BezpiecznaCiaza112023

ciąża z zespołem antyfosfolipidowym (zakrzepica)

11 lata 4 miesiąc temu #502458 przez emka
Gagsia Daj znać, trzymam kciukasy :) O pieskach nic nie słyszałam, ale kuzyn ma kotki :silly:

Julka Wiem ze pewnie bez szans, ale przejdę się co mi szkodzi, w styczniu będzie wiecej czasu :) Ja uważam ze skoro z badań, które zrobiłam na własną reke wynika, ze cos jest na rzeczy, no to chyba taki lekarz ma już wskazanie, że to badanie nie jest bez podstawne, nie wiem uprę się i tyle. Do gina chodzę prywatnie to jest jasne, że nie da mi skierowania na NFZ. Do hematologa też idę prywatnie , więc bez szans na skierowanie... tylko rodzinny zostaje :) Co mi szkodzi spróbować...

Czy dwa szczęścia to za wiele...?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #502698 przez Gagusia
jestesm kochane

a wiec pobrali mi krew na antykoagulant tocznia i białko s ,a za przeciwciała antykardiolipinowe i beta2 glikoproteine musiałam zapłacic 110 zł ,

wiec cóz do mojego wywiadu :

,lekarz stwierdził czy mi wyjdzie zespół czy nie powinnam byc leczona heparyną i acardem,zapytałam specjalnie na temat acardu i on mówi że jak robili badania na szczurach to tylko przy dawce 50 x większej nie zamykała się im komoora botala czy jakos tak .... a teraz nie ma żadnych przeciwskazan do stoswania acardu i że nie ma się czego bac,wyglądał na dosc konkretnego ,trochę miał włosy rozczochrane (miałam ochotę mu je poczesac:D)

mam dzwonic po wyniki po nowym roku, a kolejna wizyta w lutym ale tez nie dało się zapisac bo nie ma jeszcze kontraktów z NFZ ,

ogółem stwierdził że jak mi nic nie wyjdzie to u niego nie mam co szukac a pisemnie i tak mi zaleci stosowanie leków na rozdzedzenie krwi wiec zas o lutego czekam ......

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu - 11 lata 4 miesiąc temu #502782 przez emka
Gagusia Byłąś prywatnie? Nie płąciłaś za antykoagulant? Super ze opytałąś o ten akard, będziemy spokojniejsze. A pytałaś od którego dnia cyklu brać heparynę? Czy dopiero po pozytywnym tescie? PIszesz ze i tak Ci zleci, ale czy odpłatnie? Czytałaś Buziaczka ona też nie ma zdiagnozowanego zespołu, a clexane dostała na NFZ. Czyli chyba dają recepty mimo braku zespołu. Ja tez czekam do lutego, więc zaczniemy razem :) :lol:

Julka Gagusia
Oto moje wyniki:

Mutacja Genu protrombiny nie wyktryto
Antykoagulant tocznia LA słabo dodatni (powtórzyc)
P/ciała p-kardiolipinie IGG 14 u/ml < 10 (zły wynik)
p/ciała p-kardiolipinie IGM >80 u/ml < 7 (zły wynik)
Białko w osoczu g05 białko C 98% (norma 70-130) (mieszcze sie)
Białko S w osoczu G07 Białko S 118% (norma 55-123) (mieszcze sie)

Jak myślicie coś jeszce powinnam zrobić?

Czy dwa szczęścia to za wiele...?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu - 11 lata 4 miesiąc temu #503050 przez julka2404
Gagusia czyli wiesz tyle co ja teraz :lol:

Dziewczyny ja spróbuję wyżebrać skierowanie na tocznia od hematologa 7 stycznia. Może akurat się uda :laugh:

Emka Ty to masz mnóstwo badań hehe. Ja mam tylko przeciwciała. Nie mam pojecia co możesz jeszcze zrobić oprócz kariotypu. Ale macie Wiki więc pewnie kariotyp ok. :lol Ja bym tylko toczeń powtórzyła :blink:

idę bo maż stygnie :silly: :blink:



Aniołki cztery w niebie mam :*:* Ale walczymy dalej, bo nadzieja umiera ostatnia...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #503740 przez Gagusia
julka2404 napisał:

Gagusia czyli wiesz tyle co ja teraz :lol:

Dziewczyny ja spróbuję wyżebrać skierowanie na tocznia od hematologa 7 stycznia. Może akurat się uda :laugh:

Emka Ty to masz mnóstwo badań hehe. Ja mam tylko przeciwciała. Nie mam pojecia co możesz jeszcze zrobić oprócz kariotypu. Ale macie Wiki więc pewnie kariotyp ok. :lol Ja bym tylko toczeń powtórzyła :blink:

idę bo maż stygnie :silly: :blink:

Emka byłam u imunolga na kasę,widzisz mialyscie racje z tymi badaniami bo to samo mówił ten doktorem ze wszystko leczy się ta heparyna;-) wiec dalsze nasze szukanie jest zbyteczne=) grunt to się leczyć,ja może od tego cyklu dprobuje pisze z tel i mi zle potem się odezwie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu - 11 lata 4 miesiąc temu #503759 przez emka
JUlka I chyba tak zrobie, powtórzę tylko toczeń, wizyta u hematologa i do dzieła :) I koniecznie recepta na kwas foliowy, wg wskazań Agi :) A powiedz, ty bierzesz kwas, magnez i akard? Mozne to razem brać, w sensie wiesz 3 tabletki pod rząd?

Gagusia Heparyna lekiem na całę zło! :silly: I nasza nadzieja :)

Wiecie co, byłam dziś z Wiki na NFZ u otrodonty, zapisać sie na aprat. 2 lata trzeba czekać, rejstrowałam sie pół roku temu i musiałam dzwni 13 czerwca między godzinbą 12-16, czyli wtedy co wszyscy, godzinę wisiałam na telefonie, muzyczka z telefonu grała mi w uszach cały dzień! A baba dziś Wiktorię doprowadziła do łęz, co za wredne babsko, nic w sumie jej nie robiła, tylko obejrzała, ale byłą tak niemiła. Powiem Wam ze jak pójde tam nastepnym razem to normalnie jej wygarnę. Wiki póki siedziała na fotelu to się trzymała, ale jak podeszła do mnie to łezki jej spłynęły. Ta baba niby nmie krzyczała, ale mówiła do niej takim szorstkim tonem że szok. i CAŁY CZAS "DLACZEGO MNIE NIE SŁUCHSZ? mASZ ZAMKNAĆ ZĘBY" itp Wydawała jakieś dziwne komendy jalk do pieska, zamiast dziecku spokojnie wytłumaczyć o co jej chodzi! Wredne babsko!!! Wiki była tam pierwszy raz miała prawo nie wiedzieć o co jej chodzi... Najgorsze jest to ze są tylko dwie ortodontki w moim miescie, u jednej nie ma juz miejsc. Wkurza mnie to, bo jak idziesz prywatnie to wszystki w dupe włażą, a jak na NFZ to jakby ich cos ugryzło! :angry: Ehhhh wygadałam sie! :blink:

Czy dwa szczęścia to za wiele...?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #503844 przez julka2404
Emka ja biorę acard rano między 8 a 9 a clexane między 20 a 21. Lekarz mi mówił że powinno być ok. 12 godzin przerwy między acardem a zastrzykiem.
Acard biorę po posiłku, zawsze staram się coś skubnąć rano, bo na pusty żołądek mnie muli. ;) Kwas foliowy biorę jak mi się przypomni czyli o różnych godzinach. Magnezu już nie biorę bo mam dobry wynik z krwi i nie ma takiej potrzeby. :lol:
Ja bym tej ortodontce tak nawstawiała że by się kobieta nie ogarnęła przez tydzień. Jak jej źle w pracy to niech zmieni zawód. Następnym razem jej powiedź że na jej miejsce jest dużo chętnych i że empatią to ona nie grzeszy wrrr :angry:



Aniołki cztery w niebie mam :*:* Ale walczymy dalej, bo nadzieja umiera ostatnia...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu - 11 lata 4 miesiąc temu #503848 przez julka2404
Gagusia piszesz że od tego cyklu może spróbujesz a kiedy zaczniesz się kłuć po pozytywnym teście? Bierz już acard, na to nie trzeba recepty :blink:

Dziewczyny normalnie mnie dzisiaj szlag trafi wrrr :angry:
Zamowiłam Miłoszowi konsolę na allegro w piątek.Zapłaciłam wszystko ok. No to ja happy że chociaż raz nie na ostatnią chwile :lol: a tu w poniedziałek mi mala przysyłają że mieli włamanie w magazynie i konsoli brak że oddadzą kasę. No to ja szybko w pon. wieczorem zamówiłam w innej firmie , płatne przy odbiorze.Wczoraj rano wysłali, dzisiaj miała dojść a tu zonk nie ma :cheer: dzwoniłam przed chwilką do faceta a on do mnie że wczoraj nadali paczkę tylko jakimś cudem numeru przesyłki nie może znaleźć wrrr :angry:
Powiedziałam że zadzwonię za 30 minut i lepiej żeby ten numer się znalazł. Jejku ja to mam pecha do allegro :angry: :( :( A najlepsze jest to że zamawiałam dwie sztuki, bo koleżanka chciała dla syna też i przed nią będę musiała świecić oczami jak nie dojdzie do poniedziałku! :side: :dry:
Zwariować można :silly:



Aniołki cztery w niebie mam :*:* Ale walczymy dalej, bo nadzieja umiera ostatnia...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #504032 przez Gagusia
Julka acard w jakiej dawce? Nie wiem czy to nie za nieodpowidzialme działac od tego cyklu?! Musze to wszytko przełknac chęci by były ale rozum srednio puszcza , musiała bym zrobic wymaz z mojej "Kaski" czy nie mam może jakis bakterii i cytologie.. n ie wiem zobaczy się ....

Emka współczuje wizyty u ortodeonty ja byłam z córka we wrzesbiu a w pazdzierniku była juz na odcisku szczęki,i nosi go do tej pory wszytko na NFZ ..

Julka nie przejmuj się ja też mam tak jak ty zawsze pod górę ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu - 11 lata 4 miesiąc temu #504266 przez julka2404
Acard 75 mg.bez problemu dostaniesz w aptece. Tylko na czas @ trzeba odstawić (bo nasila krwawienie).
Moim zdanie zrób sobie badania, tak jak piszesz i poczekaj do lutego na wyniki badań i na kartę informacyjną od immunologa. Bo jeśli teraz byś zaszła w ciążę to kto Ci wypisze zastrzyki?

Ja chodzę z Miłoszem do dentysty i naprawdę dbam o jego zęby. Ostatnio jak chciałam lakować mu 6tki to się okazało że ma już na nich lekką próchnicę i trzeba plomby zakładać :(.

Zadzwoniłam wczoraj jeszcze raz do tego gościa z allegro i znalazł się numer nadania paczki, ponoć wczoraj już była u mnie na poczcie. :) więc dzisiaj awizo dostanę bo po 10tej śmigam do miasta.



Aniołki cztery w niebie mam :*:* Ale walczymy dalej, bo nadzieja umiera ostatnia...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu - 11 lata 4 miesiąc temu #504421 przez emka
Gaguśiu Poczekaj na mnie :) :silly: NIe tak serio to myślę jak Julka :) Przecież nikt Cię nie goni a moze lepiej zacząć podawać heparynę już podczas staranek, trzeba sie dowiedzieć. porób badanka i spokojnie soie przygotuj.

Julka Ja Ci powiem Wiki miała prchnicę butelkową, massssakra!!! nie chce nawet wspominać tego czsu, ilu ja odwiedziłam stomatologów, w Tczewie potem w Gdańsku. Na szczęscie ząbki mleczne wypadają, już nie ma śladu próchnicy , ale został jej piekny nawyk dbania o zęby. :lol: Chodzimy co pół roku na kontrolę, ona sama pilnuje. Co pół roku też robie fluoryzacje, 6 zdążyłyśmy polakować. A jeśli chodzi o próchnicę, to lepiej szybko zaleczyć póki małe są ubytki, takze nie czekaj. Ja sobie też wszystkie ząbki elegancko poleczyłam, przed starankami :)

Wiesz my też sprzedajemy przez neta. I znam ten ból z drugiej strony :blink: Nie współpracujemy z pocztą , bo szkoda nerwów, tylko kurirem puszczamy i zazwyczaj paczka jest na drugi dzień, ale wiesz ja moge klientowi powiedzieć 90% bo ja jej nie dowoże. Reszta w rekach kuriera, my współpracujemy z UPS i GLS i są naprawde słowni, coraz mniej jest niespodzianek, chociaż nie chcę zapeszać :silly: bo jeszcze kilka paczek do świąt trzeba wysłać. Ci kurierzy to Ci powiem wszystko zależy od człowieka, jedno wiem na pewno mają za...dol nieziemski szczególnie przed świętami. My im zawsze paczuche robimy swiąteczną od firmy :) Czasem chłopaki mają jęzor na wierzchu jak ganiają z tymi pakami, a mało kto to docenia. :blink:

MOja wiki stwierdziła, że to są Mikołaje :) no powiedziabym pomocnicy Mikołaja :)
A to nasza stronka :) hurtownia.halma.pl/

A w temacie to dostałam dziś @, troche z zaskoczenia bo w sobote sie jej spodziewałam, no ale dobrze bo do świąt będzie spokój! :)

Buziaczku Odezwij sie , co u Ciebie???

Czy dwa szczęścia to za wiele...?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #504826 przez Gagusia
Hej laseczki ,dzięki za dobre rady,faktycznie fakt faktem ten cykl muszę sobie odpuscic,po @ zrobię badania,wymazy i moja ginka zleci mi pewnie haparyne ,a jak nie to poczekam na wizyte w lutym wtedy będe z zaleceniem od Imunolga...dziś moja szefowa i bliska przyjaciółka da mi od stycznia cały etat , bo do tej pory miałam połowę ;) i powiem Wam taką ciekwostkę kwas foliowy w tej dawce co PISAŁAM 15 mg tez rozdzedza krew i podczas tej @ mam calkiem inne krwawienie,wtedy ciągło mi sie jak gluty z nosa a teraz mam wodą krew... czyli widac gołym okiem że to działa,pewnie nie tyle co powinno ale ja widzę róznice...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #504985 przez julka2404
Dziewczyny jeszcze jestem w szoku, :( . Pewnie słyszałyście z telewizji o tym wypadku we Wrocławiu jak autobus wjechał w przystanek autobusowy? Ja tam byłam. Parkowałam auto 10 metrów dalej i to widziałam. Masakra. Biedni ludzie jeszcze mi się nogi trzęsą jak sobie pomyśle. :( :( :(



Aniołki cztery w niebie mam :*:* Ale walczymy dalej, bo nadzieja umiera ostatnia...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #505303 przez emka
Julka bylas w tym momencie jak to sie stalo? Boże... Straszna tragedia! No wierzę ze jestes roztrzesiona!

Czy dwa szczęścia to za wiele...?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #505812 przez julka2404
Byłam :(



Aniołki cztery w niebie mam :*:* Ale walczymy dalej, bo nadzieja umiera ostatnia...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl