BezpiecznaCiaza112023

ciąża z zespołem antyfosfolipidowym (zakrzepica)

11 lata 3 miesiąc temu #510413 przez julka2404
Ja tych lekarzy już nie ogarniam. Jak pójdę 7 stycznia do hematologa (kobieta) to najpierw zobaczę co powie na wyniki. Nie będę mówiła że byłam u innego hematologa.
Tamten lekarz mówił że ja muszę brać w czasie starań bo przeciwciała mam wysokie (prawie 40)

Na dzień dzisiejszy to mam już dość starania się, leków, lekarzy , zastrzyków. :(



Aniołki cztery w niebie mam :*:* Ale walczymy dalej, bo nadzieja umiera ostatnia...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #510443 przez emka
JUlka :kiss: @ cię pewnie tak zdemotywowała... Dasz radę! :kiss: Lecę liczyć... Papa

Czy dwa szczęścia to za wiele...?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #510706 przez Gagusia
Julcia progesteron powinno się zrobic 7 dni po szczycie sluzu czyli ten najlepszej jakosc "Bj" jak znasz ciutek NPR to będziesz wiedziec ...

Imunolog powiniem mi dac zalecenie na pismie i i lekarz pierwszego kontaktu powinien mi to zapisywac,ale jesli mi tego nie zrobi to asa w rekawie mam ,wiecie same wiec zobaczymy co będzie ;)

Julka szkoda że cię zalało chodz cię przytulę !!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #510795 przez gosia28
Podczytuję Wasz wątek i zacznę się chyba udzielać :)
tak się zastanawiam nad tymi zastrzykami clexane. Piszecie, że żeby go mieć refundowanego to trzeba mieć zdjagnozowaną zakrzepicę. A tak jest od dawna? Bo ja po pierwszym poronieniu i z wynikiem p/c.p. kardiolipinie IgG 2,58 GPL, IgM 18,17 MPL (wykonane 1,5 roku po tym poronieniu) bez dalszego rozpoznania tylko na tej podstawie gin przepisał te zastrzyki, żeby je brać jak tylko będę mieć pozytywny wynik testu jako lek refundowany. To był październik 2011 r. zastrzyki kosztowały niecałe 120 zł/10 szt. a zapłaciłam już nie pamiętam ale gdzieś przez pół ceny. Coś się zmieniło od tego czasu w refundacji?

Mama Aniołka 25.02.2010
Aniołków Karolka i Jasia 06.12.2012



Każdy z nas ma taką małą nadzieję na niemożliwe...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #510855 przez julka2404
Gosiu nie wiem co się zmieniło od tamtego czasu ponieważ dopiero niedawno ten temat mnie interesuje.
Ja za 30 strzykawek płacę ok.10zł.Dostaje receptę na ryczałt.
Z tego co wiem to przepisy regulujące heparynę zmieniają się co dwa miesiące.



Aniołki cztery w niebie mam :*:* Ale walczymy dalej, bo nadzieja umiera ostatnia...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #510945 przez gosia28
ok. rozumiem :)

Mama Aniołka 25.02.2010
Aniołków Karolka i Jasia 06.12.2012



Każdy z nas ma taką małą nadzieję na niemożliwe...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #511278 przez julka2404
Agusia mam pytanko. Na jakiej podstawie lekarz dał Ci receptę na kwas foliowy 15mg.?
Zalecają przy poronieniach? Muszę się dopytać hematologa na wizycie.
I tak mi się przypomniało dziewczyny jeśli da wam lekarz zalecenie heparyny to na tej karcie informacyjnej niech wpisze że macie na zniżkę. Bo ten hematolog nie wpisał mi R (ryczałt) i lekarka pierwszego kontaktu nie dała mi recepty ze zniżką bo zaglądając do książki leków refundowanych nie znalazła zniżki na zespół (która weszła w listopadzie). A ona nie miała nowej książki bo na necie piszę że zniżka jest.
Oto link bazalekow.mp.pl/leki/item.html?id=10208 - jak wejdziecie na cenę to będzie napisane.



Aniołki cztery w niebie mam :*:* Ale walczymy dalej, bo nadzieja umiera ostatnia...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #511536 przez Gagusia
Julcia kwas jest zawsze przy poronieniach nawykowych.powiedziala mi to genetyczka z Zabrza a receptę dala rodzina

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #511544 przez Gagusia
Dziewczynki mam drugiego asa w rękawie,moja mama pracuje na kopalni i jest w funduszu zdrowotnym wiec jeśli ginka lub jakiś inny lekarz pisał clexane na moja mamę będziemy dostawać zwrot czyli miesięczną kuracja nie ,360tylko polowa 180 wiec to juz coś:)ale pierwotny plan mam ublagac imuniloga o zlecenie na zniżkę ...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #511575 przez julka2404
Agusia to moja genetyczka jakaś tępa była :angry:
Ja muszę mieć na papierku ten kwas foliowy bo inaczej to mi rodzinna recepty nie da :angry:
Popytam hematologa. :)

Jęsli nie masz zespołu w badaniach to raczej immunolog nie da zlecenia. Nie mniej jednak trzymam kciuki, może się uda :lol:



Aniołki cztery w niebie mam :*:* Ale walczymy dalej, bo nadzieja umiera ostatnia...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #511680 przez emka
Gosiu Witaj na naszym wątku :kiss: Przeczytałam wczoraj na staraczkach, co spotkało Twoją rodzinę... Straszne to... Jesteś dzielna, że sobie z tym wszystkim jakoś radzisz, no i masz kochanego męża :) Mam nadzieję że szybko uda Ci się zrealizować marzenia o dzidziusiu :kiss: Od kiedy możesz zacząć staranka? Porób badania i dobrze się przygotuj, tym razem musi się udać!!! :blink

Julka Ja też nic o kwasie nie wiedziałam... też wypytam tego hematologa, Wiki dziś w nocy znowu nóżka bolała, chyba rośnie :dry: W dzień jest ok, druga rzecz że ja też jestem połamana, bo my w tego xboxa napierniczamy, wczoraj box trenowałyśmy to dziś mnie bola mięśnie pleców :silly: SKS!!!! :silly:

Aguś Dobrze kombinujesz :)

Jakie macie plany na Sylwestra, ja mam plan wypić sporo winka :P Jedziemy do mojego brata na wieś do jakiejś remizy :) Chyba będzie śmiechowo, nikogo tam nie znam ale takie swojskie klimaty.... :blink: Bez winka raczej nie dam rady :) Upiekłam już ciacho i zrobiłam leczo bo każdy ma coś przynieść. Swoją drogą mam nadzieję ze już niedługo nie będę mogła tknąć alkoholu przez dobre 9 miesięcy a moze dłużej :silly:

Czy dwa szczęścia to za wiele...?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #512163 przez julka2404
My idziemy do znajomych na sylwestra. Robię sałatkę, sernik i jajka faszerowane.
Nie mam w ogóle ochoty pić ale coś się wypije :blink:



Aniołki cztery w niebie mam :*:* Ale walczymy dalej, bo nadzieja umiera ostatnia...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #512297 przez emka
To udanej zabawy :)
I Sczęśliwego NOWEGO RUKU babeńki!!! Spełnienia marzeń o dzidzi!!1 Niech clexane nam służy! :) :kiss: :kiss: :kiss:

Czy dwa szczęścia to za wiele...?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #512540 przez gosia28
Lekarz wstępnie dał mi 3 miesiące. Ale jeszcze będę u niego wcześniej więc zobaczymy. Niestety u mnie strasznie ciężo też z zajściem w ciążę. W pierwszą niby zaszłam w pierwszym cyklu starań no a na drugą to 2,5 roku zeszło. Załamka :( Badań miałam cały stos, stwierdzili u mnie pcos, miałam też laparoskopię z elektrokauteryzają jajnika i udożnieniem niedrożnego jajowodu. Teraz jak sobie pomyślę o staraniach to coś mnie trafia więc damy chyba na totalny luz. Tylko jak się tu luzować jak trzydziecha na karku, mąż już ma bliżej do czterdziestki, a dzidziusiów w domku brak :( Mam nadzieję, że będę kiedyś mamą... nie tylko moich Aniołków :(

No i co do badań to koniecznych będzie kilka, zobaczymy czy coś wniosą- na nowy rok dużo postanowień :)

Najlepsze życzenia dla Wszystkich dziewczyn, spełnienia marzeń :)

Mama Aniołka 25.02.2010
Aniołków Karolka i Jasia 06.12.2012



Każdy z nas ma taką małą nadzieję na niemożliwe...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #512607 przez julka2404
Gosiu będziesz jeszcze mamą, zobaczysz. Rok 2013 będzie dla nas łaskawy.
Najważniejsze jest to, że zachodzisz w ciążę.Uda się na pewno! :lol:

Dziewczynki życzę Wam aby Nowy Rok przyniósł dużo zdrówka,II pięknych kreseczek i ślicznych bobasków :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:



Aniołki cztery w niebie mam :*:* Ale walczymy dalej, bo nadzieja umiera ostatnia...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl