BezpiecznaCiaza112023

niedoczynność tarczycy

9 lata 3 miesiąc temu #955749 przez AgusiaKRK
Azja: To widzę, że TSH miałaś niższe, a dawkę euthyroxu wyższą, pewnie mi teraz też zwiększy. Jeśli tylko dziecko pobiera dla siebie, to niech pobiera na zdrowie ;) Oby się tylko dobrze rozwijało.
Mnie jeszcze lekarze nie dali żadnych wskazówek co do płci, tylko informację, że można zobaczyć w 20 tygodniu. Są bardzo powściągliwi. A ja nie mam na razie żadnych przeczuć, ale jestem ciekawa :)

Munkki: Oświeciłaś mnie! Witaminy dla mam biorę właśnie od grudnia i właśnie rano jedną, a po południu drugą. Może stąd gorszy wynik... Nic mnie endo nie uprzedzała :( Ale będę je teraz brała wieczorem, to może być właściwy trop. I trochę mi lżej na sercu, jak czytam że Twoja siostra miala ten sam problem, a córeczkę ma zdrową i zdolną :)

Dzięki Dziewczyny!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #960747 przez mysia5
Witam dziewczyny.
Dowiedziałam się , że jestem w wczesnej ciąży lecz wiem ze mam chorobę hashimoto. Do tej pory nie brałam leków, gdy tylko dowiedziałam się że jestem w ciąży od razu zaczęłam brać tabletki. Czy jest któraś z Was, która miała taką sytuację? Chyba jest niestety duża szansa ze poronie :(( lekarz powiedział ze ciaza jest bardzo wczesna i widzi pęcherzyk który ma 4 mm.
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #960774 przez AgusiaKRK
Mysia5: jesteś we wczesnej ciąży i od razu pod opieką lekarza, więc bądźmy dobrej myśli! bierz lekarstwa skrupulatnie według zaleceń i regularnie badaj TSH. jaki masz w tej chwili poziom? u mnie dopiero w ciąży wyszło podejrzenie hashimoto (wcześniej nie miałam pojęcia, co to jest) i biorę euthyrox od 7 tygodnia ciąży. dopiero po 17 tyg. udało mi się zredukować, ale endokrynolog jest dobrej myśli. Ty też bądź dobrej myśli i słuchaj lekarza, to że jesteś od samego początku pod opieką i przyjmujesz tabletki jest bardzo ważne. trzymam kciuki! :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu - 9 lata 2 miesiąc temu #960779 przez mysia5
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedz :)
Teraz mój wynik to: tsh-3.85 ft3- 2.81 ft4- 1.10. Wiem ze wynik tsh jest bardzo zły ;(
Ja Tez mam zapisany ten lek oraz lekarz przepisał Mi kwas foliowy, witaminy i acard.
Ale czytając fora widziałam ze dziewczyny pisały ze w 5 tygodniu słyszały juz serduszko a ja licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiączki będąc u lekarza (to była sobota) powinnam być w 5 tygodniu i widział tylko pęcherzyk. Aczkolwiek nie wiem czy zawsze tak się oblicza :( ostania miesiączkę miałam 19.12.
Bardzo się martwię co będzie dalej. Na kolejną wiatę umówił mnie za miesiąc (to jest ginekolog i endokrynolog) i powiedział ze wtedy załóżmy kartę ciąży a na ostatniej wizycie dostałam jeszcze skierowanie na kilka badań.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #960788 przez Azja
Misia nie panikuj jak jesteś od kontrola lekarza wszystko będzie dobrze. Ja zaszłam w ciążę przy tsh juz nie pamiętam dokładnie ile ale było ponad 4. Z tym ze ja leki juz biorę ponad 10 lat ale od czasu dasu tsh tak mi skacze. Serduszko nie raz dopiero widać kolo 6, 7 tyg tak więc spokojnie wszystko będzie dobrze trzeba być dobrej myśli :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #960790 przez mysia5
Azja, masz rację...wiem ze panikuje ale to bywa silniejsze ode mnie, tym bardziej Ze to moja pierwsza, niespodziewana Ciąż ale chcę o nią dbać.
zastanawiam się tylko czy nie powinnam dostać leku na podtrzymanie ciąży, skoro mam takie wyniki, czy nie zawsze się to stosuje ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #960792 przez Azja
A miałaś jakies plamienie.?

Dużo kobiet ma niedoczynność i o tym nie wiedzą i rodzą zdrowe dzieci. Musisz buc dobrej myśli. Wiem ze szczególnie przy pierwszej ciąży więcej rzeczy nas nie pokoi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu - 9 lata 2 miesiąc temu #960793 przez AgusiaKRK
To jest poziom za wysoki w ciąży, ale nie bardzo zły wynik. Od lekarza wiem, że dziewczyny miały TSH po kilkanaście i rodziły zdrowe dzieci, oczywiście poziom musi być pod stałą kontrolą lekarza. Moja pierwsza wizyta była w 6 tygodniu, może 5 to za wcześnie żeby usłyszeć serduszko. Ja jeszcze bardzo bałam się o utrzymanie ciąży z innych względów i pobolewał mnie brzuch, dostałam receptę na duphaston (nie wiem, czy naprawdę pomógł, czy mnie tylko uspokoił, ale w pewnym momencie mogłam go odstawić). TSH w 6 tyg. miałam mniej więcej jak Ty, 3.58. Potem malało i rosło na zmianę. Teraz jest w normie ale cały czas biorę euthyrox i jestem pod opieką endokrynologa. Postaraj się być dobrej myśli, bo stres nie przynosi Maleństwu nic dobrego, dbaj o siebie i melduj się :) Będzie dobrze, powodzenia!

Azja: Jak się czujesz? Jak dzidziuś? :) Czujesz już ruchy? Ja ciągle czekam, a nasze dzieci są w tym samym wieku :) Masz już duży brzuszek?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #960797 przez mysia5
Dziękuję kochane za pomoc i dobre słowa ;***
Do tej pory nie miałam żadnych plamien ani śladów krwi. Śluz tylko, poza tym niekiedy boli mnie dół brzucha, piersi mnie bolą i miewam mdłości.

Wy widzę, że już bardziej zaawansowana ciaza ;) mocne Juz urosły wam brzuszki?
I jak z waga? Dużo kg do przodu? ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu - 9 lata 2 miesiąc temu #960812 przez Azja
Misia ja nie miałaś plamienie ani krwawienia to tym bardziej trzeba być dobrej myśli ;)

Agusia ja juz brzuch mam nawet nawet ale to moja druga ciąża wiec podobno szybciej rosnie. Ruchów jeszcze nie czuje. Ale w tej ciąży mam łożysko z przodu Wiec i ruchy pewnie będą później. Póki co czuje się ok ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #960813 przez AgusiaKRK
To masz najprawdziwsze objawy ciąży! Moja gin mówi, że jak bolą piersi, to bardzo dobrze, progesteron rośnie :) U mnie na razie ok. + 2kg i jeszcze mały brzuszek, ale już wreszcie coś widać :) A skąd wiadomo, gdzie mam łożysko? Zapytać lekarza na usg i mi powie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #960820 przez mysia5
Aż uśmiech pojawia się na twarzy jak się to wszystko czyta :)
Piersi naprawdę bolą, nie ma mowy żebym się położyła na brzuch i przy dotyku musze być ostrożna :)
2 kg to fajnie, niewiele :) na pewno ogromna radość mieć już brzuszek i wiedzieć, że z każdym tygodniem coraz bliżej do przyjścia maleństwa na świat :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #960860 przez AgusiaKRK
O tak, zaokrąglający się brzuszek cieszy! :) Chwaliłam się w innym wątku, pochwalę się i Wam:) Wyraźnie widzę, że urósł dopiero od zeszłego tygodnia. Dziwię się, że dopiero 2kg na plusie, bo od początku apetyt mam ogromy i w ogóle nie wymiotowałam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #960867 przez Azja
mnie na poczatku ciazy tez bardzo piersi bołały w ogole nie mogłam sie dotkac, ból okropny, teraz juz troche lepiej :)

Agusia co do łozyska do gin mi mowił na wizycie za mam na przodzie, a jak masz opis z usg prenatalnego z tegop co sie robi miedzy 11-14 tyg, to tam tez powinnas miec napisane ;)

faktycznie malutki masz brzuszek, ale chyba w ogole jestes chuda, wiec brzuszek tez delikatny, ciesz sie ze mało przytyłas, bo pozniej ciezko taki brzuch duzy nosic, ja przytyłam tak 3-4 kg zalezy od dnia, ale nie mysle teraz o tym najwazniejsze zeby z dzidzia było wszystko ok :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #960870 przez mysia5
Piękny brzuszek ! Malutki, okraglutki :)
zazdroszczę :)
A to Twoja pierwsza ciaza?

Jeśli bolące piersi mają być dobra oznaką to mogę to znosić długo długo :)
Racja, najważniejsze by maleństwo było zdrowe i rosło :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl