BezpiecznaCiaza112023

Szczoteczki i pasty/higiena jamy ustnej niemowlaka

13 lata 3 miesiąc temu #51577 przez natmur11
kiedy zaczac uzywac? na co zwrocic uwage wybierajac pierwsza szczoteczke?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #51582 przez Emme
my już mamy (taką na palec), jak zacznie się ząbkowanie to będziemy używac. i chyba szczoteczka powinna byc miękka (o ile są w ogóle inne dla dzieci).

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #51583 przez Mirella
Klaudia miała koło roku jak dostała swoją pierwszą szczoteczkę, nic szczególnego szczerze mówiąc, po prostu szczoteczka dla dzieci, no guma nie plasik, bo dziecko gryzie, jak pogryzła porządnie to zmienililśmy na drugą :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #51586 przez _aga86_
Ja uzywalam szczoteczki jak tylko zaczely przebijac Julce zabki. Kupujac szczoteczke zwracalam uwage, zeby byla przystosowana do wieku. Mamy taka od 0-3 lat. www.bangla.pl/zdjecia-aquafresh-aquafres...-3-lat-up10603-1.htm

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #51665 przez Manga
U nas przygoda ze szczoteczką zaczęła się ok 6 miesiąca.
Kupiłam zestaw trzech szczoteczek do nauki mycia ząbków - dopiero trzecia ostatnia była z włosiem i ją stosuje się, gdy dziecko ma już wszystkie zęby (my zaczęliśmy troszkę wcześniej).

Ale oprócz tego używałam szczoteczki silikonowej nakładanej na palec, bo wiadomo nie wierzyłam w umiejętności Aleksa i wolałam sprawę wziąć w swoje ręce.

Najważniejsza jest jednak pasta - taka, żeby dziecko mogło ją połykać, bo jak wiadomo nie potrafi jeszcze pluć.

A wiecie, że myć ząbki powinno się jeszcze zanim one się pojawią? Przegotowaną wodą, albo rumiankiem przemywać dziąsełka pieluszką? Od razu się przyznaję, że ja tego nie robiłam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #51669 przez natmur11
to powinnam uzywac juz szczoteczki jak klaudia ma 2 zabki? a paste jaka polecacie? czy bez pasty narazie? ja tez do tej pory nic nie robilam z zabkami

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #51695 przez sloneczko
ja szczoteczke mam juz od 4 msc, bo tak lekarz stwierdzil ze zabki ida, a wlasnie powinno sie myc juz od dnia jak wyjda, paste mam z Elmex jest od pierwszego zabka do 6 lat, i szczoteczke tez mam z tej firmy jest od 0 do 3 lat, miekka i uczy myc zeby.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #51698 przez sloneczko
Manga napisał:

A wiecie, że myć ząbki powinno się jeszcze zanim one się pojawią? Przegotowaną wodą, albo rumiankiem przemywać dziąsełka pieluszką?


oo to ja od jutra zaczymam, moze jej wypucuje tego zabolka ;) i wyjdzie wreszcie hahaha

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #51709 przez jedynaczka
dziąsełka powinno sie przemywać praktycznie po każdej podanej budelce maluchowi, a na pewno przed nocą, ja tak robiłam od początku na początku nie pieluszką ale gazikiem namoczonym oczywiście w wodzie, jak zaczeły sie pojawiać ząbki przeszłam na szczoteczke silikonową nakładaną na palec, i od czasu kiedy małemu wyszło 5 ząbków zakupiliśmy pierwszą szczoteczke, o ile dokładnie pamiętam w 11 miesiącu :) szczoteczke mamy silikonowo plastikową z miękkim włosiem od roczku bodajże ona jest, a paste mamy koloru czerwonego :D
Mikołaj <odpukać> lubi myć ząbki, bardziej sam niż ten moment gdy ja przejmuje szczoteczke ale nie ma wyjścia i musi mi sie poddać :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #51712 przez Madzia89862
u nas tez uzywalismy od niemalze narodzin wde przegotowana i gazik gdy pojawily sie pierwsze jedynezki w ruch poszla sama silikonowa szczoteczka na palec i pasta ale nie pamietam teraz nazwy i od 9miesiaca uzywamy szczoteczki z wlosiem

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #51714 przez sloneczko
to wiec ja juzto kupie ta sylikonowa,a niech sobie lezy ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #51722 przez mysia-sia
no tak... z tym myciem/masowaniem dziąseł na noc to my byśmy mieli duuuży problem... bo Kuba zasypia podczas jedzenia z reguły:P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #51765 przez _aga86_
My uzywamy tej pasty :http://www.dentalshop.co.uk/acatalog/Aquafresh_Milk_Teeth_Paste.html jest rekomendowana przez lekarzy w UK (dostalismy probke ze szpitala) i tak juz zostalo.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #51999 przez Manga
Aleks używa pasty Nenedent-baby - można ją kupić w zestawie ze szczoteczką na palec.
Jest przeznaczona dla dzieci od 6 do 24 miesiąca życia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #52006 przez sloneczko
szczoteczke na palec juz mamy, tylko zabkow nam barkuje ;)hahah

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl