BezpiecznaCiaza112023

Styczniówki 2014 =)

10 lata 9 miesiąc temu #705760 przez mokka
co za bubek! Znalazłam na jakimś forum wypowiedź jednej dziewczyny:
" W 25tygodniu ciąży trafiłam do szpitala, gdyż macica była warda, co groziło porodem przedwczesnym. Także brałam luteinę, fenoterol, isoptin i nospę. Prawie o końca ciąży, tzn do końca 8 miesiąca. Lekarz zalecił dużo leżenia, oszczędzania się, żadnego dźwigania, i niestety żadnego seksu, gdyż to mogłoby wywołać skurcze macicy i w konsekwencji poród przedwczesny."

Generalnie poczytałam i szczerze mówiąc mam mieszane uczucia.Na kilku forach piszą o tych twardniejących macicach i jedne kobitki leżały w domu i miały leki, a inne lądowały na patologi ciąży :( Jedź może do szpitala z tym i przynajmniej dowiesz się co i jak. Może ktoś bardziej rozgarnięty od Twojego lekarza udzieli Ci wreszcie jakiś sensownych informacji.


Fasolek [*] 10tc (2016)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #705787 przez DoMI*
dzwoniłam do mojego lekarza z innego miasta powiedział abym pojechała do szpitala
tam sprawdza mnie i bede wiedziała na czym stoje

Kocham Cię Aniołku [*]
na zawsze w moim sercu



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #705792 przez mokka
Trzymam kciuki żeby było dobrze. Daj znać jak się dowiesz co i jak


Fasolek [*] 10tc (2016)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #705794 przez DoMI*
jak bede miała internet to napisze.
normalnie płakac mi sie chce, jeszcze głowa mnie boli bardzoooo
jutro moj M jedzie do wawy chciałam jechac z nim aby nie jechał sam

Kocham Cię Aniołku [*]
na zawsze w moim sercu



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #705814 przez DoMI*
Szyjka macicy to wąska, dolna część macicy o kształcie rurki, która rozszerza się w pochwę. Jeśli kobieta nie jest w ciąży, kanał szyjki macicy jest otwarty jedynie odrobinę, by pozwolić na dotarcie spermy do macicy oraz na wypłynięcie krwi menstruacyjnej. Kiedy jednak kobieta jest w ciąży, wydzieliny wypełniają kanał szyjki macicy i tworzą barierę ochronną – tak zwany czop śluzowy. Jeżeli ciąża przebiega prawidłowo, szyjka macicy pozostaje twarda, długa i zamknięta do późnego etapu trzeciego trymestru. Wówczas staje się coraz bardziej miękka, skraca się i rozszerza, gdyż ciało przygotowuje się na poród.

To mi wysłałą siostra ....i co o tym myslicie

Kocham Cię Aniołku [*]
na zawsze w moim sercu



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #705862 przez Majusia
Domi - szyjka macicy powinna byc twarda, a lekarz mowil Ci ze co masz twarde? Szyjke czy macice? Moze Ci powiedzial ze szyjke? Jak tak to powinno byc ok :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #705864 przez Pipinka
Domi to co przesłała Ci siostra może być realne i nie masz się o co martwić i tylko leż i wypoczywaj...Tylko pytanie co miał na myśli Twój lekarz mówiąc o twardej macicy, współczuje Ci lekarza, że nic nie potrafi wytłumaczyć ;/ Nie ma jakiegoś innego lekarza tam u Ciebie?? Współczuje Ci , zamiast się cieszyć , musisz się martwić nie tylko o siebie i dziecko ale i o to czy lekarz jest w ogóle kompetentny...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #705873 przez DoMI*
mam dosc uwierzcie mi !! :(
to moj 2 gi lekarz do ktorego cheodze i dalej jakaś lipa
pojade do szpitala powiem co sie działo i jak jest i ze dzis byłam ale powiem ze niepoki mnie to i tyle. zobaczymy jak oni mnie zbadaja i co powiedza
moze co nowego usłysze...
nimam siły...

Kocham Cię Aniołku [*]
na zawsze w moim sercu



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #705877 przez DoMI*
teraz ja robie sie głupia co powiedział,, czy szyjka czy macica...GRRRR.. tyle mam stresa

Kocham Cię Aniołku [*]
na zawsze w moim sercu



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #705911 przez mirka26
witam nową mamusię. albo na mnie hormony źle działają ale Domi uważam że trochę przesadzasz z tymi lekarzami.nie obraź się ale zbastuj trochę uspokój się bo panika ci w niczym nie pomoże. jedź do porządku niech cię zbadają a nie się martwisz na zapas, po co? a dziecku to tylko szkodzi. uspokój się i jedź do szpitala

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #706002 przez mokka
zgadzam się z Mirką-jedź do szpitala lepiej. Szyjka macicy faktycznie powinna być zamknięta i twarda, ale jeżeli lekarz mówił o macicy to raczej o szyjkę mu nie chodziło bo to coś innego. Twardniejąca macica może doprowadzić nawet do poronienia, więc nie ma żartów. Jedź do szpitala, najwyżej jak będzie wszystko w porządku to Cię odeślą do domu i tyle.


Fasolek [*] 10tc (2016)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #706016 przez WhiteBlackberry
Hej dziewczyny :D
Jestem z Grudnióweczek 2013, ale możliwe, że będę Stycznióweczką 2014 (termin porodu mam na 30.12.2013) także chciałam się powitać i dołączyć również do Waszego grona :)
Udzielam się w Grudnióweczkach, ale u Was również będę równie często :D
Może powiem coś o sobie... Więc jestem Natala, we wrześniu będę mieć 20 lat jestem z Wrocławia i naszą kruszynke planowaliśmy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #706017 przez DoMI*
mirka tylko ze ja nie przesadzam.. wpierw miałam 1 lekarza ,zrezygnowałam,teraz mam 2 giego..i dzis srednio sie wysilił wkoncu dzis zadzwoniłam do takiego starego bardzo dobrego doradził aby pojechac do szpitala i tak zrobie. czekam na M.
zobacze co powiedza licze ze zbadaja i bedzie dobrze ,nieświruje bo nie słuzy to dziecku. ale sama bys sie martwiła jak by chodziło o Ciebie. niezycze tego nikomu aby lekarz miał ciebie i dziecko w dupie

Kocham Cię Aniołku [*]
na zawsze w moim sercu



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #706033 przez MoNiaaa
Domi bidulko ty to od poczatku masz pod gorke :(
nie sadze ze przesadzasz bo ja wiem co to jest stracic dziecko iw iem jak to przezywalam i jak bolalo wiec ty walcz o swoje !
jedz do szpitala powiedz ze gin ci zalecil pojechac na IP bo masz twardniejaca macice i plamienia mozes zpowiedziec ze prywatnie konsultowalas czy cos

witamnowa mame i White blackbery piszcie jak najczesciej u nas :)
nawet sie nam watek rozkrecil i mama nadzieje ze bedzie coraz lepiej :)

ja mam teraz 2 dni wolnego wiec na forum malo czasu:p

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #706047 przez gaguka
Witam nowe mamusie :) Ja dzisiaj pakowałam się prawie cały dzień, bo jedziemy z M na tydzień do moich i jego rodziców. Mam chrzciny za tydzień i będę chrzestną i mam zamiar dać pieniążki tylko powiedzcie mi ile teraz się "daje"? Sama chrzestną byłam 10 lat temu, a własnych dzieci jeszcze nie mam więc jestem zielona w temacie...

Mokka mnie też czasami tak delikatnie kuje po bokach (mniej więcej na środku brzucha), ale jak się położę to od razu przechodzi.
Domi jedź do szpitala i się upewnij czy wszystko ok i dokładnie o wszystko wypytaj! Przecież taki stres jak przeżywasz nie działa na dziecko dobrze...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl