BezpiecznaCiaza112023

Witam wszystkie przyszłe mamusie :)

11 lata 1 miesiąc temu #583438 przez Patrizia
mam nadzieje trzeba bedzie chyba kupic taki wozek :P :P hahaha






Ksawerek(*)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #583453 przez Asia88
Witam, nazywam się Asia. Jestem tutaj pierwszy raz ale od jakiegoś czasu korzystam z internetowego poradnika :) Mam 25 lat. Jestem w 27 tygodniu ciąży :) Spodziewany termin przyjścia na świat mojego synka (Oliwierka) to 06.06.13 :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #583468 przez Patrizia
Asia88 Witaj :) jestes w 27tyg to brzuszek pewnie pokazny :) dobrze przechodzisz ciaze? skad jestes?




Ksawerek(*)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #583471 przez Kinia1712
Hahaha dobry ten wózko-rower jest :)

Witaj Asiu miło nam ze do nas wpadłaś i mam nadzieje ze zostaniesz dłużej bo bedzie nam weselej :) Gratuluje syneczka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #583478 przez klaudia69
lekarz nie mowil nic na ten temat a polozna strwiedziala ze moze taka mam nature. bo w sumie w pierwszej ciazy tez przytylam malo, tzn 9 kg do 40 tyg

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #583480 przez Patrizia
klaudia69 wazne ze dziecko zdrowe a Ty musi miec poprostu takie sczescie ze tylko tyle przybierasz na wadze zazdroszcze Ci :)




Ksawerek(*)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #583483 przez Patrizia
Kinia na ktora idziesz na wizyte ?




Ksawerek(*)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #583490 przez Asia88
Patrizia napisał:

Asia88 Witaj :) jestes w 27tyg to brzuszek pewnie pokazny :) dobrze przechodzisz ciaze? skad jestes?


No brzuszek juz idzie przede mna :) Ludzie się na niego patrza ale mi to nie przeszkadza - wręcz przeciwnie :) Ciaze przechodze dobrze, nie mam co narzekac poza moją cukrzycą ciążowa :( Ale jest ona, że tak powiem bardzo znikoma :) Obecnie od 6 lat mieszkam w Holadni (tutaj będę rodzić), jak jestem w Polsce to przebywam na Śląsku, okolice bytomia, Katowic (dokładniej Radzionków)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #583506 przez Karo290392
Asia 88
Oooo:) w końcu ktoś z moich stron jest :) Ja jak w PL jestem to ogólnie też na sląsku ale w Raciborzu przebywam, w sumie tak samo jak i w Bytomiu bo tam też bliska rodzina :)Często PL odwiedzasz?

Widze , że niektóre dziewczyny są szczęsciarami, Ja to dopiero praktycznie początek bo 11tc a już przybrałam 3 kg które straciłam w pierwszych tygodniach a przecież nie jem wiecej niż zwykle a na dodatek dla odmiany odzywiam się teraz zdrowo , więc nie rozumiem skad to sie wzieło :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #583520 przez Asia88
Karo290392 napisał:

Asia 88
Oooo:) w końcu ktoś z moich stron jest :) Ja jak w PL jestem to ogólnie też na sląsku ale w Raciborzu przebywam, w sumie tak samo jak i w Bytomiu bo tam też bliska rodzina :)Często PL odwiedzasz?

Widze , że niektóre dziewczyny są szczęsciarami, Ja to dopiero praktycznie początek bo 11tc a już przybrałam 3 kg które straciłam w pierwszych tygodniach a przecież nie jem wiecej niż zwykle a na dodatek dla odmiany odzywiam się teraz zdrowo , więc nie rozumiem skad to sie wzieło :D


Jak jestes w Pl? To gdzie obecnie przebywasz?
W polsce byłam co pół roku ale teraz raczej będę dopiero w grudniu. Jak mały bedzie miał pół roku to polecę samolotem z Olim :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #583522 przez Asia88
Zapomniałam dodac:
11 tydzien? Hehe dopiero poczatek... pamietam swoj 11 tydzien ah..... masakra :P Chociaż chciało mi się przytulić do muszli akurat jakos zawsze udawało mi się od tego uciec :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #583547 przez Karo290392
Aktualnie, prawie rok mieszkamy z mężem w UK. :)
A na szczęście mnie wymioty męczyły tylko na samym początku przez jakiś czas a później już tylko mdłości.Także to dla mnie ogromny plus :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #583594 przez Asia88
I jak tam wyglada opieka nad ciezarnymi?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #583653 przez Karo290392
hmm..Całkowicie inaczej podchodzą do ciąży niż w PL. w UK biorą to bardziej naturalnie (co mnie akurat nie cieszy wogóle), na pierwsze USG mozna liczyc dopiero w granicach 13tyg.- 14tyg i 6 dnia . w ciągu całej ciąży są tylko dwa usg -kolejne w 20 tyg. Gdy dowiadujesz sie że jesteś w ciąży idziesz do lekarza zwyklego a on cie kontaktuje z Położną która się opiekuje Tobą przez całą ciąże. Z ginekologiem prawie nie ma sie wgle kontaktu chyba że cos poważnego się dzieje. Szkoły rodzenia są za darmo od 16 tyg i różne paczuszki z próbkami dla przyszłych mam. Najbardziej własnie nie podoba mi sie to oczekiwanie na pierwsze usg(bo chyba większość jak zajdzie w ciąże chce wiedzieć czy wszystko jest ok z dzieckiem i ogólnie zobaczyć dzieciątko tak? ) a w tym przypadku trzeba czekać. Prywatnie się zapisać to nie opłaca chyba że ktos ma dość pieniedzy bo wizyta z usg u ginekologa prywatnie od 100 do 250 funtów się kłania. Na pierwszym spotkaniu z położna trzeba wybrać szpital w którym chce się rodzić i zacząć przygotowywać plan porodu.Hmm... to chyba wszystko z takich główniejszych różnic :) a no i oczywiscie badania są robione od pierwszej wizyty gdy założona jest karta ciąży, i od tego momentu do dnia porodu plus rok wyrabiają karte która upoważnia do darmowej opieki dentystycznej i wszystkich leków.
Sa plusy i minusy jak wszedzie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #583666 przez Kinia1712
Ja juz po obiadku :) wizyte mam na 18:30 tak ze juz za niedlugo zobacze swoje dzieciatko :)
Wiecie co ja tak licze ze dzis sie dowiem jaka ma płeć mój dzidzius i nastawiam sie na to a tu moze sie okazac ze mały nie bedzie chcial nic ujawnic..:D musze o tym nie myslec narazie bo faktycznie jeszcze sie tak zdarzy :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiora
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl