BezpiecznaCiaza112023

kolka jelitowa u noworodkow

13 lata 8 miesiąc temu #27779 przez sloneczko
aha, ale z tego co wiem, to skaza bialkowa nawet za uszami sie pojawia, na czole na skroniach no i na policzkach.

ale hm czy potowki sa ropne, niewiem nie znam sie na tyle ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #28216 przez Kathi
Sloneczko nie strasz koleżanki ;)
Z opisu wygląda na potówki. Nie wolno wyciskac i tylko przemywać wodą, ewentualnie jak się pojawią w nowych miejscach to kąpać w nadmanganianie potasu.
A skaza występuje w suchych plamkach na calym ciałku labo na buziaku i szyjce. Za uszami, w zgięcicach rąk i kolan występuje AZS
Sloneczko i przeszły zupełnie kolki?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #28222 przez sloneczko
kathi nie caly czas sie meczym, tzn bylo tak ze ok 3 dni bylo spokoju, a teraz od dwoch dni lauri zabkuje do tego zeby bylo nam za malo.

no ale jej usmiech wynagradza mi wszystko.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #28223 przez Mirella
Potówki potrafią się utrzymywać do trzech tygodni, u nas tak było, więc bez paniki :) O tych trzech tygodniach pediatra nam powiedziała, sama też podejrzewałam Bóg wie co ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #28232 przez Kathi
sloneczko napisał:

kathi nie caly czas sie meczym, tzn bylo tak ze ok 3 dni bylo spokoju, a teraz od dwoch dni lauri zabkuje do tego zeby bylo nam za malo.

no ale jej usmiech wynagradza mi wszystko.


Ząbkuje?!!! rany, takie maleństwo. To Sloneczko uważaj na cycusie ;)
Kurczę z tymi kolkami.... Dużo sił dla Ciebie i żeby już odpuściło dla Malutkiej

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #28239 przez sloneczko
jeszcze jej sie nie przebil, to trwa dzis 3 dnien, jest zaczerwienione, mala jest strasznie marudna dzis mialam 38.1, dokoncze pozniej pisac teraz musze mala wziasc.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #28259 przez Kathi
Sloneczko, ale jesteś pewna, że to ząbek? Napuchnięte ma dziąsełka?
Aż mi się wierzyć nie chce, że już Jej wychodzą..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #28281 przez sloneczko
tak ma zaczerwienione i troszeczke napuchniete. Wczoraj spodkalam przypadkiem polozna i jak tylko spojrzala powiedziala ze to zabki, mnie samej tez siechche sie wierzyc, ale mysle ze to troche potrwa. Dzis nie mam czasu zeby z nia do lekarza isc ale jutro pojde.

przezyje, nawazniejsze zeby w chrzciny byla spokojniejsza, albo chociaz w czasie jak bedziemy w kosciele, a pozniej w restauracji jak nie bedzie spokonja to ja pojade do domu a goscie beda sie obrzerac ;)

teraz mala z babcia i kuzynka wyszly na spacer wiec mam chwile, juz posprztalam, a zaraz ide sie polozyc bo 3 razy do niej w nocy wstawalam, szkoda mi jej.

ale powiem wam ze juz odrozniam ze ona inaczej placze.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu - 13 lata 8 miesiąc temu #28398 przez Kathi
o rany Sloneczko, taka malutka i już ja męczą zębole. Oby w Chrzciny była spokojna ;)
Super, że rozróżniasz juz po płaczu czego oczekuje. Ja znalazłam kiedys fajny artykuł na ten temat , zaraz zobaczę czy jeszcze jest.
Nie ma już niestety :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #28415 przez sloneczko
podobno matka powinna rozpoznac placz swojego dziecka, i to jest jego mowa.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #32952 przez sloneczko
dziewczyny mam pytanie czy kolka moze powrocic?, od 4 dnich znowu o 20:45 jest wielki placz.. mnie to wyglada na kolke, na nic innego ;(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #32956 przez natmur11
Sloneczko ja nie wiem bo moja Klaudia kolki miala krociutko jesli w ogole to byly kolki ale siostra Pawla mowila mi ze jej corka miala gdzies do roku kolki ale tylko jednego dnia w miesiacu;]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #32958 przez sloneczko
no wlasnie natmur u nas dokladnie co do dnia miesiac bylo spokoju.

i teraz cztery dni znowu.

p.s mala nareszcie usnela,mnie glowa peka..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #67758 przez ifka
Witam :) .
No i stało się, chyba dopadła nas kolka :( :huh: .Co prawda byliśmy u dwóch lekarzy i żaden jakos otwarcie tego nie potwierdził :angry: :unsure: , ale sztuką dedukcji wywnioskowaliśmy z mężem,że to to.lenka w sobote będzie miała 4 tygodnie. Jeden pediatra powiedział,zęby nic nie podawać - dopiero od 4 tygodnia :unsure: :ohmy: :dry: :( , skonsultowalismy się z innym i zaproponował infacol oraz sab simplex lub lefax (chyba).Podajemy zawiesine infacol, ale ja tam wiekszej poprawy nie widze :( :( .Poprosilismy znajomego o kupienie tych dwóh pozostałych leków, bo dostepne są tylko za granicą - zobaczymy co będzie po ich zazyciu. ogólnie to pierwza czynnościa wykonywana przez pediatrów jak mówię,że mała boli brzuszek jest jego badanie i stwierdzenie,że jest miękki :dry: ,ale czytałam,zę nie każde dziecko przy kolce ma twardy brzuszek :dry: .Lenka się pręzy, przytym podklula bądź mocno napina nóżki, robi sie bordowa :( i strasznie tęka czasem, czasem płąvcze niemiłosiernie :( :( , jest rozdrażniona,zwija się w literke c i czasem to aż się trzesie biedna :( :( .Jesteśmy na mieszanym pokarmie (pierś, butla), kupki robi czasem 2 dziennie, czasem jedną a czasem w ogóle co 2 dzień :unsure: :( .może któras z Was miała podobną sytuację - jakies sugestie..... :unsure: :( .Zaopatrzyliśmy się juz w termofor i masujemy brzuszek...Maleńka lubi kapiel, bo wtedy się relaksuje i ciepłą woda na brzuszek pomaga.Wiem....trzeba przetrwać,ale żal patzrec jak taki maluszek cierpi.... :( :(
pozdrawiam.


[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #67765 przez Asiersa
Ifka współczuję Wam :( Mnie co prawda kolki nie dotyczą, ale położna poradziła mi kupić Biogaye w "razie czego".
Na synka od koleżanki działa suszarka do włosów... Mam nadzieję, że pomogą Ci dziewczyny, których problem ten bezpośrednio dotyczy/dotyczył.
Trzymajcie się cieplutko i ucałuj od nas Lenkę :kiss:




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl