BezpiecznaCiaza112023

ciaza i porod w Hiszpanii

9 lata 10 miesiąc temu #891555 przez Martyna82

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #891588 przez toska
Hej dziewczynki
Agamadrytjak tam Samuelek?jak to paskudne AZS?u nas to nie jetst az tak uporczywe.
Martyna82
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Tu nie ma nikogo bo przez te zawirowania dziewczyny przeniosly sie na fajsa podsylam wam link na priv i zapraszam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #964318 przez Karolina88
Witam,

Widze, ze od kilku miesiecy nikt nie pisal tutaj i nie wiem czy forum jeszcze dziala.

Jestem w ciazy, teraz jestem w 24 tygodniu kilka tygodni temu na usg powiedzieli, ze to dziewczynka :). Mieszkam w Asturias.

Pozdrawiam,
Karolina

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 2 tygodni temu #1032849 przez Jolanta
Hejka!

Jestem teraz w 13-tym tygodniu i absolutnie jestem zielona w temacie ciąży, porodu i spraw papierkowych etc. etc. Jest tutaj ktoś jeszcze kto jest bardziej oblatany w tych sprawach?
(Mieszkam niedaleko Malagi - w Benalmadenie)

Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 2 tygodni temu - 8 lata 2 tygodni temu #1032852 przez kasiah
O matko wieki tu nie zagladalam.
Przyszlo mi powiadomienie na maila wiec jestem

Jolanta ja tez mieszkam w benalmadenie.
Mam dwojke dzieci. 3letnia Maje i 8 miesiecznego Hugo.

Bylas juz u lekarza? Co chesz wiedziec? Pytaj smialo

Karolina gratulacje dziewczynki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 2 tygodni temu #1032887 przez Jolanta
Hejka Kasiah!!! O rany, jak dobrze!!! :)

Tak u ginekologa byłam (to jedyne co narazie zrobiłam). Mieszkam zaraz obok szpitala Xanit, wiec i ginekolożka jest stamtąd. Mam comiesięczne wizyty (jak dotąd dwie). Ginekolożka zbyt rozmowna nie jest, wiec tak naprawdę nie wiem jakie sa kolejne kroki i co powinnam robić. Jedyne co słyszę to to, ze jest OK i kolejna wizyta za miesiąc i na tym moja wiedza sie kończy. Spytałam sie ja ostatnio jak to jest ze szkołą rodzenia i usłyszałam tylko, ze mam czekac do trzeciego trymestru z tym (ale gdzie to bedzie i czy trzeba sie wczesniej rejestrować - tego nie wiem).
Dzisiaj powiedziałam o ciąży znajomej i ona zapytała sie mnie gdzie bede rodzic, wiec ja zgodnie z moim przekonaniem powiedziałam, ze w Xanit. No i tu moje zdziwienie było wielkie, bo usłyszałam,ze w Xanit nie przyjmują porodów. Dodam od razu, ze nie mam Social Security jedynie Prywatne Ubezpieczenie. Wiec, gdzie mogę rodzic? Co mam w związku z tym pozałatwiać? Czy powinnam jeszcze cos innego załatwić o czym jeszcze nie wiem?

Pozdrowionka! :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 2 tygodni temu #1032891 przez kasiah
Ja tez chodze do gina w Xanicie i tam mialam prowadzana cala ciaze, a nawet dwie :)
3lata tem corke rodzilam wlasnie tam. Syna tez chcialam ale okazalo sie ze zlikwidowali porodowke.
Do tej samej firmy co xanit nalezy jeszcze inny szpital w Maladze, nazywa sie Parque san antonio. Niektozi lekarze sa ci sami.
Ja jednak nie zdecydowalam sie tam rodzic bo jest dosyc daleko, w godzinach szczytu nawet i z 40 min z benalmadeny. I bardzo ciezko jest tam w okolicy zaparkowac. Moja sasiadka tam rodzila i byla zadowolona.
Ja wybralam Quiron w Maladze. Jest to duzy prywatny szpital przy samym wjezdzie do Malagi. Z benalmadeny podroz trwa z 15-18 min. Tak wiec jest naprawde bilsko.
Ja bylam baaardzo zadowolona. Wczesniej umowilam sie na wizyte aby obejrzec szpital, porodowke itp. Nigdy nie bylam tam u zadnego lekarza wiec nie mieli tam zadnych moich danych. W dniu porodu pojechalismy tam poprostu na izbe przyjec, oni tam spisali dane i jazda na pordowke, bo juz czasu na nic nie bylo :laugh:
Musisz dowiedziec sie w swojej ubezpieczalni w ktorych szpitalach w Maladze pokrywaja ci caly porod. I dowiedz sie tez gdzie mozesz sie zglosic w razie w, na izbe ginekologiczna. Warto to wiedziec, tak wrazie czego. Bo czasem cos nas niepokoi i chcemy zeby obejrzal nas ginekolog od razu.
Chodzisz do gina prywatnie wiec masz co miesac wizyty i gin bedzie cie na biezaco informowac co masz robic, jakie badania itp. Tym sie nie martw.
Co do szkoly rodzenia to pamietam ze w odpowiednim czasie (wlasnie jakos ok 30 tyg) do mnie sama zadzwonila polozna. Super babka. Kurs byl naprwde bardzo dobry wlasnie dzieki prowadzacej. Nazywa sie Arancha. Z tym ze kurs nie jest w szpitalu tylko w innym miejscu. Tam gdzie odbywa sie rehabilitacja, jak sie zjezdza z autostrady w okolicy Lidla.

Dlugo mieszkasz w Es? Jak sie tutaj znalazlas?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 tydzień temu #1032955 przez Jolanta
Hejka,
Wczoraj rozmawiałam z jedna hiszpanka i mówiła mi to samo co napisałaś! :) Chociaz wygodniej dla mnie usłyszeć to po polsku, bo chociaz jestem pewna,ze wszystko dobrze rozumiem. Tez mi wspominała o Aranchy :)
Mówiła tez wlasnie o tym szpitalu San Antonio, ale o czasie dojazdu czy parkingu to juz nie wspominała, a to tez raczej ważne jest. Moja ginekolożka podobno tez tam robi (jestem u dyrektorki oddziału w Xanit, Dr Martinez Esperanza).
Super slyszec,ze z tej szkoły rodzenia sami sie odzywają. Nie wiesz moze czy ta Arancha mówi tez po angielsku, czy wszystko po hiszpańsku jest? I te spotkania sa raz w tygodniu, czy jak to wyglada?

Odnośnie szpitala Quiron... Rozumiem, ze musze wczesniej zadzwonić do szpitala i umówić sie na jego oglądanie? Jak tam byłaś ile osób było w pokoju z Toba? Po porodzie ile czasu byłaś w szpitalu?


Jestem w Hiszpanii juz prawie 2,5 roku. Nigdy nie planowałam przyjazdu i życia tutaj, tak jakoś wyszło. Mieszkałam wczesniej w Irlandii. Potem moj facet znalazł lepsza posadę, która wlasnie jest w Maladze. Na początku byłam przerażona... zmiana kraju zamieszkania, język, którego wogole nie znałam, do tego wszystkiego porzucenie pracy... Wszystko nowe. Teraz boje sie ,ze pewnego dnia i stad wyjedziemy ;)
A Ty ile lat juz tutaj jestes?

PS. A moze masz ochotę któregoś pięknego dnia sie spotkac na kawkę/ soczek? ;) Bede mogła Cię zarzucić reszta pytań ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 tydzień temu #1032979 przez kasiah
Co do Aranchy to nie wiem czy mowi po angielsku. Ale chyba powinna skoro,pracuje dla xanitu.
Ja mialam kurs raz w tygodniu. Jest grupa rano i grupa popludniu. Nie wiem czy maja zajecia po angielsku ale to mozliwe bo w koncu to szpiatal internacional. Jest chyba z 6 czy 7 spotkan, kazde dotyczace innego tematu.
Ale dowiedz sie najpierw w swojej ubezpieczalni gdzie ci pokrywaja szkole rodzenia. Bo moze tak byc ze akurat w xanit nie. Ja tak mialam w pierwszej ciazy. Mialam inne ubezpieczenie niz teraz i akurat szkole rodzenia robilam w innym szpitalu w maladze bo w xanicie mi nie pokrywali.

Co do Quirona to wcale nie musisz umawiac sie na wizyte. W dniu porodu zglaszasz sie poprostu na urgencias i tyle. Oczywiscie o ile wiesz ze twoja ubezpieczalnia pokrywa tam porod.
Jednak lepiej wczesniej obejrzec sobie szpiatal o ile jest to mozliwe. Jakos tak czlowiek pewniej sie czuje bo "zna" juz to miejsce. Do tego mozna sie wypytac o rozne sprawy czy watpliwosci, matrony , ktora cie oprowadza.

W szpitalach prywatnych w es masz pokoje jednoosobowe, maz moze byc z toba i dzieckiem caly czas. Jest kanapa dla niego do spania, ale czy wygodna... ;-)
Zazwyczaj trzymaja dwie doby. Jednak w Quironie w Maladze jak jest wszystko ok z matka i dzieckiem to wypis daja nawet po 24 godz. Ja tez wyszlam wczesniej. Nie chcialam spedzac w szpitalu dwoch nocy, skoro super sie czulam i z mlodym tez bylo wszystko dobrze. Szczegolnie ze w domu czekala na mnie corka :-)

W Hiszpanii mieszkam juz 7 lat. Najpierw 2 lata w Zaragozie, bo stamtad pochodzi moj maz a pozniej przeprowadzilismy sie do Benalmadeny. Kocham miejsce gdzie mieszkam i mam nadzieje ze juz tutaj zostane.

Pewnie ze mozemy sie spotkac. Moje zycie jest ostatnio troche monotonne, tylko dom i dzieci wiec chetnie wyjde "do ludzi" :-)
Moge ci przeslac moj numer tel na priva i sie jakos zgadamy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 tydzień temu #1033007 przez Jolanta
Super, to poprosze o numer tel :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 tydzień temu #1033033 przez gatita
Cześć Jolanta B) Witamy na forum :P
o matkooo wieki się tu nie logowałam :P :P :P
zastanawiam się co słychać u Tatusia i Marcelka?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 tydzień temu #1033043 przez kasiah
No wlasnie ciekawe co u nich.

Gatita ale Jamalek mlodziuki na twoim avatarze :)

Jolanta wyslane :) mam nadzeje ze dobrze wyslalam bo juz nie pamietam jak priva sie wysylalo

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 tydzień temu - 8 lata 1 tydzień temu #1033046 przez anuskka
Ale fajnie znowu ciś tu się dzieje.Jolanta spokojnej ciąży Ci życzę.
No właśnie Gatita ...Tatuś jeśli dostałeś powiadomienie to napisz co u Was .I Kruszyna też....


Haha edytuję odmłodzili mi Milenkę o rok :laugh: .Może i mnie odmłodzą?? Pliiiissss

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 tydzień temu #1033047 przez Jolanta
Cześć Gatita :)
Cześć Anuskka :) nie dziękuje,zeby nie zapeszać. Najlepsze jeszcze przedemna - brzuch i hiszpańskie lato ;)

Kasiah - dostałam. Jutro sie odezwę :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 tydzień temu #1033060 przez toska
Hop hop
Jolanta gratulacje i spokojnej ciazy, upaly da sie przezyc mowie Ci to ta co upalow nie znosi, a rodzilam we wrzesniu :) zreszta u Was morze blisko to mozna sie ochlodzic nie bedzie tak zle :)
anuskka no Milenka czwarte urodziny przespala czy cos :laugh: :laugh :woohoo: : o tez bym prosila o odmlodzenie chociaz rok :laugh: :laugh:
kasiah i Jolanta udanego spotkania :)
Buziaki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl