ale tez ciezkostrawny, wiec trzeba uwazac na watrobe...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #289008 przez strangerwold
Nie wiem jak można nie pozwolić matce być przy dziecku dla mnie to jest niepojęte !:(
Oby było dobrze z małą

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #289011 przez martyna123
Becikowe nadal jest tylko dla bogatych nie ma co zarobek przekracza chyba ponad 10 tys zł a z tym założeniem do 10 tyg karty to też ściema jest oni tylko tak straszą moja znajoma była póżniej u lekarza chyba w 15 tyg i normalnie dostała to w urzędzie składa się wniosek wiem że tych becikowych moźna nawet dostać do 4 tys zł tylko trzeba mieć ubezpieczenie w pracy a jak ktoś jest w urzędzie pracy to 2 tys zł bo jedno dostaje się z państwa a drugię z miasta tylko trzeba polatać i się popytać bo w urzędzie takich rzeczy nie mówią bo to dla nich strata moja koleżanka poczytała na internecie dostała prawie 3 tys

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #289013 przez mariola2041
pokarmu nie stracę, tylko wiesz dobra opieka ale jak jest się z dala to nie wie czy dobrze się nią zajmują...
nie powiedzą ci prawda bo to niemcy

[url=http://

[url=http://

[url=

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #289035 przez georgette102
martyna123 becikowego jest 1000 zł, jeśli masz ubezpieczenie dodatkowe (grupowe) w pracy to dostajesz świadczenie w zależności od wysokości odprowadzanych składek, a ze środków samorządowych tzw.drugie becikowe też możesz dostać pieniądze ale pod warunkiem, że dochód nie przekracza 504 zł na osobę

mariola2041 wiadomo, że 1000 zł to nie jest kwota jaką należy się jakoś strasznie martwić, ale zawsze lepiej mieć niż nie mieć, chociażby na pieluchy :) a co do zdrowia Zosi musisz być dobrej myśli i tyle, 3mam za nią kciuki

marigra no wiesz to faktycznie dziwna sprawa, że wypuścili Cię z gorszymi wynikami niż przyjęli... ale to Polska i tu wszystko jest możliwe :) skoro teraz tak wygląda sytuacja to naprawdę uważaj na siebie, żebyś dotrwała do marca :) a czosnek... no cóż chyba wypada mi się z nim zaprzyjaźnić

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu - 5 lata 11 miesiąc temu #289044 przez asiula2134
k

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #289048 przez asiula2134
georgette102 napisał:

martyna123 becikowego jest 1000 zł, jeśli masz ubezpieczenie dodatkowe (grupowe) w pracy to dostajesz świadczenie w zależności od wysokości odprowadzanych składek, a ze środków samorządowych tzw.drugie becikowe też możesz dostać pieniądze ale pod warunkiem, że dochód nie przekracza 504 zł na osobę



zgadzam się z tobą z 100%, właśnie tak chciałam to napisać :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl