BezpiecznaCiaza112023

Mamusie marzec 2012

12 lata 8 miesiąc temu #168241 przez martyna123
no tak to moja pierwsza ciąża tylko potem chciałam następne dziecko góra 4 lata. Dziękuje za zrozumiałą dla mnie wypowiedz :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu - 12 lata 8 miesiąc temu #168247 przez bombel779
W kwestii następnego dziecka musiałabyś porozmawiać z lekarzem.Wiem że w takich sytuacjach jak konflikt serologiczny jest możliwość podania kobiecie zastrzyku który ma na celu zapobiec konfliktowi w następnej ciąży.

Mam nadzieję że chociaż trochę poprawiłam Ci humor?! ;)


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #168255 przez vestusia
Witam :)

martyna123 - tak, jak napisała Ci bombel. Przy pierwszej ciąży nie ma w ogóle zagrożenia, bo krew płodu nie przenika do krwioobiegu matki i nie mają się jak wytworzyć te przeciwciała. Zresztą, ja sobie myślę, że masz jeszcze sporo czasu, na razie przejdź jedną ciążę, skup się na niej a za jakiś czas przyjdzie pora na kolejne, to wtedy będziesz się "martwić" i robić wszystko, aby zapobiec temu konfliktowi. Mnie lekarz powiedział tak, że jeżeli macie różne grupy krwi z mężem, to póki co istnieje niezgodność współczynnika Rh, natomiast o konflikcie serologicznym można mówić właśnie najwcześniej w drugiej ciąży, kiedy organizm matki jest w stanie wytwarzać te przeciwciała i wtedy chce on "pozbyć się obcego dla siebie organizmu". Dlatego głowa do góry, ciesz się stanem błogosławionym i nie zastanawiaj się co będzie za 4 lata, bo przecież to zbyt odległe :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #169675 przez kalisi
Martyna Nie martw się na zapas, w czasie tej ciąży zostaniesz objęta profilaktyką - tzn podczas porodu dostaniesz immunoglobulinę anty-D. Dziewczyny z niezgodnością dostają ją również po poronieniu. Ma ona zapobiec wytworzeniu się w Twoim organiźmie przeciwciał anty-D które byłyby niebezpieczne w kolejnej ciąży.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #171762 przez martyna123
Dziękuje Wam za opisanie mi konfliktu serologicznego. pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu - 12 lata 8 miesiąc temu #173703 przez czajenka
nie spamujemy ^^MODERATOR

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #173826 przez pulpecja
Martyna jak już pisałam, ja jestem Mamusią z Marca 2011. u nas również był konflikt - ja mam 0 RH-, mąż ma A RH+ a Malutka odziedziczyła krew po Tatusiu.I to jest konflikt pomiędzy mamą a dzieckiem (pamiętam, że jak powiedziałam na wizycie, że mamy z mężem konflikt, to mój ginekolog zapytał z troską "a co bijecie się z mężem ?? " :lol: :lol: ).
w ciąży robisz dwa lub trzy razy badania krwi w kierunku przeciwciał, jeśli diecko odziedziczy krew po Tobie tzn. minusika, to wygląda to wtedy tak jakby nie było ciąży i druga jest traktowana przez organizm jako pierwsza :) taki cud natury :) natomiast, jeślidziecko będzie miało krew plusową wtedy Ty w ciągu 72 godz. od porodu musisz dostać zastrzyk z immunoglobuliny i wówczas jest wszystko załatwione na cacy dla drugiej ciąży.
ja jestem spokojna i zamierzam najdalej za rok starać się o braciszka lub siostrzyczkę dla naszej Kasiuli :) :lol:
Zdrówka dla Was wszystkich Marcóweczki :lol: :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #174547 przez marigra
a co tutaj u nas tak cicho? gdzie podziały się wszystkie mamuśki?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #181982 przez kalisi
Co tak cichutko? ja jutro kończę 12 tydzień, za tydzień idę na usg. Macie już widoczne brzuszki? bo ja tak:) :blush:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #182762 przez martyna123
Witam ja też mam 12 tydzień i też mam za tydzien kolejne usg a do tego widac mi juz troche brzuszek. od czasu do czasu wymiotuje jeszcze ale już sie przyzwyczaiłam do tego

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #184059 przez marigra
witajcie, ja obecnie zaczęłam 13 tydzień, więc w czwartek ide na usg genetyczne, już się trochę stresuję, ale mam nadzieję, że wszystko będzie ok. A brzuszek - zależy od dnia - czasami mega duzy, a czasami tylko lekko wystający:)pozdrawiam serdecznie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #184087 przez kalisi
Ja idę na usg jutro. Trzymajcie za mnie kciuki bo mam dużego stresa. Od kilku dni mam nieprzyjemne kłucia i trochę się martwię :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #184688 przez Rika

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #184917 przez kalisi
Byłam na usg i wszystko jest ok. I chyba to będzie synek. Miał ewidentnie coś między nogami choć może to pępowina:) Ma całe 7 cm i termin wg usg na 6 marca:) A jak u Was?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #190790 przez emma
heja!
troche mnie nie bylo, bo mam ostatnio bardzo zmienne warunki lokalowe :), jestesmy w trakcie remontu generalnego (mam nadzieje, ze na ostatniej prostej) i pomieszkujemy u znajomych, gdzie niestety nie ma dostepu do sieci, ale mysle, ze to juz nie potrwa dlugo.
2 tyg. temu bylam na usg, dzisia miala 6 cm (zdjecia nie zamieszczam, bo mega-niewyrazne, choc na monitorze wszystko bylo faajnie widac :)), jutro zaczynam 16 tydzien. na razie na szczescie bez mdlosci, wymiotow itp. :). mam termin na polowke marca, brzuszek powolutku robi sie widoczny, wiec czeka mnie niestety malo fajna rozmowa z pracodawca... wy sie juz przyznalyscie?

sciskam!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl