BezpiecznaCiaza112023

ciąża z zespołem antyfosfolipidowym (zakrzepica)

11 lata 4 miesiąc temu #484523 przez julka2404
Kupiłam 2 :lol:
Jadę po Milosza do szkoły bo od dwóch dni ma gorączkę wieczorem. Niech go lekarz zbada. I jakieś szczepienie mają mieć w tym roku.Muszę się na termin umówić. Wiki już miała?



Aniołki cztery w niebie mam :*:* Ale walczymy dalej, bo nadzieja umiera ostatnia...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu - 11 lata 4 miesiąc temu #484530 przez emka
Aga Witaj, najgorsza jest ta niewiedza... mi sporo czasu zajeło znalezienie przyczyny, bo lekarze powtarzali ze poronienia to normalna rzecz i po prostu się zdarza. Ja miałam ropbione badania pod kątem trombofili, nie pamietam wszystkich nazw ale wiem że słabo dodatni wyszedł mi antykoagulant tocznia. Mój lekarz mówi , ze ma sporo pacjentek którym wcale nie wychodzi zespól z badań, ale po wprowadzeniu heparyny, ciążę wreszcie po kilku czasem kilkunastu poronieniach udaje sie donosić. Opowiadał mi o takich przypadkach, kobiety te sa w trudniejszej sytuacji bo dla NFZ jest to kobieta zdrowa i heparyna jej nie potrzebna. Musi za nią płacić z własnej kieszeni , w sensie nie ma refundacji. Chore to jest! Moze Ty tez jesteś takim przypadkiem, skoro piszesz ze badania wyszły ok... Sciskam mocno :kiss: Szukaj przyczyny nie poddawaj się!

Julka Też czytałam, zę mogą sie zdarzyć plamienia prz leczeniu heparyną... Boże to mega stresujące... Trzymam niezmiennie kciuki za Ciebie. Może spróbuj z tym testem... no nie wiem co ci doradzidzić, ja bym poszła na bete, szybko byłby niepodważalny wynik. O widze zę nowego posta dodałaś w miedzyczasie :) Wiki nie miała bo była przeziębiona i jakos nie zdażyłam jej jeszcze umówić... ;) To kiedy testujesz?

Czy dwa szczęścia to za wiele...?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #484544 przez julka2404
Emka sama już nie wiem :angry:
Testy nie dojdą pewnie szybciej niż we wtorek. :angry: Cały czas mam przeczucie że zaraz "poleci" ;). u mnie beta kosztuje 40zł. a na nfz mi nie wypisze lekarka bo za mało czasu minęło od dnia spodziewanej @. Wczoraj się pytałam. Może jak wykupie Miloszowi leki po wizycie u lekarza i zostanie mi kasa to pójdę. :)



Aniołki cztery w niebie mam :*:* Ale walczymy dalej, bo nadzieja umiera ostatnia...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu - 11 lata 4 miesiąc temu #484569 przez emka
albo poczekaj do jutra i idz z rana, szkoda 40 zł jakbyś miała @ dotsać jednak, ale powiem Ci ze u Ciebie to już 5 dzień po terminie, moja już sie kończy :ohmy: Zdarzało Ci sie zeby sie tyle spóźniała? U mnie to góra 2 dni a raczej wczesniej niż później

Czy dwa szczęścia to za wiele...?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #484575 przez julka2404
Niby 5 dni po terminie ale trzy miesiące temu miałam cykle 30dniowe. :dry:
Właśnie miałam ci pisać, że poczekam do jutra bo właśnie dzwoniłam do laboratorium i krew do badania zabierają ok.godz. 11tej na Wrocław do laboratorium bo u mnie nie robią wyników. Tak więc jeśli się nie rozkręci ( a coraz więcej krwi jest na papierze :( ) to rano śmigam na betę. A wynik jak się uda to jutro ok.18tej albo w sobotę rano.



Aniołki cztery w niebie mam :*:* Ale walczymy dalej, bo nadzieja umiera ostatnia...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu - 11 lata 4 miesiąc temu #484580 przez emka
hmmm... tak to jest jak sie nie planuje to przychodzi jak w zegarku, a jak się jej pilnuje to rózne cyrki robi... :angry: To czekam na wieści.. :kiss: :kiss: :kiss:

Czy dwa szczęścia to za wiele...?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #484594 przez julka2404
Nawet jeśli będę krwawić to pójdę na betę. Bo muszę wiedzieć czy to ciąża.Bo tak mnie boli kręgosłup że szok :cheer: a unikam tabletek. A tak mogłabym wziąć coś porządnego, przeciwbólowego.

Zmykam po młodego. Miłego dnia. :laugh:



Aniołki cztery w niebie mam :*:* Ale walczymy dalej, bo nadzieja umiera ostatnia...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #484818 przez julka2404
Miłosz ma zapalenie gardła. Dostał antybiotyk i tydzień siedzenia w domu. :( Biedny płacze bo on lubi chodzić do szkoły :( .
Ja oczywiście muszę siedzieć razem z nim wiec poszłam dzisiaj na badanie krwi. Kobieta ma zadzwonić jeśli jutro wieczorem będzie wynik.
Ale już się nie łudzę bo właśnie mnie zalewa morze czerwone :( i brzuch tak boli że aż nospe wzięłam. Trudno mi uwierzyć w to, że to mogą być krwawienia przez heparynę :angry:



Aniołki cztery w niebie mam :*:* Ale walczymy dalej, bo nadzieja umiera ostatnia...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #484982 przez Gagusia
Emka Julka dzięki za miłe przyjęcie !!

Nie mam badan robionych na przeciwciała kardiolipinowe ,czekam na te klinikę w Krakowie tylko kurde zas mi dzis przełozyli termin o tydzien wiec 18 grudzien może coś się dowiem.

Mam tylko robione badania w kierunku trombofilii ale jak to ja zawsze mam cos pomieszane i muszę je powtórzyc, dzwonili do mnie przepraszali i ramach tego powtórzą badania ,miałam nadzieję że juz znalazłam przyczynę a tu dalej dupa wielka... i tak jeżdze do tego Zabrza w te i wete ;)

Emka z jakiego jestes miasta może wybrał bym się do Twojego gina ;)

Czy Wy robiłyscie badania zlecone przez gina czy imunologa??

Może któras robiła badania w kierunku cytomegalii ,moja ginka zasuherowała jeszcze że mogę miec wtórną cytomegalię z powodu podwyższonych przeciwciał bo ich mam >500 i od roku trzyma mi się taka norma

Julko szkoda że Cię zalewa ;( Trzymam za następny cykl !!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #485665 przez julka2404
Gagusia jeśli możesz sobie pozwolić i wydać 140zł. to idź do prywatnego laboratorium i zrób badanie na przeciwciała antykardiolipinowe IgG i IgM. Na wyniki się czeka 3 tyg.
A jak pójdziesz do tej kliniki to im nie mów że zrobiłaś (zresztą pewnie jeszcze wyników byś nie miała) i jeśli Ci zrobią to będziesz mogła porównań wyniki.

Ja nie robiła badania na cytomegalię.
Mam nadzieję że w poradni genetycznej zrobią mi badania na trombofilię.Mi kazał je zrobić ginekolog do którego poszłam jeden raz prywatnie. Tylko że jego nie interesuje że to koszt ok.1000zł.Dlatego czekam do 11tego grudnia na poradnie genetyczną.

Nie byłam nigdy u immunologa. Na podstawie wyników przeciwciał anty.hematolog stwierdził zespół. Ale każdy lepszy ginekolog który się na tym zna będzie mógł to stwierdzić.

A ze mnie się leje jak z kranu :( :angry:



Aniołki cztery w niebie mam :*:* Ale walczymy dalej, bo nadzieja umiera ostatnia...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu - 11 lata 4 miesiąc temu #485697 przez emka
Aga Pytałam mojego lekarza o cytomegalie, mówił ze bezsensu to robić, bo to moze sie zdarzyć przy jednym poronieniu a nie przy kilku. Też nie byłam u imunologa, badania zrobiłam wg zaleceń ginekologa, tak naprawde to są mega różnice w cenie, obeszłam kilka laboratorium, wybrałam najtańsze, miałam chyba 6 badań w kierunku trombofili. Wyszły 600zł. Teraz czekam na wizyte u hematologa, chcę wypytać czy mam przyjmować heparynę już podczas starań. Tak jak Julka. No i ustalić dawkę. Jestem ze Tczewa, to koło Gdańska.

JUlka Wielka szkoda! :( :kiss: A jak Miłosz? Lepiej? Wiki też coś podziebiona, nie puściłam jej dziś na basen.

Czy dwa szczęścia to za wiele...?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #486278 przez Gagusia
julka2404 napisał:

Gagusia jeśli możesz sobie pozwolić i wydać 140zł. to idź do prywatnego laboratorium i zrób badanie na przeciwciała antykardiolipinowe IgG i IgM. Na wyniki się czeka 3 tyg.
A jak pójdziesz do tej kliniki to im nie mów że zrobiłaś (zresztą pewnie jeszcze wyników byś nie miała) i jeśli Ci zrobią to będziesz mogła porównań wyniki.

Ja nie robiła badania na cytomegalię.
Mam nadzieję że w poradni genetycznej zrobią mi badania na trombofilię.Mi kazał je zrobić ginekolog do którego poszłam jeden raz prywatnie. Tylko że jego nie interesuje że to koszt ok.1000zł.Dlatego czekam do 11tego grudnia na poradnie genetyczną.

Nie byłam nigdy u immunologa. Na podstawie wyników przeciwciał anty.hematolog stwierdził zespół. Ale każdy lepszy ginekolog który się na tym zna będzie mógł to stwierdzić.

A ze mnie się leje jak z kranu :( :angry:


Julcia a ile razy poroniłas ,bo po 2 poronieniu możesz sobie wybrac badanie w klinice gentycznej albo kariotyp albo na trombofilie na NFZ my razem z mężem zadecydowaliśmy że na trombo...zrobimy sobie prywatnie bo ten kariotyp kosztuje ok 1000 wiec lepiej się to opłaci ;)

4 panele mutacji na trombofilie to koszt 450 zł ,ja w poniedziałek jadę na nowo zrobic te badanie bo jak wam wspomniałam pomyslili moje badania i na jednym protokole mam że jestesm chora (nie przysfajam kawsu foliowego co wiąze się z hiperhomocysteiną ) a na drugim że mutacje owego genu mam prawdiłową ,to masakra jakas jak taka klinika może się tak mylic ,ale gentyczka skruszona twierdzi że nia mam trombofilii ale w ramach przeprosin i mojego uspokojenia powtórzą badanie na swój koszt.

Leje się z Ciebie bardziej niż w każdym cyklu? Brałas Acard w tym miesiącu? Szkoda że Ci nie wyszło ale nie martw się może na święta będziesz miec już maluszka pod sercem !!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #486287 przez Gagusia
emka napisał:

Aga Pytałam mojego lekarza o cytomegalie, mówił ze bezsensu to robić, bo to moze sie zdarzyć przy jednym poronieniu a nie przy kilku. Też nie byłam u imunologa, badania zrobiłam wg zaleceń ginekologa, tak naprawde to są mega różnice w cenie, obeszłam kilka laboratorium, wybrałam najtańsze, miałam chyba 6 badań w kierunku trombofili. Wyszły 600zł. Teraz czekam na wizyte u hematologa, chcę wypytać czy mam przyjmować heparynę już podczas starań. Tak jak Julka. No i ustalić dawkę. Jestem ze Tczewa, to koło Gdańska.

JUlka Wielka szkoda! :( :kiss: A jak Miłosz? Lepiej? Wiki też coś podziebiona, nie puściłam jej dziś na basen.


Emko a Ty ile masz dzieci i poronien za sobą przepraszam że tak się Was wszytko wypytuje ale staram się utożsamic swój przyoadek do waszych i szukac przyczyn ....O ile mi wiadomo heparynę podaję się dopiero od pozytywnego testu , i tak przeszukałam cały net i z tego co wiem heparyn a z acardem to lek i na trombofilie i na zespół antyfos... wiec to chyab taki złoty ogólnik życzę Wam jak i róznież sobie byśmy w koncu otrzyamały to czego pragniemy !!! Emko ale Ci dobrze z miejscem zamieszkania(zazdroszczę) ja wącham węgiel śląsk jest okropny !!!!!!!!1

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #486325 przez julka2404
Gagusia ja jestem po 2 poronieniach.
Ginekolog kazał mi zrobić :Badanie na mutację czynnika V typ leiden-250zł. mutacje genu protrombiny-250zł. mutację MTHER- 250 zł. i antykoagulant tocznia-180zł.. U nas są takie ceny, łącznie :930zł. gdybym chciała zrobić prywatnie. Więc jeśli jest tak jak piszesz to my zrobimy te badania bo lekarz mi mówił że jeśli się ma już jedno zdrowe dziecko to raczej kardiotyp wyjdzie dobry.
Tym bardziej że ja mam zespół to pewnie i tą trombofilię też :( .
Ja acard biorę już 2 miesiące a clexane od 5 dnia cyklu w tym miesiącu zaczęłam bo hematolog powiedział że mam wysokie miano przeciwciał i lepiej żeby przed owulacją krew już była rozrzedzona. Dlatego teraz tak mnie zalewa :( Teraz mam odstawione leki i od 10 dnia cyklu znowu acard, clexane i kwas foliowy. Czasami mam już dość ale wiem że nie mogę się poddać. Bo chcę rodzeństwa dla synka :lol:
Tak acard +heparyna to złoty środek na zespół, trombofilie. Wiem że przy przeciwciałach ANA podaje się też encorton. Ja nie mam Ana na szczęście.



Aniołki cztery w niebie mam :*:* Ale walczymy dalej, bo nadzieja umiera ostatnia...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #486326 przez julka2404
Gagusia gdzie mieszkasz na śląsku że takie tanie te badania są? ja mieszkam pod Wrocławiem i niestety we Wrocławiu w laboratoriach są takie ceny :(



Aniołki cztery w niebie mam :*:* Ale walczymy dalej, bo nadzieja umiera ostatnia...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl