BezpiecznaCiaza112023

Skurcze a ruchy dziecka

13 lata 8 miesiąc temu #26649 przez mariosponge
Czy ktoś mi podpowie, jak odróżnić skurcze brzucha od wypinania się dziecka. Czasami mój brzuch się robi bardzo twardy i ciężki i nie wiem czy to jest skurcz czy po prostu dziecko tak się ułożyło.

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #26653 przez roxana
cześć

Ja miałam ten sam problem,wydawało mi się, ze to dzidziuś się wypina i dlatego brzuch staje się twardy. Dopiero kiedy zaczęła się akcja skurczowa po której trafiłam do szpitala wiedziałam już, że to były skurcze.

skurcze pojawiają się od 20 tyg. ciąży i może ich być kilka w ciągu dnia i to nic złego - macica przygotowuje się do porodu.

Skurcz wygląda tak, że brzuch staje się bardziej jak piłka - może być zniekształcony, ale jest twardy z każdej strony. Może przy tym być bolesność u dołu brzuszka, takie ciągnięcie, trochę jak przy miesiączce ale delikatniejsze.

jak dzidzia się wypycha to w jednym miejscu jest twardy punkt, np. pupcia a w innym brzuszek będzie miękki.

najlepiej położyć się na plecach na wznak i kiedy brzuszek jest wypięty ku górze i twardy, to skurcz.

ciężko to opisać bo pewnie każdy odczuwa to trochę inaczej.

skurcz taki porodowy jest zdecydowanie boleśniejszy i wygląda podobnie tylko, że po chwili czuć coraz mocniej to spięcie. tak jakby brzuch za wszelką cenę chciał zrobić się malutki.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #26658 przez mariosponge
Boże, to w takim razie z tego co piszesz mam skurcze! I to strasznie często! Co kilka godzin... Czy mam czekać na wizytę u lekarza, którą mam za tydzień, czy muszę natychmiast jechać do szpitala na izbę przyjęć?

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #26659 przez roxana
nie denerwuj się! Stres bardzo szkodzi - skurcze są częstsze.wiem, ze łatwo powiedzieć, ale sama przez to przechodziłam.

Ja pojechałam właśnie na izbę przyjęć bo mojego lekarza nie było. Sprawdzili szyjkę macicy, przepisali leki i kazali leżeć, spędziłam tydzień na patologii - to było w 25 tyg. ciąży a teraz jesteśmy już blisko 35 tyg. więc spokojnie.

Ja bym pojechała i sprawdziła stan szyjki, do tego jeśli masz tak dużo skurczy to pewnie przepiszą Ci leki rozkurczowe - no-spę i coś jeszcze. Magnez jest bardzo pomocny.

u mnie jeszcze kiedy było naprawdę groźnie - kilkanaście skurczy na godzinę - synek dostał steryd na szybszą budowę płócek, na wszelki wypadek gdyby nie udało się zatrzymać akcji i miał nastąpić poród. wtedy to jest bardzo pomocne dzidzusiowi.

Lepiej na zimne dmuchać.
Powodzenia
Napisz potem koniecznie co i jak u Was, a ja trzymam kciuki żeby skurcze się uspokoiły:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #26660 przez roxana
zapomniałam dodać, ze ważne jesdt aby odpoczywać i leżeć, niestety my z synkiem juz 10 tydzień się wylegujemy:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #26675 przez Moniq
mariosponge nie denerwuj się, to po pierwsze; kilka razy na dobę mieści się w normie, jeśli masz skurcz postaraj się położyć, zmienić pozycję, zrobić kilka głębokich wdechów jeśli po kilku sekundach nie przejdzie, to dla spokoju przejdz się do szpitala lub lekarza i poproś o wcześniejszą wizytę; akurcze często pojawiają się po wysiłku, w trakcie chodzenia, dłużeszego siedzenia w jednej pozycji a czasami mogą być odpowiedzią na bardzo silnego kopniaka od maluszka a także mogę być reakcją na stres

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #26691 przez martela89
Ja też uważam,że powinnaś jechać do szpitala bo też przez to przechodziłam w 32 tyg.
Leżałam w szpitalu 4 dni,a teraz leże i biorę leki na podtrzymanie. Nic przyjemnego ale lepiej dmuchać na zimne. A ja jeszcze do tego miałam rozwarcie na 2cm bo moja mała już się pchała na świat.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #26730 przez Emme
Ja byłam tydzień temu u lekarza, i zapytał mnie czy nie mam skurczy (co wynikało z ułożenia dziecka i akurat taki zdarzył się na wizycie), kazał mi w takim wypadku wziąć no-spę, i leżeć na lewym boku, i żebym brała nie częściej jak 8 godzin. Najlepiej zadzwoń do lekarza i zapytaj co masz w takim układzie zrobić.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #27260 przez mariosponge
Byłam na badaniu KTG, które nie wykazało żadnych skurczy. Akurat w tym momencie nie miałam. Lekarz zalecił mi no-spe po 2 tabletki 3 razy dziennie. Zaczęłam brać i już 3 dzień nie mam skurczów. Fajnie, ale teraz tak do końca ciąży? Dziwne... muszę się zapytać lekarza o co chodzi i co dalej.

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #27270 przez Marysia27
Witaj.
mam nadzieję, że skurcze już nie wrócą z taką częstotliwością, i oszczędzisz sobie i Maleństwu pobytu w szpitalu i leków które trzeba przyjmować. Ja swoje odczuwam tak samo jak roxana, w szpitalu byłam 3 razy na podtrzymaniu z rozwarciem, skróceniem szyjki, a skurcze odczuwałam silnie w odstępie 2 minut.Były kroplówki, leki na podtrzymanie i zastrzyk na rozwój płuc Małego. Nie ma co bagatelizować takich rzeczy, bo zdrowie malucha zawsze jest najważniejsze :) Życzę Ci powodzenia i jak najmniej skurczowych ekscesów :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #27272 przez Emme
ja biorę no-spe tylko doraźnie, mam ją zawszy przy sobie, póki co od ostatniej niedzieli nic się nie powtórzyło.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #27275 przez roxana
Cześc Dziewczyny
Mariosponge dobrze, że poszłaś do lekarza, pewnie jesteś teraz dużo spokojniejsza. Trzymam kciuki żeby skurcze odpuściły.

Emme napisałaś, ze ułożenie dziecka wpływa na skurcze, napisz jak Twoja dzidzia się ułożyła. pytam dlatego, że próbowałam się dowiedzieć z czego wynikają skurcze i praktycznie wszyscy lekarze z którymi się zetknęłam, a było ich kilku, co dzień po 2,3 zmieniających się na patologii w szpitalu, wszyscy mówili tylko o wrażliwej, a właściwie nadwrażliwej macicy.

Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #27281 przez Emme
lekarz wyjaśnił mi to tak, że moja mała jest bardzo nisko ułożona i gdy układa się poprzecznie to jakby naciska na macicę, co powoduje skurcze.

wygląda to mniej więcej tak:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #27282 przez roxana
Ok, dzięki.
Mój synuś też jest bardzo nisko i w dodatku dokładnie nad pęcherzem. Jak zaczęły się skurcze to miałam wrażenie, że wypadnie.
do tego w 25 tyg. kiedy zaczęły się skurcze był bardzo ruchliwy, kopał jak oszalały i macica właśnie reagowała na jego kopniaki skurczami.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu - 13 lata 8 miesiąc temu #27856 przez mariosponge
Wczoraj od innego lekarza się dowiedziałam, że to jest normalne w tym tygodniu, że nawet dobrze że tak jest, bo mimo skurczów, macica się nie skraca i jest cały czas twarda i zamknięta. I dowiedziałam się że na pewno wygrałabym w zawodach na najdłuższą szyjkę macicy, bo moja jest większa od normy o 2 cm :)
Jeszcze lekarz powiedział, że skurczy się nasilają kiedy nimi się przejmuję lub kiedy myślę o nich. Wystarczy sobie wmówić lub zaakceptować że to normalne i one będą o wiele rzadziej występować. I rzeczywiście, po tej wiadomości, mam bardzo rzadko skurcze, nawet no-spę już nie biorę!!!
Widzicie, dziewczyny, jak to jest?! Pójdziesz do jednego lekarza, który zrobi tragedię, i już ci w głowie się przewraca... A inny powie co i jak, wytłumaczy na spokojnie, powie się nie przejmować i od razu na sercu lżej. I, co najlepsze, fizycznie zaczynasz czuć się lepiej! Więcej by takich lekarzy!

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl