BezpiecznaCiaza112023

Mamusie marzec 2012

12 lata 9 miesiąc temu #164006 przez sylka
luucy napisał:

Spodziewam się, że może być różnie z tymi mdłościami, póki co w miarę spokój, bardziej dokucza mi pociąganie nosem, które mi się nasiliło od paru tygodni. No i że czasem brak mi tchu.

Miałam uczucie "zapchanego" nosa. Taki jakby katar sienny czy jak to się nazywa.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #164022 przez luucy
Martyna, z tymi zębami coś jest na rzeczy, mnie wprawdzie nie bolą, ale zrobił mi się parę tygodni temu (parę dni przed informacją o ciąży) jakiś dziwny tępy nalot na wewnętrznej stronie zębów i póki co nadal to odczuwam, ale jest ciut lepiej.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #164025 przez luucy
Sylka, no dokładnie, taki katar sienny...jak by nie patrzeć nietypowy objaw ciąży :) mimo, że gdzieś tam w literaturze się pojawia, to jednak nietypowy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu - 12 lata 9 miesiąc temu #164210 przez justysiak83
Gratuluje marcówkom 2012, ja jestem z marca 2011, ale ten czas leci, zobaczycie dziewczyny że zanim się obejrzycie już będziecie miały swoje bobaski w ramionach, prawda marcóweczki 2011 :)
Ja miałam mdłości w sierpniu a o ciazy dowiedziałam się 27 lipca :blink: :blink:
Sciskam was i mocno trzymam kciuki :kiss: :kiss:
A ja miałam identycznie z tym katarem i to była chyba najgorsza dolegliwość z czasów ciązy, myślałam że mnie cos strzeli... :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #164625 przez luucy
Dziś praktycznie cały dzień mam zapchany nos, najgorzej jest przed zaśnięciem, bo na dłuższą metę nie da się spać z otwartymi ustami :)

Trochę mnie przeraża myśl, że czas tak szybko minie i maleństwo się pojawi. Prawda jest taka, że na tym etapie dziecko jest bardziej w głowie niż w brzuchu, dopiero jak brzuch nabierze rozmiarów to ciąża stanie się bardziej realistyczna, tak przynajmniej mi się wydaje :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #164639 przez emma
czy ja wiem... mnie sie raczej ten czas dluzy :), doslownie kazdy tydzien!
a jesli chodzi o ten katar to na twoim miejscu poradzilabym sie lekarza, moze mozna w jakis nieinwazyjny sposob sobie z nim poradzic, bo spanie z otwartymi ustami potwornie wysusza sluzowke, a po co ci jeszcze bol gardla do tego? :) pozdrawiam!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #165259 przez marigra
witajcie,
ja juz po wszystkich wiytach badaniach itp, wg USG moja fasolka (w zeszły czwartek miała 5,3 mm:) - prawdziwy olbrzym i jestem w 7 tygodniu. Poza plamieniami, które już minęły nie mam narazie absolutnie żadnych dolegliwości (no może tylko wzdęcia i gazy) i czasami wręcz zapominam, że jestem w ciąży - żadnych mdłości, sennosći bóli i innych dolegliwości, ale jak sądze nie potrwa to długo i dopadnie mnie niebawem:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #165273 przez olka
Witajcie marcówki 2012 ! :laugh: Ja jestem marcówką z 2011 r. dlatego tak z sentymentu tu zajrzałam :blink: i widzę, że koleżanki z mojego forum też tu już były :blink: Gratuluję Dziewczyny i oby ciąża Wam mijała spokojnie i zdrowo :)

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/13548

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #166294 przez bombel779
Co ja widzę?! Marzec 2012??!! :) o rany! :) w zeszłym roku o tej porze byłam w tym samym punkcie co Wy teraz :) dokładnie w 6tc :lol: ale ten czas leci!! :)

GRATULUJĘ WSZYSTKIM MARCOWYM MAMUSIOM!! ;)


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #166730 przez kalisi
Witam! ja również mam termin na 9 marca 2012 chociaż pewnie będzie to szybciej ponieważ mam macicę dwurożną. We wtorek moje maleństwo mierzyło 13,5 mm a serduszko biło 154/min :) następna wizyta 9 sierpnia, nie mogę się doczekać. Jestem z Trójmiasta :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #166735 przez kalisi
Wymiotowałam tylko przez tydzień, a od 5 dni tylko trochę mnie mdli ale można już żyć :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #167158 przez luucy
Kalisi, ja jestem z Gdańska :)
Macica dwurożna? Opowiesz coś więcej?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #167326 przez kalisi
Macica dwurożna to wada anatomiczna, macica ma kształt serca i dziecko rozwija się w jednym z rogów macicy. Niestety ta wada predysponuje do przedwczesnego porodu gdyż większe jest prawdopodobieństwo skracania się szyjki i skurczy. No i mam zagwarantowane cięcie cesarskie. Ale jestem dobrej myśli :) :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #168071 przez martyna123
Odebrałam dziś wyniki krwi ja mam A RhD ujemny mój mąż ma A Rh dodatni mamy konflikt :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu - 12 lata 8 miesiąc temu #168182 przez bombel779
Pozwolę się wtrącić.. Martyna to jest Twoja pierwsza ciąża???
Pytam dlatego,że :
Czynnik Rh jest przyczyna konfliktu serologicznego pomiędzy matką a płodem, gdy: matka ma Rh- a płód ma Rh+
W wyniku uszkodzenia łożyska lub podczas porodu (przy silnych skurczach macicy) krew dziecka dostaje się do krwiobiegu matki.
Obecność antygenu D pochodzącego z erytrocytów dziecka wywołuje reakcję immunologiczną w organizmie matki i produkcję przeciwciał anty-D.
Podczas następnej ciąży, jeśli drugie dziecko też ma grupę krwi Rh +, przeciwciała anty-D przenikają z krwiobiegu matki do krwi płodu i rozpoczynają hemolizę jego krwinek.

Przekładając to trochę na chłopski rozum powiem Ci to tak -konflikt serologiczny może być niebezpieczny w DRUGIEJ ciąży ponieważ przy pierwszym dziecku matka nie ma jeszcze przeciwciał przeciwko antygenowi zawartemu w grupie krwi dziecka!
Przeciwciała te wytwarzają się w organizmie matki dopiero wtedy kiedy krew dziecka dostanie się do jej krwioobiogu (przy 1szej ciąży). I przy drugiej ciąży,gdyby znowu powtórzył się konflikt serologiczny przeciwciała te atakują krew dziecka.

Nie wiem czy napisałam to zrozumiale?? :)

Dodam jeszcze że kolejną bezpieczną ciążą będzie dopiera ta która zajdzie za 5 lub 6lat (nie pamiętam teraz ile dokładnie) ponieważ w tym czasie przeciwciała anty D (które wytworzyły się u matki) ulegną zniszczeniu.

Także jeśli to Twoja pierwsza ciąża to głowa do góry!! ;)


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl