BezpiecznaCiaza112023

Szczepicie swoje dzieci?

12 lata 6 miesiąc temu - 12 lata 6 miesiąc temu #200953 przez baby_55
Nie szczepię napisał:

A jak umrze dziecko w wyniku szczepień, które mogłoby się rozwijać bez przeszkód?

Albo cofnie się w rozwoju?

Rikatyle wypowiedzi pochwalnych na temat szczepień co tu padło, to po prostu ręce opadają.


Ja nie uważam szczepień za coś złego, zaszczepiłam synka na wszystko co do tej pory było w kalendarzu szczepień i nie uwazam tego za błąd... nie chwalę szczepień, bo moze byłby inny lepszy sposó ale skoro go nie ma to jakoś chcę ochronić dziecko przed chorobami, moi znajomi lekarze szczepią swoje dzieci zgodnie z kalendarzeem szczepień i mam do nich zaufanie więc sama tez szczepię, zastanów sie co by było gdyby wszyscy przestali szczepić, czy nie byłoby tak jak kiedyś zanim powstały szczepionki, kiedy ludzie umierali z powodu różnych chorób? przemyśl to i nie krytykuj wszystkich którzy mają inne zdanie od Ciebie, kazdy ma do tego prawo B)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #200965 przez Rika
natmur11 napisał:

tyle osob zmarlo w wyniku wypadkow samochodowych albo zostalo kalekami a mimo wszystko nadal ludzie robia kursy na prawo jazdy a piesi poruszaja sie przy drogach.

rika i nie szczepie nie rozumiem waszego postepowania NIBY nie namawiacie ale absolutnie nie tolerujecie osob ktore szczepia. Teksty typu rece opadaja sa co najmniej nie na miejscu.


Źle mnie zrozumiałaś. Ja nie potępiam ludzi, którzy szczepią tak samo nie chcę żeby ci szczepiący potępiali tych nieszczepiących. Każda mama wie co jest dla jej dziecka najlepsze. Ja nie szczepię, już nie będę pisać dlaczego. To moja decyzja i chcę żeby inni ją szanowali. Tylko nie rozumiem ludzi którzy piszą, że szczepią bo inni szczepią, bo oni byli szczepieni i żyją. Po prostu z góry widać, że nie zapoznali się z tematem i nie mam z nimi o czym rozmawiać. Co innego jak ktoś zagłębił się w temat, poczytał, przeanalizował każde za i przeciw i podjął słuszną według siebie decyzję. I nie ważne czy zdecydował że szczepi czy nie szczepi. Ważne, że decyzja ta była świadoma.
Tak samo jeśli chodzi o CC. To, że ja rodziłam naturalnie nie robi ze mnie lepszej matki od tej, która urodziła przez CC i nie ważne czy CC była z zaleceń lekarza, sytuacji czy na żądanie. Jestem zdania, że każda kobieta powinna decydować o tym jak chce rodzić bo to jej ciało. Nie chodzi mi tu o np. rodzenie naturalne gdy trzeba zrobić CC bo dziecko jest niedotlenione lub jest jakiś procent że nie przeżyje porodu SN ale o takie zdrowe ciąże. W Polsce jednak daleko do tego. Chodzi mi o to, że jeśli kobieta nie ma przeciwwskazań i boi się porodu SN to niech ma sobie tą CC, co nie znaczy że popieram ten rodzaj porodu, bo sama w życiu bym się na to nie zdecydowała ale to jej ciało i tyle...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu - 12 lata 6 miesiąc temu #201287 przez Asiersa
Rika, napisałaś, że każda mama wie co jest dla jej dziecka najlepsze.

No właśnie :) Ja i inne dziewczyny szczepimy a np Ty i Nie szczepię nie szczepicie :)
Więc o czym tu dyskutować? Przecież nie mamy na celu nakręcać się nawzajem, aby nie szczepić bądź szczepić.




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #205730 przez Rika
oczywiście że nie, tylko że ludzie nie rozumieją tych co nie szczepią i dla większości jest to decyzja co najmniej nieodpowiedzialna itd. A zresztą, szczepienie będzie dalej chwalone tak jak karmienie piersią i rodzenie siłami natury :) mamy swoje rozumy i tak robimy jak uważamy za słuszne Ooo ale ja mądra :D :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu - 12 lata 6 miesiąc temu #205734 przez Asiersa
hehe, masz rację Rika :)
Każda z nas robi to, co uważa za słuszne :)




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #222060 przez edi999a
baby_55 napisał:

Nie szczepię napisał:

A jak umrze dziecko w wyniku szczepień, które mogłoby się rozwijać bez przeszkód?

Albo cofnie się w rozwoju?

Rikatyle wypowiedzi pochwalnych na temat szczepień co tu padło, to po prostu ręce opadają.


Ja nie uważam szczepień za coś złego, zaszczepiłam synka na wszystko co do tej pory było w kalendarzu szczepień i nie uwazam tego za błąd... nie chwalę szczepień, bo moze byłby inny lepszy sposó ale skoro go nie ma to jakoś chcę ochronić dziecko przed chorobami, moi znajomi lekarze szczepią swoje dzieci zgodnie z kalendarzeem szczepień i mam do nich zaufanie więc sama tez szczepię, zastanów sie co by było gdyby wszyscy przestali szczepić, czy nie byłoby tak jak kiedyś zanim powstały szczepionki, kiedy ludzie umierali z powodu różnych chorób? przemyśl to i nie krytykuj wszystkich którzy mają inne zdanie od Ciebie, kazdy ma do tego prawo B)


zgadzam się z Tobą, ja tez szczepię zgodnie z kalendarzem, ale nic ponad to, nie wydaję kilkuset złotych na "reklamowane szczepienia", bo według mnie w wielu przypadkach to wyciąganie sporych sum od rodzicow i robienie im "wody z mózgu" - przecież każdy rodzic chce dobra swojego dziecka i zapłci każdą sumę, żeby był zdrowe. A wiadomo,że badania potwierdzające skuteczność takich czy innych leków czy szczepionek są prowadzone dla danego producenta... Ważne to zachować zdrowy rozsądek i wybrać rozsądne rozwiązanie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #226106 przez kotek23
Córkę szczepię od urodzenia tylko szczepionkami podstawowymi. Jestem z tego modelu zadowolona mimo dużej ilości wkłuć podczas jednego szczepienia.Teraz jestem w 2 ciąży i mam zamiar aby drugie dziecko dostawało tylko podstawowe szczepionki.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #228448 przez justine
Hej:) Chciałabym żebyście podzieliły się swoimi opiniami, informacjami odnośnie szczepień niemowlaków. Moja Zuzia ma miesiąc z kawałkiem więc przed nami jeszcze decyzje odnośnie szczepień a szczerze przyznam, że nie jest to prosta sprawa.. zwłaszcza że nawet opinie wśród lekarzy są na ten temat podzielone..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #228498 przez Marysia27
www.zapytajpolozna.pl/forum/dziecko/piel...ie-swoje-dzieci.html

zapraszam do tej dyskusji :laugh: całe mnóstwo opinii i informacji :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #228639 przez justine
właściwie to trudno stwierdzić co jest lepsze..szczepić czy nie szczepić.. Ale ostatnio czytałam ulotkę o pneumokokach i stwierdziłam, że wolę zaszczepić dziecko niż martwić się, że
może od zwykłego zapalenia ucha rozwinąć się sepsa albo zapalenie opon... Wolę wydać ten tysiąc złotych i mieć świadomość, że zrobiłam wszystko żeby moje dziecko było zdrowe.. no bo jak bym się czuła gdyby przeze mnie dziecko umarło, albo do końca życia było niepełnosprawne?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #228659 przez Mama Malwinki
ja zaszczepiłam Malwinkę szczepionka skojarzoną, przynajmniej będzie miała mniej bólu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #242306 przez natmur11
mam takie pytanie. moja corcia kaszle od 4 msc i w tym czasie miala juz 4 antybiotyki. jakies 2 miesiace temu powinna dostac ostatnio dawke szczepienia w 16msc a nadal je odkladam. jak dlugo powinnam odlozyc to szczepienie zeby moje dziecko bylo bezpieczne podczas szczepinia? dodam ze przyczyna kaszlu do dnia dzisejszego nie zostala zdiagnozowana:/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #242332 przez ilona
Kurde natmur a byłaś u jakiegoś pulmonologa czy pediatra daje Klaudii te antybiotyki.
Ja bym na razie nie szczepiła chyba.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #242441 przez natmur11
pediatra daje jej antybiotyki bo z kaszlu wywiazuja sie infekcje gardla:/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #242483 przez _aga86_
Jak mala jest na antybiotyku tez by nie szczepila.Z reszta powinnas porozmawiac o tym z pediatra, ale wydaje mi sie, ze powinnyscie odlozyc szczepienie. A tak swoja droga to jeszcze nie wiedza co jest powodem tego kaszlu?? Miala robione testy alergiczne?? A co lekarze mowia na ten temat??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl