BezpiecznaCiaza112023

niedoczynność tarczycy

11 lata 1 miesiąc temu #562839 przez Paulina 77
peperoni wynik nie jest jakoś strasznie przekroczony, a czy nie mogłabyś zadzwonić wcześniej do lekarza?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #562841 przez peperoni32
Próbowałam, ale dzisiaj sobota i niestety ciężko z tym. Chyba dopiero w poniedziałek będzie możliwy kontakt telefoniczny z lekarzem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #562884 przez lania
Jak się mocno denerwujesz to może spróbuj pójść do lekarza rodzinnego, on chyba może wypisać lek póki nie dostaniesz się do endokrynologa...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #562892 przez peperoni32
Chyba zrobię tak jak mówisz jeśli w poniedziałek rano nie uda mi się skontaktować z endokrynologiem pójdę do rodzinnego. Boję się o to, żeby te nieszczęsne hormony źle nie wpłynęły na rozwój fasolki. Na ostatniej wizycie u ginekologa lekarz wspomniał, że wydaje mu się, że serduszko bije zbyt wolno jakieś 100 uderzeń na minutę, ale to było stwierdzone tak na "oko" ponieważ to był dopiero 7 tydzień i nie było słychać serduszka tylko było widoczne a przeczytałam, że właśnie nieleczona niedoczynność może spowodować zwolnioną pracę serca. No, ale lepiej chyba nie dokształcać się w necie tylko iść do lekarza bo inaczej zwariować można :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #562895 przez lania
peperoni32 napisał:

ale lepiej chyba nie dokształcać się w necie tylko iść do lekarza bo inaczej zwariować można :)


TAK JAK MÓWISZ!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #563145 przez lania
Już jestem po wizycie, zwiększyła mi dawkę, ale nawet nie mocno, bo z 50 na 62,5 :blink: mam brać 50 i pół 25, bo stwierdziła ze 75, to będzie za dużo. Po porodzie mam wrócić do dawki 50 a potem zobaczymy wyniki. Powiedziała, że różnie to bywa po porodzie i trudno coś przewidywać :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #655705 przez Paulina 77
hej Mamuśki, jak tam Wasze tarczyce? U mnie jakiś czas po urodzeniu zrobiła się nadczynność przy całej tabletce euthyroxu 75. Zmniejszyłam sobie do 0,5 sama, bo zapomniałam zapytać gina na wizycie, co mam z tym zrobić... karmię piersią w 100%, wiec u mnie karmienie nie ma wpływu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #655741 przez poziomka-1801
Hej Kobietki
Ja takze choruje na niedoczynnosc,wyszło to u mnie gdy miałam ok 16lat i z normalnej postury osoby przytyłam w miesiac przy takim samym zywieniu 15kg. Obecnie mam 22 lata. Brałam wczesniej letrox ale pojawiły sie wymioty bóle głowy..co mojego endokrynologa nie ruszało...postanowiłam to rzucic.
Przez dwa lata lecyzłam sie sama na własna ręke..jadłam duzo ryb piłam wode z jodem cwiczyłam tsh było na poziomie 4,3 wiec lekko podwyzszone. Przez 2,5 roku wpierano mi bezpłodnosc...bo nie mogłam zajsc w ciaze. Do diety dodałam suplementy diety z jodem. Tsh unormowało sie na 4,0.
Na wizycie kontrolnej u ginekologa okazało sie ze jestem w 4 mies ciazy mimo ze wciaz miałam okres regularnie..wiec jednak mozna zajsc i zadna bezpłodnosc to nie była. Teraz biore eltroxin bo w ciazy tsh zaczeło sie podwyzszac aktualnie stoi na poziomie 3,4.

prócz tycia objawami u mnie była potliwosc ospałosc i zaburzenia wyprózniania sie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #656745 przez Paulina 77
poziomka w ciąży maksymalnie powinnaś mieć tsh 2,5. Mam nadzieję, że endokrynolog Ci to unormuje. Przy niektórych schorzeniach jedzenie jodu nic Ci nie da, trzeba uzupełniać hormon. Szkoda, że Ci nie zmienili na inny preparat, może lepiej byś się po nim czuła.

Aaaaa, przed cgwilą zauważyłam, że jesteś już w końcówce ciąży. Powodzenia Ci życzę i żebyś wytrzymała w te upalne dni :) ja nie tęsknię za brzuszkiem, wolę tego bobasa, który kłóci się z zabawką obok mnie :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #657495 przez poziomka-1801
Gdy z dnia na dzien coraz cieplej to i mi brzuszek zaczyna sie nudzic :silly: endo mowi ze na etapie 3tsh moze stac wazne by nie roslo

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #660369 przez Agusia83
Dziewczyny ja tez cierpie na niedoczynnosc tarczycy...wykryta ja jakies 4 lata temu...tyle, ze moja tarczyca potrzebuje sporo hormonkow...obecnie lykam 1/2 25 euthyroxu i 100 novothyralu...

A tsh w ciazy nie powinno przekraczaj 2....ja oprocz niedoczynnosci mam chorobe hashimoto...tak wiec moje anty tpo jest o wiel wiel wyzsze....teraz pewnie jest na etapie kilku tysiecy....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #661033 przez Paulina 77
Agusia super, że Ci ustawili leki i że możesz donosić dzieciątko :) powodzenia!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #661761 przez Agusia83
Paulinka, unormowali mi tsh i nie mialam problemu z poczeciem ani z donoszeniem ciazy...core urodzilam w 41t1d a teraz czekam na synka...juz 37tc :laugh:
A po pierwszym porodzie, 2 miesiace pozniej moje tsh wynosilo 38 B) B) B)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #662139 przez Paulina 77
Agusia to masakra.... nie wyobrażam sobie, jak można się czuć z takim tsh... :ohmy:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #662640 przez @g@t@
Hej dziewczyny,
ja na niedoczynność tarczycy choruję od 7 lat. Mam również stwierdzone hashimoto. Obecnie przyjmuję dawkę 200 euthyroxu i wygląda na to, że do końca ciąży jeszcze będziemy zwiększać dawkę. A obecnie jestem w 19 tyg. ciąży :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl