BezpiecznaCiaza112023

niedoczynność tarczycy

9 lata 1 miesiąc temu #972308 przez mysia5
Hej Agusia :kiss:
oj to ale maluch Wam zrobił niespodziankę :) świetnie :) a duży brzusio już masz? jeśli mogę zapytać, dużo kg na plusie? :)
Ja kochana byłam u lekarza, z małym w porządku, ruszał się bardzo :) widziałam jak mi machał rączką :laugh: świetnie to wyglądało, TSH mi dość mocno spadło bo miałam prawie 4 a teraz 0,94 więc chyba jest ok, ale mam już skierowanie na kolejne badanie :) Martwię się troszkę bo u mnie wrześnióweczki robią, bądź robiły badania prenatalne i oczywiście zapytałam o to lekarza czy robić takie badania a on powiedział że nie widzi wskazań żeby robić więc nie wiem co myśleć. Już chyba i tak za późno, mam nadzieję że będzie dobrze :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #972309 przez mysia5
Oczywiście pokaże Ci jeszcze mój skarb :)
Oto On :
:) :) :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu - 9 lata 1 miesiąc temu #972343 przez AgusiaKRK
Mysia: Cieszę się. że się odezwałaś i że wszystko u Ciebie się pięknie układa: dzidzia wspaniale rośnie, TSH wzorowo spadło! W ogóle jak pierwszy raz popatrzyłam na zdjęcie, pomyślałam, że ma kokardę na główce, haha :) Ale zaraz oprzytomniałam, że głowka jest po drugiej stronie, a "kokarda" to przecież nóżki :D I patrz ile urosła, to jest niesamowite! U mnie na ostatniej wizycie było 5 kg na plusie od początku ciąży. Brzuszek mam jeszcze nie tak duży jak na 6 m-c (dołączam zdjęcie). W tym miesiącu pracuję z domu, bo maluszek powinien trochę więcej urosnąć, więc muszę się oszczędzać. A czuję się cały czas bardzo dobrze, a Ty? W ogóle coraz częściej i coraz intensywniej czuję kopniaczki - bardzo to miłe i zabawne uczucie :)
Co do badań prenatalnych, to może lekarz nie zaleca dodatkowych, bo nie ma wskazań, ale takie standardowe w 11-14 tyg. masz? W którym jesteś teraz tygodniu?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #972399 przez mysia5
Kokarda :laugh: no może będzie nosiła kokardki jeśli okaże się dziewczynką, ale ja jakoś czuję że to chłopczyk, ale wiadomo jak to jest.. to moje przeczucie może mnie w pole wyprowadzić :silly:
Ale masz piękny brzuszek ! idealny :) taka śliczna piłeczka malutka, przepiękny naprawdę :) chciałabym taki mieć i tak malutko tyjesz, super! tak to można być w ciąży :whistle:
Ja generalnie nie czuję się też źle, męczą mnie tylko bóle głowy i czasem jeszcze brzuch pobolewa.. i piersi :) a tak to naprawdę jest ok, poza tym że jeszcze dość szybko zasypiam :)
Kopniaczki - ojej ale fajna sprawa, mam nadzieję że też się doczekam :)

Te badania mnie martwią, ja nie do końca chyba rozumiem na czym to polega, jestem w 12 tygodniu i 4 dniu. Na wizycie mam robione usg i pokazuje mi serduszko, rączki, nóżki plus badania z krwi. O jakie badanie jeszcze chodzi? może mi doradzisz, najwyżej spróbuję się dostać do innego lekarza bo gubię się w tym szczerze mówiąc :( pierwsza ciąża, nowość i niewiele wiem. Gapa ze mnie... :unsure: A następną wizytę mam 27.03. czyli to będzie 15 tydzień.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #972435 przez Azja
mysia nie martw sie tymi badaniami prenatalnymi. miałas miedzy 11-14 tyg USG?? takie usg nazywa sie czesto prenatanym, wtedy leakrz sprawdza przeziernosc karkowa, kosc nosowa itp. jezeli wszystko według niego jest ok nie ma po co kierowac na inne testy, pewnie jesli by go cos zaniepokoiło to wtedy by Cie wysłal, na takie test kieruja kobiety ktore sa powyzej 35 lat, albo jezeli w rodzinie wystepuja jakies choroby

AgusiaKRK sliczny brzuszek, szczuplutka jestes :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #972443 przez mysia5
Kurcze on nic takiego nie mierzył :/ byłam w piątek u niego i tylko normalnie pokazał mi maluszka ale bez tych rzeczy, już słyszałam że to się mierzy ale nic mi nie mówił. Chyba musze szybko się dostać do innego lekarza, Chodźby na te dwa badania. On malucha mierzył ogólnie od dupci do główki ale to żeby wiedzieć ile ma cm. Jestem zła na niego :/ to takie ważne :( musze szybko coś zrobić :(
powie mi ze nie widzi wskazań :/ a każda z Was jak tu czytam ma to badanie na kość nosowa i przeziernosc karkowa. Do którego tygodnia można to zrobić ? Ehhh. A jaki jest koszt tego?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #972445 przez Azja
Mysia mi lekarz robił na wizycie to szczegółowe usg koszt 150 zł i dostałam opis na osobnej kartce ze wszystkimi tymi pomiarami. Wydaje mi się ze można robić takie usg do 14 tyg. Drugie takie badanie robi się koło 22 tyg.
Może Twój Lekarz zrobił te wszystkie pomiary tylko Cię o tym nie poinformował. Różni są lekarze niektórzy niestety malomowni. Ale jak ma Cię to uspokoić to lepiej pójść do innego lekarza i sprawdzić

Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu - 9 lata 1 miesiąc temu #972485 przez AgusiaKRK
Mysia: Co do badań prenatalnych, to myślę dokładnie tak jak Azja. Upewnij się dla spokoju sumienia, czy na ostatnim usg lekarz pomierzył najważniejsze parametry (przezierność karku i kość nosowa) i poproś o potwierdzenie, że wszystko wyglądało prawidłowo. Jeśli nie zrobił, na usg genetyczne warto byłoby się umówić jak najszybciej, bo wykonuje się je między 11 a 14 tc (a Ty jak rozumiem jesteś w 13 tc). Może być za to opłata, niestety nie wiem jaka, bo miałam w ramach pakietu. Niektóre dziewczyny dodatkowo robią test PAPP-A (w kierunku wad uwarunkowanych genetycznie), jednak jeśli usg nie wykazało powodów do niepokoju a w rodzinie chorób genetycznych nie było, to moim zdaniem można sobie odpuścić (ja nie robiłam). Dopiero jeśli na usg coś zaniepokoi lekarza, to może skierować na dalsze badania, łącznie z inwazyjnymi (np. amniopunkcja). Ale tych ostatnich bez wyraźnej potrzeby się nie robi. Nie wiem, czy wiesz, że ryzyko chorób genetycznych wzrasta z wiekiem matki, a Ty jeśli dobrze kojarzę, jesteś młodziutka, więc najprawdopodobniej wszystko jest w najlepszym porządku i nie ma powodu do zmartwień :)

Azja, Mysia: Dziękuję za miłe słowa! A brzuszek swój systematycznie hoduję i z przyjemnością patrzę, jak z tygodnia na tydzień się powiększa :) Mnie się zawsze podobały kobiety w ciąży i uważałam, że wygląda się bardzo kobieco, a teraz sama tak się czuję i jestem baaardzo szczęśliwa! :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #972767 przez mysia5
Miałam tylko na pewno zwykle usg.
Moja mama ma dobrą koleżankę, która jest położna i prosiłam ja żeby poszła do niej zapytać o te badania. I dowiedziałam się że w moim mieście nie robią tych badań :( najbliżej do poznania musze jechać, ale już chyba nie zdążę. Nie wiem czy powinnam się martwić i co mam robić. Rozmawiałam z mama, nie było w rodzinie żadnych wad ale wiem ze to nie wystarczy :(

Agusia masz rację, ciaza dodaje kobiecie uroku :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #972770 przez AgusiaKRK
Wiesz co Mysia? Rozmawiałam z koleżanką i ona też tych pierwszych prenetalnych nie robiła (też musiałaby jechać do innego miasta). Lekarz powiedział jej, że ważne żeby zrobić usg połówkowe, bo tam się ocenia pracę serduszka i to jest bardzo ważne, bo może decydować o sposobie porodu albo konkretnym szpitalu (gdyby, odpukać, cokolwiek było niepokojącego, są takie szpitale że od razu pomogą w razie gdyby potrzebna była operacja). To badanie się robi między 21 a 26 tc, więc jeszcze zdążysz spokojnie, tylko się już zorientuj gdzie i zapisz na badanie. Może kosztować kilkaset złotych, też zapytaj o koszt. I tej koleżance lekarz powiedział że to jedno prenatalne wystarczy na całą ciążę. Jak w rodzinie nie było chorób genetycznych, a Ty jesteś młoda, to ryzyko jest bardzo ale to bardzo małe i nie ma co się zamartwiać na zapas :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 tygodni temu #974080 przez mysia5
Hej hej ! :) :kiss:
Dziękuję, pocieszyłaś mnie troszkę :) połówkowe zrobię obowiązkowo.
Odebrałam w czwartek wyniki i podskoczyło mi tsh z 0,94 do 2,50 :( ale byłam wczoraj u lekarza i zwiększył mi dawkę leków więc mam nadzieję że będzie lepiej i unormuje się wszystko :)

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 tygodni temu #974856 przez AgusiaKRK
A jaką masz mieć teraz dawkę? TSH 2.5 to akceptowalna granica w ciąży, więc trzeba pilnować, ale jak masz teraz większą dawkę, to na pewno spadnie. Pamiętaj tylko, żeby zażywać lek 30 min. przed posiłkiem i rano nie brać żadnych witamin, dopiero po południu.

Gratuluję synka!!! Czyli jednak dobrze przeczuwałaś :) Chyba, że jeszcze coś się zmieni (tak jak u mnie), może jeszcze nie nastawiaj się tak na 100% na chłopczyka ;) I masz rację, że byle tylko maluszek rósł zdrowo!

Ja mam wizytę w piątek i już się nie mogę doczekać, żeby się dowiedzieć, czy mój oszczędzający się tryb życia pomógł i dzidziuś podrósł, jak należy. Super jest też widzieć, jak się rusza na usg! Chociaż odkąd odczuwam ruchy maleństwa, radość mam codziennie, a nie tylko przy wizycie :) Trzymaj kciuki, żeby w piątek się okazało, że wszystko dobrze.

A tak to złapałam coś od mojego rozgorączkowanego i zakatarzonego męża, więc dużo leżę w łóżku i piję ciepłe napary z domowymi sokami. W ciąży prawie nic z lekarstw nie można brać, już to przechodziłam - tylko czosnek, soki, woda morska do nosa... I tak to infekcje trwają dosyć długo... Trzymaj się i bądź zdrowa! :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl